Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motordan Gelen Ses

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Arkadaşlar Merhaba 2 hafta önce ikinci el R25 aldım. Havaların soğuk olması sebebiyle pek kullanamadım ama geçen hafta kullandığımda zincirden acayip bir ses geldiğini farkettim araştırdım ama tam bi yanıt bulamadım Motulun zincir temizleme ve yağlama spreyini aldım ve zincir sesinden kurtuldum fakat bugün kullandığımda motorun ilk marşına bastığımdan itibaren blok kısmından hiç duymadığım değişik bir ses geldi ısındıktan sonra yola çıktım hafif bir bilya sesi gibi bir ses geliyor motordan sebebi nedir hiç böyle bir durumla karşılaşan var mı yardımcı olursanız çok sevinirim. (İlk aldığımda böyle bir ses yoktu almadan önce kullanmıştım aldığım kişi tanıdık )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı MuzafferÇ. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba 2 hafta önce ikinci el R25 aldım. Havaların soğuk olması sebebiyle pek kullanamadım ama geçen hafta kullandığımda zincirden acayip bir ses geldiğini farkettim araştırdım ama tam bi yanıt bulamadım Motulun zincir temizleme ve yağlama spreyini aldım ve zincir sesinden kurtuldum fakat bugün kullandığımda motorun ilk marşına bastığımdan itibaren blok kısmından hiç duymadığım değişik bir ses geldi ısındıktan sonra yola çıktım hafif bir bilya sesi gibi bir ses geliyor motordan sebebi nedir hiç böyle bir durumla karşılaşan var mı yardımcı olursanız çok sevinirim. (İlk aldığımda böyle bir ses yoktu almadan önce kullanmıştım aldığım kişi tanıdık )
    Nasıl bir ses geliyor biraz daha tarif eder misin? Eğer ince, tiz şekilde çıtı çıtı gibi bir ses ise subap sesi olabilir. Ama kalın, tok şekilde takır takır diye geliyorsa kranktan geliyor olabilir. Subapsa korkmana gerek yok kranksa sorun hemen ilk fırsatta servise gitmelisin.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    sesin ne olduğunu duyarak anlamak bile zorken tarifle anlamak çok zor ses kaydı alıp internete yükleyebilirsen en azından bir fikir verilebilir.
    ilkersoy11 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Aşırı kalın bir ses gelmiyor garip bir ses çözemedim video çektim linkini aşağıya bırakıyorum bakıp düşüncelerinizi söyler misiniz

https://youtu.be/cNL3I598yvE

Videoda farkederseniz normal motorun sesinin arkasından gelen tık tık tık sesi var biraz dikkatli dinlemek gerekiyor videoda öyle çıkmış motorun yanındayken gayet normal duyuluyor garajda olduğu için yankılı ortam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Kaç binde motosikletin?
    Sabahları zor çalışma-çalışmama durumu felan oluyor mu?
    Motor bloğuna yakın yerde aksesuar var mı? (karter korumam ses yapıyordu çıkarttım geçenlerde mesela)

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    13.145 km de 12.750 kmdeyken aldım zaten yok hiç başıma gelmedi aldığımdan beri motor ne kadar soğuk olursa olsun tek marşta çalışıyor motor bloğuna yakın bir aksesuarda yok geçen hafta koruma takozlarını taktırdım o kadar

Ayrıyeten 2 gün önce garaja indiğimde komşunun arabasının motora çok yakın olduğunu farkedip az sağa almak için gidonu sağ tarafa tam kırdığımda orta kısımdan sanki grenaj kırılması gibi çat diye bir ses geldi kontrol ettim sağını solunu herhangi bir şey yoktu , şimdi aklıma geldi bunla bir alakası olur mu bu garip sesin ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Motor bloğundan alışık olmadığın bir ses geliyorsa ilk ihtimal blok yakınlarındaki aksesuarlar oluyor, sonra sübap veya egzantirik sesi kalıyor geriye. Km daha çok düşük , dikiş makinası gibi bi ses var ve bu ses geçmişte mt07 kullanırken benimde kafama çok takılmıştı ama makinanın standart sesi buydu.

Bu videoda da aynı ses var belki biraz evham yapmış olabilirsin 😊

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Valla içimi o kadar rahatlattın ki çok teşekkür ediyorum bu videoyu belki 10 defa izlemişimdir diyorum aynı ses bunda da var ama dediğin gibi evham yapınca ikna olmadım bir türlü bir de daha ilk motorum fiyatlarda gereksiz yükselince mecbur ikinci el aldım onunda bir evhamı var istemsiz farklı bir ses duyunca konu açmak istedim inşallah dediğin gibi standart sesidir 😅

Benim atmış olduğum linkten sesi dinledin değil mi ?

Motosikleti
    09
    Benimde yaklaşık 11 bin kilometrem R25le geçti seste anormallik yok normal bildiğimiz R25 çalışma sesi. Sen yine kafaya takacak olursan yetkili serviste kontrol ettir muhtemelen para bile almazlar ama ses normal

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Dinledim dostum hemde sennheiser momentum true kulaklıkla 🙂

Motor bloğuyla ilgili bir sesin videosunu çekerken veya dinlerken elini yakmadan egzozun ağzını avuç içinle kapat daha net duyarsın sesleri.
    İlk motorunsa dikkat et, kazasız belasız inşallah 🤚

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Uzaygemisi ve Boldpilot ikinize de ayrı ayrı teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Kazasız belasız sürüşlerimiz olsun inşallah 🙏🏻
    uzay gemisi bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25

Bende 2. el r25 aldım

Aynı zamanda almamızdan dolayı başlığı böyle attım :D Ses bana normal geldi arka planda bir fan sesi gibi garip birşey var ama senin gibi eğilip ordan dinlemedim kendiminkini hiç. Zincirde benimkinde de gıcırdadı alırken öyleydi sonra geçti sonra temizleyip yağladım yine gıcırdadı meğer yağı az sıkmışım :D. Birde senin zincirlerde DİD mi ? acaba zincirin kronik sorunumu aldığım adam full orijinal dedi DİD ama zincir.

Attığın linkte ki seste senin takındı ettiğin saniyeleri belirtimisin çok anladığımdan değil kendi motorumla kıyaslayıp döneceğim.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Videoda her saniyede motorun sesinin arkasında dikiş makinası gibi tık tık tık sesi var ona takılmıştım bugün götürdüm herhangi bir sıkıntı yok normal ses dediler.

Valla zincir DİD mi bilmiyorum orjinal zinciridir ekspertizde zincirle alakalı bir şey demediler sesi de kardeşime sürdürtürken farkettim sanki bir şey sürtüyor gibi geliyordu temizledim sonra baya bolca yağladım zinciri şimdi yine ses var yok değil ama böyle aşırı derecede bir ses çıkmıyor kullanırken arkaya kafamı çevirip baktığımda sesi duyuyorum normaldir sonuçta hareket ediyor zincir

Sanada hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inşallah

Motosikleti
    09
    Alıntı MuzafferÇ. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoda her saniyede motorun sesinin arkasında dikiş makinası gibi tık tık tık sesi var ona takılmıştım bugün götürdüm herhangi bir sıkıntı yok normal ses dediler.

Valla zincir DİD mi bilmiyorum orjinal zinciridir ekspertizde zincirle alakalı bir şey demediler sesi de kardeşime sürdürtürken farkettim sanki bir şey sürtüyor gibi geliyordu temizledim sonra baya bolca yağladım zinciri şimdi yine ses var yok değil ama böyle aşırı derecede bir ses çıkmıyor kullanırken arkaya kafamı çevirip baktığımda sesi duyuyorum normaldir sonuçta hareket ediyor zincir

Sanada hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inşallah
    zincir sesi de normal mt25 ve r25 de bu zincir hışırtısı var. ilk yağlamada azalıyor sonradan yine hışır hışır ses yapıyor oda normal kafaya takılacak bir şey değil

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Arkadan çıt çıt çıt ses geliyor gibi geldi benim drift te böyle bir ses vardı ve subaptan olduğunu anladık ama seninki orjinalse sorun yok demektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)