Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ekipman hakkında yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    AsiTürK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cümleten selamun aleyküm hayırlı cumalar.

Daha önce motor için konu açmıştım ve yardımlarınız sayesinde R25 e yöneldim.

Şimdi motor için ekipman önerilerinizi istiyorum.

Ekipman için max bütçe 5.000 TL

Bu fiyat bandına göre kask-eldiven-dizlik-mont gibi almam gereken tüm ekipmanları linkleriyle birlikte vermeniz mümkünse yardımlarınızı bekliyorum. Eğer link yasaksa marka model yazarsanız ben araştırırım.

Değerli yorumlarınız için şimdiden herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ErenArslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs iron max
    kask için epey bir araştırma yaptım vardığım kanı markanın çok buyuk bir önemi olmadığı yönünde oldu.
    Markadan ziyade kullanılan malzeme çok daha önemli
    motopikselin kask incelemesini izlemeni öneririm
    kask için hjc rpha 11 e niyetliyim bende

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alabileceginiz en kaliteli ekipmani alin her zaman, en dandik motosiklet botu bile normal ayakkabidan 10 kat iyidir mesela. Eksik ekipman birakmamaya gayret edin. Allah kolaylik versin bu fiyatlarla iyi bir set dizmek cok pahalandi
    espresso bunu beğendi.

Alıntı ErenArslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask için epey bir araştırma yaptım vardığım kanı markanın çok buyuk bir önemi olmadığı yönünde oldu.
    Markadan ziyade kullanılan malzeme çok daha önemli
    motopikselin kask incelemesini izlemeni öneririm
    kask için hjc rpha 11 e niyetliyim bende

Valla hocam bakalım önerilere açığım ancak şuan ki bütçemi düşününce 5.000 TL den fazlasını da veremem. O nedenle gerekirse 1-2 parça eksik bile olsa kaliteli parçalar olsun istiyorum. Motopixel'in videosunu izledim sağolsun youtube'de çokça kaynak var onlara da bakıyorum ancak burada tecrübeli bir sürü insan vardır onlar karşılaştırma vs yapılması daha iyi olur. Teşekkürler yorum için

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alabileceginiz en kaliteli ekipmani alin her zaman, en dandik motosiklet botu bile normal ayakkabidan 10 kat iyidir mesela. Eksik ekipman birakmamaya gayret edin. Allah kolaylik versin bu fiyatlarla iyi bir set dizmek cok pahalandi

Aynen hocam fiyatlar bayağı yüksek ama F/P ürünü almaya özen göstereceğim forumdaşların önerilerine göre bakalım bir şeylere karar veririz elbet. Teşekkürler yorum için

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Kask: MT Revenge, Sharp testinden 5 yıldız almış.

Bot: Bu forumda da sıklıkla banner dönen 4Riders.

Mont: Richa

Eldiven: Richa

Dizlik: Clover

Bellik: Zondano

5 bine dizersin. Hayırlı olsun. Konu kapatılabilir.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Benelli Leoncino
    Kask dışında hepsini temiz ikinci ellerine de bakabilirsin bu sayede limit üstü kaliteli ekipman alabilirsin. Temiz kullanıldıktan sonra çok para vermenin bence gereği yok. korumalı pantolon, sırtlık ve eldiven aldım böyle.

Alıntı A.Sahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask dışında hepsini temiz ikinci ellerine de bakabilirsin bu sayede limit üstü kaliteli ekipman alabilirsin. Temiz kullanıldıktan sonra çok para vermenin bence gereği yok. korumalı pantolon, sırtlık ve eldiven aldım böyle.
    O yüzden malum siteden de bakıyorum hocam. Bilgilendirme için teşekkürler ancak bana marka model vs lazım. Şimdi bu konuda tecrübem olmadığından malumunuz hangi marka kalitelidir, hangi marka sırf gösteriştir bilmem lazım ki seçimimi de ona göre yapayım. Bu konuda yardımlarınızı beklerim

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    tek diyecegim dizlik yerine herzaman pantalon tercih edin
    espresso bunu beğendi.

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben şu anda bu ürünleri kullanmaktayım, giriş segment almaya başlamıştım şimdi yükseltiyorum maddi durum el verdikçe ceketi değiştirip bot ekleyeceğim.

Ceketten şu an için memnunum zaten kışlık bir ceket üzerimdeki su geçirmez özelliği de var, hem soğuktan hem yağmurdan hemde düştüğünde seni koruyor.
    Eldiven yeni yeni kullanıyorum ama kışın 5 derecenin altına düşmemek kaidesi ile üşütmüyor diyebilirim.
    Pantolonu da yeni ekledim sete, içliksiz dışarıya çıkmayan ben içliksiz yanıyorum şimdi hava 6-7 derece iken rüzgar, su geçirmiyor. korumaları dizlik ve bel olmak üzere 2 yerde kumaşı direkt olarak kevlar kumaş %100.

Kendime sırt korumalı ceket ve bot düşünüyorum yaza doğru

Kask: Acerbis FS-807
    Ceket: Nic Waterprof 4 Mevsim Ceket
    Sırt koruma:
    Eldiven:Alpinestars SP-8 V2
    Pantolon: Tech90 / John Doe Stroker korumalı pantolon
    Bot:

Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şu anda bu ürünleri kullanmaktayım, giriş segment almaya başlamıştım şimdi yükseltiyorum maddi durum el verdikçe ceketi değiştirip bot ekleyeceğim.

Ceketten şu an için memnunum zaten kışlık bir ceket üzerimdeki su geçirmez özelliği de var, hem soğuktan hem yağmurdan hemde düştüğünde seni koruyor.
    Eldiven yeni yeni kullanıyorum ama kışın 5 derecenin altına düşmemek kaidesi ile üşütmüyor diyebilirim.
    Pantolonu da yeni ekledim sete, içliksiz dışarıya çıkmayan ben içliksiz yanıyorum şimdi hava 6-7 derece iken rüzgar, su geçirmiyor. korumaları dizlik ve bel olmak üzere 2 yerde kumaşı direkt olarak kevlar kumaş %100.

Kendime sırt korumalı ceket ve bot düşünüyorum yaza doğru

Kask: Acerbis FS-807
    Ceket: Nic Waterprof 4 Mevsim Ceket
    Sırt koruma:
    Eldiven:Alpinestars SP-8 V2
    Pantolon: Tech90 / John Doe Stroker korumalı pantolon
    Bot:

Hocam çok teşekkürler. Tam olarak görmek istediğim cevap. Yani bana böyle marka model şeklinde bilgi lazım yoksa zaten kendim anlamıyorum 5 para etmez bir kaska sırf pahalı, iyidir mantığıyla bir sürü para vermek mantıklı olmayacağı için bu şekilde çok yardımcı oluyor. Yardımınız ve ilginiz için teşekkürler

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    hocam bende ekleyeyim kislik ekipmanımı:

kask:ls2 ff 390 sergent daha iyi bir kask aliniz bu kask agir bir kask.
    mont:roleff liverpool bu montu - 5 derecede denedim mutluyum.
    eldiven:modeka jayce(bu yazlik), tucano urbano hub(sehir ici yeterli fakat uzunyolda üşütür)
    pantalon :mtech kenim kışın bir yagmurluk ile destekletince 0 üşüme

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende R25 almayı düşünüyorum nisan ayı gibi.Ekipman olarak şuan.Kask :Shoei Nxr valkyrie Eldiven:Five gloves stunt Evo modelinden aldım. Şimdi mont bakıyorum.Bakalım sana yazılanlardan nemalanırız belki��

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bende ekleyeyim kislik ekipmanımı:

kask:ls2 ff 390 sergent daha iyi bir kask aliniz bu kask agir bir kask.
    mont:roleff liverpool bu montu - 5 derecede denedim mutluyum.
    eldiven:modeka jayce(bu yazlik), tucano urbano hub(sehir ici yeterli fakat uzunyolda üşütür)
    pantalon :mtech kenim kışın bir yagmurluk ile destekletince 0 üşüme

Teşekkür ederim hocam önerileriniz için sağolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:35 ----------

Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende R25 almayı düşünüyorum nisan ayı gibi.Ekipman olarak şuan.Kask :Shoei Nxr valkyrie Eldiven:Five gloves stunt Evo modelinden aldım. Şimdi mont bakıyorum.Bakalım sana yazılanlardan nemalanırız belki��

Hayırlı olsun hocam. Siz de takipte kalın o zaman sağolsun arkadaşlar öneriyorlar işinize yararsa ne güzel

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Önereceklerim tecrübe ettiğim ve kullandığım/kullanmakta olduğum ürünler olup genellikle yaza uygundur, fiyat/performans ürünleridir, memnun kalırsınız ancak kışlık istiyorsanız bunların üzerinden küçük bir araştırma daha yapmanız gerekecek. Kışlık versiyonları da mevcut, az da siz araştırın di mi

Kask: 1520TL / Kabuto FF5V Kask

Mont: 840TL / Riderdenim Zifiri Mont

Pantolon: 640TL / Riderdenim Karayel

Eldiven: 278TL / VENOM D2 Gerçek deri uzun eldiven

Bellik: 155TL / PROHEL 4001 4 BAKLALI BELLİK

Bot: 549TL / DIABLO 7.4(Yazlık)

3982TL yapıyor. HAyırlı olsun.

Kışlık mod için kullanacağınız bot için yaklaşık +100TL, Mont için farklı bir versiyon tercihi, eldiven için iyi bir araştırma gerekecekir.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Eldiven içine pamuk veya ipek ince eldiven dekatlonda var boyuyor yoksa.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önereceklerim tecrübe ettiğim ve kullandığım/kullanmakta olduğum ürünler olup genellikle yaza uygundur, fiyat/performans ürünleridir, memnun kalırsınız ancak kışlık istiyorsanız bunların üzerinden küçük bir araştırma daha yapmanız gerekecek. Kışlık versiyonları da mevcut, az da siz araştırın di mi

Kask: 1520TL / Kabuto FF5V Kask

Mont: 840TL / Riderdenim Zifiri Mont

Pantolon: 640TL / Riderdenim Karayel

Eldiven: 278TL / VENOM D2 Gerçek deri uzun eldiven

Bellik: 155TL / PROHEL 4001 4 BAKLALI BELLİK

Bot: 549TL / DIABLO 7.4(Yazlık)

3982TL yapıyor. HAyırlı olsun.

Kışlık mod için kullanacağınız bot için yaklaşık +100TL, Mont için farklı bir versiyon tercihi, eldiven için iyi bir araştırma gerekecekir.

Teşekkür ederim hocam liste ve linkler için çok sağolun

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    kask tercihimi nexx superspeed den yana kullandım gayet memnunum ama yedek parça kısmı biraz şaşırtıcı pahalı ve filmli vizörleri çok kaliteli değil ama fiyatının en iyisi
    tekeriniz yere sağlam bassın...

Alıntı AleniDesais adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask tercihimi nexx superspeed den yana kullandım gayet memnunum ama yedek parça kısmı biraz şaşırtıcı pahalı ve filmli vizörleri çok kaliteli değil ama fiyatının en iyisi

Teşekkür ederim hocam öneriniz için

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Andes botum var gayet memnunum. Yerli malı sanırsam. Bir kere yere düşmüştüm motor bacagımın üstüne düşmüştü motoru kaldırıp devam ettim ezilme vs olmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Kask markalarını ezbere biliyorsundur artık zaten. Gidip mağazalardan tek tek dene. Kafana uyanı ve mümkünse karbon bir kask al. Siyah vizör şekil itibariyle güzel gözükür ama hava biraz karardığında VEYA tünele, otoparka girdiğinde görememeye başlarsın haberin olsun. O yüzden şeffaf vizör alman iyi olur. Kasklardaki güneşlik vizörünü ekstra özellik gibi gösterebilir satıcılar ama aslında onu yerleştirmek için önden koruma parçasını çıkarırlar. Aklında bulunsun.

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Andes botum var gayet memnunum. Yerli malı sanırsam. Bir kere yere düşmüştüm motor bacagımın üstüne düşmüştü motoru kaldırıp devam ettim ezilme vs olmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Kask markalarını ezbere biliyorsundur artık zaten. Gidip mağazalardan tek tek dene. Kafana uyanı ve mümkünse karbon bir kask al. Siyah vizör şekil itibariyle güzel gözükür ama hava biraz karardığında VEYA tünele, otoparka girdiğinde görememeye başlarsın haberin olsun. O yüzden şeffaf vizör alman iyi olur. Kasklardaki güneşlik vizörünü ekstra özellik gibi gösterebilir satıcılar ama aslında onu yerleştirmek için önden koruma parçasını çıkarırlar. Aklında bulunsun.

Hocam "Kasklardaki güneşlik vizörünü ekstra özellik gibi gösterebilir satıcılar ama aslında onu yerleştirmek için önden koruma parçasını çıkarırlar. Aklında bulunsun. " bunu bilmiyordum teşekkür ederim. Zaten denemem lazım hem ağırlık bakımından hem de beden bakımından neticede kafamıza takıyoruz hem rahat olmalı hem de sağlam, güvenilir ve kaliteli olmalı. Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)