Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Lastik delinse bile yola devam edebiliyorum!

Motovento
    REKLAM ALANI
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet, motosikletimin lastiği delinse bile yola devam edebiliyorum. Bu 5 senedir de böyle.

Özellikle yurtdışı yolculuklarımda çok fazla kilometre yaptım, berbat yollarda sürdüm. Küçücük sivri bir taşın bile lastiği deldiği oldu, sadece battığı yerden söktüm ve yola devam ettim. Ne yamayla ne de fitille uğraşıp vakit kaybettim.
    Video, biraz reklam gibi gelebilir ama tahammül edemediğim bir şey var o da hala patlak lastiğini eski usul tamir ettirmeye çalışan arkadaşlarım. Samimi olduklarımın eski kafalılıklarını rahatlıkla yüzlerine vurabiliyorum da tanımadıklarıma bir şey diyemem. Tek söyleyebileceğim, zaman çok kıymetli. Ufak bir aksilikten dolayı koca bir gününüzü harcamaya hiç gerek yok. Hele uzun yoldayken, lastik çilesi çekmeye hiç gerek yok.

espresso, nanis61, atillatopal9 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1700 tl verdiğim bir lastiğin içine sıvı sıkmam.Diyelim sıkmak zorunda kaldım,hedefime ulaşınca hemen o sıvıyı lastiğin içinden çıkarmaya çalışırım.Fitil asla kullanmam.Yapılması gerekenler; lastik sökülüp içerden yama yapılmalı.En sağlıklısı bu.
    Ali Mert bunu beğendi.

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1700 tl verdiğim bir lastiğin içine sıvı sıkmam.Diyelim sıkmak zorunda kaldım,hedefime ulaşınca hemen o sıvıyı lastiğin içinden çıkarmaya çalışırım.Fitil asla kullanmam.Yapılması gerekenler; lastik sökülüp içerden yama yapılmalı.En sağlıklısı bu.
    Hadi güvenli alanında bu işlemleri yapabilecek ortamı bulabildin, bolca da zamanın var. Ya bulamadığın yerlerde?

Ben de lastiklere binlarca liralar veriyorum ve zerre zararı yok. Hatta kullandığım lastiğin üreticisi dahi zarar vermediğini onayladı.

Bir de sana ve senin gibi düşünenlere bir sorum olacak. Her gün lastik basıncını, doğru bir basınç ölçer ile test ediyor musun? Cevabın evet ise sözüm yok. Ama hayır ise şunu söylemeliyim, lastiğin içine zararlı bir sıvı koymandan farkı yok. Yanlış basınçta kullanılan lastik her türlü yıpranır ve eskir. Ha içeriden yıpranmış ha dışarıdan.

Bir de bahsettiğim ürünü saçma sapan lastik tamir köpükleri ile karıştırmıyorsunuzdur umarım.
    www.motorumla.net

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Peki bu sıvının kullanım ömrü ne kadar? Lastiği aldığımızda içine bu sıvıdan sıkıp yıllarca öyle kullanabilir miyiz yoksa birkaç ay sonra bu sıvı özelliğini yitirir mi? Eğer bu sıvının bir kullanım ömrü varsa, ömrü dolduğu zaman lastiğin içinden nasıl çıkarıyoruz? Sertleşip yapışmıyor mu? Bu sıvının bir noktaya yığılarak balans bozma ihtimali var mıdır?

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi güvenli alanında bu işlemleri yapabilecek ortamı bulabildin, bolca da zamanın var. Ya bulamadığın yerlerde?

Ben de lastiklere binlarca liralar veriyorum ve zerre zararı yok. Hatta kullandığım lastiğin üreticisi dahi zarar vermediğini onayladı.

Bir de sana ve senin gibi düşünenlere bir sorum olacak. Her gün lastik basıncını, doğru bir basınç ölçer ile test ediyor musun? Cevabın evet ise sözüm yok. Ama hayır ise şunu söylemeliyim, lastiğin içine zararlı bir sıvı koymandan farkı yok. Yanlış basınçta kullanılan lastik her türlü yıpranır ve eskir. Ha içeriden yıpranmış ha dışarıdan.

Bir de bahsettiğim ürünü saçma sapan lastik tamir köpükleri ile karıştırmıyorsunuzdur umarım.
    Sonuçta lastiği ağırlaştırıyorsunuz, içinde sıvı var ve lastiğin dengesini etkileyecek. Bu tarz ürünler evet faydalı, uzun yolda işe yarayabilir kişinin kendi tercihi. Ama hiçbir eksi yanı yokmuş gibi lanse etmemek lazım. Her üründe olduğu gibi eksi yanı ve artı yanını kıyaslayıp karar vermek gerekiyor. Bunun üzerine yapılmış bir araştırma var mıdır, lastiğin içindeki sıvı lastiğin bir tarafında ağırlık yapıyor mu, santrüfüj etkisinin dönüşlere ve frenlemeye etkisini nedir bunları araştırmak lazım. Belki etkisi %1 - %2'dir ama kesinlikle bir etkisi vardır.
    Bence uzun yol yapanlar için faydalı, ama o kadar iyi bir ürün ki lastiği aldığın gibi fütursuzca bunu içine sıkmalıyız diyecek kadar iyi olamaz.

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu sıvının kullanım ömrü ne kadar? Lastiği aldığımızda içine bu sıvıdan sıkıp yıllarca öyle kullanabilir miyiz yoksa birkaç ay sonra bu sıvı özelliğini yitirir mi? Eğer bu sıvının bir kullanım ömrü varsa, ömrü dolduğu zaman lastiğin içinden nasıl çıkarıyoruz? Sertleşip yapışmıyor mu? Bu sıvının bir noktaya yığılarak balans bozma ihtimali var mıdır?
    Lastiğini çöpe atana kadar kullanabilirsin. Motosiklet hareket etmeye başladığı anda eşit bir şekilde lastik tabanına yayılır ve balans yapmaz.

Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuçta lastiği ağırlaştırıyorsunuz, içinde sıvı var ve lastiğin dengesini etkileyecek. Bu tarz ürünler evet faydalı, uzun yolda işe yarayabilir kişinin kendi tercihi. Ama hiçbir eksi yanı yokmuş gibi lanse etmemek lazım. Her üründe olduğu gibi eksi yanı ve artı yanını kıyaslayıp karar vermek gerekiyor. Bunun üzerine yapılmış bir araştırma var mıdır, lastiğin içindeki sıvı lastiğin bir tarafında ağırlık yapıyor mu, santrüfüj etkisinin dönüşlere ve frenlemeye etkisini nedir bunları araştırmak lazım. Belki etkisi %1 - %2'dir ama kesinlikle bir etkisi vardır.
    Bence uzun yol yapanlar için faydalı, ama o kadar iyi bir ürün ki lastiği aldığın gibi fütursuzca bunu içine sıkmalıyız diyecek kadar iyi olamaz.
    200 ml ile ne kadar ağırlaştırıyoruz ki? Jel, homojen bir şekilde zaten yayılıyor. Dengeyi bozacak bir şey yok ki.

Kaç kişi topcase takınca gidon topuzunu güncelliyor? Denge konusundaki asıl tehlike orada ama kimse farkında bile değil. Yabancı / alışık olmadığımız şeylere hep kapalıyız, ama farkında olmadan o korktuğumuz şeylerden kat kat fazla tehlikeli şeyler yapabiliyoruz. Bana göre hiçbir eksi yanı yok. Ha SS kullanıcısı değilim, yüksek hızlar için nasıldır bilemem, belki durum farklıdır. Ama normal hızlarda seyreden tüm motosiklet kullanıcıları için gereklidir. Aksine hayat bile kurtarabilir. Düşünsenize lastiğiniz çok düşük basınca inmiş ve bunu virajda farketmişsiniz.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Lastik sıvısı sıkıldığında eğer anında kuumuyorsa iç eş-basınçtan dolayı sıvı homojen olarak yayılır (yayılmak zorunda) 100 gram sıvı kauçuğun lastiği önemli bir biçimde ağırlaştıracağını ve zarar ver vereceğini düşünmüyorum, çünkü komple yama yapmak gibi bir uygulama bu. Bence bu konuda kulaktan dolma bilgiler var, hani uzmanıdır diyerek lastikçilere sorarsanız elbette kendileri dışındaki her tür uygulamaya kötü diyeceklerdir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Biraz baktım. Yüksek performanslı araçlar dışında kullanılabilir yazıyor genelde. Ama geçici çözüm olduğunu, eninde sonunda tamir edilmesi gerektiğini yazıyor. Tamiri de biraz zahmetli oluyormuş, çünkü sıvı iç yüzeye çok sıkı yapışıyormuş lastiği çıkarınca. Hatta suda çözünebilen versiyonlarını üretmeye başlamışlar bundan dolayı.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz baktım. Yüksek performanslı araçlar dışında kullanılabilir yazıyor genelde. Ama geçici çözüm olduğunu, eninde sonunda tamir edilmesi gerektiğini yazıyor. Tamiri de biraz zahmetli oluyormuş, çünkü sıvı iç yüzeye çok sıkı yapışıyormuş lastiği çıkarınca. Hatta suda çözünebilen versiyonlarını üretmeye başlamışlar bundan dolayı.
    Yan, kısacası. ÇÖP ...
    Olcay Avşar, zapalka ve oluroyle bunu beğendiler.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acil durumlarda son çare kullanılabilir.Lastik basınçlarıma devamlı bakarım çünki pahalı bir tecrübe edindim.

Geçen sene arabama sıfır aldığım bridgestone turanza lastiklerimin bir kaçına tamir kiti sıkmışlar ödünç verdiğim arkadaşlar.Arabayı aldım 80 km üstüne çıktığımda araba sağa müthiç çekiyor.Balansa soktum balans tutmadı.Sökelim lastikleri dedim.Lastikleri söktük içinden sıvı tamir kiti çıktı.Netice kiti temizleyemedik,lastiklerde çöp oldu.

Yukardaki ürün belki daha kalitelidir balans yapmıyordur ve homojen dağılıyordur.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi hangi ürüne baktın? Sanki farklı şeylerden bahsediyoruz. Bu jel asla yapışmıyor ve geçici çözüm de değil. (delik çapı çok büyük değilse)
    Lastik patlayınca, tamirciye kadar idare etsin diye sıkılan köpükle çok karıştırılıyor. Bu ürünün arkasında Continental gibi büyük bir lastik üreticisi var.

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acil durumlarda son çare kullanılabilir.Lastik basınçlarıma devamlı bakarım çünki pahalı bir tecrübe edindim.

Geçen sene arabama sıfır aldığım bridgestone turanza lastiklerimin bir kaçına tamir kiti sıkmışlar ödünç verdiğim arkadaşlar.Arabayı aldım 80 km üstüne çıktığımda araba sağa müthiç çekiyor.Balansa soktum balans tutmadı.Sökelim lastikleri dedim.Lastikleri söktük içinden sıvı tamir kiti çıktı.Netice kiti temizleyemedik,lastiklerde çöp oldu.

Yukardaki ürün belki daha kalitelidir balans yapmıyordur ve homojen dağılıyordur.
    Hocam ben seni anladım. Sen de köpük ile karıştırıyorsun. Benim bahsettiğim "daha kalitelisi" değil. Çoooooook daha farklı bir şey. Çalışma prensibinden ham maddesine kadar hem de.

Bahsi geçen ürün lastik patlamadan önce konuluyor. İçinde de lastiğin hammaddesi olan kauçuk var. Lastik delindiğinde delikten dışarı çıkmaya çalışan kauçuklar deliği tıkıyor. Vİdeoyu tam izlersen anlayacaksın nasıl bir sıvı olduğunu.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Abi hangi ürüne baktın? Sanki farklı şeylerden bahsediyoruz. Bu jel asla yapışmıyor ve geçici çözüm de değil. (delik çapı çok büyük değilse)
    Lastik patlayınca, tamirciye kadar idare etsin diye sıkılan köpükle çok karıştırılıyor. Bu ürünün arkasında Continental gibi büyük bir lastik üreticisi var.

Hocam ben seni anladım. Sen de köpük ile karıştırıyorsun. Benim bahsettiğim "daha kalitelisi" değil. Çoooooook daha farklı bir şey. Çalışma prensibinden ham maddesine kadar hem de.

Bahsi geçen ürün lastik patlamadan önce konuluyor. İçinde de lastiğin hammaddesi olan kauçuk var. Lastik delindiğinde delikten dışarı çıkmaya çalışan kauçuklar deliği tıkıyor. Vİdeoyu tam izlersen anlayacaksın nasıl bir sıvı olduğunu.
    Ürünün tam adını, netten ne şekilde aratırsak bulabileceğimizi, hatta varsa satış linkini falan yazarsanız video izlemeyenlere de faydanız olur.

Yok, yapamıyorum, yarı dakika bile video izlemiyorum, 10 sayfa yazı okumaya razıyım diyen dinozorlar var aramızda. (bir benim, başka var mı?)
    inzell, Olcay Avşar ve SuleymanE bunu beğendiler.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürünün tam adını, netten ne şekilde aratırsak bulabileceğimizi, hatta varsa satış linkini falan yazarsanız video izlemeyenlere de faydanız olur.

Yok, yapamıyorum, yarı dakika bile video izlemiyorum, 10 sayfa yazı okumaya razıyım diyen dinozorlar var aramızda. (bir benim, başka var mı?)
    Ya ne güzel, tam blog okuyacak ender kitleden.

Tam adı Formula X Lastik Koruyucu Jel.

Linki şu: https://www.formulaxstore.com/formul...k-koruyucu-jel

N11'de de var, oradan da alabilirsiniz.

Şöyle de bir ambalajı var:

espresso bunu beğendi.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Sponsorluk anlaşmanız vardır eyvallah. Reklamını yaparsınız, onlar da yolculuk masraflarını karşılar. Oldu bitti.

Forumlarda reklamını yapmak, milletle tartışmaya girmek, ürünü savunmak filan değmez sanki ya...

55tl'ye bir kutu jel alacakmışım. O da lastik tamir köpüklerinden çok farklıymış, çok etkiliymiş. 20-30tl'ye bir kutu tamir köpüğü, lastiğimi 2 kere tamir ediyor. Şişiriyor da. Yıkayınca da çıkıyor. O da kauçuk kullanıyor.

Bu formulax denen zıkkım, lastik tamir sütü diye 5-10 liraya satılan maddenin kutulanmış hali sadece.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Rks Rk 150
    Kardeş ne kastın kendin üretiyormuş gibi savunmuşsun birde

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sponsorluk anlaşmanız vardır eyvallah. Reklamını yaparsınız, onlar da yolculuk masraflarını karşılar. Oldu bitti.

Forumlarda reklamını yapmak, milletle tartışmaya girmek, ürünü savunmak filan değmez sanki ya...

55tl'ye bir kutu jel alacakmışım. O da lastik tamir köpüklerinden çok farklıymış, çok etkiliymiş. 20-30tl'ye bir kutu tamir köpüğü, lastiğimi 2 kere tamir ediyor. Şişiriyor da. Yıkayınca da çıkıyor. O da kauçuk kullanıyor.

Bu formulax denen zıkkım, lastik tamir sütü diye 5-10 liraya satılan maddenin kutulanmış hali sadece.
    Lütfen, bilmediğimiz şey hakkında konuşmayalım. Önce öğrenelim lütfen. Bahsettiğin dolandırıcılık ürünleriyle zerre alakası yok.

...

Konu jel konusundan bağımsız. :(

Sizlere yıllardır kamp yeri tavsiye ediyorum, bu da bir yol tavsiyemdir. Lastiğin patlamasın, yolda kalma diye. Niye alakasız yerlere çekiyorsunuz çözemiyorum. Ortada bir tavsiye var ve ne olduğunu bilmeden karalıyorsun.

Ayrıca ben kimseyle tartışmıyorum, tek çabam bilgisizlikle savaşmak.

Konuyla hiç alakası yok ama bahsedeyim, çünkü bazı şeylere tahammülüm yok. Bugün bu ülkenin halinin en büyük mimarı yozlaşma. İnsanlar faydasına olan her şeye kapalı. Seyahatlerimde Ortadoğu'da çok fazla zaman geçirdim. İnan ki her şey hayatlarını zorlaştırmak üzere kurulmuş. Yemek yeme stiline kadar. Yani ben burada bir ürünü savunmuyorum, bir nevi yozlaşmayla savaşıyorum.

Rahatsız olduğum bir konuydu, açıklamak istedim. Ve lütfen kişisel algılama, bu benim genel rahatsızlığım.
    espresso ve zapalka bunu beğendiler.
    www.motorumla.net

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Continental burada "Slime" markasi altinda satiyor benzeri urunu. Farkli cesitleri var:

https://www.slime.com/us/faq-details.php?id=17

Bazilarinin tamir ozelligi varmis dediginiz gibi.

Ama lastikte sivi kalmasi icin 2 sene garanti vermisler sadece.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...
    Continental'in benzer ürününün videosu:

Burada azami 80km hızla ve azami 200km menzil için kullanın, sonra lastik tamircisinde lastiğinizi değiştirin (veya tamir edin) diyor...

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Continental'in benzer ürününün videosu:
    https://www.youtube.com/watch?v=0CeLaOrIJDY

Burada azami 80km hızla ve azami 200km menzil için kullanın, sonra lastik tamircisinde lastiğinizi değiştirin (veya tamir edin) diyor...
    Bu da farklı bir ürün.

Linklerden inceleyebilirsin bahsi geçen ürünü:

https://www.formulaxstore.com/formul...k-koruyucu-jel

https://tyreprotector.com/
    www.motorumla.net

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Konu açılır açılmaz okudum. Yıllar önce Kawasakim varken maltepe serviste efsane Burak Usta (Bilenler bilir liseli ler hariç
    Bir sıvı var lastiklere sıkalım mı patlayınca yolda kalmazsın demişti. Tamam dedim ve sıktık. Lastiklerimde herhangi bir sıkıntı olmadı.
    Zamanı gelince yani lastikler ömrünü doldurunca Buz motoda değiştirdim. Ben tamamen unutmuşum lastiklerin içindekileri. Kapının önünde tatlı
    hayallere dalıp sigaramı tüttürürken içerden ustanın saydırdığını hatırlıyorum ellerine bulaşmış. Söylene söylene değiştirdi lastikleri mahçup
    olmuştum baya. Neyse sonuçta arkadaş bir tecrübesini paylaşmış yani alır veya almayız fakat dikkat etmemiz gereken hemen negatif bir tepkiyle
    yok reklam mı aldın, niye bu kadar savunuyorsun demek yerine daha usturuplu olmak gerektiği. Şimdi ben burada geçenlerde bir konu ile ilgili bir
    şeyler yazayım dedim. Beni tanımaz etmez kim olduğumu ne iş yaptığımı kaç yaşında olduğumu bilmez sanki asker arkadaşı gibi ters ters cevaplar
    yazan oldu. Yapmayın canım kardeşim kavga kültürü ile olmaz. Güzel güzel ben öyle düşünmüyorum dersin geçersin. Herkes senin gibi olmak veya düşünmek zorunda da değil değil mi? Sanırım klavye başında olunca hepimiz sanal birer karakter oluyoruz ve bazı şeyleri önemsemiyoruz "Nezaket" gibi. Ben bu ürünü denemedim sadece lastiğe giren bir çivi den dolayı köpük kullanmıştım ama 100-150m kadar işe yaramıştı. Bir daha denemem olur
    biter. Ama İnzell arkadaşa bir tecrübesini paylaştığı için teşekkür ederim.
    espresso, hasmet, yamtareroglu ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)