Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konuşmak vs. Tartışmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Arkadaşlar niye hepimiz barut fıçısı gibiyiz? Hemen herkes kapışma peşinde gibi. Varsa konu ile "âlakalı" fikrimizi ortaya koyalım, beğenen alsın, beğenmeyen almasın. Birbirimize illaki benim fikrim doğru diye kabul ettirme çabası niye. Stres olmayamı çalışıyorsunuz; şıtres atmaya mı?
    hasmet ve birbilent bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Yaklaşık 12 senedir bu forumu takip ediyorum. 12 senedir burası hep böyle. Yüz yüze konuşsalar birkaç dakika içinde ortak karara varabilecek insanlar arada klavye anonimliği olunca bir türlü anlaşamıyorlar.

Bende de şöyle bir durum oluyor; normalde yüzüme karşı saçmalayan bir insan olunca önce doğrusunu anlatmaya çalışıyorum anlamazsa hiç uzatmadan "tamam" deyip konuyu değiştirerek kapatıyorum. Ama forumda tamam deyince konu kapanmıyor mecburen cevap verme zorunluluğu ortaya çıkıyor. Birde bunun üstüne yazılan mesajları görüp yanlış bilgilenecek insanları düşününce bildiğim doğruyu yazmak zorunda hissediyorum.

Geçen sene bir akrabamıza ziyarete gitmiştik. Adam laf arasında atmosferin dışına çıkılamayacağını, aya gitme olayının yalan olduğunu söyledi. Adama fizik kanunlarından bahsederek işin doğrusunu anlatmaya çalıştım baktım kabul etmiyor konuyu değiştirdik çay içmeye devam ettik. Forum ortamında bu şekilde konuyu kapatmak mümkün olmuyor üçüncü dördüncü kişiler yorum yaparak olayı karıştırıyorlar.
    Ali Mert ve espresso bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sanki son zamanlarda daha da bi öyle gibi...

İnsanların stres seviyesi genel olarak artmış gibi geliyor bana...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mustafa hocam, 2 senelik üyeyim ancak tum eskiler "yeni üyeler yüzünden böyle" falan diyorlar, simdi siz böyle diyince şahsıma algıladıgım şeyleri algılamamam gerektiğini düşündüm, teşekkürler.

sallami hocam, belki de forumun insanlar ile en cok didişen üyelerinden birisiyimdir, kendi acımdan buna cevap verebilirim. Bu forum başlıgında iksmes sahibi küfürbaz arkadaş hariç kimseye sataşmdım. Diğer tüm tartışmalarım genel olarak insanların başka insanların fikirlerini aşagılayıp dalgaya gectiği için ya da yazdıgım bir görüşe katılmayıp bana saydırdıkları için çıkmıştır.

Anonim olarak forumda sacmalayan kişi cok. Parası olmayan insanlar bütçelerine göre birşeyler baktıgında "motor alma lan o zaman" tarzı muhabbetlerle karşılaşıyorlar, ya da konuları soru harici saptırılıyor. MEsela gecen bir başlık actım, konu 2. mesaj sonrası actıgım konudan değil bambaska yere cekildi ve bende yönetimden konuyu kapatmalarını istedim. Yoksa küfür edecek konuma gelmiştim.

Kısaca hepimiz sinirliyiz, asgari ücret ile yaşamaya calısıyor cogu üyemiz.
    Patronunun agız kokusunu cekiyor burada artistleniyor
    Real de 2 kelime bilgisi olmaz ama burada google ile bilgiçlik taslıyor.

neyse.

domatese zam gelmiş zaten, gideyim de sahanda yumurta yapaym.
    Menemen yine yalan oldu.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Toplumların refah seviyesi arttıkça asabilikleri de artar. Bkz. İsveç.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mustafa hocam, 2 senelik üyeyim ancak tum eskiler "yeni üyeler yüzünden böyle" falan diyorlar.
    Bencil ve ezik tipler bunlar bence...

Yoksa niye milleti ezip üzerine çıkma gayreti içinde olsunlar, ortama moral bozukluğu aşılamaktan başka hiç bir faydası olmayan bir mesaj atıp...

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki son zamanlarda daha da bi öyle gibi...

İnsanların stres seviyesi genel olarak artmış gibi geliyor bana...
    Şehir kısmında Türkiye yazdığınızda daha kolay anlayacaksınız

Bakın, gelmenize bile gerek yok, yazın yetecek. O kadar diyorum
    bursalıali bunu beğendi.
    ...

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Sosyal medyada gezen bir şey aklıma geldi.

Çocukken Tarzan’ı neredeyse çıplak seyrettik.
    Külkedisi eve gece yarısından sonra gelirdi.
    Pinokyo yalan söylerdi,alaaddin hırsızdı,
    Batman arabayı saatte 300 km. hızla kullanıyordu,
    Pamuk prenses 7 herifle birlikte yaşıyordu.
    ... Red kit’in ağzında mütemadiyen sigara,
    Temel reis te pipo ve dövmeler vardı,
    Pacman hapları yutup yutup dijital müzikle patlayıp koşturuyordu.
    Süper kahramanlar donlarını pantalonlarının üstüne giyerlerdi,
    Kimse bizim nesilin normal olmasını beklemesin.

---------------------------

Ama bir çok tartışamamanın asıl sebebi bence " el yumruğu " yememek. Agresif tartışmanın muhtemel sonuçları ile tanışmamış olmak ..

Bu askerde Yüzbaşı ya da Binbaşı'yı dinlerken Teğmen'in hazır olda, çömez Astsubay'ın elleri arkada konuşmayı dinlemesi gibi bir şey.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Ben özellikle gençleri haklı buluyorum. Bahsettiğiniz tartışma kavramı ne yazık ki en üst bölgede.
    Yeşil bölgeyi aşmak günümüzde bu kadar zorken en üst seviyeyi gençlerden bekleyemiyoruz tabii ki...

"Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Sadece mesajlardan bir kişiyi tanımak gerçekten zor. Gerçek hayatta görünüşümüz, yüz
    ifademiz, beden dilimiz, konuşma şeklimiz, ses tonumuz bütün bunlar devreye giriyor.

Yazıyla kendini ifade edebilmek zor iş. Mesaj dilinde bazı şeyler tam ifade edilemiyor ve yanlış
    anlaşılıyor. Bazı arkadaşların yazım dil bilgisine bakılınca bu çok net görülüyor.

Zamanla tanımadan da bir birimiz hakkında ön yargılar oluşturuyoruz. Sonraki konularda
    bu ön yargı oluşturduğumuz kişiye karşı tutumumuz hep olumsuz oluyor.

Bu da değişmesi zor bir durum. Anlaşılamama tartışma doğuruyor.

Ama yine de o kadar kötü değiliz.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Anadilinde kendini ifade edememek bir mazeret değildir. Kişi 3 kelime daha fazla yazar, ne demek istediğini anlatır. Beceremiyorsa ya anadilinden bihaberdir ya da diğerlerini umursamıyordur.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencil ve ezik tipler bunlar bence...

Yoksa niye milleti ezip üzerine çıkma gayreti içinde olsunlar, ortama moral bozukluğu aşılamaktan başka hiç bir faydası olmayan bir mesaj atıp...
    15 yıl olunca bedava motor veriyorlar sanki
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 yıl olunca bedava motor veriyorlar sanki
    Ortama b.k atinca kendisini uste konumlandirmis oluyor aklinca. Yani milleti ezip uzerine cikmis oluyor. Bunun sebebi de asagilik kompleksi yine... Vatandas kendini degersiz gordugu icin ele gecirdigi her durumu konumunu yukseltmek icin degerlendirme derdinde...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yazdığın veya söylediğin karşındakinin anladığı kadardır.

2000-2001 falan; yaşadığım muhit o sıralar yeni yeni parlamaya(!) ve kalburüstü(!) olmaya başlayan bir muhitti. (Cihangir...) Eve hırsız girdi, polis çağırdık, tespit falan yaptılar (yapmadılar aslında, açık pencereden girdiği ve zorlama olmadığı için bakıp gittiler...), ifade vermek için karakola gitmek için ekip arabasına bindim. Yolda bunlar oradan buradan para toplaya toplaya (artık ne parasıysa?) Beyoğlu Emniyet Müdürlüğüne giderken bir tanesi bana "Cihangirde kiralar nasıl?" diye sordu. O sırada kirada yaşıyoruz ve evin geliri belli; babam öğretmen, annem başka bir okulda sekreter, ben de yazılım işinden daha yeni iyi para kazanmaya başlamışım - orta direk geçinmeye çalışan bir aileyiz. "Çok pahalı." dedim. (Ben ve annem doğma büyüme Cihangirliyiz bu arada, oraya sonradan gelen zengin / bohem tayfasından değiliz...) Aldığım cevap şu oldu: "Ne demek istiyorsun? Bizim gibi memur adam ödeyemez mi? Yemin billah olsun bir olay olsa müdahale edersem ne olayım!"

O memurun içinde bulunduğu bağlam ve aşağılık kompleksi nedeniyle o cümleden çıkardığı mana ancak bu kadar olabildi...

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi bu ülkede yapılan darbeyi beğenmedi insanlar ya "öyle darbe mi olur darbe dediğin sabah olur falan gibi sözler çok duyduk yani " neyi kime anlatmaya anlaşmaya çalışıyorsun yani

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar niye hepimiz barut fıçısı gibiyiz? Hemen herkes kapışma peşinde gibi. Varsa konu ile "âlakalı" fikrimizi ortaya koyalım, beğenen alsın, beğenmeyen almasın. Birbirimize illaki benim fikrim doğru diye kabul ettirme çabası niye. Stres olmayamı çalışıyorsunuz; şıtres atmaya mı?
    Bence bu kapışma , konu siyasete bağlanınca daha çok oluyor , bu sebeple serzenişte bulunmuştum , bazı arkadaşlar hemen aktrol diye etiketlediler sağolsunlar , bense Şirince den tadarak satın aldığım doğal meyveli şarabımı içerken güldüm geçtim arkadaşların belirttiği gibi klavyeden iletişim de zor iş , yanlış nokta virgül bile bambaşka yerlere gidebilir , birde eskiden mesaj başında veya sonunda selam , saygı kelimeleri eklenir niyet belli edilirdi , e bakıyorsun adam beynin mi yok , zeka seviyen nedir gibi kelimelerle konuya dalıyor , sonra film kopuyor

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Gerekten de ülkemizde birçok mecrada gergin ve kavgacı insana rastlamak normal oldu.. Öyle ki hemen küfür, tehdit ve hain ilan etmek sıradan bir hal aldı.. Bu tabi ki geri kalmış insan davranışıdır.. Kimse kusura bakmazsa ben bunu, toplumun içine sürüklendiği mutsuzluğun yan ürünü olarak başta iktidardakiler olmak üzere siyasilere bağlıyorum..

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    kısaca şahsıma yapılmasını istemediğim bir davranışı, başka birine yapmamalıyım mantığı gudse insanlar böyle olmazdık

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu ülkede yapılan darbeyi beğenmedi insanlar ya "öyle darbe mi olur darbe dediğin sabah olur falan gibi sözler çok duyduk yani " neyi kime anlatmaya anlaşmaya çalışıyorsun yani
    Karsilastirma yapabilecegin baska bir darbe yasamadiysan daha once, garip geliyor olabilir bu ifadeler tabii ki @ahe.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Darbe yaşamış olanlar dedi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)