Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Polis Çevirmesine Girme Sıklığınız?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bir kere İskenderun'da jandarma beni kask, mont, eldiven, dizlik tam ekipman görünce bu ne ayak böyle uzaylı gibi git bak şuna deyince çevirdiler. Oralarda standart terlik tişört olunca otomatikman dikkat çektik.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sene olarak söylemek pek doğru olmaz. km olarak söylemek gerekirse yaklaşık 35000 küsür km'lik mini motosiklet tecrübemde 4 defa falan girdim ki bunun 2'si izmir'den ankara'ya giderken şehir dışı yoldaydı. Diğer ikisi şehir içi rutin kontroldü. Arabayla da taş çatlasın 1 defa falan girmişimdir. 2012'de iki ehliyeti de aldığımdan beri. Ama çevirmelerde çok fazla apaçi gördüm durdurulan. kasksız, saçma sapan modifiyeli motorlarıyla. Benim motor pulsar 200 aksesuar yok birşey yok. hep de kask takarım pijamayla ekmek almaya giderken bile. belki kask yüzünden durdurmuyorlardır bilemiyorum.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana arkadan. Zaaaaaa motor çek sağa die anons yapılmadı mı hiç? Çok şey kaçırmışsın. Hayatının en anlamsız bakışını atıyorsun aynadan. Heleki benim gibi intercomda müzik açık gidiyor ve duymuyorsan, interceptor gibi yardıra yardıra gelip göz göze geliyorlar
    Burada DUR levhasında durmayınca ceza yazıyorlar. Her Türk en az bir kere ceza alır bu yüzden. Hatta kronik olarak düzenli DUR levhası cezası alanlar bile mevcut. "Hayır hiç almadım" diyen varsa Türk değildir haberiniz olsun.
    Ali Mert ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    O dur levhası hakikaten sıkıntı ama. Bakıyorsun yol dümdüz ve açık. Şak die giremiyorsun. İlla durman gerekiyor.

Buradaki hanzolar altındaki araba ne kadar pahalı ise o kadar fazla hızlı heryere atladıkları için sorun yokmuş gibi düşünüyor halk.
    Ali Mert bunu beğendi.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır.

Çevirme falan yok burda. Hatta yasak. Açık kural ihlali (kırmızıda geçme, kasksız kullanma, vs.) olmadığı müddetçe durdurulmanız kanun dışı.
    Kaliforniya dışında filtering yasakmış. Duran trafikte aralardan geçtiğinizde polis görürse ne yapıyor?

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Şu 'DUR' levhasında durmayı biz de öğrensek kazaların %40'ı olmazdı diye düşünmekteyim.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    6-7 yıldır arac kullanıyorum toplam 2 kere çevrilmişimdir, motosiklette ise 1.5 yılda 2 kere

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    son on sene de toplasan 3 defa

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Hortlatalım.

Arkadaşlar, R25 ile hala çevirmeye girmedim. Fakat işe gidip gelmek için aldığım 100cc cup ile ayda en az iki kez çevirmeye giriyorum.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    güncelleme olsun şu başlığa yazdığım yorumdan sonra toplam 4 kere denk geldim monster 696 ile stock egzoz full ekipman stock kuyruk plaka

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    2014'den beri toplam 1-2 kez girdim motosikletle
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Çok ilginç herşeyim tamsa kesinlikle çevirmiyorlar. Mt 07 ile on yüz bin kere çevirmeye girdim. Cbr 650 ile 1 defa. Onda da orjinal egzoza ceza yazmaya çalıştı. Memurumuz 10 bin devir çevirip çok ses çıkartıyor bu diyor. Neyse anlayan bir arkadaşı geldi sal bunu dedi.

Motosikleti
    NK 250
    Adana'da son 2 ayda 4 kez çevirmede durduruldum. Nedense bu aralar Adana'da özellikle çarşıda her köşe başı trafik polisi ve benim gibi a1 ehliyetine sahip olup 150 cc motosiklet süren birisi için biraz sıkıntı. Şu A ehliyet için direksiyonu bekliyorum bakalım hayırlısıyla bi alsaydım.

Faruk Terzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyeti alalı 2 ay oldu 3 kez çevirmeye girdim

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    En son 25 Temmuz'da cevirdiler, o gunden beri ehliyet yok, almaya da daha 112 gun var
    espresso bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    6. senede 6 kez çevirdiler...

1- (2014) 125cc scooter vardı. muayene-sigorta-ehliyet-kask-mont hiç bişey yok ve ceza yok.

2- (2014) aynı motosiklet ile yine çevrildim ama diğer polis gelme lan git dedi hemen bastım gittim ve ceza yok.

3- 2016 mart ayında tvs apache satın aldım, noterden gelirken çevirdiler. her şeyim tam idi ama ehliyeti henüz emniyetten almamıştım yani evraklar ile geziyordum, 800 lira cezası varmış onunda ve polis bir şey demedi bıraktı.

4- (2018) 2016 yılında çeviren aynı ekip çevirdi ve hiç bir şeyim yoktu, kaçtım.

5- (2018)tvs apache ile çevirildim yine ve sigorta + muayene yoktu sadece ve beni biraz bekletip serbest bıraktılar..

6- (2020)dün abimin scooteri ile bakkala gidiyorduk ve motorize trafik polisi çevirdi... motoru abim kullanıyordu, üstümüzde eşofman ve kısakollu var, ruhsat, ehliyet, kimlik falan hiç bir şey yok yanımızda. motorun muayene + sigortası var. abimde ehliyete yazıldı ama henüz almadı.. yalvar yakar 2600 lira cezadan kurtulduk.. sistemden sorgulatınca benim ehliyeti gördü ve motorunda sigorta + muayeneyi de gördü.. polis bize "ne yapayım size" diye sordu ve bende "sizin insiyatifinize kalmış, 2600 lira ceza bizi mahveder" dedim.. sonuç ceza yazmadı, bu şekilde ana yolu kullanmayın ve kask takın dedi...

2 gündür 72 km gidiş ve 72 km geliş yapıyorum iş için ve bir sürü polisin yanından geçtim ve hiç biri durdurmadı ama şans eseri dün bakkala giderken polis çevirdi..

şu anda benim tvs apache de sadece muayene eksik, onu da umursamıyorum, içimden bir ses ceza yazmazlar diyor, yine dil döker bir şekilde kurtulurum, kurtulamassamda koyayım bir taraflarına araç muayene istasyonları resmi belgeli evraklı hırsız diyebiliriz.
    Italian bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    hiç girmedim diyebilirim. Her çevirmede bana hep geç geç dediler.
    Ancak ihbar üzerine çok durduruldum,
    Hepsi radar

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En son 25 Temmuz'da cevirdiler, o gunden beri ehliyet yok, almaya da daha 112 gun var
    Geçmiş olsun niye kaptırdın ehliyeti.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun niye kaptırdın ehliyeti.
    Mal gibi alkollu kullandim Caddebostan'dan eve giderke. 0,34 promil. Akilsiz basin cezasini ehliyet mi cekiyordu?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Sayısını bilmiyorum. 80-100 vardır. Çoğunda ehliyeti alıp tabletten sorgulama yapıp gönderdiler. 5 tane falan alkol muayenesi yaptı. Motorda 50 değil 20 dediler. Yani 3-5 yudum bira ile çıkar.

MT yi aldığım ilk gün noterden işe giderken polis durdurdu. Trafik sigortan yok dedi. Noter kağıdını verdim, tamam dedi. 15 gün süren var sigorta için. Ama risk alma hemen yaptır. Zaten o gün yatıracaktım gerçekten.

Haftaiçi 5 gün işe gittim. Tarih 20 Aralık falan. Pts-Salı-Çar-Perş. üst üste polis çevirdi. En sonunda ya özMusti kusura bakma her gün çeviriyoruz seni ama yılbaşına kadar idare et, sonra rahat edersin dedi. Cuma günü çevirme yoktu ama 10 km kadar ilerde tanımadığım başka bir polis durdurdu. Evrakları çıkarırken yok yok bakmayacam, memnun musun MT25 den ben de alacam dedi. Memnunum iyi gidiyor ama abs li al dedim. İyi dedi vedalaşıp gittim.
    Italian bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)