Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Lastik delinse bile yola devam edebiliyorum!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi benim de 5 senede topu topu sadece 2 kere mantar yama yapma ihtiyacım oldu - şanslı azınlıktanım galiba? İlkinde 30 ikincide 45 TL vermiştim. (Malum enflasyon yüksek, şimdi olsa en az 60 TL veririm herhalde...) Aşırı büyük bir delik veya yanakta hasar olmadıysa lastiği değiştirmem tabi ki.

Hiç fitil kullanmadım, kullanmak zorunda kalırsam da sadece mantar yama atacak lastikçiye gidene kadar kullanırım. Yanımda köpüklü spreylerden oluyor, lastiğe çivi vida girip akşamdan sabaha indirirse o sprey ile şişirip lastikçiye gider mantar yama attırırım konu kapanır. (Bu senaryo yukarıdaki iki seferin birinde gerçekleşmiş bir senaryodur...)
    Aynen genelde " mantar yama " öneriyor herkes ama ben hayatta hep şu motto ile yaşarım " dene ve kendin gör ", bu sebeple şuan arka lastiğimde bir adet mantar yama var, bir adet ise fitil, daha önce hep fitil atmıştım, fitili de hep kendim attım, gerçi agresif süren sınırları zorlayan bir yapım yok, belki de bununla ilgili ama ben fark dahi görmedim, bir süre sonra yama ya da fitil de görünmüyor zaten, lastikle bir oluyor.

Ben burada anlatılan repair kiti kullanıyorum mesela ; https://youtu.be/V-vpvjOHzkQ?t=104
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yaz mevsiminde iki kişi çantalar yüklü ve otoyolda uzun süre yüksek hızlarda sürecekseniz o fitillere asla güvenmeyin , böyle bir sürüşden sonra özellikle arka lastiğin tabanına elinizi yaklaştırın ne kadar ısındığına şaşıracaksınız , termometre ile ölçmedim herhalde 70-80 derece vardı ki elimi dokunamadım.. fitil o sıcakta deliğin genişlemesine engel olamaz , bu sebeple kimyasal yapıştırma yama öneriliyor , yama hem hava kaçağını hemde deliğin esneyip yırtık oluşmasını engelliyor..önceki sayfalarda da yazdım benim kötü bir tecrübem oldu , 140 civarı giderken arka lastik zart diye indi , o sırada virajda olsaydım yere yapışmıştık..

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Yahu milleti anlamıyorum. Inzell'i yakından tanırım. Motosikletle gezmeyi yaşam tarzına dönüştürmüş, ben dahil belkide çoğu kişinin tek başına sürmeye cesaret edemeyecek yerlerde aylarca motosiklet kullanmış birisi. Kendi tecrübelerini şüphesiz dikkate alacağım birisidir. Adam sadece tecrübesini paylaştı diye dolandırıcı bile yaptılar Böyle at gözlüklü insanları ne diye kayda alıp cevap yazıyor onuda anlamış değilim.

Herkes Tecrübesini yazmış bende yazayım. 2017 yılında o zamanlar MT-09 kullanıyorum. Kastamonu samsun arasında yolun bozukluğundan dolayı lastiğin telleri kopup patladı. Çok küçük bir delikti. Yanımda lastik köpüğü vardı. Normal benzinliklerde satılanlardan almıştım. Lastik biraz inmişti. Birazda ben indirip lastiğin iyice yere yapışmasını sağladıktan sonra köpüğün tamamını doldurum. Lastik motoru yürütecek kadar şişti. 20km o şekilde ilerleyip bir benzinlikte havasını tamamladım. Daha sonra 450km sürdüm kesinlikle lastik inmedi. En son tabi yama yaptık ama sonuçta o dağın başında hayatımı kurtarmıştı.

bu da öyle bir şey işte. 3 kuruşluk bir malzeme belki ister kullanırsın ister kullanmazsın sana kalmış. Her ne olursa olsun sırf aksini düşünüyorsun diye adama dolandırıcı demek kimsenin haddine değil.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya bi dünya yazmışlar, ama cevap vermeyeceğim. Onlar hayatlarını zorlaştırmaya devam etsinler. Çünkü yazdıklarım belli referans aralığındaki kişilere ulaşabiliyor, onun dışında kalan kitleye naparsam yapayım ulaşamam.

Yine de söylemeden edemeyeceğim, bilinçsizce yapanlar olabilir, belki bu mesajımı okuyunca tehlikenin farkına varır da yapmaktan vazgeçer.
    Fitili sadece gözden çıkardığınız lastiğe saplayın!

Mevcut deliği ne kadar büyüttüğünüzün farkında olun. O ittirme aparatına fitili de geçirince ne kadar kalın bir şey oluyor elleyin bakın. Madem çok titiziz lastik konusunda, hayvani güçle lastiğe sapladığınız o metalin, lastiğe nasıl zarar verebileceğini düşünelim.

Bazen çift fitil atanlar bile oluyormuş, yamacıya kadar götürsün diye. Sonra yama bile kurtarmıyormuş o lastiği. Hahah neler neler...
    espresso, pea, Mucit23 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    İnzell merhaba , tubeless lastikler için tamam da , peki tube tip lastikte de aynı şekilde güvenli mi? Eleştiri değil konu hakkında bilgi sahibi
    olmadığımdan soruyorum. Motorumun lastikleri şambrelli tip . Rx3i evoya da tavsiye ediyor musun? Selamlar.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu milleti anlamıyorum. Inzell'i yakından tanırım. Motosikletle gezmeyi yaşam tarzına dönüştürmüş, ben dahil belkide çoğu kişinin tek başına sürmeye cesaret edemeyecek yerlerde aylarca motosiklet kullanmış birisi. Kendi tecrübelerini şüphesiz dikkate alacağım birisidir. Adam sadece tecrübesini paylaştı diye dolandırıcı bile yaptılar Böyle at gözlüklü insanları ne diye kayda alıp cevap yazıyor onuda anlamış değilim.

Herkes Tecrübesini yazmış bende yazayım. 2017 yılında o zamanlar MT-09 kullanıyorum. Kastamonu samsun arasında yolun bozukluğundan dolayı lastiğin telleri kopup patladı. Çok küçük bir delikti. Yanımda lastik köpüğü vardı. Normal benzinliklerde satılanlardan almıştım. Lastik biraz inmişti. Birazda ben indirip lastiğin iyice yere yapışmasını sağladıktan sonra köpüğün tamamını doldurum. Lastik motoru yürütecek kadar şişti. 20km o şekilde ilerleyip bir benzinlikte havasını tamamladım. Daha sonra 450km sürdüm kesinlikle lastik inmedi. En son tabi yama yaptık ama sonuçta o dağın başında hayatımı kurtarmıştı.

bu da öyle bir şey işte. 3 kuruşluk bir malzeme belki ister kullanırsın ister kullanmazsın sana kalmış. Her ne olursa olsun sırf aksini düşünüyorsun diye adama dolandırıcı demek kimsenin haddine değil.
    Şu konu içinde herkesin yazdığını empati ile anladım ama senin yazdıklarını ne empati ile ne de mantık yürüterek anlayamadım.

Ne anlatmaya çalışıyorsun?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnzell merhaba , tubeless lastikler için tamam da , peki tube tip lastikte de aynı şekilde güvenli mi? Eleştiri değil konu hakkında bilgi sahibi
    olmadığımdan soruyorum. Motorumun lastikleri şambrelli tip . Rx3i evoya da tavsiye ediyor musun? Selamlar.

Lastiğim tupetype.2 defa lastik patlatim,ikisi de otobanda oldu ve giren nesne iç lastiği yardı..ise yaramayacakti yani.

Tornavidayi alıp lastiği delerek test edip oldu,tamir ediyor dememek lazım.

Ama şu da var, pahalı birsey değil,ne kaybederim gözüyle bakıyodum ki paslanmalardan bahsediliyor :/ kafam karisti

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu konu içinde herkesin yazdığını empati ile anladım ama senin yazdıklarını ne empati ile ne de mantık yürüterek anlayamadım.

Ne anlatmaya çalışıyorsun?
    Anlamadığın kısmı alıntılarsan tekrar senin için özet geçebilirim.
    www.arectron.com

Motosikleti
    MT-07
    Anlamadığın kısmı alıntılarsan tekrar senin için özet geçebilirim.
    Tamamını ve halen anlamsız konuşuyorsun. İnsan, parti, din vs vs kayırmak çok kötü ve tehlikeli bir alışkanlıklardır. Yazında bunları sevdiğim için anlamlandıramadım.

Sense ortaokula yeni başlayan çocuklar gibi goygoyculuk peşindesin.

Ne demeye çalışıyorsun? Hadi düzelterek geleyim de sen anlamlı cümleler kurmaya odaklan.

İnzell’in senin korumana ihtiyacı mı var?

Ne cevap veriyorsun die inzell’e Öğüt geçmişsin. İnzell’in aklı yok da sen mi akıl veriyorsun?
    İnzell’i tanıdığını söyleyip, diğerlerine çemkirmişsin. Böyle tutum içinde olunca senin çemkirmen önem mi taşıyor?

İnsanlar yaptığını beğenir yada beğenmez. Bunu sorgulamak senin ne haddine?

Kullananlar ve kullanmayanlar bildiklerini paylaşmış. Biriside benim ve jantın korozyona uğramasına sebebiyet veriyor diyorum. Ben başkasını bildiğim bir doğru ile korumaya çalışırken sen nasıl oluyor da kullan yada kullanma diyerek, cahilce bir tutumla konuyu basitleştirmeye çalışıyorsun?

Madem o zıkkımlardan kullandın ve üstüne şöyle bir uyarı olur. Okuduysan tabiki!..
    Bu zıkkım sizin lastiğini tamir etmez, en yakın lastikçiye güvenle gitmenizi sağlamak için yapılmıştır. Lastiğinizi tamir ettirmeniz gerekir bla bla bla.

Fitil atmak için lastikte heryer müsait değildir. Yanaklara denk gelmiş ise fitil atılmaz zaten. Bu durumda seni zor durumdan kurtarmak için bu zıkkım, ekstra zaman ve olanak tanıyor.

Şimdi bunların hangisi senin pozitif, forumcu yaklaşımına uyuyor?

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkes gergin, herkes sinirli, herkeste bir çatışma durumu.
    Niye ki ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye ki ?
    Lucascim,adamın niki bile angrybird yaniiiiii

Üstelik adamın mt7 si var(75 beygir olduğunu hatırlatırım) ve haftalardır ucmakdereye gidememiş bu adam..bırak da sinirli olsun..

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yiyin birbirinzi başka birşey bildiğinz yok zaten bu forumdaki kişilerin

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Niye ki ?
    Bence gerginlikten öte bir problem var. :D 140Journos bu adamların belgeselini yapmalı, güzel içerik çıkar.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, evet kullanabiliyorsun.
    Bajaj Boxer ve CRF 250 L'de toplamda 40 bin km kullandım. Ufak çaplı delinmelerde işe yarıyor. Zaten büyük bir şey battıysa yama da kurtarmayabiliyor.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Niye ki ?
    Ah bi çözebilsek abi Bazı arkadaşlar barut gibi. Patlayacak yer arıyor. Farklı sebepler olsa gerek. Ben kendim üzerime alınmıyorum açıkçası, Cevap yazma ihtiyacı bile duymuyorum Çokta şeyime

Motosikleti
    MT-07
    Ah bi çözebilsek abi Bazı arkadaşlar barut gibi. Patlayacak yer arıyor. Farklı sebepler olsa gerek. Ben kendim üzerime alınmıyorum açıkçası, Cevap yazma ihtiyacı bile duymuyorum Çokta şeyime
    Bravo. Direk alıntılanacak sana atfedilmiş birşeyi üzerine alınmayıp, milletin kendi görüşlerine yalakalık olsun die karşı çıkıp laf atmışsın. Çokta şeyimde die kapatmışsın. Beynin ile şeyin aynı yerde olsa gerekki bu kadar ucuz ve bayağı cümleler kurup, kendini sorumlu hissetmiyorsun demekki.

Bravo. Direk alıntılanacak sana atfedilmiş birşeyi üzerine alınmayıp, milletin kendi görüşlerine yalakalık olsun die karşı çıkıp laf atmışsın. Çokta şeyimde die kapatmışsın. Beynin ile şeyin aynı yerde olsa gerekki bu kadar ucuz ve bayağı cümleler kurup, kendini sorumlu hissetmiyorsun demekki.
    Hadi sizi barıştıralım ?
    Olayın başlangıcı nerede patladı ? Belli ki bu konu değil, daha öncesi var.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    MT-07
    Hadi sizi barıştıralım ?
    Olayın başlangıcı nerede patladı ? Belli ki bu konu değil, daha öncesi var.
    Şu forumda kimse ile can-ı gönülden kavga etmedim. Yanlış bilgi verenlere hep kızmışımdır. 2 senelik aktif üyeliğim var ve bilenler biliyor. Menfaat ilişkiside yaşamadım kimse ile. Konuya da hiç müdahil olmadım en başından beridir. Bana göre de reklam içeriklidir ama bu mod’ları ilgilendirir.

Bu şahıs ise kalkıp, başkası adına foruma ters laflar söylüyor ve üstüne pişkinlik yapmaya çalışıyor. Kurduğu cümleler içinde daha 1tane pozitif yaklaşım görmedim!?. Onun çok şeyindeyse, şeyiyle beraber aynı muameleyi gösterdim.

İnzell’in yazılarını bende seviyorum ama bu inzell’in gölgesine saklanıp da millete laf atma bebekliğine soyunmak, hiç yakışmıyor. Kaldı ki insanları yanlış yönlendirmenin yanında bir de terbiyesizlik boyutuna çıkıyor.

Şu forumda kimse ile can-ı gönülden kavga etmedim. Yanlış bilgi verenlere hep kızmışımdır. 2 senelik aktif üyeliğim var ve bilenler biliyor. Menfaat ilişkiside yaşamadım kimse ile. Konuya da hiç müdahil olmadım en başından beridir. Bana göre de reklam içeriklidir ama bu mod’ları ilgilendirir.

Bu şahıs ise kalkıp, başkası adına foruma ters laflar söylüyor ve üstüne pişkinlik yapmaya çalışıyor. Kurduğu cümleler içinde daha 1tane pozitif yaklaşım görmedim!?. Onun çok şeyindeyse, şeyiyle beraber aynı muameleyi gösterdim.

İnzell’in yazılarını bende seviyorum ama bu inzell’in gölgesine saklanıp da millete laf atma bebekliğine soyunmak, hiç yakışmıyor. Kaldı ki insanları yanlış yönlendirmenin yanında bir de terbiyesizlik boyutuna çıkıyor.
    Tamam tüm yazdıklarını anladım ve sana hak verdim veya hak vermedim her iki durumda da,
    Ne gerek var bu kadar sinirlenmeye hacı abi ? Bence bu kadar büyütülecek bir mevzuda yok ortada.

Motosikleti
    MT-07
    Tamam tüm yazdıklarını anladım ve sana hak verdim veya hak vermedim her iki durumda da,
    Ne gerek var bu kadar sinirlenmeye hacı abi ? Bence bu kadar büyütülecek bir mevzuda yok ortada.
    Ben arkadaşı anlamadığım için bir soru sordum. Karşılığında goygoy bir cevap aldım ve anlamadığın yerleri sor dedi. Gene sordum bu sefer edepsizce bir cevap aldım. Şimdi edepsizliğe müsamaha göstermek gibi bir yaklaşımda da bulunmuyorum sadece.

Ben arkadaşı anlamadığım için bir soru sordum. Karşılığında goygoy bir cevap aldım ve anlamadığın yerleri sor dedi. Gene sordum bu sefer edepsizce bir cevap aldım. Şimdi edepsizliğe müsamaha göstermek gibi bir yaklaşımda da bulunmuyorum sadece.
    Ben şahsen ikinizi de tanımıyorum, sadece boşuna canınızı sıktığınızı söyleyebilirim. Gerisi size kalmış

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)