Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zorunlu Trafik Sigortası'nın Hizmetinden Faydalanan Var Mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Selamlar,

Sorum başlıktaki gibi, zorunlu trafik sigortasını hep " zorunlu / zorla bize kitleyecekler " kafası ile yaptırdığım için, kaza anında karşı tarafın masrafını ödemek dışında, bir işe yarayacağını düşünmemiştim.

Ama geçende bir arkadaşım;

" lastiğin patlarsa sigorta şirketini ara, ücretsiz çekici gelir " falan demişti,
    ben de " kaskom yok ki " demiştim
    o da " kasko değil, trafik sigortası diyorum " demişti ..

ve aklımda böyle bir soru oluştu, var mı zorunlu trafik sigortası'nın bir hizmetini kullanmış olan ?

Kloz'a bakınca var gibi de duruyor ancak motosikletler belirtilmemiş, sigorta şirketini aramaktansa şimdilik kullanıcı deneyimlerine baş vurmayı tercih ediyorum ..

Mesela dağ başında kalsan, zorunlu trafik sigortası seni kurtaracak bir şey midir ?
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Çekici hizmeti normal sigortada olmayabiliyor genelde çekici hizmeti dahil olan sigortalar 200-300tl daha pahalı oluyor
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konu acıldıgında benım sigortacıya sormuştum, öyle sigortalar da var istersen yaparız ama daha pahalı olur demişti.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Klozda belirtilmediği gibi motosikletleri kapsamadığını biliyorum.
    Yolda kaldığımda lastikten dolayı aradığımda klozda sizi kapsayan çekici hizmetiniz yok cevabı sonrası kaza olsada mı yok soruma yok cevabını kibarca aldım. Sonra 40 km yol için 400 tl ödemek zorunda kaldım.
    Bu nedenle sigortanızı arayıp öğrenmeniz en kesin sonucu almanızı sağlayacaktır.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    benim sigortada yılda 1 kez çekici hakkım var mesela ücretsiz olarak gayette uyguna yaptırmıştım sigortamı

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Sigorta yaptırırken madde olarak eklenmesi gerekiyor aksi durumda hizmet alamıyoruz.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Valla dostlar, ben kendi adıma " en ucuz " hangisi ise onu yaptırdım hep bugüne kadar " zorunlu " olan sigortada, benimkinin tek olayı sanırım karşı tarafın hasarını karşılamak olur

Demek ki zorunlu sigorta yaptırırken de ekletilebiliyor, ben standart bu işler sanıyordum ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    guick sigortanın 1 defeya mahsus çekici hizmeti var ben ondan yaptırdım ama hiç çekici çağırmalık bir durum yaşamadım, 7.basamak 265tl ödemiştim.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    sizin bahsettiğiniz yol yardım paketi standart trafik sigortasında bulunmuyor , nerden biliyorum ? satın alırken ekstra bir paketi de satmaya çalışıyorlar , mesela mini kasko diye çok uygun bir kaskoda var onda da yol yardımı vs gibi hizmetler çıkarılmış oluyor..

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    guick sigortanın 1 defeya mahsus çekici hizmeti var ben ondan yaptırdım ama hiç çekici çağırmalık bir durum yaşamadım, 7.basamak 265tl ödemiştim.
    benimde Quick hem ucuz hemde öyle Bi hizmeti var kullanmayız inş

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Bakmanız gereken yer trafik sigortası poliçesi. Kapsamı neyi ne şartta hangi tutarda sigorta ettiğini yazar

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

NOT: Arkadaşınız dediği gibi bir genelleme yoktur.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Bazı sigorta firmalarının ek bedel ile asistans hizmetleri adı altında yol yardım hizmetleri veriyor. Bu hizmetler sadece çekici ile sınırlı olmuyor. Mesela şehirler arası bir yolda arıza/kaza durumda konaklama yada ikamete ulaşım hizmetleri de oluyor.

Ayrıca pek çok kişi bilmez ama kullandığınız kredi kartlarının ücretsiz yol yardım ve konut yardım hizmetleri var

Kaskodaki asistans hizmeti kapsamı ile Trafik sigortasındaki farklıdır.. Kaskoda istedigin servise yada yere çekici hizmetini ücretsiz alabiliyorken trafik sigortasında "en yakın yetkili servis veya tamirhane" ye ücretsiz çektirme hakkı bulunur.. Farklı bir yere gitmek istersen aradaki farkı ödersin.

Asistans hizmetleri KASKO poliçelerinde daha kapsamlı ve geniştir. Trafik poliçelerindeki o anki kriz durumundan çıkarmak için en kısa verilecek hizmet ile sınırlıdır..

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Evet arkadaşlar, öncelikle benim de zorunlu trafik sigorta poliçem quick sigortadan, biraz önce 0850 755 17 55 numaralı telefonu arayarak " çekici hizmeti dahildir " teyidini aldım.

Böyle yazınca viral reklam gibi oldu ama alakam yok şu " çivi battı, patlamadı " davasına dönmesin konu rica ediciiim

Bence bu foruma güzel bir bilgi bırakmış olduk, ben de bugün öğrendim bu bilgiyi.

Yani zorunlu trafik sigortası olsa da " lastik patlaması v.b. " durumlarda ücretsiz olarak " çekici " çağırabiliyoruz. ( poliçenin yapıldığı kuruma göre değişkenlik gösterebilir )

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı sigorta firmalarının ek bedel ile asistans hizmetleri adı altında yol yardım hizmetleri veriyor. Bu hizmetler sadece çekici ile sınırlı olmuyor. Mesela şehirler arası bir yolda arıza/kaza durumda konaklama yada ikamete ulaşım hizmetleri de oluyor.

Ayrıca pek çok kişi bilmez ama kullandığınız kredi kartlarının ücretsiz yol yardım ve konut yardım hizmetleri var
    Hocam axa sigortanın bu konuda durumu nedir? Ben benim sigortacıyı aradım öyle bir şey yok dedi bana. Öyle bir şey isterseniz fiyata yansır dedi ne kadar doğru bir şey bu?

"Ama bu teminat araçlara veriliyor. Motosiklete maalesef çekçe çekilme hizmeti vermiyorlar." dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar, öncelikle benim de zorunlu trafik sigorta poliçem quick sigortadan, biraz önce 0850 755 17 55 numaralı telefonu arayarak " çekici hizmeti dahildir " teyidini aldım.

Böyle yazınca viral reklam gibi oldu ama alakam yok şu " çivi battı, patlamadı " davasına dönmesin konu rica ediciiim

Bence bu foruma güzel bir bilgi bırakmış olduk, ben de bugün öğrendim bu bilgiyi.

Yani zorunlu trafik sigortası olsa da " lastik patlaması v.b. " durumlarda ücretsiz olarak " çekici " çağırabiliyoruz. ( poliçenin yapıldığı kuruma göre değişkenlik gösterebilir )
    Benim sigortacı olmuyor öyle bir şey diyor anlamadım ben gitti ya. Quick sigortayı herkese sordum şuana kadar problem yaşayan yok galiba ne olumlu/olumsuz düzgün bir proesdüre denk gelen bir kişiyle karşılaşmadım. Hep oluyormuş/yapıyormuş. UYgulama anında farklı oluyor bu tür şeyler, çözüm üretmeleri nasıl mesela?

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    @piri_reis uygulama her sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. Örneğin Anadolu Sigorta'da poliçe kesilirken talep etmen gerekiyor 40-50 TL fark ile poliçeye asistan hizmeti klozu ekleniyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)