Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pekte sorulmayan bir konu hakkında yardım.. KAMERA ÖNERİSİ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gopro Hero 5 black tercih ettim, uygun bir fiyata bulunca

Korkun benden yeni bir youtuber geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Kesinlikle değeceğini düşünüyorum ben hocam

8 ile birlikte bataryadan tutun mikrofon girişi bile değişiyor.. yazılım sistemi vs de değişmişti galiba. siteside gopronun tüm detaylar var..

5-6-7 arasında o kadar fark yok.. üzerine koyarak gitmiş ufak tefek değişiklikler ama 8 de yeni bir seri başlatmışlar.

8 gerçekten harika olmuş. Şu an için tek eksiği aksesuar kısmı. Housing olmadan bağlanıyor eski modellerine göre, bu da daha az aparat demek ama direkt kameranın kendisi darbelere maruz kalabilir düşme esnasında. 7'nin pratikliği yok incelediğim kadarıyla ama 7'den de çok daha kaliteli bir çekimi var. Bu yazdıklarım, tamamen izlediğim videolardan gördüklerimdir. İki seçeneğim var; ya 2. el temiz bir gopro alacağım (4,5,6) ya da sıfır, gidip 7 veya 8 alıp deneyeceğim. Fiyat pahalı olunca insan acaba mı diyor.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Paranın yettiği en yüksek modeli, az fark kalıyorsa tamamlayıp al. (Kısa oldu ama herşey zaten yazılmış, detaya girmeye gerek yok)

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8 gerçekten harika olmuş. Şu an için tek eksiği aksesuar kısmı. Housing olmadan bağlanıyor eski modellerine göre, bu da daha az aparat demek ama direkt kameranın kendisi darbelere maruz kalabilir düşme esnasında. 7'nin pratikliği yok incelediğim kadarıyla ama 7'den de çok daha kaliteli bir çekimi var. Bu yazdıklarım, tamamen izlediğim videolardan gördüklerimdir. İki seçeneğim var; ya 2. el temiz bir gopro alacağım (4,5,6) ya da sıfır, gidip 7 veya 8 alıp deneyeceğim. Fiyat pahalı olunca insan acaba mı diyor.
    -Black- üyemiz haklı hocam.. eğer sıfır 8 alacak imkan varsa al geç

eğer bütçe kısman gerekiyorsa 2. el 5-6 al

Motosikleti
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paranın yettiği en yüksek modeli, az fark kalıyorsa tamamlayıp al. (Kısa oldu ama herşey zaten yazılmış, detaya girmeye gerek yok)
    -Black- üyemiz haklı hocam.. eğer sıfır 8 alacak imkan varsa al geç

eğer bütçe kısman gerekiyorsa 2. el 5-6 al
    Bütçem aslında yetiyor ama başka masraflarım da olacak. 6 yıllık ekipmanımı yenilemem lazım. Yurtdışından gelme gopro 8'ler var. Burada, garantili olarak 3.500 TL civarında satılıyorlar. Yurtdışından alınma, kutusu açılmamış olan gopro 8'ler ise ortalama 800-1.000 tl daha ucuz ama garantisiz. Uygun olması açısından garantisiz olanları mı tercih etmek gerekli? Bir sorun yaşarsak sıkıntı bu sefer.

Bütçem aslında yetiyor ama başka masraflarım da olacak. 6 yıllık ekipmanımı yenilemem lazım. Yurtdışından gelme gopro 8'ler var. Burada, garantili olarak 3.500 TL civarında satılıyorlar. Yurtdışından alınma, kutusu açılmamış olan gopro 8'ler ise ortalama 800-1.000 tl daha ucuz ama garantisiz. Uygun olması açısından garantisiz olanları mı tercih etmek gerekli? Bir sorun yaşarsak sıkıntı bu sefer.
    Garantisiz olanı tercih edin bence, sorun çıkarsa goproya durumu açıklarsınız, sizi yolda bırakacaklarını sanmam

Motosikleti
    Garantisiz olanı tercih edin bence, sorun çıkarsa goproya durumu açıklarsınız, sizi yolda bırakacaklarını sanmam
    Aradaki fark büyük olunca garantisiz olanlara gidiyor aklım. O farkı kaska eklemek daha iyi olacak sanırım

Motosikleti
    Yaklaşık 2 aylık bir araştırmanın sonunda Gopro Hero 8 Black aldım arkadaşlar. Yurtdışı ürünü, 2 adet de yedek batarya aldım. Toplam 3 batarya oldu. 2.600 TL'ye mal oldu. Garantili almış olsaydım, sadece kameraya 3.500 TL civarinda bir para vermiş olacaktım. Havalar güzelleşince test edeceğim. Umarım pişman olmayız.

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    MT-07
    Yaklaşık 2 aylık bir araştırmanın sonunda Gopro Hero 8 Black aldım arkadaşlar. Yurtdışı ürünü, 2 adet de yedek batarya aldım. Toplam 3 batarya oldu. 2.600 TL'ye mal oldu. Garantili almış olsaydım, sadece kameraya 3.500 TL civarinda bir para vermiş olacaktım. Havalar güzelleşince test edeceğim. Umarım pişman olmayız.

http://<a href="https://hizliresim.c...sQ.jpg</a></a>
    Aga Go Pro Hero Black 8 aldıysan, havaların güzelleşmesini falan bekleme. Her koşulda test etmen gerekir...
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga Go Pro Hero Black 8 aldıysan, havaların güzelleşmesini falan bekleme. Her koşulda test etmen gerekir...
    Yağmurda motoru dışarı çıkartmıyorum hocam. Biraz tatlı-su motorcusuyum

Motosikleti
    MT-07
    Yağmurda motoru dışarı çıkartmıyorum hocam. Biraz tatlı-su motorcusuyum
    O lastiklerle çıkartma zaten de bari böyle kapalı havalarda çıkart. Yerler kuru.

Diyene bak!.. Bende bugün servisi kaçırdım. Okul servisleri yok die arabaya bindim. Meğerse tüm İstanbul arabaya binmiş ahahahahaha
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    O lastiklerle çıkartma zaten de bari böyle kapalı havalarda çıkart. Yerler kuru.

Diyene bak!.. Bende bugün servisi kaçırdım. Okul servisleri yok die arabaya bindim. Meğerse tüm İstanbul arabaya binmiş ahahahahaha
    Dunlop lastiklerin kuru yol performansı güzel gibi. Islak yolda daha kötü olduğunu biliyorum. Motoru erkenden satmazsam şayet, motor 10.000 km'ye gelince güzel bir lastik takarım. Ama 2. el xj6n almadığıma birazcık pişman oldum.

Motosikleti
    MT-07
    Dunlop lastiklerin kuru yol performansı güzel gibi. Islak yolda daha kötü olduğunu biliyorum. Motoru erkenden satmazsam şayet, motor 10.000 km'ye gelince güzel bir lastik takarım. Ama 2. el xj6n almadığıma birazcık pişman oldum.
    Sen en geç 10000km sonra o 2.el XJ6'yı zaten alacaksın. Burada birbirimizi yemeyelim. İşte pinpiriklik yapıp aldın ama pişman olduğunu er yada geç kabul edeceksin
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100

Güle güle iyi günlerde kullan. Nereden aldın?

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.. YENİ BİR YOUTUBER GÖZÜKTÜ UFUKTA ...
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Sen en geç 10000km sonra o 2.el XJ6'yı zaten alacaksın. Burada birbirimizi yemeyelim. İşte pinpiriklik yapıp aldın ama pişman olduğunu er yada geç kabul edeceksin
    Kafam rahat etsin diye sıfır aldım ama bu sefer de güçten ödün vermiş oldum. Mt-07 de hiç cezbetmiyor beni. Üretimi devam etseydi sıfır xj6 alırdım. Bu gidişle konfora yönelip enduro tarzına geçebilirim. NC 750 X ideal ama fiyatı çok pahalı. Şimdilik Yavru mt-25 ile tecrübemi artıracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle iyi günlerde kullan. Nereden aldın?
    Teşekkkürler hocam. Letgo'dan aldım, İstanbul'daydı satan kişi. Gidip elden aldığım için biraz uyguna verdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.. YENİ BİR YOUTUBER GÖZÜKTÜ UFUKTA ...

Sağ olasın hocam. Türk motovlogların yapmadığı farklı bir konsept olacak.

Motosikleti
    MT-07
    Kafam rahat etsin diye sıfır aldım ama bu sefer de güçten ödün vermiş oldum. Mt-07 de hiç cezbetmiyor beni. Üretimi devam etseydi sıfır xj6 alırdım. Bu gidişle konfora yönelip enduro tarzına geçebilirim. NC 750 X ideal ama fiyatı çok pahalı. Şimdilik Yavru mt-25 ile tecrübemi artıracağım.
    Üretim falan hikaye. Alacaksın bir tane XJ6, 650cc'den az die ödeyeceksin düşük vergiyi ve sonra yollarda brom brom die ara gazı vere vere gezeceksin. NC750X falan hikaye. Motosiklet ruhu olmayan bir motor kullanılmaz...

Motosikleti
    Üretim falan hikaye. Alacaksın bir tane XJ6, 650cc'den az die ödeyeceksin düşük vergiyi ve sonra yollarda brom brom die ara gazı vere vere gezeceksin. NC750X falan hikaye. Motosiklet ruhu olmayan bir motor kullanılmaz...
    Düşük km'li ve abs'li bulursam bakalım ama çoğu 40-50.000 km'de. 10-15.000 km'li abs'li ve 2016 model bulursam affetmem ama. NC 750 X araba kırması zaten, ruhu yok dediğin gibi ama en uygun enduro tarzı da o? Eşyaları sırt çantasında taşımak eziyet oluyor. Xj6 alsam ona da çanta takmak ne kadar uygun olur?

enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Düşük km'li ve abs'li bulursam bakalım ama çoğu 40-50.000 km'de. 10-15.000 km'li abs'li ve 2016 model bulursam affetmem ama. NC 750 X araba kırması zaten, ruhu yok dediğin gibi ama en uygun enduro tarzı da o? Eşyaları sırt çantasında taşımak eziyet oluyor. Xj6 alsam ona da çanta takmak ne kadar uygun olur?
    MT-25'i kaça bırakıyorsun ☺

Motosikleti
    Alıntı enes_ayx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-25'i kaça bırakıyorsun ☺
    Minimum zararla bırakabilirim anca.

enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Minimum zararla bırakabilirim anca.
    31 bin deme şimdi talip olabilirim belki

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)