Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Led Far Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    BurakSNCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İronmax 250
    Xmaxler için için önerebileceğiniz var mı peki? Amacım hem güzel bir aydınlatma hem de selektör atınca farkedilmek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mercek karşıdakinin çok gözünü alıyor diye biliyorum. ayrıca muayeneden geçememe durumu olmaz mı?
    ´bilakis merceğin amacı sapmaları yok etmektir.. mercek montajı farın iç tasına yapıldığından ötürü montajdan sonra far ayarınız çalışmaya devam ediyor.. ışık huzmesi takip ettiğiniz aracın tamponunun üstüne çıkmadığı için gözünü asla almaz.. bmw ler mercedesler audiler kısa farlarıyla giderken gözünüzü almıyor öyle değil mi.. ama uzunları yaktığınızda bi-xenon mercekte aslında siz yeni bir ampül ya da flaman yakmıyorsunuz, merceğin içindeki metal perdeyi indiriyorsunuz ve ışık huzmesi yukarı yönleniyor.. ve ayna seviyesinin üzerine çıktığından dolayı öndeki ya da karşıdaki araç sizi kolaylıkla farkediyor.. şimşek çakmış gibi oluyor onun da sebebi mercek içindeki perdenin selenoid bir motora bağlı olması bu sayede çok hızlı açılıp kapanabiliyor..

ben içine led ampül koyduğum için muayenede de hiç problem çıkarmaz.. zaten o bir yana arabalarımı(3 aracıma montaj yaptırmıştım) muayeneye sokarken idareten h7 ampül takıp geçip tekrar düzeltiyordum 5 dk lık iş idi.. amam dediğim gibi ledde zaten sıkıntı yaşamıyorsunuz.. mercekli olsun olmasın..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ´bilakis merceğin amacı sapmaları yok etmektir.. mercek montajı farın iç tasına yapıldığından ötürü montajdan sonra far ayarınız çalışmaya devam ediyor.. ışık huzmesi takip ettiğiniz aracın tamponunun üstüne çıkmadığı için gözünü asla almaz.. bmw ler mercedesler audiler kısa farlarıyla giderken gözünüzü almıyor öyle değil mi.. ama uzunları yaktığınızda bi-xenon mercekte aslında siz yeni bir ampül ya da flaman yakmıyorsunuz, merceğin içindeki metal perdeyi indiriyorsunuz ve ışık huzmesi yukarı yönleniyor.. ve ayna seviyesinin üzerine çıktığından dolayı öndeki ya da karşıdaki araç sizi kolaylıkla farkediyor.. şimşek çakmış gibi oluyor onun da sebebi mercek içindeki perdenin selenoid bir motora bağlı olması bu sayede çok hızlı açılıp kapanabiliyor..

ben içine led ampül koyduğum için muayenede de hiç problem çıkarmaz.. zaten o bir yana arabalarımı(3 aracıma montaj yaptırmıştım) muayeneye sokarken idareten h7 ampül takıp geçip tekrar düzeltiyordum 5 dk lık iş idi.. amam dediğim gibi ledde zaten sıkıntı yaşamıyorsunuz.. mercekli olsun olmasın..
    hocam orijinalliğini bozmak istemiyorum işin açıkçası, direkt sök tak ampul olsa daha iyi olur benim için.
    https://bit.ly/30jiOxE

Motosikleti
    NC750X
    hocam orijinalliğini bozmak istemiyorum işin açıkçası, direkt sök tak ampul olsa daha iyi olur benim için.
    üstad sen bilirsin direkt bir led ampul alıp takacaksın o zaman, ama kulaklarının da çınlamasına hazır olacaksın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    üstad sen bilirsin direkt bir led ampul alıp takacaksın o zaman, ama kulaklarının da çınlamasına hazır olacaksın
    Düzgün bir LED ampül alırsa gerek kalmaz kulaklarının çınlamasına

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzgün bir LED ampül alırsa gerek kalmaz kulaklarının çınlamasına
    illa aldıracan o ampulü :D.. belki senin led de bir geyiğin de gözünü almıştır zamanında olabilir mi hasmet hocam :D

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    işte o düzgün led ampul hangisidir onu bilemedim, o yüzden tavsiye istemiştim.

Motosikleti
    NC750X
    ben photon milestone diyorum ama hasmet ustad farklı bir ampul önerdi ona da bakabilirsin..

benim dediğim ampulun yeni serisi gelmiş artık 10 bin lümen.. h4 versiyonu bu linkte.. bu arada iletişime geçerseniz çift olarak almanız gerekmiyor.. tek satışları da mevcut.. bir görüşün isterseniz..

https://www.photononline.net/urun/mi...-led-headlight

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sürekli yeni modeller çıkıyor. Tavsiyem güncel ürünlerden emiter büyüklüğü ve konumu, halojen flaman konumuyla tıpatıp aynı modellerden birini tercih edin. Amazon-Amerika incelemelerine bakın. Ayrıca kendi motosikletinizin uluslararası forumuna da bakmanızı öneririm. İncelemeler arasında karşılaştırmalı ışık paterni resimleri olabiliyor.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    R25te inwells kullanıyordum gece yatmaya yakın kulaklarım çınlıyordu motoru satınca geçti.
    Halojen ampül için tasarlanmış far tasına LED taktığınızda her zaman iyi sonuç alınamıyor LED ampül alırken iyi araştırmak lazım. Benim kullandığım inwells'ler far tasını da hafiften kızartmıştı felaket ısınıyorlardı. Yine en iyisi orijinalden şaşmamak

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25te inwells kullanıyordum gece yatmaya yakın kulaklarım çınlıyordu motoru satınca geçti.
    Halojen ampül için tasarlanmış far tasına LED taktığınızda her zaman iyi sonuç alınamıyor LED ampül alırken iyi araştırmak lazım. Benim kullandığım inwells'ler far tasını da hafiften kızartmıştı felaket ısınıyorlardı. Yine en iyisi orijinalden şaşmamak
    emin misiniz hocam ledler ısınmaz(far yakacak kadar).. led ısınırsa ölür, o sebepten kocaman fanlar vs. kullanılır led ampullerin dibinde.. yani bildiğim kadarıyla halojen ampuller ledlerden çok daha fazla ısınıyorlar. eğer orjinali halojen ampul için tasarlanmış bir far çanağına led takarsanız far tasının kararması en son başınıza gelecek şey olmalı.. belki sizde bir şekilde toz giriyordur farın içine ve far çanağına yapışıyordur olabilir mi?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    emin misiniz hocam ledler ısınmaz(far yakacak kadar).. led ısınırsa ölür, o sebepten kocaman fanlar vs. kullanılır led ampullerin dibinde.. yani bildiğim kadarıyla halojen ampuller ledlerden çok daha fazla ısınıyorlar. eğer orjinali halojen ampul için tasarlanmış bir far çanağına led takarsanız far tasının kararması en son başınıza gelecek şey olmalı.. belki sizde bir şekilde toz giriyordur farın içine ve far çanağına yapışıyordur olabilir mi?
    benim bildiğim kadarıyla da ledlerin en büyük sorunu ısı problemleri. tırnak büyüklüğünde bir led devre soğutucusuz belli bir süre çalıştırıldığı zaman yanıyor. aynı şekilde led el fenerlerini yüksek lümen ayarında uzun süre çalıştıramazsınız. yüksek ısıdan dolayı soğuyana kadar kendini kapatıyor. benim kullandıklarım arkasında fan olmasına rağmen el değmeyecek şekilde ısınıyordu. motor çalışır çalışmaz sürekli yanan kısa ile fazla kullanmadığım uzun far tasları arasında bariz parlaklık farkı vardı. daha az kullanılan uzun far tası kısaya göre daha parlaktı.
    açıkçası başka bir r25 farını incelemedim. belki de r25'in far tası normalde de böyledir. belki de far tasını kızarttı diye suçlamam çok tutarlı olmayabilir. o konuda net bir şey söyleyemiyorum ama bana pek normal gelmemişti. far tasında sararma vardı.
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    benim bildiğim kadarıyla da ledlerin en büyük sorunu ısı problemleri. tırnak büyüklüğünde bir led devre soğutucusuz belli bir süre çalıştırıldığı zaman yanıyor. aynı şekilde led el fenerlerini yüksek lümen ayarında uzun süre çalıştıramazsınız. yüksek ısıdan dolayı soğuyana kadar kendini kapatıyor. benim kullandıklarım arkasında fan olmasına rağmen el değmeyecek şekilde ısınıyordu. motor çalışır çalışmaz sürekli yanan kısa ile fazla kullanmadığım uzun far tasları arasında bariz parlaklık farkı vardı. daha az kullanılan uzun far tası kısaya göre daha parlaktı.
    açıkçası başka bir r25 farını incelemedim. belki de r25'in far tası normalde de böyledir. belki de far tasını kızarttı diye suçlamam çok tutarlı olmayabilir. o konuda net bir şey söyleyemiyorum ama bana pek normal gelmemişti. far tasında sararma vardı.
    halojen lambalar daha çok ısınıyor. led ile halojeni aynı anda yakıp ısılarını karşılaştırmıştım, şu basit ınfrared ısı ölçerle. led 100 C gezmezken holejen 100 C'yi geçiyordu.
    uzay gemisi bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    belki de halojenle birebir aynı noktaya gelmediğinden ledin ısı üreten kısmı far çanağına fazla yakınlaşmış olabilir.. ya da dediğim gibi hava giriyorsa içine tozları hafiften yakarak(led in her halükarda o kadar ısınacağını düşünmüyorum) far tasına yapıştırıyor vs. olabilir.. ledler yapılarına göre el değmeyecek kadar ısınabilir belki de.. ama halojen ampule eliniz değerse direkt olarak aynı saniye içerisinde derinizi ampulün üzerinde bırakırsınız.. çünkü halojen ampulun çalışma prensibi içerisinde bulunan tungsteni ısıtarak çalışmasıdır.. tungsten ne kadar çok ısınırsa o kadar ışık yayar.. led lambaların teknolojisi çok farklıdır; ışığın üretimi telin ısınma prensibine dayanmaz; yarı iletken diyot teknolojisi sayesinde ışık verirler. Bu nedenle led lamba seçimi yapılırken enerji tüketim değeri olan watt değerine değil, ışık akısı değeri olan lümen değerine bakılmalıdır. Seçilen lambanın lümen değeri ne kadar yüksekse, led lamba daha fazla ışık verir.
    uzay gemisi ve hasmet bunu beğendiler.

PsychOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beklemede
    Niken H7 led ampuller güzel oluyor ama klipsler yerine oturmayabilir. Onun için ayriyetten bi işçilik gerekebilir. Bütçe varsa mercek öneririm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Halojen isiyla calisiyor.

LED emiter, isi ragmina calisiyor.

Halojen'de isi noktasal olarak camin icindeki flamanda olusuyor. O kadar.

LED emiter'in bozulmamasi icin isinin etkili sekilde emiter'den uzaklastirilmasi lazim. Bu da kocaman aluminyum heatsink'ler ya da fan demek. Isinin etrafa daha fazla yayilmasi demek. Yoksa ampul kisa surede bozulur.

Fan da iyi cozum degil bu arada. Vizir vizir donen kucucuk fanlar, surekli isi farki, nem ve toza maruz kalinca uzun omurlu olmaz tahminim. Motosikletimin kendi orijinal DRL LED'leri icin kocaman heatsink'ler koymuslar arkasina. Yoksa kucuk bir fan cok daha ucuz olurdu.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    TRY 669.00 17%OFF | Sinolyn Bi LED far camı projektör H1/H4/H7/H11/H13/9004/9005/9006/9007 LED araba motosiklet Mini 1.8 2.0 inç LED kiti
    https://a.aliexpress.com/_vPtBwl
    Devir artık bi-led devri, al tak mis gibi. Ama bizim Törkiş lira pul oldu üstüne üstlük gümrükte de duble yerleştiriyorlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)