Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pekte sorulmayan bir konu hakkında yardım.. KAMERA ÖNERİSİ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    istanbuldan alıcak olursan yardımcı olurum özelden yazarsın ama dediğim gibi go pro 5 black ve üstü senin bütün ihtiyaçlarını görecektir aksesuar olarak da net diyorum batarya hariç orijinal alman çok da mantıklı değil bir selfi çubuğuna gopro marka diye 300 tl verene kadar 300 tel ye çantalı bir dünya aksesuar satıyorlar onlardan alabilirsin ben öyle yaptım bir farkda göremedim ki bu pivot j hook va bağlantı parçaları kırılıyor diyen var sahteleri orijinaller de kırıldı bende birazda titreşim ve aşırı fazla güçle vidaları sıkmaktan oluyor onlar eğer ben vlog kanalı yapıcağım bit rate önemli herşeyi 4k çekerim dersen 7 ya da 8 al ama tamamen kişisel anılarım için amatör olarak vlog yaparım dersen 5 yeterli bende hem 5 hemde 7 vardı ikisinden de çok memnundum şuan sadece anı olsun ve güvenlik amaçlı diye kullanıyım dedim eken h9r aldım kamerayı takasım bile gelmiyor o derece :D

bkz bizzat kendi çekimim olan h9r videosu

ilk olan sabah 7-8 arası kasım ayı loş ışık için bilgin olsun diye

bu da 29 ekim patlayan renkleri düzeltmek için üstünde oynanmış hali gündüz öğlen 13 civarı

keşke diyorum 7 yi satmasaydım ya da az daha zorlayıp 5 i tekrar alsaydım diyorum :D hala üzülüyorum keyif alamıyor insan çekimleri izlerken ve de çekim açıları çok farklı go prolar çok daha geniş çekiyor hem yatay da hem de dikey de

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbuldan alıcak olursan yardımcı olurum özelden yazarsın ama dediğim gibi go pro 5 black ve üstü senin bütün ihtiyaçlarını görecektir aksesuar olarak da net diyorum batarya hariç orijinal alman çok da mantıklı değil bir selfi çubuğuna gopro marka diye 300 tl verene kadar 300 tel ye çantalı bir dünya aksesuar satıyorlar onlardan alabilirsin ben öyle yaptım bir farkda göremedim ki bu pivot j hook va bağlantı parçaları kırılıyor diyen var sahteleri orijinaller de kırıldı bende birazda titreşim ve aşırı fazla güçle vidaları sıkmaktan oluyor onlar eğer ben vlog kanalı yapıcağım bit rate önemli herşeyi 4k çekerim dersen 7 ya da 8 al ama tamamen kişisel anılarım için amatör olarak vlog yaparım dersen 5 yeterli bende hem 5 hemde 7 vardı ikisinden de çok memnundum şuan sadece anı olsun ve güvenlik amaçlı diye kullanıyım dedim eken h9r aldım kamerayı takasım bile gelmiyor o derece :D

bkz bizzat kendi çekimim olan h9r videosu

ilk olan sabah 7-8 arası kasım ayı loş ışık için bilgin olsun diye

[video]https://youtu.be/dEENcpdcHMc[/url]

bu da 29 ekim patlayan renkleri düzeltmek için üstünde oynanmış hali gündüz öğlen 13 civarı

[video]https://youtu.be/OoXj3vuHBJg[/url]

keşke diyorum 7 yi satmasaydım ya da az daha zorlayıp 5 i tekrar alsaydım diyorum :D hala üzülüyorum keyif alamıyor insan çekimleri izlerken ve de çekim açıları çok farklı go prolar çok daha geniş çekiyor hem yatay da hem de dikey de
    Eklenti desteklemiyor hatası ile göremiyorum fotoğrafları.. ama genel görüş gopro yönünde.. birazcık daha bekleyeceğim o halde.. almışken 6 veya üzeri bir şey almak daha mantıklı gibi.. yaza doğru olursa gidip görme imkanım da olur diye düşünüyorum veya en kötü ihtimal söylediğiniz gibi forumdan birilerine haber veririm kameradan anlayan benim yerime incelerler ^-^

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maddi durumum go pro black serisi bişey almaya elvermeden önce hiçbi kamerayı almayacağım şahsen 😊 1 kere para verin ama tam olsun sonrası üzmesin
    Genel düşünce bu yönde olduğu için satması da kolay olur diye düşünüyorum şu an.. bir çoğumuz hevesle alıyoruz sonuçta yarın bir gün satmam gerektiğinde elden hızlı çıkması da önemli..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Alıntı dragstar72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş tam benim yazacağım şeyi yazmış.
    Şimdi ordan burdan değil kendi tecrübemi aktarıyorum lütfen dikkat et kardeşim.
    Kendimi bildim bileli tam bir F/P adamı oldum. (Yani fiyat performans)
    O yüzden hep ne fazla vericem işimi görsün kafasında davrandım. (Hata)
    Aliekspres ten bir iki kamera sonra xiaomi nin ilk modelleri vb.. hayal kırıklıklarından sonra Sony as200vr di sanırım uzun bir süre
    bu kamerayı sorunsuz ve severek kullandım. Son bir senedir hero3 kullanıyorum ikinci el zengin aksesuarları ile beraber 500tl ye letgo dan aldım.
    İnanki daha önce neden gopro kullanmadığıma kızdım. (Ben pahalı ve marka algısı önde olduğundan hiç iphone kullanmamış birisiyim gopro da benim için kameranın ayfonuydu.)
    Sony ince uzun güzel bir kamera fakat sadece ya kaskın üzerine ya da yanına takılabiliyor. Ben şu an çene aparatıyla kullanıyorum ve çok memnunum.
    Önerim kesinlikle sağlam ikinci el herhangi bir gopro olacaktır. Bu benim şahsi tecrübeme dayanarak söylediğim bir şey. Umarım yardımcı oldum.
    Teşekkürler yorumunuz için.. dikkate alacağım, xiaomi Yİ gibi kameralara bakıyordum ama ona da 900-1000TL arası verecek olunca 2. el gopro alınır tabi ki çok az daha eklenilip temiz..

Motosikleti
    https://youtu.be/dEENcpdcHMc direk link verdim o zaman

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Hocam sabahın kaçı o?

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    kaska takılan kameraları boşver hocam. hem inanılmaz ağırlık yapıyorlar hem de pahalılar. aliexpressten 2 kameralı ekranı da olan otomatik kayıt yapan aletler var oonlardan al motorun hhem önüne hhem arkasına tak kafan rahat olsun

Motosikleti
    Alıntı piri_reis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sabahın kaçı o?
    sabah 7-8 arası Kasım ayında çrkmiştim

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    gopro rakipsiz. zaten gopronun rakipsiz olduğunu da inkar edeni pek göremezsin. telefonda iphone nasıl öncüyse(tartışılır) aksiyon kamerası konusunda da gopro öncü diyebiliriz. ucuz kameralarla pek güzel ve gerçekçi görüntüler çıkmıyor. tabi ben hiç aksiyon kamerası kullanmadım onu söylemem gerekli. izlediğim incelemelere dayanarak söylüyorum. önceden aksiyon kamerası almayı düşünüp ucuz ürünlerin iş görür mü diye incelemelerini izlemiştim. tabi ki onlarda iş görür ama fiyatı kadar. kamera işi ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı. ucuz kamera/fotoğraf makinesi hiçbir zaman pahalı kameranın yerini tutamıyor. youtube da bolca inceleme var.

BurakSNCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İronmax 250
    Size farklı bir soruda ben sorayım bu kaskların üstüne sağına soluna değil de çeneye takılan aparatları bulamadım. Nasıl bulucam onlardan?

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı BurakSNCK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size farklı bir soruda ben sorayım bu kaskların üstüne sağına soluna değil de çeneye takılan aparatları bulamadım. Nasıl bulucam onlardan?

Genel olarak oval zemin aparatı ve j hook. Bunları düzgün yapıştırmak içinse 3m bant ve sunfix. Eğer j hookun ucuna ekstra bir uzatma ekleyecekseniz oval zemin aparatını yan yapıştırmanız lazım veya 360 derece dönebilen j hook almanız lazım. Bu kadar hocam.

Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaska takılan kameraları boşver hocam. hem inanılmaz ağırlık yapıyorlar hem de pahalılar. aliexpressten 2 kameralı ekranı da olan otomatik kayıt yapan aletler var oonlardan al motorun hhem önüne hhem arkasına tak kafan rahat olsun
    Sadece güvenlik amaçlı takmıyorum hocam, kendi anılarımı da kaydetmek istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gopro rakipsiz. zaten gopronun rakipsiz olduğunu da inkar edeni pek göremezsin. telefonda iphone nasıl öncüyse(tartışılır) aksiyon kamerası konusunda da gopro öncü diyebiliriz. ucuz kameralarla pek güzel ve gerçekçi görüntüler çıkmıyor. tabi ben hiç aksiyon kamerası kullanmadım onu söylemem gerekli. izlediğim incelemelere dayanarak söylüyorum. önceden aksiyon kamerası almayı düşünüp ucuz ürünlerin iş görür mü diye incelemelerini izlemiştim. tabi ki onlarda iş görür ama fiyatı kadar. kamera işi ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı. ucuz kamera/fotoğraf makinesi hiçbir zaman pahalı kameranın yerini tutamıyor. youtube da bolca inceleme var.
    https://www.youtube.com/watch?v=jw5QyKsCf8k
    Evet incelemeleri gördüm.. cebimizden çıkacak artık.. aldığım kamerayı da forumla paylaşıp incelemelerimi yazacağım inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Gayet açıklayıcı oldu

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Gopro Hero 8 kullanan arkadaşlar var mı aramızda? 8 mi almalı yoksa 7 mi? Arada 1.000 tl kadar fark var.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İlk defa duyuyorum böyle bir soruyu.
    GoPro işin kralı.
    İkincisi Xiaomi derim.

Gopro Hero 5 black tercih ettim, uygun bir fiyata bulunca

Korkun benden yeni bir youtuber geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gopro Hero 8 kullanan arkadaşlar var mı aramızda? 8 mi almalı yoksa 7 mi? Arada 1.000 tl kadar fark var.
    Kesinlikle değeceğini düşünüyorum ben hocam

8 ile birlikte bataryadan tutun mikrofon girişi bile değişiyor.. yazılım sistemi vs de değişmişti galiba. siteside gopronun tüm detaylar var..

5-6-7 arasında o kadar fark yok.. üzerine koyarak gitmiş ufak tefek değişiklikler ama 8 de yeni bir seri başlatmışlar.

Sj 1000 almıştım uzun zaman evvel , astronomi fotoğrafa merak salıp ir filtresini çıkardım , salata oldu bozdum..

Muazzam görüntü kalitesi vardı , bi balık avı sonrası direkt tv'ye bağlayıp seyrettiğimiz'de şok olduk , ağzımız açık kalmıştı , muhteşem keskinlikte süper temiz çekmişti. bi yığın aksesuar cabası , keşke "Sıfır" olsa idi gözüm kapalı edinirdim.

Gezer iken , öyle güzel şeyler denk geliyor'ki bazen , bi doğan/şahin hemen önüne pike yapıyor , yahut yağış sonrası bulut ardından koyu siyah bulut yanında güneş ışık tayfları vs..

Velhasıl kelam , yutup için değilsede "uzun kayıt/bataryası saatlerce" yetebilen HD çekebilen , aerodinamik yapıda bi kamera edinmek gerek/şart diyorum bende..
    Quantrell bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    aee life titan kullanıyorum 4k özelliği var. dokunmatik özelliği var memnunum.

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sj 1000 almıştım uzun zaman evvel , astronomi fotoğrafa merak salıp ir filtresini çıkardım , salata oldu bozdum..

Muazzam görüntü kalitesi vardı , bi balık avı sonrası direkt tv'ye bağlayıp seyrettiğimiz'de şok olduk , ağzımız açık kalmıştı , muhteşem keskinlikte süper temiz çekmişti. bi yığın aksesuar cabası , keşke "Sıfır" olsa idi gözüm kapalı edinirdim.

Gezer iken , öyle güzel şeyler denk geliyor'ki bazen , bi doğan/şahin hemen önüne pike yapıyor , yahut yağış sonrası bulut ardından koyu siyah bulut yanında güneş ışık tayfları vs..

Velhasıl kelam , yutup için değilsede "uzun kayıt/bataryası saatlerce" yetebilen HD çekebilen , aerodinamik yapıda bi kamera edinmek gerek/şart diyorum bende..
    işte buna sonuna kadar katılıyorum, şu an sırf aksiyon kamerası almam ve bu bağlamda bilgisayarı render alabilecek kapasiteye yükseltmeye çalışmam bundandır..

ANI dostlarım ANI.. bazen gerçekten silinmesini istemediğin anlar oluyor, gülüp eğlendiğin, şaşırdığın, vayqü manzaraya bak beee dediğin... bu anları kaybetmemek lazım.. bu anları bilinç altından çıkartacak minik bir fotoğraf, bir video lazım
    Carbondioxid bunu beğendi.

İşin kötü yanı , artık bi pc/laptop'um yok.

Acaba ! , tüm kesme sahne çıkarma birleştirme işlerini , kendi ekranı/menüsü üstünden yapılan , kayıt sürsi uzun bi model varmıdır ?

Sj legend kullananlar fikir verebilirmi ?

İşin kötü yanı , artık bi pc/laptop'um yok.

Acaba ! , tüm kesme sahne çıkarma birleştirme işlerini , kendi ekranı/menüsü üstünden yapılan , kayıt sürsi uzun bi model varmıdır ?

Sj legend kullananlar fikir verebilirmi ?
    bu da bir çözüm, veya telefon üzerine aktarıp oradan da edit yapabilirsiniz.. benim de bilgisayarım edit kaldıracak seviyede değil 1-2 güncelleme yapmayı düşünüyorum biraz masraflı olsa da.. edit den ziyade ince ayar çekmek için..

Tavsiyem telefon aktarımı olur ama size..

Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu da bir çözüm, veya telefon üzerine aktarıp oradan da edit yapabilirsiniz.. benim de bilgisayarım edit kaldıracak seviyede değil 1-2 güncelleme yapmayı düşünüyorum biraz masraflı olsa da.. edit den ziyade ince ayar çekmek için..

Tavsiyem telefon aktarımı olur ama size..
    Doğru unutmuşum , telefonlar artık mini pc kadar iş görüyor , uygulamalar ile mümkün.

Geriye "Uzun süre" kayıt yapabilen , "time lapse" bol aksesuarlı "aerodinamik" ve ekonomik bi model kalıyor.

Aceleye geldi , bi kaç güne Göbüşlü tepe Nemrut Kapadokya üçlemesi yapacağım (umar ve dilerim) , acaba erteleyip yedek bataryalı kask aparatlı bi kamera edinipmi çıksam diyorum şimdi :( :/

Doğru unutmuşum , telefonlar artık mini pc kadar iş görüyor , uygulamalar ile mümkün.

Geriye "Uzun süre" kayıt yapabilen , "time lapse" bol aksesuarlı "aerodinamik" ve ekonomik bi model kalıyor.

Aceleye geldi , bi kaç güne Göbüşlü tepe Nemrut Kapadokya üçlemesi yapacağım (umar ve dilerim) , acaba erteleyip yedek bataryalı kask aparatlı bi kamera edinipmi çıksam diyorum şimdi :( :/
    Tavsiyem planlarınızı ertelemek yerine, bir arada götürmeye bakın.. sıfır alabilirsiniz evet, fakat nakit paranız varsa sahibinden, letgo gibi sitelerden gideceğiniz rotalardaki satıcılara bakın.. belki denk gelir bir anda kamera sahibi olursunuz..

diğer konu için size yardımcı olmak isterdim ama aksiyon kameralarındaki bilgim şu konu başlığından ibaret..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)