Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hasar Kayıt Tutarı Yazmaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kesinlikle uzak dururum
    karşının masraf ı ödenmiş evet kendine ne olduğunu bilemessin
    resimler seni ikna ettiyse senin bileceğin iş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay arkadaş.

Satıcıların bu kadar delirmesine şaşmamalı, konusu bile tartışmalara sebep oldu.

Oncelikle motoru almadım, başka sıkıntıları cıktı.

kaza kısmına gelecek olur isek, hasar kaydı dediğiniz bircok sekilde olumus olabilir.

Ciddi anlamda bir dolandırıcılık da olabilir, kendi hasar almayıp karşı tarafın aracını yaptırdıgından da olabilir.

Örnek veriyorum,

Hasar kaydı var tutar yok, servise götürüyorsun herşeyi orjinal değişen yok OK veriyor. Bu benim için yeterli bir durum.

Kesinlikle uzak durulması lazım tarzı direk yaklasımlar nedeniyle 20 yıllık motorlar 40 bin tl 'ye satılıyor bu ülkede.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:30 ----------

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldın mı makineyi :D Konu aç hemen Bajaj linç ekibi ile linçe gelelim hayırlı olsuna :D

ahahha :D napak japon a paramız yetmiyor.

2dir baktıgım ns200lerde sıkıntı cıkıyor hanım da tutturdu sl200 al bak bu bi işaret diye.

neyse bugun bi ns200 daha bakacağım bakalım bu nasıl olacak
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    MT-07
    Sl200 dediğin motor 12hp. Senin dediğin gibi iki kişi için yeterli olmayacaktır. Hea arka selede oturan keyfinden memnun olur, orası ayrı konu. Ben senin yerinde olsam Abs'siz pulsar almazdım.

Pulsarın sorunu gitmemesi değil aksine durmamasıdır. O yüzden çoğu Pulsar sahibi mermi gibi bir yere yapışır. Apaçiliğe uygun redline'dan aşağı inmeyen bir alettir. Bu kıstasta param yok diye abs'sizini almak yakın gelecekte pişmanlıklara sebebiyet verebilir. 9500rpm'de redline ışığı açılır ki 10500rpm'de halen gitmeye devam.

Ben basmam etmem minvalinde laflar etmemeni öneririm. Çünkü illa birşey oluyor ve bir kerelik bile olsa o gaz açılıyor. Karar senin kararın ama İzmir'in o erimiş, parlak ve kaygan asfaltında ben Pulsar ile gezmemen taraftarıyım.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sl200 dediğin motor 12hp. Senin dediğin gibi iki kişi için yeterli olmayacaktır. Hea arka selede oturan keyfinden memnun olur, orası ayrı konu. Ben senin yerinde olsam Abs'siz pulsar almazdım.

Pulsarın sorunu gitmemesi değil aksine durmamasıdır. O yüzden çoğu Pulsar sahibi mermi gibi bir yere yapışır. Apaçiliğe uygun redline'dan aşağı inmeyen bir alettir. Bu kıstasta param yok diye abs'sizini almak yakın gelecekte pişmanlıklara sebebiyet verebilir. 9500rpm'de redline ışığı açılır ki 10500rpm'de halen gitmeye devam.

Ben basmam etmem minvalinde laflar etmemeni öneririm. Çünkü illa birşey oluyor ve bir kerelik bile olsa o gaz açılıyor. Karar senin kararın ama İzmir'in o erimiş, parlak ve kaygan asfaltında ben Pulsar ile gezmemen taraftarıyım.
    Teşekkürler hocam öncelikle. Zaten pulsar özelinden gidiyorum, sl200 alacagımdan değil cıbırcı arkadaşın sözüne ithafen yazdım.

ABS gerekli ancak ABS ns200 fiyatları ucmuş durumda, bu nedenle denk getirirsem abs li getirmez isem abssiz alacagım mecbur.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuda uzak, uzak dur demek te yanlıştır, bişey olmaz demek te.
    Araç gerçekten hasar almamış olabilir, mesela gidonla bir aracın aynasını kırmıştır. Tam tersi, pert olmuştur, adam sigortadan değil kendi cebinden yaptırmıştır.
    Satma konusuna gelince, emin ol satarken pert olup hasar kaydı çıkmayan aracı, yüksek kaydı olup ama hasarı çok önemli olmayan bir araçtan çok daha kolay satarsınız bu ülkede. Maalesef durum bu. Bir arkadaşım yakın zamanda Bmw aldı, 45 bin kadar hasar kaydı var, fiyatı da gayet uygun. Herkes, alma, araç pert, çok fazla hasar kaydı var diye feryad ederken, gitti çok uyguna aldı. Yetkili servise götürdü, araç gerçekten fiyatına göre çok temiz çıktı. Geri geri gelirken, duba benzeri ama düzgün yapıda olmayan bir demire vurmuş, fotoğrafları var, işte tampon, far ıvır-zıvır derken, orjinal parçalar kullanıldığı için tutar yüksek. Bunun tam tersi örnekler de mevcut.
    Sonuç olarak; aracı sadece hasar kaydı üzerinden değerlendirmeyiniz, bunun en iyi çözümü iyi bir servis veya ustadır.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Arkadaşımın başına gelen olaydır. Satıcı basit bi kaza biz suçluyduk bize hasar kaydı yazılmadı, on tampon panjur ve farlar değişti diye aldı. Arac normalde 93 model corolla . ama arac ilk ağır kazasında ön sağ podyesi 94 model coralla dan birleştirilmiş orjinalinden buna şase no vs leri tekrar çakmışlar. ve bomba tavan değişmiş ve bagaj havuzunun yarısı ile sol arka podye dahil yine başka bir corollanındı. yani tavanı da farklı bir corolla sayarsak, Araç tam olarak 4 farklı Corolla bir araya getirilerek oluşturulmuştu.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    k*çınızdan element uydurmayın.

10.11.2019 tarihinde mercedes brabus kasa araba, onumde aniden fren yaparak durdu. bende ani manevra yaparak solundan kaçmayı denedim fakat soldan da araba geldiği için kaçış yolu yoktu. freni iyice sıkarak aracın sol tarafına motorumun sağ sis farları çarptı. iki adet sis farı vardı ve ikisi de kalın çelikti. üstte ki sis farı aracın sol arka stop farını derinden kırdı ve altta ki sis farı ise tambonu epey bir içeri göçertti ve boyası söküldü.

benim motorda ise en ufak çizik yok. sadece sis farının oldugu koruma demiri, sisi söktükten sonra iz bıraktı.
    zaten ben motordan düşmedim bile, ayakta tutabildim.

ben, arkadan vurdugum için %100 kusurlu çıktım.
    araç bosh car servise yönlendirildi.
    araçta tam 35 bin lirakık hasar çıktı. zaten aracın fiyatı 1milyon civariymiş.
    sigortam karşıladı ve benim aracımda kaza kaydı olarak sadece " çarpma " yazıyor.

bu durumda tüm alıcılar benden uzak durmalı ve şüpheli mi yaklaşmalı?
    motorumun tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırıyorum. en ufak elektrık işliği olsa bile onu bile faturaya yazdırıyorum ve %18 kdv ekstra ödüyorum.
    bu yüzden dolayı lütfen on yargınızı kırın ve konuşmalarınıza dikkat edin.
    bugün bindiğiniz mt09'un aynası yolda kırılıp bir aracın camına gelse ve hasar verse,
    tutanak tutuldugu sürece aracınızda " çarpma " olarak kayıt çıkacaktır.

bu sebeple tekrar söylüyorum, konuşma tarzınızı ve bilinçsizliğinizi bırakın ve insanları yanlış yönlendirmeyin.
    tam sigorta limitinde hasar çıkmış. servis acımış biraz, yoksa hayatınız kayabilirdi :D

En ufak pürüzlü aleti almıyoruz, bu nedenle en ufak pürüzlü aleti satamıyoruz.

Taş gibi motorlar sadece kozmetik parçaları değişti diye ucuza satılıyor, ancak alacak adam satamayacagını bildiği için istese de almıyor.

Malum site aylarca bu nedenlerle bekleyen ilanlar ile dolu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Sahıbından hatasız, boyasız sadece 7-8 taklası var birde olduğu yerde 25-30 kez düşmesi 😀

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptığım yorumun neresi yanlış bana söyler misin? Alıntıladığın örnek üzerinden gidelim.
    "Yani alacağın motor bir kazaya karışmış ama onarımı sigortadan yapılmamış."
    %100 kusurlu olunan bir kazaya karışmışsınız ve kazanın şiddeti, nasıl olduğu belli değil. Bu kazada motosikletin şasisi bükülmüş, ön takımı dağılmış olup üç kuruşa idarelik toplanmış olabilir. Yada sadece bir araca sürtmüş, araç sahibinin ısrarı üzerine tutanak tutulmuşta olabilir. Hasarın nasıl olduğunu ne olduğunu hiçbir şekilde bilmiyoruz bu durumda şüpheyle yaklaşılması gerekmez mi?
    Araç alırken hasar kaydı olmayıpta boyası değişeni olan ve bedelsiz hasar kaydı olan araçlardan genellikle uzak durulur yada alınacaksa normalden iki kat dikkat edilerel kontrolü yapılır. Bedelsiz hasar kaydında araçta olan hasar ufakta olabilir büyükte. Bunu bilemediğimiz için şüpheyle yaklaşırız.
    Neresi yanlış söyleyeyim "uzak durmalı kesinlikle güvenilmez" demen yanlış zaten kendin de söylemişsin "sadece sürtmeden dolayı tutanak tutulmuş olabilir" diye

Benim dediğim de şu bedelsiz çarpma kayıtlarına çok takılmam benim için önemli olan o aracın ne durumda olduğudur sokarım ekspertize adam şasi ile oynanıp oynanmadığını zaten söyler. Ama dediğim gibi mutlaka ekspertiz yapılmalı bu durumda zaten aynı fikirdeyiz sadece kesinlikle uzak durun demen yanlış.
    atillatopal9 bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neresi yanlış söyleyeyim "uzak durmalı kesinlikle güvenilmez" demen yanlış

.
    Ben öyle birşey demedim. Bu saflık ve iyi niyetle bu yaşına kadar dolandırılmadıysan dua et. Arabadaki gibi motosiklete detaylı ekspertiz yapan bir yer yok. Sanki ülkede herşey kitabına uygun yapılıyormuş gibi birde ekspertize sokarım şasi ile oynanıp oynamadığını söyler diyorsun. adamlar ekspertizle aracın kusurlarını gizlemesi için anlaşıyor zaten. Sokakta ki berber kasap para var diye ekspertiz işine giriyor. işten anlamayan bir dünya ekspertiz var. Bu zamanda hiçbir kaydı kuydu olmayan araca bile son derece şüpheyle yaklaşılması gerekir. bedelsiz hasar kayıtlı araca şüpheyle yaklaşmayabilirsiniz sizin seçiminiz ama ben yolunacak kaz değilim

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Sanayide,4bin km de 2019 passatin sağ kılıç sacini duzelttiklerini gordum,

Tramer yok.kasko işlem yok.

Adam kendi cebinden yaptiriyor.

Usta diyor ki,abi boya ile slikon macunu guzel atarim,zaten araba daha sifir siritmaz diyor..metal yuzeyle beraber eskir gider..

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben öyle birşey demedim. Bu saflık ve iyi niyetle bu yaşına kadar dolandırılmadıysan dua et. Arabadaki gibi motosiklete detaylı ekspertiz yapan bir yer yok. Sanki ülkede herşey kitabına uygun yapılıyormuş gibi birde ekspertize sokarım şasi ile oynanıp oynamadığını söyler diyorsun. adamlar ekspertizle aracın kusurlarını gizlemesi için anlaşıyor zaten. Sokakta ki berber kasap para var diye ekspertiz işine giriyor. işten anlamayan bir dünya ekspertiz var. Bu zamanda hiçbir kaydı kuydu olmayan araca bile son derece şüpheyle yaklaşılması gerekir. bedelsiz hasar kayıtlı araca şüpheyle yaklaşmayabilirsiniz sizin seçiminiz ama ben yolunacak kaz değilim
    Sana yapıcı olmakta işe yaramıyor kardeşim.

Bu zamana kadar bir çok araç ve motosiklet alışverişim oldu bir kere bile dolandırılmadım ama inan bana senin gibi ben eşeğimi sağlam kazığa bağlarım diyen arkadaşlarımın dolandırıldığına sonradan şahit oldum bir çok kez. Anlatsam şeytanın aklına gelmez bu dersin

Gidilecek ekspertiz var gidilmeyecek var araç alacaksan eğer bir gün söylersin seni bir kaç hem kurumsal hem de güvenirliliğini kanıtlamış yere yönlendirebilirim şimdi buradan reklam yapmayayım.

Motordan da çok süşür anlıyoruz alınmayacakları yine de yetkili servisinde sokarım ekspertize.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana yapıcı olmakta işe yaramıyor kardeşim.

Bu zamana kadar bir çok araç ve motosiklet alışverişim oldu bir kere bile dolandırılmadım ama inan bana senin gibi ben eşeğimi sağlam kazığa bağlarım diyen arkadaşlarımın dolandırıldığına sonradan şahit oldum bir çok kez. Anlatsam şeytanın aklına gelmez bu dersin

Gidilecek ekspertiz var gidilmeyecek var araç alacaksan eğer bir gün söylersin seni bir kaç hem kurumsal hem de güvenirliliğini kanıtlamış yere yönlendirebilirim şimdi buradan reklam yapmayayım.

Motordan da çok süşür anlıyoruz alınmayacakları yine de yetkili servisinde sokarım ekspertize.
    Haklısın da her köşe başında ekspertiz var bir çoğu Google'a kayıtlı bile değil yorumu filan yok hangisine gidilir hangisine gidilmez nereden bilebiliriz?

Konusun konuşun, siz böyle konuştukca sırf hasar kayıtsız diye leş araçların fiyatları tavan yapıyor.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Piyasa yam yam dolu. Adamlar sol ön şase kolunu seletle çekip düzeltiyolar. Satarken sadece tampon, panjur değişti plastik parçalar ne olacak ki diyolar.

alanda "hasar kayıtsız oley" diye sevinip bi süre sonra g.tünde patlıyo

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alanda "hasar kayıtsız oley" diye sevinip bi süre sonra g.tünde patlıyo
    örnek ben :D

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    örnek ben :D
    kanka altındaki tenekenin gittiğine şükret sen

o değil de senin cıbırı satsan benim ns i tokatlar herhalde
    oldcockroach bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka altındaki tenekenin gittiğine şükret sen

o değil de senin cıbırı satsan benim ns i tokatlar herhalde
    Satsam mı satamam ki 2 sene :D Çok alıcısı çıkıyor ama satmam diyorum anlaşırız diyorlar satamam diyorum :D yav diyorlar :D hak mahrumiyeti var diyorum :D eyvallah diyorlar :D 2 sene sonra gel diyorum :D Gelmeyecekler :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)