Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kare pistonlu motor! Piston aşağı indi

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Mübalağa milli sporumuz. "Bir şeyler yapmaya çalışıyorum, Başarabilirsem harika performansı olan ekonomik bir motor üretmiş olacağım" demek çok zor. Ozan Arif der ya "iki rekât kıldık diye uçmağa kalkıyoruz..."
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı birbilent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet dediğiniz gibi kübik yanma odası tasarımı fark yaratmıştı.. ama o ünlü HEMI chrysler'in motorudur yani dodge/plymouth.. GM de başka isimle ya da isimlendirmeden yaptıysa bilemiyorum zira aklın yolu bir.. sadece oval pistonlu bazı motorlar yapılmış ama kare ne

https://images.app.goo.gl/KkYxtYRiLkyUpnAm6
    Doğru, GM değil, ben yanlış yazmışım.

Honda kullanmış oval pistonu, silindir başına 8 subap

500cc. 130 beygir. 40 sene önce...
    birbilent bunu beğendi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın talimatı ile Avcıoğlu ile görüşüp, motor üzerinde inceleme yapan heyet, ön raporunda olumlu görüş bildirmiş.

Avcıoğlu'nun tasarımını Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) gündeme getirmesinin ardından kendisine yoğun ilgi gösterilirken, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tekirdağ Valiliği, Namık Kemal Üniversitesi devreye girdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın talimatı üzerine AK Parti Tekirdağ il yönetiminden Bekir Kiremitçi, Bayram Başelma, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçıl ile Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Teknokent Güney Genel Müdürü Prof.Dr. Bülent Eker, Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Motor Bölümü bölümü öğretim üyesi, Dr. Erdal Kılıç, KOSGEP Tekirdağ Güney İl Müdürü Esin Sayın, sanayi sitesine giderek, Halit Avcıoğlu ile görüştü. Avcıoğlu, tasarladığı motorun tüm ayrıntılarını heyete anlattı.Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Bülent Eker, hazırladıkları raporu Valiliğe sunduklarını söyledi.

"Prof. Dr. Bülent Eker,Bu incelemeler sonucunda motor aksamını krank mekanizması ve yanma ünitesinin özgün özellikte olduğu ve bunun seri imalat aşamasında geliştirilmesi durumunda motor veriminin benzer özellikte bulunan motorlara oranla avantajlı olabileceği düşünülüyor. Motorun diğer aksamları ve motorun araç üzerinde yerleştirileceği yer, göz önüne alındığında boyutsal açıdan avantajlar içereceği ve bunun yanın da yerli ve milli imalatın yapılması ile birlikte ülkemizi uluslararası alanda başarı ile temsil edebilir.Yapılan değerlendirme sonucunda motorun çalışma karakteristikleri elde edildikten sonra daha net görüşler ortaya çıkacağı umulmaktadır. Ancak bu aşamada emek ve düşüncenin birleştirilerek yıllardır bu konu da çalışan ve çalıştığı ortamlarda zorlukla karşılaşan Halit Avcıoğlu'nun bu çabasının desteklenmesi gerektiği ve bilimsel açıdan takviye edilerek Ar-Ge özelliklerinin artırılması ile ülkemiz önemli bir kazanıma kavuşacaktır.Hali hazır da bu motor üzerinde çeşitli kaynaklara ilgi odağı olması pazarda da önemli kazanımları beraberinde getireceği ve yine şehir içi ulaşımda kullanılacak küçük yapılı otomobillerin motor aksamı olarak değerlendirilebileceği görülmüştür. Üzerinde çalışmaların sürdürülebilmesi ile sanayimize motor boyutun da önemli katkılar yapacağı tahmin edilmektedir."dedi

KAYNAK:DHA

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın talimatı ile Avcıoğlu ile görüşüp, motor üzerinde inceleme yapan heyet, ön raporunda olumlu görüş bildirmiş.

Avcıoğlu'nun tasarımını Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) gündeme getirmesinin ardından kendisine yoğun ilgi gösterilirken, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tekirdağ Valiliği, Namık Kemal Üniversitesi devreye girdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın talimatı üzerine AK Parti Tekirdağ il yönetiminden Bekir Kiremitçi, Bayram Başelma, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçıl ile Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Teknokent Güney Genel Müdürü Prof.Dr. Bülent Eker, Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Motor Bölümü bölümü öğretim üyesi, Dr. Erdal Kılıç, KOSGEP Tekirdağ Güney İl Müdürü Esin Sayın, sanayi sitesine giderek, Halit Avcıoğlu ile görüştü. Avcıoğlu, tasarladığı motorun tüm ayrıntılarını heyete anlattı.Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Bülent Eker, hazırladıkları raporu Valiliğe sunduklarını söyledi.

"Prof. Dr. Bülent Eker,Bu incelemeler sonucunda motor aksamını krank mekanizması ve yanma ünitesinin özgün özellikte olduğu ve bunun seri imalat aşamasında geliştirilmesi durumunda motor veriminin benzer özellikte bulunan motorlara oranla avantajlı olabileceği düşünülüyor. Motorun diğer aksamları ve motorun araç üzerinde yerleştirileceği yer, göz önüne alındığında boyutsal açıdan avantajlar içereceği ve bunun yanın da yerli ve milli imalatın yapılması ile birlikte ülkemizi uluslararası alanda başarı ile temsil edebilir.Yapılan değerlendirme sonucunda motorun çalışma karakteristikleri elde edildikten sonra daha net görüşler ortaya çıkacağı umulmaktadır. Ancak bu aşamada emek ve düşüncenin birleştirilerek yıllardır bu konu da çalışan ve çalıştığı ortamlarda zorlukla karşılaşan Halit Avcıoğlu'nun bu çabasının desteklenmesi gerektiği ve bilimsel açıdan takviye edilerek Ar-Ge özelliklerinin artırılması ile ülkemiz önemli bir kazanıma kavuşacaktır.Hali hazır da bu motor üzerinde çeşitli kaynaklara ilgi odağı olması pazarda da önemli kazanımları beraberinde getireceği ve yine şehir içi ulaşımda kullanılacak küçük yapılı otomobillerin motor aksamı olarak değerlendirilebileceği görülmüştür. Üzerinde çalışmaların sürdürülebilmesi ile sanayimize motor boyutun da önemli katkılar yapacağı tahmin edilmektedir."dedi

KAYNAK:DHA
    Bu haberi bugün bende gördüm.
    LPG 70 yol onco bolondo bokoro diyen ukala uzay bilimci ve fizikçi arkadaşın yüz ifadesini merak ediyorum. Devlet biriminin bu adamın elinden tutması güzel. belki ufakta olsa ülkeye bir katkısı olur

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Medyada peyderpey, ara ara bu tür haberler çıkar. Teorik bir altyapıya dayanmayan, basit kopyalardır bunlar.

Gülüp geçiniz..
    espresso bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu haberi bugün bende gördüm.
    LPG 70 yol onco bolondo bokoro diyen ukala uzay bilimci ve fizikçi arkadaşın yüz ifadesini merak ediyorum. Devlet biriminin bu adamın elinden tutması güzel. belki ufakta olsa ülkeye bir katkısı olur
    Neymiş o motordaki özgün özellik söyleseler de bizde öğrensek. Ben baktığımda gereksiz yere ağırlıklar eklenmiş verimsiz ve kısa ömürlü olacak bir motor görüyorum. O heyetteki ahbap-çavuşların motor konusunda çok bilgili olduklarını da sanmıyorum. O 7 kişiden anca meslek yüksekokulu hocası olan kişi içten yanmalı motorlar hakkında bilgi sahibidir.

Devletin bu adama vereceği destek anca kosgeb ile kredi verip birde o krediyi kullandırtmamak için bir ton evrak işi kitleyip adamın burnundan getirmek olur. Bu ülkede devletin üretim yapan insana destek olduğu nerede görülmüş. Anca sırtına biner kazandığı paradan tonla vergi alır.
    espresso ve birbilent bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Şimdi demesinler yerli otomobilde elektrikten vazgeçtik, aha bunu kullanacağız, yeni prototip yaptıracağız diye.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi demesinler yerli otomobilde elektrikten vazgeçtik, aha bunu kullanacağız, yeni prototip yaptıracağız diye.
    AR-GE mi? Ha ha ha...

Motosikleti
    Mt-125
    Maalesef memlekette haber bulamayınca ya aynı haberleri tekrar tekrar koyuyoruz ya da böyle saçma sapan tamamen gelişine haber olsun diye yapılmış şeyleri görüyoruz.

Sadece merak ettiğim bu motor bir arza verdiğinde rektefiye sürecinde rektefiye ve honlamayı nasıl yapıcakları.
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Birileri içten yanmalı motorlardan bahsederken gücü iki katına çıkarmak veya yakıt tüketimi yarıya düşürmek gibi ifadeler kullanıyorsa okumadan geçiniz.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Evet üzerinden yaklaşık 45 gün geçti .Ne oldu bizim motor işi?Coronavirüs mü vurdu bu işi de?
    birbilent ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bir haftaya marşa basacaktı

birbilent ve fatih.met bunu beğendiler.

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neymiş o motordaki özgün özellik söyleseler de bizde öğrensek. Ben baktığımda gereksiz yere ağırlıklar eklenmiş verimsiz ve kısa ömürlü olacak bir motor görüyorum. O heyetteki ahbap-çavuşların motor konusunda çok bilgili olduklarını da sanmıyorum. O 7 kişiden anca meslek yüksekokulu hocası olan kişi içten yanmalı motorlar hakkında bilgi sahibidir.

Devletin bu adama vereceği destek anca kosgeb ile kredi verip birde o krediyi kullandırtmamak için bir ton evrak işi kitleyip adamın burnundan getirmek olur. Bu ülkede devletin üretim yapan insana destek olduğu nerede görülmüş. Anca sırtına biner kazandığı paradan tonla vergi alır.
    Son paragrafta yazdıklarınızı malesef acı bi şekilde tecrübe ettim bende yakın zamanda.aklımda güzel bi üretim fikri vardı öyle süpersonik bi şey değildi eğri oturup doğru konuşmak lazım ama fena bişey de değil.ilk etapta 10 kişiye istihdam sağlıcak bi yer.konuşuyorum adamla bana diyo ki harcamayı siz yapıcaksınız kredi çıktıktan sonra onlar bana geri ödeme yapcaklarmış.şaka gibi ama böyle.bunun adına kredi diyolar :D ulan cebimde paranın tamamı olsa senin ağız kokunu çekermiyim direk yaparım yatırımımı işte durum bu.üretim yapıcak adam desteklenmiyo malesef

Honda firması 80 li yıllarda NR750 motosikletinde oval piston denedi fakat daha sonra bundan vazgeçti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/201528-nr750-motor-blok-ic-yapisi-oval-piston.html

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı moonspell07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet üzerinden yaklaşık 45 gün geçti .Ne oldu bizim motor işi?Coronavirüs mü vurdu bu işi de?
    usta henüz yapmamış ve test etmemiş, peki neye dayanarak 1 litre ile 100 km diyor? neye dayanarak net rakamlar veriyor? piston da aşırı bir sürtünme olacak ve segman olmadan kompressyonu nasıl verimli kılacak?

dayı muhtemelen bir bahane ile milletten para koparma peşindeydi.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    İşte örnekteki 'hayır'cı bazı kafadar lar yüzünden bu ülkede birçok mekanik üretilemedi. Kendisi yapmadı yapmaya çalışanı endelledi beğenmedi eleştirdi köstel oldu..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ros1n2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte örnekteki 'hayır'cı bazı kafadar lar yüzünden bu ülkede birçok mekanik üretilemedi. Kendisi yapmadı yapmaya çalışanı endelledi beğenmedi eleştirdi köstel oldu..
    Bu başlığa cevap yazan herhangi biri amcaya engel olduysa çok büyük ayıp ve yanlış yapmış. Ayıp. Bırakın n'aparsa yapsın adam yahu. Ne diye engel oluyorsunuz ki?

Ama beğenmeme ve eleştirme olayında sorun nedir anlamadım? Herşeyi beğenip "süper harika muhteşem" demek zorunlu mudur? Kimi beğenir kimi beğenmez. "Birileri beğenmedi, alay geçtiler benle, kaka dediler" diye projesinden vazgeçecek insanın başarılı olma şansı var mı? İlkokulda mıyız yahu?

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bu ustayı engelleyen kimse yok hani nerede motor? Aylar önce motor neredeyse hazır diyordu şimdiye arabaya takmış yıpranma testlerini tamamlamış olması gerekirdi.

Öyle her sallayana destek verilecekse bende bir proje sallayayım o zaman;
    Bende uçak motoru yapıyorum normal uçak motorundan daha fazla güç üretecek ama yarısı kadar yakıtla gidecek. Tabi birkaç milyon dolar arge masrafımız olacak ama motoru yapınca havacılık sektörünü ele geçireceğiz. Nasıl yapacağımı sormayın sırdır söylemem. Siz parayı verin yeter. Ha bu arada bana engel olmaya çalışan yerli üretim düşmanları olduğunu da söylemiş miydim? Bana karşı olanlar fetöcü ateist komünist ve animecidir. Hadi el birliğiyle bu vatan hayinlerini alt edelim. İBAN: TR 231562 0000 3400124387650034
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    akp'lisiniz değil mi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)