Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Acil yardım | Motor bloğum mu kırıldı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selam. bu gün motoru otoparktan çıkarıp evime götürmek isterken tam kalktığım esnada lastik kaydı ve olduğum yere motorumu düşürdüm. kalkıp kontrol ettim bir şey takılmadı gözüme ama az önce bir daha takozları kontrol etmek isterken bloğumun çatladığını gördüm. Sanrım olduğum yere düşürdüğümde oldu bunu nasıl çözebilirim buna kaynak gibi bir şey yapılabilir mi. masrafı nedir acaba. acayip canım sıkıldı bu duruma çok üzüldüm.

Fotoğraf
    https://imgyukle.com/i/nCjP9s
    https://imgyukle.com/i/nCjyPP

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Geçmiş olsun, Motorun ne?
    Alper600RR bunu beğendi.

Honda Cbr 650 f

Motosikleti
    MT-07
    Ben mi yanlış gördüm diyeceğim ama takozlarına dua etmeni öneriyorum. Blok kırman çok zor heleki yana devirme işlemi ile. Takozun civatası yamulmuş gibi geldi bana.
    Alper600RR bunu beğendi.

Çok geçmiş olsun malesef koruma takozundan aldığı darbe ile kırılmış gibi duruyor. Honda eski honda değil malzeme kalitesinden çok çalıyor. Her modelde hiçbir sorun çıkmasa ya paslanıyor ya çatlıyor ya kırılıyor.
    Alper600RR bunu beğendi.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Takozların sorunu da bu zaten.
    O nokta darbe alması için tasarlanmamış. Şasiye, özellikle güçlü olmayan bir noktaya motorun tüm ağırlığını bir anda vermek bu sorunlara yol açar.
    -
    Fotoğraftan anlamak zor ama umarım sızdırma yapacak şekilde kırılmamıştır; siz de servise çalıştırmadan götürseniz çok iyi olur.
    Alper600RR bunu beğendi.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Motor bloğunu değiştirmeden bunu nasıl çözebilirim. yada bunu böyle kullansam bana bir sorun yaratırmı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Geçmiş olsun, çatlamış gibi görünüyor ancak motor bloğundan kaçak göçek yapacak bi çatlak gibi durmuyor. Kaynak tavsiye etmem, Dikiş diye bi işlem var o şekilde yaptırılabilir ama o işlemi hakkıyla yapacak bi usta buşmak lazım.
    ogzcngdk ve Alper600RR bunu beğendiler.

Bayağı inceledim içinde açılma falan söz konusu değil sadece o bölgeden kırılmış ilk müsait anımda servise gidicem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayağı inceledim içinde açılma falan söz konusu değil sadece o bölgeden kırılmış ilk müsait anımda servise gidicem
    Yetkili servis motor bloğuna işlem yapmaz, değişim olacak derler. Sanayiilerde motor bloğu tadilatıyla uğraşan işletmeler yapar ancak. Onu da ince eleyip sık dokumanı tavsiye ederim, motor bloğu sökülmeden yapılabilir gibi ama işinin ehli bi usta şart.
    Alper600RR ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    Motor bloğunu değiştirmeden bunu nasıl çözebilirim. yada bunu böyle kullansam bana bir sorun yaratırmı
    Fotoğrafları tam boyutla yükleyip büyüterek baktım. Alttaki kırılma değil de, hemen üzerindeki alandaki kopmadan emin olamadım. Hoş, sorun olmayacağını kimse garanti edemez, etsek de olan sana olacak; sussak daha iyi

Ben çalıştırmaya korkardım çünkü motor çalışmaya başlanınca ısınacak, kılcal bir çatlak bile olsa malum, genişleyecek. Bu riski alacaksam da serviste, ustada denerdim ki yolda rezillik çekmeyeyim.
    Alper600RR bunu beğendi.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Alıntı mustafaat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğrafları tam boyutla yükleyip büyüterek baktım. Alttaki kırılma değil de, hemen üzerindeki alandaki kopmadan emin olamadım. Hoş, sorun olmayacağını kimse garanti edemez, etsek de olan sana olacak; sussak daha iyi

Ben çalıştırmaya korkardım çünkü motor çalışmaya başlanınca ısınacak, kılcal bir çatlak bile olsa malum, genişleyecek. Bu riski alacaksam da serviste, ustada denerdim ki yolda rezillik çekmeyeyim.
    cevabınız için teşekkür ederim.
    peki bana bunun maliyeti ne kadar olur bi bilginiz varmı bu durum hakkında.Değişim veya tamir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetkili servis motor bloğuna işlem yapmaz, değişim olacak derler. Sanayiilerde motor bloğu tadilatıyla uğraşan işletmeler yapar ancak. Onu da ince eleyip sık dokumanı tavsiye ederim, motor bloğu sökülmeden yapılabilir gibi ama işinin ehli bi usta şart.
    çok haklısınız efendim yorumunuz için teşekkür ederim. bunların maliyetleri hakkında 3 aşşa 5 yukarı bir bilginiz varmı.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, o çatlağın zamanla yürümesi muhtemel. Tam contanın olduğu yerde üstelik. Motoru sökmeden kaynak yaparım diyene pek güvenme. Mutlaka sökülüp işinin ehli biri tarafından yapılması lazım.
    Kural [ Z ], Alper600RR ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ne yazık ki maliyeti konusunda bilgim yok.
    Yalnız maliyetten çok, kaynak işini iyi yapacak usta bulmaya bakardım. Kaynak yaptım deyip alanın çeresini inceltecek, kavuracak bir usta olmasın diye dikkat ederdim.
    Her halükarda geçmiş olsun dostum.
    Baktırınca yazarsan, başka arkadaşlara da faydalı olur.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bence ilk önce servise gidip oluru nedir ne yapılabilir orada ki usta bir fikir versin.
    Canını sıkmana hiç gerek yok mutlaka bir yolu bulunur. Tamir ettirdikten sonra yapacağın ilk şey takozları söküp düzgün bir koruma demiri takmak olsun. Takozlar koruma konusunda pek güvenilir değiller
    Alper600RR bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    cevabınız için teşekkür ederim.
    peki bana bunun maliyeti ne kadar olur bi bilginiz varmı bu durum hakkında.Değişim veya tamir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

çok haklısınız efendim yorumunuz için teşekkür ederim. bunların maliyetleri hakkında 3 aşşa 5 yukarı bir bilginiz varmı.
    Valla o kadar değişken ki fiyat. Cbr650f gibi gösterişli bi motosikletle gidince atıyorum 1000 lira cbf150 gibi nispeten daha az gösterişli olanıyla gidince 100 lira bile olabilir.

Sanayiideki usta motosiklet motor bloğunu sökemez sökmez, onunla uğraşacak vakti de olmaz iyi bi ustanın . Motosiklet ustasına götürürsen bloğunu kendisi söker işlemi gider yine sanayiideki ustaya yaptırır komisyonunu alır, ödeyeceğin miktar artar.

Sıkıntılı bi durum, ben olsam kendimi ayarlayana kadar binmez ayarlayınca da masraftan kaçmaz hakkıyla yaptırırdım.

Servise gidip yine bi fikir al , bol şans Allah yardımcın olsun.
    Alper600RR bunu beğendi.

Pazartesi ilk işim honda esengüle gidip konuşmak olcak arkadaşlar çok teşekkür ederim. ben bi ön bilgi olarak sizden bilgi almak istedim. herşey için çok teşekkür ederim çok sağolun.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Catlama falan degil, bayagi kirilmis.

Blok patlamasi deyince motorun kendine zarar vermesi anlasiliyor, bu durum oyle degil.

Cok kotu dizayn edilmis bir aksesuar soz konusu. Eminim en ucuzundan sacmasapan bir seydir. Cunku boyle olacagi bastan belli. Sozde motosikleti koruyacak, ama bilakis zarar vermis. Kaliteli aksesuar, kaliteli ekipmanin onemi...

Fotograflardan tam net gozukmuyor ama sanki kirilan parca, montaj icin bloktan cikmis bir uzanti gibi. Eger oyleyse buyuyup bloga yayilmasi soz konusu olmayabilir. Ancak her neye baglaniyorsa, o baglanti ciddi zayiflamis demektir.

Saglik olsun.

Bir risk alarak az önce biraz motoru isittim iyce ara ara gaz verdim kontrol ettim herangi bir yag akma soz konusu olmadi ama motor anladigim kadari ile orda ki o parça ne ise yarar bilmiyorum Ama komple kirilmis arkaya doğru. Aldim kullandim bi yarim saat zorlamadan gezdim semtte tekrar yerine koymak icin geldim baktim gene bir yag akma falan olmadi. Bu arada bir arkadas vasitasi ile bir ustaya fotoğraflari gönderdim. Onun arkasinda su kanali var dedi o bolge orayi birlestiren islevsiz bir bolge imiş. Ben genede servise gidicem. He birde unutmadan soyleyeyim turlamaya ciktigmda abs isigim sonmedi surmeye basladikdan 15 dk sonra falan söndü

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bloğun şaseye sabitlendiği kulak kırılmış , oraya takılan takozun yere çarpmasıyla oluşan yanal kuvvete dayanamamış ki böyle bir amacıda yok , o kulaklar sadece bloğun ağırlığını taşır , İstanbul da onu eskisinden bile sağlam kaynatacak usta biliyorum ama üzerinde sökmeden çalışılabilir mi burdan yorum yapmak yanlış olur..o şekilde kullanmanı tavsiye etmem diğer tarafda motorun esnemesine dayanamayıp kırılırsa büyük sorun yaşarsın..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)