Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kışlık monta geçiş ve değişen sorunsallar

Motovento
    REKLAM ALANI
    dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Evet ben bir dik kafalıyım. Keçi gibi bir inadım var. Ön yargılarım var. Lanet olası bir oldschool um.
    Haftasonu aldım kahvemi dışarıda lapa lapa kar var.
    Bu kadar yıpratıcı öz eleştiriden sonra konuya geleyim.
    sohbet minvalinde bir şeyler karalayım istedim.
    2007 yılından beri motosiklet kullanan biriyim. Motorla beraber tüm ekipmanlarımı kullanırım. Fakat Geçen aya kadar hayatımda hiç
    kışlık bir mont kullanmadım. Yani nasıl bir şey olduğunu bile bilmezdim. Bana hep kalın, hantal, ağır ve gereksiz gelmiştir.
    Bunun yerine eminim çoğumuzun yaptığı gibi içime kat kat bir şeyler giyerdim.
    Arkadaşlar baktım ne yaparsam yapayım yazlık montun içine giydiğim şeyler yine de beni üşütüyor (çok soğuklardan bahsediyorum)
    Kışlık mont arayışına girdim. Fiyatlara baktım vazgeçtim bir süre sonra tekrar baktım yine vazgeçtim Kaliteli bir mont almak asgari ücretten başlıyor neredeyse. Uzun süre bazı bilinen sitelerden araştırma yaptıktan sonra Difi nin bir montunu 650tl ye beğendim.
    550tl ye anlaştık ve aldım. Evet uzun ve hantal fakat arkadaş bu nasıl bir konfordur nasıl bir sıcak tutmadır çok şaşırdım.
    Son bir kaç haftasonu gezim tamamen değişti. Ben üşüyormuşum dedim daha önce. Öyle ki abartmayım ama tişort ile bile neredeyse binilebilir.
    Neyse Markayı övdüğümü düşünmenizi istemem eminim diğerleri de aynıdır. Üç katmandan oluşuyor.
    Sizin de illa ki böyle uzun zaman sonra farkettiğiniz şeyler vardır. Daha önce yapsaydım dediğiniz..
    Herkese iyi bir haftasonu dierim.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elcik koruma.

Ellerim üşüyor diyoruz ya, kışın ayazında dandik bir kıslık eldivenle bile üşümüyorsun.

Hatta aşırı bir soguk değil ise yazlık eldivenle bile kısa mesafelere gidebiliyorsun.

Büyük nimet büyük.
    dragstar72, espresso ve mustafaat bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben de 4 mevsim montun içine kışın neopren mont giymiştim. ince bir kazağın üzerine giydiğim neopren mont ile acayip sıcacık olmuştu. Hatta 5 dereden yüksek sıcaklıklarda terlediğim bile olmuştu.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dragstar72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süre bazı bilinen sitelerden araştırma yaptıktan sonra Difi nin bir montunu 650tl ye beğendim.
    550tl ye anlaştık ve aldım.
    Difi'nin hangi montunu aldınız 550 TL'ye.
    Bende mont arayışındayım o yüzden sordum.
    Venom prohell vb. markaların bile 750 TL'den başlıyor fiyatları. İşin içinden çıkamadım
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eskiden Difi'nin kışlık deri montunu kullanmıştım. Hakikaten kışın tshirt üzerine giy,üşümezdin.
    dragstar72 bunu beğendi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Venom prohell vb. markaların bile 750 TL'den başlıyor fiyatları. İşin içinden çıkamadım
    roleff tavsiye ederim

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın ya 2. el aldığımı belirtmemişim. Difi Voyager diye aratırsanız bulursunuz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Kışlık sağlam bir mont yoksa ne giyseniz faydasız. Dainese cordura enduro mont kullanıyorum - 3 - 5 derecede içime atlet+ sweatshirt giyip çıkıyorum.
    Pantolon olarak dechatlondan kayak pantolonu aldım onu giyiyorum.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dragstar72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın ya 2. el aldığımı belirtmemişim. Difi Voyager diye aratırsanız bulursunuz.
    Zaten difi mont kalmamış Türkiye'de hiç. Sizin montta 250 sterlin sıfırı. Servet servet kıymetini bilin
    dragstar72 bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    - Kışlık eldivenler kol konçunun üzerine, yazlık edilvenler içine.
    Kışın rüzgar bileğin üzerinden gitsin üşütmesin, yazın bilek (kol) konçunun içine girip üfleyerek harımızı alsın.
    Ben bunu geç öğrendim ama çok işe yarıyormuş gerçekten

- Kışlık montu 3/4 uzunlukta almak. Mont kısa kalıyor ama üç çeyrek dediğim kalçaları da örtüyor, oturunca da montun üzerine oturuyorsun ve çok daha az soğuk alıyorsun.

- Decathlon gibi görece ucuz bir yerden büyük beden kar kıyafeti alıp yazlığın üzerine giymek, hem koruma var, hem soğuk yok.

- Mum spreyi ile dizleri, montu, ayakkabıları spreylemek; su girişini ucuza engellemek.

- Altı polar, göğüse inen balaklava + boyunluk: "Boyundan ne soğuk giriyor, enseden ne çok üşüyormuşuz yahu!" dedirten ikili.

- Yağmur başlar başlamaz kaskın hava girişini kapamak. Unutunca çok geç fark ediyorsunuz içine su aldığını

- Kask vizörden hava alıyorsa ilk fırsatta durup selobant ile açıklığı kapamak (bir keresinde pinlock'un tutucusu düşmüş, minicik delik ama kaşımın üzerindeki çok ufak bir noktayı öyle üşütmüştü ki yüz felci olacağım sanmıştım).

-
    Bu arada çok iyi başlık, iyi ki aklınıza gelmiş.
    espresso ve dragstar72 bunu beğendiler.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)