Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eskini Getir, Yenisini Götür Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Merhaba dostlar,

Mağlum bende KTM Duke 390 var. 19.000km. NC 750X almak istiyorum fakat, bugün bir kaç kişi ile irtibata geçtim, motoruma 22.500TL fiyat verdiler, honda motorun manuline iskonto uygulanmış hali 59.000TL fiyat biçti. Sizce mantıklı bir takas olur mu? Bana olmaz gibi geldi. Motorumla aynı güçteki aynı motora para vermek saçma geldi açıkçası. Bildiğiniz 750X in fiyatı uçmuşda uçmuş. Motorun fiyatını iyice öldürdüler, daha yeni lastik taktım, rosso2, zincir seti değişti.

Bu gibi durumlarda, eskini getir yenisini götür mantığı yapmak için nasıl daha karlı oluruz? bu konuda tecrübe edinmiş arkadaşları dinlemek isterim.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    sana cup 100 öneriyorum bu motoru 1 ay kullan sonra senin duke cicek gibi gelicek takas etmek satmak aklına gelmicek bunu bi terapi olarak düşün 😊👍
    Ezio41 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Eskiyi getir yeniyi götür , yani eskiyi aylarca satmakla uğraşma yeni motorun keyfini hemen sür demektir , bu keyfin bedelini de eski motorundan kırparlar acelem yok diyorsan gerçek piyasa fiyatından satışa koy , motoruna masraf ettiysen uzun kilometreler kullanılacak durumdaysa bence değiştirme zira o masraflar aksesuarlar ikinci elde fiyatı pek artırmıyor , TR de bir motor kazasız ve düşük kilometreli ise ikinci elde karşılığı vardır..

Motosikleti
    xmax250
    her türlü aracta takas yaparsan zarar edersin satış noktalarında.. bundan kacar yanı yok.. kendin satacaksın üstüne paranı ekleyip alacaksın... baska cozumu de yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı piri_reis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostlar,

Mağlum bende KTM Duke 390 var. 19.000km. NC 750X almak istiyorum fakat, bugün bir kaç kişi ile irtibata geçtim, motoruma 22.500TL fiyat verdiler, honda motorun manuline iskonto uygulanmış hali 59.000TL fiyat biçti. Sizce mantıklı bir takas olur mu? Bana olmaz gibi geldi. Motorumla aynı güçteki aynı motora para vermek saçma geldi açıkçası. Bildiğiniz 750X in fiyatı uçmuşda uçmuş. Motorun fiyatını iyice öldürdüler, daha yeni lastik taktım, rosso2, zincir seti değişti.

Bu gibi durumlarda, eskini getir yenisini götür mantığı yapmak için nasıl daha karlı oluruz? bu konuda tecrübe edinmiş arkadaşları dinlemek isterim.

Teşekkürler.
    Birincisi senin motorundan %50 daha güçlü,torq u da 2 katından fazla.Cok daha dusuk devirde bunların gelmesi ise ayrı bir artı..

NC 750x in fiyatinin da uçtuğunu dusunmuyorum, muadillerine bakarsan demek istediğimi anlarsın.

Motorunu bence kendin sat,bayii illaki piyasa fiyatının aşağısına bir rakam verecektir sana..

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı piri_reis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostlar,

Teşekkürler.
    Bayilik istememin sebebi : Motorumun Değeri + Biraz Nakit + Kredi ile işi kapatmak istiyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    valla ben o motora o parayı vermezdim.o tarz bir motor bakıyorsanız bence fuarı bekleyin yeni kasa tracer700 gelicek muhtemelen tanıtılır fiyatıda belli olur.duke 390 güzel gaz alan torklu bir motor hemde hafif.nc750 ye geçtiğinizde açıkcası 2 silindir hissinden başka bir şey değişiceğni sanmıyorum.amaç az yakmak duke 390 kadar gitse az daha torku olsa mantığı varsa olabilir.ama yüksek cc motora geçicem artık tamam diyorsanız bence yanlış adres.çok ağır çok kısa vites araları güçsüz motor.sadece tork konfor ve yakıt tüketimi sizi memnun edicektir.gelelim bayi takasına açıkcası sizin motorun piyasasını pek bilmiyorum.2017 yeni kasa duke diye biliyorum ama eğer öleyse sizin motoru baya bir öldürmüşler.siz zaten 22 ye ilan koysanız gayet rahat gidiceğini tahmin ediyorum.bu ticaretten sizin zararınız bana göre ortalama 4 5 bin tl arası olurdu.ayrıca kredi oranını yazmamışsınız onuda hondadan halledicem derseniz ordaki oran bankaların oranından baya bi yüksektir.motoru elden satın,kredi oranı en düşük bankayı bulun sanırım şu an güzel oranlar var,nakit paranızla gidin siz bastırın fiyatı siz belirleyin pazarlığı yapın.

Hangi bayide 0 NC var?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)