Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Acil yardım | Motor bloğum mu kırıldı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Kırılmış gibi üstat kayma var,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Aslına bakacak olursak:
    "Peki hiç riski yok mudur? Her ne kadar motosikletin en güçlü kısmı şasiye tutturulsalar da, unutmamak gerekir ki şasi bu tür darbeleri almak için tasarlanmamıştır. Normal olarak, motosiklet yattığında şasi yere değmez. Dış kabuk, eksoz, elcikler, ayaklıklar gibi parçalar önemli kısımların yere sürterek aşınmasını engeller."
    demişim zamanında.

Galiba en iyisi motoru, şasiyi hiç işe karıştırmadan fabrikanın yaptığı gibi kalmasına izin vermek.
    -

Koruma demiri güvenlik açısından da ne kadar güvenli düşünmek lazım. Darbede o demirin katlanıp bacağı ezme ihtimali de yüksek, ki oldu bir arkadaşımıza benim kulüp-dernek zamanlarımda. "Demir olmasa daha iyiydi sanki!" demişti mosmor bacağına bakıp, o zaman gülüp geçmiştik ama aklımda kaldı o zamandan beri.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mustafaat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demiri güvenlik açısından da ne kadar güvenli düşünmek lazım. Darbede o demirin katlanıp bacağı ezme ihtimali de yüksek, ki oldu bir arkadaşımıza benim kulüp-dernek zamanlarımda. "Demir olmasa daha iyiydi sanki!" demişti mosmor bacağına bakıp, o zaman gülüp geçmiştik ama aklımda kaldı o zamandan beri.
    Benim de dizime carpip zarar verdiydi.

Hurt raporunda bu tip uzantilarin kaza esnasinda diz ve bacaga zarar verdigi yaziyordu. Yani kanitlanmis bir gercek.

Yeni motosikletimde takmadim bilerek, ki simdiye kadar aldigim en pahali motosiklet. Ama sagliktan degerli degil sonucta.

Insanin yedek parcasi yok. Ama motosikletin ismarladigim far ve aksamlari geldi bu haftasonu.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...e-carpmak.html

Tavsiye etmiyorum kimseye...

Motosikleti
    Dominar D400
    Yurt dışı forumlardan okuduğum kadarıyla bu tarzda koruma takozu kullananlardan bazıları kaza sonucunda motor bloklarını kırdılar.
    Koruma takozu, dururken/düşük hızlarda yana yatmalarda motoru koruyor ancak giderken düşmelerde motoru koruduğundan daha fazla zarar verebiliyor. Onun için tek yerden bağlı takoz yerine 2-3 yerden şaseye bağlı(motora değil şaseye) slider ya da daha iyisi sadece engine protector öneriliyor.
    Örneğin SW-Motech frame sliders kullanıp kaza anında motor bloğunu kıranlar var yurt dışında.

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orası takoz yeri değil.
    Aynen oda başka bi mevzu zaten.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)