Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Led Far Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100Fmh Yamaha Mt25(2016)
    2017 Yamaha Mt25 Sahibiyim Kaliteli Uygun Fiyatlı Led Far Önerebilir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    "STARK MİNİ CSP 8000LM LED " H4 uyguadım, ben memnunum.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    konusu açılmışken bende soriyim.millet çin malı farlar takıyor ışık parlakığı ok ama ışık dağılımı allahlık.bende o zaman philps marka alırım diyorum onunda fiyatı 3 katı.bu kadar farka değermi ? araba için tabiki daha zor bunu seçmesi ama motorda daha kolay olucaktır o yüzden al çin malını geç mi dersiniz 'herkesin yaptığı gibi' bende mt07 için bakınıyorum 80 90 tl ye baya bir fark takımı var

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konusu açılmışken bende soriyim.millet çin malı farlar takıyor ışık parlakığı ok ama ışık dağılımı allahlık.bende o zaman philps marka alırım diyorum onunda fiyatı 3 katı.bu kadar farka değermi ? araba için tabiki daha zor bunu seçmesi ama motorda daha kolay olucaktır o yüzden al çin malını geç mi dersiniz 'herkesin yaptığı gibi' bende mt07 için bakınıyorum 80 90 tl ye baya bir fark takımı var
    Biraz daha orta hallisine bak derim, odaklama özelliği olanlar var, almadan önce ben youtubeda vidyolarına ve satıcının uygulama fotoraflarına baktım, odaklama özelliği olmayanlar hem göz alıyor hemde yeterince aydınlatmıyor
    tarzan rıfkı bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Sparks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 Yamaha Mt25 Sahibiyim Kaliteli Uygun Fiyatlı Led Far Önerebilir misiniz?
    Öyle bir ürün yok malesef.

Düzgün aydınlatanlar pahalı, hesaplı olanlar amele.

Arkadaşın tavsiye ettiği de karşıdan gelenin gözünü almakta... Fotoğraflarında ışık paterni bozuk görünüyor.

Zaten o kadar kalın emitter'lerin düzgün aydınlatması da çok mümkün değil.

Ne kadar dayanacağı da şüpheli. Çünkü ucuz ürünler genelde uzun ömür için gerekli devre yapısına ve soğutmaya sahip olmuyor.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    inwels in ürünleri dayanıklı fakat odaklamaları mükemmel olmasada diğer çinlilerden iyi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    kendi otomobilimde niken kullanıyorum evo serisi. beyazlık seviyesi (asiri beyaz sevmiyorum) gücü tatmin ediyor. araba 98 mdl scenic

Motosikleti
    NC750X
    led ampüllerin en kalitelisini de en dandiğini de taksanız ışık dağılımı sıkıntılı olacaktır.. halojen ampül her noktasından ışık saçar ledler ise tek ya da 2 noktadan ışık saçar.. onun sebebi budur.. led konusunda şu an piyasanın en iyisi ise photon milestone modeli..

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Yurtdışından, mum ışığı gibi yanan dual sport çinlime getirmiştim 2 adet. Hala da kullanıyorum memnunum. Taktıktan sonra kendi arabamla ve arkadaşların arabasıyla testini yaptık kimseyi de kör etmiyor.

Adı NightEye(BG'de var). 3 tane led var V şeklinde. 2 tanesi sağ aşağıya ve sol aşağıya bakıyor, kısa hüzme. 1 tanesi yukarı bakıyor uzun hüzme. Dizaynından dolayı hem kör etmiyor, hemde yeterince iyi aydınlatıyor. Tavsiye ederim vergiler dahil 200'e felan gelir Türkiye'ye.

Bence hiç değiştirmeyin çok memnun kalacağınızı sanmıyorum. Ben arabaya takmıştım orijinalde kısalar led uzunlar halojendi ben de halojenleri değiştirip led taktırmıştım. Uzunlara alınca Dağ taş yer gök aydınlanıyordu, selektör atınca öndeki arabanın röntgenini çekiyordum adeta ama uzaklar aydınlanmıyordu en kaliteli markayı dahi alsan düzgün sonuç alabileceğini sanmıyorum Led ile halojen ışık kaynaklarının dağılımları aynı değil siz ampülü değiştirip led yapınca ışık dağılımı saçma sapan bir şey oluyor.

Ben aliexpress üzerinden bi-xenon led almıştım inanın uzun süre kullanımda zararını görüyorsunuz. Çok uğraştırmıştı beni orjinale geri döndüm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı alihasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aliexpress üzerinden bi-xenon led almıştım inanın uzun süre kullanımda zararını görüyorsunuz. Çok uğraştırmıştı beni orjinale geri döndüm.
    "bi-xenon led" diye bir sey yok...

Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en kaliteli markayı dahi alsan düzgün sonuç alabileceğini sanmıyorum Led ile halojen ışık kaynaklarının dağılımları aynı değil siz ampülü değiştirip led yapınca ışık dağılımı saçma sapan bir şey oluyor.
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    led ampüllerin en kalitelisini de en dandiğini de taksanız ışık dağılımı sıkıntılı olacaktır.. halojen ampül her noktasından ışık saçar ledler ise tek ya da 2 noktadan ışık saçar.. onun sebebi budur.. led konusunda şu an piyasanın en iyisi ise photon milestone modeli..
    Asagidaki LED ampuldeki emiterlerin sekli, buyuklugu ve pozisyonu, H4 halojen ampuldeki flamanlarla birebir ayni. Isik paterni de mukemmel. Bizzat denenmistir:

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "bi-xenon led" diye bir sey yok...

Asagidaki LED ampuldeki emiterlerin sekli, buyuklugu ve pozisyonu, H4 halojen ampuldeki flamanlarla birebir ayni. Isik paterni de mukemmel. Bizzat denenmistir:

https://www.dhresource.com/600x600/f...bmpjZYs955.jpg
    ustad şimdi resmini gönderdiğin ampülün senin de gördüğün gibi ampülleri( devreleri) tek tarafa bakıyor(h4 de uzun için altta kısa için üstte)ister istemez halojen veya xenon ampülleri gibi 360 derece ışık veremiyorlar.. far tası sayesinde ışıma yapıyor olabilirler. ancak bu yukarıda gönderdiğiniz ampül bir halojen ampülle aynı lümen değerine sahip olsaydı halojenden çok daha kötü bir performansı olurdu.. yani su anki led ampüller dezavantajlarını lümen değerlerinin çok yüksek oldukları için kapatabiliyorlar. eğer 360 derece ışık saçan bir led olsaydı şüphesiz ki şu an piyasadaki en iyi led olurdu. ben de mercek montajı yaptırdım ve xenon yerine led taktırdım(zamanla farın kararmasını istemediğimden).. şu an olması gereken ışığın ancak %50 60 ını alabiliyorum.. yine de halojenden daha güçlü ancak bir xenon değil elbette..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    ustad şimdi resmini gönderdiğin ampülün senin de gördüğün gibi ampülleri( devreleri) tek tarafa bakıyor(h4 de uzun için altta kısa için üstte)ister istemez halojen veya xenon ampülleri gibi 360 derece ışık veremiyorlar.. far tası sayesinde ışıma yapıyor olabilirler. ancak bu yukarıda gönderdiğiniz ampül bir halojen ampülle aynı lümen değerine sahip olsaydı halojenden çok daha kötü bir performansı olurdu.. yani su anki led ampüller dezavantajlarını lümen değerlerinin çok yüksek oldukları için kapatabiliyorlar. eğer 360 derece ışık saçan bir led olsaydı şüphesiz ki şu an piyasadaki en iyi led olurdu. ben de mercek montajı yaptırdım ve xenon yerine led taktırdım(zamanla farın kararmasını istemediğimden).. şu an olması gereken ışığın ancak %50 60 ını alabiliyorum.. yine de halojenden daha güçlü ancak bir xenon değil elbette..
    Sağlı sollu iki tane var. Emitter'ler geniş açılı, 160 derece. Yani 320 derece. Ki bu da çok önemli değil, çünkü ışık tastan yansıyıp aydınlatıyor yolu.

Bizzat da denedim. Fotoğrafları yanımda yok, ancak ışık paterni halojenden farksız neredeyse.

Xenon bitti. Yeni lüks araçların büyük çoğunluğu LED Far kullanıyor.

Motosikleti
    NC750X
    Sağlı sollu iki tane var. Emitter'ler geniş açılı, 160 derece. Yani 320 derece. Ki bu da çok önemli değil, çünkü ışık tastan yansıyıp aydınlatıyor yolu.

Bizzat da denedim. Fotoğrafları yanımda yok, ancak ışık paterni halojenden farksız neredeyse.

Xenon bitti. Yeni lüks araçların büyük çoğunluğu LED Far kullanıyor.
    evet elbette led kullanıyorlar, enerji tüketimleri daha düşük ve farların küçültülebilir olmasını sağlıyorlar. Ancak şu andaki orijinal led farlı araçların aynaları konumlandırmaları vs. direkt ona göre ayarlanıp tasarlanıyorlar.. halojen ampül için üretilmiş far yuvalarına takılmıyorlar, benim kendi motosikletime yaptırmış olduğum işlem ise bir bixenon merceğini mevcut far yuvasına taktırmak oldu. o da keza d1s xenon ampülü için üretilmiş bir mercek olduğundan led h7 ampülde istenen performansı veremedi.. ancak özellikle led taktırdım ben bu durumu bile bile.. orjinal mercekli bi-xenon farlarda (bmw mercedes vs.) farın kendini soğutma sistemleri mevcut.. ben sadece merceğini takabildiğim için bu soğutma sisteminden mahrum kalacaktım. o sebeple xenon da çok ısındığından far aynasını kısa sürede karartacaktı ve tekrar merceği değiştirmem gerekecekti.. ben o mercek için üretilmemiş bir led ampul takarak alacağım ışıktan bir miktar feragat ettim ancak farın kararmasının önüne geçmiş oldum.

yani son cümlenizde yanlış anlamış olabilirsiniz beni, ben xenon ledden daha iyidir demedim.. benim far merceğim xenon ampüle uygun olduğu için led ampülde tam performans alamıyorum anlamında söyledim.. aynı şekilde halojen ampül için üretilmiş bir yuvaya led takınca aynı performansı vermemesi gibi.. bu durum tabi şimdilik böyle.. gün geçtikçe teknolojisi değişiyor herşeyin.. bugün yanlarına led koymuşlardır (bahsettiğiniz ampulün) yarın 360 derece vereni de çıkar..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    bugün yanlarına led koymuşlardır (bahsettiğiniz ampulün) yarın 360 derece vereni de çıkar..
    Işık kaynağı ve reflektörün geometrisini biraz düşünürseniz, 320 ile 360 derece arası farkın önemsiz olduğunu görebilirsiniz. Asıl önemli olan noktasal ışık kaynağının konumu ve büyüklüğü. Üstelik kısa farda orijinal halojen H4 ampül bile 180 derece ışık veriyor sadece:

Piyasada çok fazla ucuza kötü ürün olduğu için insanlar tek kalemde tüm LED ampülleri çizip atıyorlar. Ama işin aslı öyle değil.

Kendi motosikletimde dört senedir kullanmaktayım. Fansız model üstelik... Ki bilerek fansız aldım zaten.

Seneler önce superduke forumunda bir sürü ampül denedik ve sonunda buna karar kıldık.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    bende honda cbr 650f için öneri alabilir miyim?
    kendi farları, özellikle uzunları hiç ama hiç iyi değil.
    philips ve osram ın değişik modelleri var ama hangisine bakacağımı bilemedim.

Motosikleti
    NC750X
    kısa farda orijinal halojen H4 ampül bile 180 derece ışık veriyor sadece:
    size katılıyorum sürekli geliştiriliyorlar zaten led ampüller ama şu anda piyasadaki led ampullerin ekseriyeti tek noktadan veriyorlar..ve dereceleri değişmekle beraber led ampüllerin bir diğer problemi çok fazla ışık şiddeti verdiğinden ötürü oluşuyor. far çanaklarındaki sapma payları halojen ampülden çıkan ışık şiddetine göre ayarlandığından ve göz rahatsız etmeyecek şekilde ayarlandığından led takınca göze gelen halojen ampul sapması örnek veriyorum 50 lümen iken ledde 300 lümene çıkıyor(farazi rakamlar).. bu da göz almasına da sebep oluyor.. yani led ampullü bir farın yansıttığı baskın ışık deseni halojene benzese dahi aslında sapmaların şiddetinden dolayı halojene kıyasla desen değişmiş oluyor.. ışık deseni bir yana benim önerim tam gelmesi gereken aynaya gelecek şekilde 360 derece(uzun için ya da h7)ve lümen değerlerinin düşürülmesi.. yani led teknolojisine sahip bir ampül uzun ömürlü olduğu için tercih edilmeli, daha şiddetli ışık için değil.. eğer daha şiddetli ışık için de tercih edilecek ise kesinlikle mercek kullanılmalı. direkt mercekli led üniteler (bi-led) de satılmaya başladı geçen aliexpresste görmüştüm, sanırım hella da üretti o tarz bir ürün insanlar alıp farlarına monte edebilsinler diye bulursam linkini atarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende honda cbr 650f için öneri alabilir miyim?
    kendi farları, özellikle uzunları hiç ama hiç iyi değil.
    philips ve osram ın değişik modelleri var ama hangisine bakacağımı bilemedim.
    biraz para harcamayı gözden çıkarırsanız mercek montajı yaptırabilirsiniz farınıza... herhangi bir led ya da güçlendirilmiş halojen ampullerden 3-4 kat daha fazla ışık şiddeti alıp aynı zamanda göz de almazsınız.. merceğin olayı biraz önce bahsettiğim sapma paylarının neredeyse olmaması.. yani ampulünüzden çıkan tüm ışığın toplanıp mercek odaklaması ile yola iletilmesi..

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    Uzun bir süre led kullandım ledin faydası baya var ama çabuk bozuluyor bende philips markasını denemek istedim kısaları biraz zayıf ama uzunları baya etkili

https://urun.n11.com/ampul/philips-h...sik-P349238224

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    size katılıyorum sürekli geliştiriliyorlar zaten led ampüller ama şu anda piyasadaki led ampullerin ekseriyeti tek noktadan veriyorlar..ve dereceleri değişmekle beraber led ampüllerin bir diğer problemi çok fazla ışık şiddeti verdiğinden ötürü oluşuyor. far çanaklarındaki sapma payları halojen ampülden çıkan ışık şiddetine göre ayarlandığından ve göz rahatsız etmeyecek şekilde ayarlandığından led takınca göze gelen halojen ampul sapması örnek veriyorum 50 lümen iken ledde 300 lümene çıkıyor(farazi rakamlar).. bu da göz almasına da sebep oluyor.. yani led ampullü bir farın yansıttığı baskın ışık deseni halojene benzese dahi aslında sapmaların şiddetinden dolayı halojene kıyasla desen değişmiş oluyor.. ışık deseni bir yana benim önerim tam gelmesi gereken aynaya gelecek şekilde 360 derece(uzun için ya da h7)ve lümen değerlerinin düşürülmesi.. yani led teknolojisine sahip bir ampül uzun ömürlü olduğu için tercih edilmeli, daha şiddetli ışık için değil.. eğer daha şiddetli ışık için de tercih edilecek ise kesinlikle mercek kullanılmalı. direkt mercekli led üniteler (bi-led) de satılmaya başladı geçen aliexpresste görmüştüm, sanırım hella da üretti o tarz bir ürün insanlar alıp farlarına monte edebilsinler diye bulursam linkini atarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

biraz para harcamayı gözden çıkarırsanız mercek montajı yaptırabilirsiniz farınıza... herhangi bir led ya da güçlendirilmiş halojen ampullerden 3-4 kat daha fazla ışık şiddeti alıp aynı zamanda göz de almazsınız.. merceğin olayı biraz önce bahsettiğim sapma paylarının neredeyse olmaması.. yani ampulünüzden çıkan tüm ışığın toplanıp mercek odaklaması ile yola iletilmesi..
    mercek karşıdakinin çok gözünü alıyor diye biliyorum. ayrıca muayeneden geçememe durumu olmaz mı?
    https://bit.ly/30jiOxE

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)