Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletlerdeki yüksek zamlar?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba, ben forumda yeniyim ve inşallah mart ayı gibi motosiklet alıp tam olarak aranıza katılcam. Baktığım modellerden olan RX1i Evo modelinde bir fiyat değişikliği oldu ve sizlere de danışmak istedim sizce bu normal midir? 1 hafta önceki fiyatı 13.290 tl olan motor bir anda 18.052 tl olmuş. Yapılan bu zamın ve motosiklet firmalarında genel olarak gelişen bu tavrı sizlerle tartışmak istedim. %35 zam yapılmış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bazen fuar öncesi bazı modellerde çok yüksek bir fiyat artışı yapıp fuar zamanı bu rakamı aşağı çekebiliyorlar, haliyle piyasayı takip etmeyendelerde indirim yapılmış algısı oluşturuluyor. İndirim gelmiş hali de aslında zamlı. Buna bindirimden indirim diyoruz.
    yamtareroglu bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Yanlış anlaşılmasın ama isabet olmuş.

Şimdi size bütçeniz doğrultusunda en yakın ve hatta belki daha iyi motosikletleri inceleme fırsatı yaratmışlar.

Şakayla karışık bu yorumun üzerine belirtmek isterim ki sn. tomygun' a aynen katılıyorum. Zaten yeni model ve yeni vergiler mantığı ile bir hazırlık, hem de bindirimden indirime ortam oluşturmak.

Bizim Yerli(!) Mondial' imizin elin caponundan ne farkı var de mi? O zam yaparsa biz de yaparız, o kadar
    tommygun bunu beğendi.

150000 AFRİCA TWİN VAR. Adamlar resmen dalga geçiyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adamların hurdaya attıgı motorlar bizim burada elmas değerinde

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    O zamları bi nevi motor sahipleri yapıyor,10 liralık motorlara 15 bin yazıyorlar,başkasıda 15 e gidip o motoru alıyor. Almayın ,bak satamayınca nasıl fiyatı aşşağı çekecekler. Ben linç edilmeden kaçıyorum

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Yok öyle bir zam.
    2018 model bayideki motorların fiyatı eski fiyat.
    18bin olan ise 2020 model gelecek olanlar.
    Kendini uyanık sanan bazı tipler de bu rakamları görüp 10bine 0 km aldıkları motorları 16binden ilana koymuşlar.
    Bajaj Pulsar NS200 2020 model yılı olarak 17bine satılıyor ama yok herkes anasının gözü bu ülkede.

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Bir şeyi dikkat ettiyseniz zamı uygularlarken 2018, 2019 model sıfır motorlarada uyguluyorlar. Bu durum daha da vahim. Bayilerin yatacak yerleri yok.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Ekonomi çoh eyi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı piri_reis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir şeyi dikkat ettiyseniz zamı uygularlarken 2018, 2019 model sıfır motorlarada uyguluyorlar. Bu durum daha da vahim. Bayilerin yatacak yerleri yok.
    Az önce yukarıya telefon ettim. yirmi kişilik yatacak yer kalmış. Yatacak yer yok diyenler yalan söylüyor dediler..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zamları bi nevi motor sahipleri yapıyor,10 liralık motorlara 15 bin yazıyorlar,başkasıda 15 e gidip o motoru alıyor. Almayın ,bak satamayınca nasıl fiyatı aşşağı çekecekler. Ben linç edilmeden kaçıyorum
    Uluslararası pazarı olan hiç bir ürün belli bir ülkedeki müşteriye muhtaç değildir. Bir ülkede kâr edemiyorsa, az kâra katlanmak yerine iyi kâr elde edebildiği ülkelere odaklanır.

Bakın ev ve kira fiyatları için geçerli söylediğiniz. Çünkü mevcut pazara muhtaçlar.

Ama Suzuki ve Kawasaki istediği kadar kâr elde edemiyorsa sallamaz Türkiye'yi. Avrupa'ya, Amerika'ya, Çin'e satar.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arz talep eğrisi fiyatı belirler talep varki ciddi zamlar yapılabiliyor misal ben Türkiye de ilk motosikletim kanuni 2013te sıfır aldım halen aynısı duruyor hatta motosikleti de satma durumuna kadar geldim çünkü iyi motosiklet iyi para 20 bine pcx almak hiç kafama yatmıyor

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    İşte bende 10 bin civarı birşeyler ararken turşusu çıkmış motorların acayip paralar olduğunu görünce hemen gidip (son sahibi olmayı göze alarak) cafe 152 siparişi verdim. 6500 TL ye sıfır motor bulmuşum daha da sıfır motora binebilir miyim bilmiyorum. Bu gidişle Mondial bile çok gelecek bize...

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum gerek ülkemizde yapılan temel ihtiyaç zamları olsun
    Gerekse artan vergiler olsun, insanları çok zor duruma sokuyor.
    Evet motosikletler pahalılandı ama ucuz olan ne kaldı ki? Aynı durum araba piyasası için de geçerli. Basit bir kola bile 6TL olmuş
    Benzine 7.20 veriyorduk daha geçen ay. O yüzden sizden ricam fiyatlar düşer veya zamane fiyatları şöyleydi yine öyle olsun beklentisi içine girmemeniz...

Ülkemizdeki fırsatçı arkadaşlar da tabi ki etkili

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)