Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hasar Kayıt Tutarı Yazmaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar,

Sorgulamada aracın kazaya karıştığı yazıyor ancak hasar tutarı yazmıyor ise bu konuda satıcıya mı güvenmemiz gerekir yoksa detayı başka sekilde ögrenebilir miyiz?

Neden tutar yazmaz?

Forumu araştırdım ancak net bir final konmamış bu soruya.
    oldcockroach bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

başka bir araca çarpmış ve tutanak tutmuş olabilirler. Karşı taraf sigortadan yaptırmışsa tutarı çıkmıyor. Ben de öyle olmuştu. Sigortacıya sor belki onlar görebiliyordur ayrıntısını.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Suçlu olduğumuz kazalarda, kazaya karıştığımızın belli olması için tutarsız kayıt giriliyor.
    Yani olay şöyle gerçekleşiyor. Kaza durumunda karşı taraf haklı aracını bizim sigortamız tarafından yaptırıyor(kayıt onun şase numarasına tutar yazarak geçer)
    Yine aynı kazada bizim aracımız da hasar almış. Ancak suç bizde olduğundan dolayı sigorta ödeme yapmıyor ve aracımızı cepten yaptırıyoruz(tutarsız kayıt giriliyor)

Edit: biz aracımızı yaptırmasak da kayıt giriliyormuş. Yani kazaya karıştığı belli olması için yapılıyor.

Bu arada dikkat edilecek bir husus var kesinlikle ama kesinlikle şase numarasından sorgulama yapın, plaka değiştirildi ise ve o plakada hiç kaza yapılmadı ise tramer kaydı çıkmaz.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    ne almaya karar verdin arni

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Kesinlikle güvenilmez ve şüpheyle yaklaşılır.
    Bedelsiz hasar kaydı yada tutarsız hasar kaydı diye Google da aratırsan sonuç çıkar

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aleti servise sokacağım kontrol için, kaza fotolarını da aldım sıkıntı yok gibi düşünüyorum su an.

Belki ilerde satarken ugrastırır.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Kendimden bir örnekle anlatmaya çalışayım. Bir kaç yıl önce arabayla park yerinden çıkarken arkadaki doblunun bagaj kapağına çarptım ama benim arabamda hiç bir hasar yoktu. Doblonun sahibi ile tutanak tuttuk onun aracında hasar olduğu için adam kendi arabasını benim trafik sigortamdan yaptırdı. Benim arabamda tamir edilecek bir hasar olmadığı için haliyle onarım yapılmadı ama tramer girişi yapıldığı için sorgulamada aracımda tutar olmayan çarpışma bilgisi çıktı. Yani alacağın motor bir kazaya karışmış ama onarımı sigortadan yapılmamış.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Çalıntı Buluntu durumunda yaşanan olaydır.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleti servise sokacağım kontrol için, kaza fotolarını da aldım sıkıntı yok gibi düşünüyorum su an.

Belki ilerde satarken ugrastırır.
    Aldın mı makineyi :D Konu aç hemen Bajaj linç ekibi ile linçe gelelim hayırlı olsuna :D

Motosikleti
    yamaha mt-25
    arac perte cikip ihale ile satilmis bir motorla bakmistim. hasar kaydinda tutar gorunmuyordu. dikkat edin

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bedelsiz hasar kaydı yada tutarsız hasar kaydı diye Google da aratırsan sonuç çıkar
    Yanlış bir yorum bilgi sahibi olmadan lütfen yorum yapmayalım

Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendimden bir örnekle anlatmaya çalışayım. Bir kaç yıl önce arabayla park yerinden çıkarken arkadaki doblunun bagaj kapağına çarptım ama benim arabamda hiç bir hasar yoktu. Doblonun sahibi ile tutanak tuttuk onun aracında hasar olduğu için adam kendi arabasını benim trafik sigortamdan yaptırdı. Benim arabamda tamir edilecek bir hasar olmadığı için haliyle onarım yapılmadı ama tramer girişi yapıldığı için sorgulamada aracımda tutar olmayan çarpışma bilgisi çıktı. Yani alacağın motor bir kazaya karışmış ama onarımı sigortadan yapılmamış.
    Örneğiyle birlikte arkadaş çok Güzel anlatmış. Genelde bu şekildedir tutarsız çarpmalar tabi önemli olan aracın o anki halidir her zaman ekspertiz e sokmakta fayda var.

Motosikleti
    09
    Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bir yorum bilgi sahibi olmadan lütfen yorum yapmayalım

Örneğiyle birlikte arkadaş çok Güzel anlatmış. Genelde bu şekildedir tutarsız çarpmalar tabi önemli olan aracın o anki halidir her zaman ekspertiz e sokmakta fayda var.
    Yaptığım yorumun neresi yanlış bana söyler misin? Alıntıladığın örnek üzerinden gidelim.
    "Yani alacağın motor bir kazaya karışmış ama onarımı sigortadan yapılmamış."
    %100 kusurlu olunan bir kazaya karışmışsınız ve kazanın şiddeti, nasıl olduğu belli değil. Bu kazada motosikletin şasisi bükülmüş, ön takımı dağılmış olup üç kuruşa idarelik toplanmış olabilir. Yada sadece bir araca sürtmüş, araç sahibinin ısrarı üzerine tutanak tutulmuşta olabilir. Hasarın nasıl olduğunu ne olduğunu hiçbir şekilde bilmiyoruz bu durumda şüpheyle yaklaşılması gerekmez mi?
    Araç alırken hasar kaydı olmayıpta boyası değişeni olan ve bedelsiz hasar kaydı olan araçlardan genellikle uzak durulur yada alınacaksa normalden iki kat dikkat edilerel kontrolü yapılır. Bedelsiz hasar kaydında araçta olan hasar ufakta olabilir büyükte. Bunu bilemediğimiz için şüpheyle yaklaşırız.

Adama bağlı, önyargılı olmamak lazım. Şuanki motorumu aldığımın 2. Günü ufak bi kaza yaptım. Trafik sıkışıklığında öndeki araç ani fren yapıp durdu, farkedip manevra yapmama rağmen sol arkadan sürttüm araca, düşmedim bile. Benim motorda çamurlukta ve fren manetinde çizikler oluştu, arabanın ise dizimin çarpması sonucu arka stopu kırıldı. Tutanak tuttuk, ben önemsemedim ve gerekirse parçaları değiştirtirim parasıyla dedim. 3 gün sonra adam 1 stop camı için tutanağı işleme sokmuş. Bilseydim böyle olacağını maliyati neyse verirdim veya anlaşıp yaptırırdım cebimden. Şimdi benim motorumda hiçbişey yok, her halükarda da kefilim motorumun temizliğine fakat tramerde 1 adet bedelsiz çarpma görünüyo.

Bence burda sistemin biraz daha geliştirilmesi lazım. Zira bu tramer görünmesinden dolayı benim motorumun değeri düşecek ve almak isteyen herkes fiyat kırmak için bahane uyduracak. Burda şimdi ben mi mağdur olacağım yoksa giyatı normalinde neyse onu verip alan adam mı mağdur olacak?
    Thesinner83 bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    k*çınızdan element uydurmayın.

10.11.2019 tarihinde mercedes brabus kasa araba, onumde aniden fren yaparak durdu. bende ani manevra yaparak solundan kaçmayı denedim fakat soldan da araba geldiği için kaçış yolu yoktu. freni iyice sıkarak aracın sol tarafına motorumun sağ sis farları çarptı. iki adet sis farı vardı ve ikisi de kalın çelikti. üstte ki sis farı aracın sol arka stop farını derinden kırdı ve altta ki sis farı ise tambonu epey bir içeri göçertti ve boyası söküldü.

benim motorda ise en ufak çizik yok. sadece sis farının oldugu koruma demiri, sisi söktükten sonra iz bıraktı.
    zaten ben motordan düşmedim bile, ayakta tutabildim.

ben, arkadan vurdugum için %100 kusurlu çıktım.
    araç bosh car servise yönlendirildi.
    araçta tam 35 bin lirakık hasar çıktı. zaten aracın fiyatı 1milyon civariymiş.
    sigortam karşıladı ve benim aracımda kaza kaydı olarak sadece " çarpma " yazıyor.

bu durumda tüm alıcılar benden uzak durmalı ve şüpheli mi yaklaşmalı?
    motorumun tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırıyorum. en ufak elektrık işliği olsa bile onu bile faturaya yazdırıyorum ve %18 kdv ekstra ödüyorum.
    bu yüzden dolayı lütfen on yargınızı kırın ve konuşmalarınıza dikkat edin.
    bugün bindiğiniz mt09'un aynası yolda kırılıp bir aracın camına gelse ve hasar verse,
    tutanak tutuldugu sürece aracınızda " çarpma " olarak kayıt çıkacaktır.

bu sebeple tekrar söylüyorum, konuşma tarzınızı ve bilinçsizliğinizi bırakın ve insanları yanlış yönlendirmeyin.

Motosikleti
    09
    Sen aptal mısın ya? Sürekli iyi senaryolar yazıp duruyorsunuz senin yalan söyleyip söylemediğini kim bilecek? Ya motor kazada ön takımı koparıp ikiye bölünmüş olsaydı? Bedelsiz hasar kaydında kazanın büyüklüğü küçüklüğü bilinmediği için şüpheli yaklaşılır. Alınmaz demiyorum şüpheli yaklaşılır. Kazık yemek istiyor olabilirsin sen git bedelsiz hasar kayıtlı araç al arkadaşı da yanlış yönlendirme
    https://youtu.be/3WuOqSDqeLg

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    @uzay gemisi arkadaşın haklı olduğu bir konu var. Bazı kazalarda kusurlu tarafın kaskosu yoksa yada var ama araç sahibi aracının tramer'de ağır hasar kayıtlı görünmesini istemiyorsa onarımını kendi yaptırıyor. Böyle bir durumda ağır hasarlı aracı tramerde sadece tutar olmayan çarpma/çarpışma olarak görünüyor. Ama böyle bir durum bedelsiz yirmi kazanın belki birinde olur. @arndiol arkadaş alacağı motoru iyi bir serviste ekspertize sokacaksa zaten bir sorun teşkil etmez. Ağır hasar varsa burada ortaya çıkar.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    k*çınızdan element uydurmayın.

10.11.2019 tarihinde mercedes brabus kasa araba, onumde aniden fren yaparak durdu. bende ani manevra yaparak solundan kaçmayı denedim fakat soldan da araba geldiği için kaçış yolu yoktu. freni iyice sıkarak aracın sol tarafına motorumun sağ sis farları çarptı. iki adet sis farı vardı ve ikisi de kalın çelikti. üstte ki sis farı aracın sol arka stop farını derinden kırdı ve altta ki sis farı ise tambonu epey bir içeri göçertti ve boyası söküldü.

benim motorda ise en ufak çizik yok. sadece sis farının oldugu koruma demiri, sisi söktükten sonra iz bıraktı.
    zaten ben motordan düşmedim bile, ayakta tutabildim.

ben, arkadan vurdugum için %100 kusurlu çıktım.
    araç bosh car servise yönlendirildi.
    araçta tam 35 bin lirakık hasar çıktı. zaten aracın fiyatı 1milyon civariymiş.
    sigortam karşıladı ve benim aracımda kaza kaydı olarak sadece " çarpma " yazıyor.

bu durumda tüm alıcılar benden uzak durmalı ve şüpheli mi yaklaşmalı?
    motorumun tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırıyorum. en ufak elektrık işliği olsa bile onu bile faturaya yazdırıyorum ve %18 kdv ekstra ödüyorum.
    bu yüzden dolayı lütfen on yargınızı kırın ve konuşmalarınıza dikkat edin.
    bugün bindiğiniz mt09'un aynası yolda kırılıp bir aracın camına gelse ve hasar verse,
    tutanak tutuldugu sürece aracınızda " çarpma " olarak kayıt çıkacaktır.

bu sebeple tekrar söylüyorum, konuşma tarzınızı ve bilinçsizliğinizi bırakın ve insanları yanlış yönlendirmeyin.
    Hacı abi ben öyle yüksek meblağlı arabalarla arama 1 tır mesafesi bırakıyorum. Geçmiş olsun. Yanaşmayın öyle ultra lüks araçlara. “Defne Samyeli”bin dandik bir Mercedes c180’i var eşli kasa. Kadın ile yolda şans eseri iki defa arka arkaya kaldım ve ikisinde de ani fren yaparak araçtan indi. Birinde kuaföre diğerinde kebapçıya girdi. Bende ona giriyordum haliyle. Şimdi plakasını biliyorum da kadın önüme gelince ya hemen geçiyorum yada sağa çekip telefonla falan oynuyorum.

Brabus’a, maybach’a çarpacağıma gider ağaca çarparım daha iyi o derece normal insanın hayatını karartacak araçlar

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Sen aptal mısın ya? Sürekli iyi senaryolar yazıp duruyorsunuz senin yalan söyleyip söylemediğini kim bilecek? Ya motor kazada ön takımı koparıp ikiye bölünmüş olsaydı? Bedelsiz hasar kaydında kazanın büyüklüğü küçüklüğü bilinmediği için şüpheli yaklaşılır. Alınmaz demiyorum şüpheli yaklaşılır. Kazık yemek istiyor olabilirsin sen git bedelsiz hasar kayıtlı araç al arkadaşı da yanlış yönlendirme
    https://youtu.be/3WuOqSDqeLg
    sen aldığın aracın hasarı olup olmasın, kayıdı olup olmasın yetkili servise götürüp baktırmayacak kadar aciz isen, aptal olan sensin ben değil. gidin öfkenizi ve ön yargılarınızı otomobil sürücülerinden toplayın. iyi bir motorsiklet ustası motorda sökülen vidayi bile anlar. daha geçen gün motorun sesinden hava filtresinin tıkandığını söylediler, temizlediler ve motorun sesi değişti. yani seni özetleyeyim ben,
    malun siteye girdin, km sıralaması yaptın, yeni kasalara baktın, çarpma gördün ve dedin ki " çöp"
    senin ön yargıların böyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı abi ben öyle yüksek meblağlı arabalarla arama 1 tır mesafesi bırakıyorum. Geçmiş olsun. Yanaşmayın öyle ultra lüks araçlara. “Defne Samyeli”bin dandik bir Mercedes c180’i var eşli kasa. Kadın ile yolda şans eseri iki defa arka arkaya kaldım ve ikisinde de ani fren yaparak araçtan indi. Birinde kuaföre diğerinde kebapçıya girdi. Bende ona giriyordum haliyle. Şimdi plakasını biliyorum da kadın önüme gelince ya hemen geçiyorum yada sağa çekip telefonla falan oynuyorum.

Brabus’a, maybach’a çarpacağıma gider ağaca çarparım daha iyi o derece normal insanın hayatını karartacak araçlar
    hocam inanir mısın ben hayatımda ilk defa brabusu çarptıgımda gördüm :D
    hatta önceden fark etmedim, yani brabus diye bir şey olduğunu ilk defa çarpınca gördüm. hatta ilk düşündüğüm bentyleymi lan bu her yerinde B yazıyor dedim :D Allah düşmanımızın başına vermesin. ilk defa kazaya karıştım onda da az kalsın cepler yanıyordu

Motosikleti
    MT-07
    Geçen sene kendi kalkışından bir kaza yaptım ki sonra sürüşümü değiştirip, daha defanstır kullanmaya başladım. Kazada yeni kasa passat’ın tampon cilasına zarar vermişim. Tabi o anlık psikoloji ile; motor yerde, sağım solum paramparça halde ve ben koşarak passat’a bakmaya gittim. Polis manyak mısın sen diyor. Ben ise passat kaç para haberin yok galiba diyordum

Artık şehir dışına sürüyorum süreceğim zamanlarda

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Fakirlik demek böyle bir şey. Bende ilk defa duyuyorum Brabus diye bir şey.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)