Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DİZLİK ÖNERİSİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    nousay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125 R
    İyi forumlar herkese,

Dizlik arıyorum aklımda 2 seçenek var

*VENOM MAFSALLI DİZLİK

*Dainese Knee V E1

bunlar arasında en iyisi dainese fakat mafsalı olmadığı için kullanımı rahat mıdır bilmiyorum. Fiyatıda çok pahalı oldugu için pek yanaşamıyorum. Sizin önerebileceğiniz başka 100-350TL arası dizlik var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400

Motosikleti
    MT-07
    Dainese dizlik alacağın parayla bir tech90 pantolon alırsın. Yok paraya kıyamam diyorsan venom’un dizliği kalitelidir al ve kullan. Gönül pantolon almandan yana.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Mafsallı dizliğin deponu çizme, daha kötüsü kaza anında dönüp dizini sakatlama tehlikesi var. Motosiklet pantolonu kullanmanı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Forza 250
    Benim oyum da pantolondan yana olur, hem kalça diz koruması var, hem de sürtünme bölgelerinde kevlar.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mafsallı dizliğin deponu çizme, daha kötüsü kaza anında dönüp dizini sakatlama tehlikesi var. Motosiklet pantolonu kullanmanı tavsiye ederim.
    dedigini biraz daha aciklar misin?
    görsel yada video var mi?
    ilginc geldi dediklerin, daha önce pek de dusunmemistim bunu.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı UzunYolAdami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dedigini biraz daha aciklar misin?
    görsel yada video var mi?
    ilginc geldi dediklerin, daha önce pek de dusunmemistim bunu.
    Mafsallı dizlik cırt cırtla bacağa sabitleniyor, her ne kadar durur vaziyette kontrol ettiğinde sana sağlam gibi gelebilir ama belli bir süratte, sabit bir cisme çarptığında ya da sürüklendiğinde "muhakkak olur" demiyorum ama o dizliğin dönme, dönerken de dizini sakatlama riski var. Benim başıma gelmedi, video da izlemedim ama daha önce aldığım bir eğitimde anlatmışlardı. Hatta full ekipman katılmanın zorunlu olduğu bu eğitime normal kot üzerine mafsallı dizlik giyenleri kabul etmiyorlardı.Kaldı ki hadi diyelim o mafsallı dizlik senin dizlerini kazada korudu ama bu sefer de leğen kemiğin korumasız, leğen kemiğini kırdın mı uğraşması çok zor. Motosiklet pantolonlarının hem diz hem de kalça korumaları oluyor, bu nedenle "bence" daha güvenli. Bu işte racon şu şekilde; motosiklet pantolununun diz korumalarının en aşağıdaki kısmıyla uzun motosiklet botunun en yukarı kısmı arasında boşluk olmazsa kaza anında çok daha avantajlısın. Ha buarada mafsallı dizlik kullanmak da hiç korumasız sürmekten daha iyidir, bu dizlikleri binlerce km memnun kullanıp kazalardan kurtulanlar da elbet vardır. Ben sadece tehlike potansiyeline dikkat çekmek istedim.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Venom'un mafsallı dizliği hakkında depoları çizdiğine dair duyum aldım, bende ondan vazgeçtim almaktan.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı nousay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi forumlar herkese,

Dizlik arıyorum aklımda 2 seçenek var

*VENOM MAFSALLI DİZLİK

*Dainese Knee V E1

bunlar arasında en iyisi dainese fakat mafsalı olmadığı için kullanımı rahat mıdır bilmiyorum. Fiyatıda çok pahalı oldugu için pek yanaşamıyorum. Sizin önerebileceğiniz başka 100-350TL arası dizlik var mıdır?
    dainese çok rahat ben kullanıyorum, gayet yeterli mafsallılar gibi problem çıkarma ihtimali yok, son derece esnek..

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Venomunkinden var bende aralık ayında aldım. Rahat, yürüyebiliyorsun ama zamanla cırt cırtlar gevşemeye başlıyor. Ayrıca bir kere düştüm ve sol dizlik darbe yediği için bir parçası kırıldı. Yine de dizimi olabildiği kadar koruduğunu düşünüyorum. Dizliksiz sürmekten iyidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

Şu an pantolon bakıyorum, para toplayınca direkt geçeceğim. Dizliği çıkar - tak - çantaya at taşı muhabbetinden yoruldum biraz.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Uzun zamandır Dainese Knee V E1 dizlik kullanıyorum. İyi tarafı kaba olmaması.

Motosiklet pantolonun altından takıyorum, üstüne pantolonu giyiyorum. Kayma dönme riski yok.

Çok güvenli oluyor. Çok rahat olmasa da hareket etmekte zorlanmıyorum.

nousay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tavsiye için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dainese dizlik alacağın parayla bir tech90 pantolon alırsın. Yok paraya kıyamam diyorsan venom’un dizliği kalitelidir al ve kullan. Gönül pantolon almandan yana.
    abi tavsiye için teşekkür ederim ama hiç kimse rahat demiyor bunalmak yerine motor kullanırken dizlik takmak inincede çantaya atmak daha cazip geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

teşekkürler abi ama bi önceki yorumda bahsettigim gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

@gezginkral
    @foxrot
    @cıbılduck
    @vista86
    @mimtolga
    @tommygun
    @angrypower
    @sallami

yorumlar ve tavsiyeler için teşekkürler kararım %99 değiştirmezsem en güvendiğim marka olan daineseden yana olacak.

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Venom'un mafsallı dizliği hakkında depoları çizdiğine dair duyum aldım, bende ondan vazgeçtim almaktan.
    Venomun mafsallı dizliğini kullanıyorum depoyu çizmemesi için depoya temas eden vida gibi olan yerlere mobilya altlarına yapıştırılan keçelerden yapıştırabilirsiniz.

Motosikleti
    MT-07
    Daha önce kaç kez kaza yaptın bilmiyorum ama toto’suna parmakla tentürdiyot sürülen kişilerden olmamanı temenni ediyorum. Sadece bir gün pantolonu giymeyi unuttum ki sırt çantamda duruyordu. Aksilik ya kendi öküzlüğüme kaza yaptım. Polis cüzdanın düşüyor die uyardı. Ne alaka falan die mal mal bakarken, kotun arkasının olmadığını farkettim. Çanta sayesinde yerden yüksekte kaldım ve cüzdan tüm darbeyi yemişti. Kot şansıma yırtılmamıştı. Geçen sene yaptığım meşhur kazada ise tech90 kotum üstümde ve aksilik ya korumaları takılı değildi. Gene de tüm bedenimi bir tutmuştu.

Diyeceksinki dizlik ne alaka? Motorla yaptığım ilk kazamda venomun masfallı dizlikleri vardı. Dizimi kırmaktan kurtardılar ama tüm cırtlar koptu ve şansıma dönmedi. Dönse idi gene büyük zarar görecektim. Dainese dizliğe o kadar para vereceğine, güzel bir motosiklet pantolonu al!..

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Mafsallı dizlik cırt cırtla bacağa sabitleniyor, her ne kadar durur vaziyette kontrol ettiğinde sana sağlam gibi gelebilir ama belli bir süratte, sabit bir cisme çarptığında ya da sürüklendiğinde "muhakkak olur" demiyorum ama o dizliğin dönme, dönerken de dizini sakatlama riski var. Benim başıma gelmedi, video da izlemedim ama daha önce aldığım bir eğitimde anlatmışlardı. Hatta full ekipman katılmanın zorunlu olduğu bu eğitime normal kot üzerine mafsallı dizlik giyenleri kabul etmiyorlardı.Kaldı ki hadi diyelim o mafsallı dizlik senin dizlerini kazada korudu ama bu sefer de leğen kemiğin korumasız, leğen kemiğini kırdın mı uğraşması çok zor. Motosiklet pantolonlarının hem diz hem de kalça korumaları oluyor, bu nedenle "bence" daha güvenli. Bu işte racon şu şekilde; motosiklet pantolununun diz korumalarının en aşağıdaki kısmıyla uzun motosiklet botunun en yukarı kısmı arasında boşluk olmazsa kaza anında çok daha avantajlısın. Ha buarada mafsallı dizlik kullanmak da hiç korumasız sürmekten daha iyidir, bu dizlikleri binlerce km memnun kullanıp kazalardan kurtulanlar da elbet vardır. Ben sadece tehlike potansiyeline dikkat çekmek istedim.
    Birçok noktada katılıyorum ve Venom' um mafsallı dizliği ile defalarca kaza yapmış/atlatmış biri olarak (bu kazalardan biri +110km/h ile yapılan sürüklenme içerir) ciddi koruma sağladığını söyleyebilirim. Ancak kesinlikle ve kesinlikle imkanınız varsa korumalı motosiklet pantolonuna yönelin derim.

Mafsallı dizlik konfor açısından çok daha rahat. Yaptığım kazalarda kesinlikle mafsal kısımda herhangi bir deformasyon oluşmadı. Ne var ki depo kısmını diz ile tuttuğum için o ksıımda çizikler mevcuttur, ki normaldir. Bunu engellemek için dizlik takmamayı seçerseniz dizinizden olursunuz. O yüzden ya depo tank pedi kullanacaksınız (ki şiddetle öneririm, sürüş konforunu ve güvenliği arttırdığı gibi motosikleti de görsel olarak zenginleştirir) ya da korumalı motosiklet pantolonuna yöneleceksiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce kaç kez kaza yaptın bilmiyorum ama toto’suna parmakla tentürdiyot sürülen kişilerden olmamanı temenni ediyorum. Sadece bir gün pantolonu giymeyi unuttum ki sırt çantamda duruyordu. Aksilik ya kendi öküzlüğüme kaza yaptım. Polis cüzdanın düşüyor die uyardı. Ne alaka falan die mal mal bakarken, kotun arkasının olmadığını farkettim. Çanta sayesinde yerden yüksekte kaldım ve cüzdan tüm darbeyi yemişti. Kot şansıma yırtılmamıştı. Geçen sene yaptığım meşhur kazada ise tech90 kotum üstümde ve aksilik ya korumaları takılı değildi. Gene de tüm bedenimi bir tutmuştu.

Diyeceksinki dizlik ne alaka? Motorla yaptığım ilk kazamda venomun masfallı dizlikleri vardı. Dizimi kırmaktan kurtardılar ama tüm cırtlar koptu ve şansıma dönmedi. Dönse idi gene büyük zarar görecektim. Dainese dizliğe o kadar para vereceğine, güzel bir motosiklet pantolonu al!..
    Cırtlar sürtünme ile parçalanabiliyor. Ölçmedim ama tecrübelerimle kaba bir tahminde bulunmak istersem +80km/h üzeri düşmelerde biraz da şanssızsanız cırtların olduğu lastiğin kopacağını ve bu nedenle dizliğin dönebileceğini veya ayrılabileceğini söyleyebilirim.

Yine de unutulmamalıdır ki o çok kıymetli kasklarımıza dahi esasen sadece ilk darbeyi sönümlemek içindir. Bu noktada kask köpüğünün ne şekilde çalıştığını ve işini gördükten sonra ne olduğunu, kazada başın kaç kez darbe alabileceğini hatırlatırım ki daha kolay anlaşılabilsin.

Dizliği de böyle düşünebilirsiniz. İlk darbeyi almak, kendisini feda edene kadar sizi korumaya çalışmak. Dizlik mükemmel değildir ancak fiyatına göre performası mükemmel bir korumadır. Pantolona bütçe yetmiyor veya çeşitli nedenlerle kullanamıyorsanız mutlaka dizlik kullanın.

Venom' un mafsallı modelinden oldukça memnunum. Lastikleri, doğru kullanılırsa +1 yıl dayanır, hep gerdirerek takmaya çalışırsanız bir yılı bulmadan lastikler uzar. Ancak biraz araştırırsanız yedek lastiklerini ayrıca satın alabileceğiniz göreceksiniz (5 set aldım duruyor) . Kullandığım dizliklerde 3 kez lastik değişimi yaptım ve kullanmaya devam ediyorum. Tavsiye ederim. Pantolon için ise şahsi önerim RiderDenim' dir. Mutlaka bakın derim

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Kesinlikle dainese dizlik al. Depoyu çizmiyor. Hem çok rahat. Pantolon alırsan da diz koruma yandan fermuarlı olsun ki, rahat çıkarabilesin

Motosikleti
    MT-07
    Tüh. Ben venomun lastiklerinin satıldığını bilmiyordum. Geçenlerde wolf’ü gönderirken bir çocuk geldi full ekipmansız. Abi ben götürürüm dedi. Yanımda yedek kask olmadığı için veremedim ama yazlık bir çift eldiven ile eski dizliklerimi verdim. Al bunları götür, ihtiyacı olan birine hibe et dedim. Elimden ancak o geldi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)