Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kısa süre için motosiklet almak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Exzina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp 650
    Merhaba Arkadaşlar

Başlıkta tam ifade edemedim. Kısaca bu yaz 16 günlük yurt dışı gezisi yapmayı planlıyorum. Evlendiğim ve evden işe dolmuşla 10 dakikada gidebildiğim için günlük hayatımda artık motosiklet kullanmıyorum. Bu yüzden 50 - 90 bin TL arası bir parayı motosiklete kalıcı olarak bağlamak istemiyorum.

Motosiklet kiralama için 7.000 - 10.000 arası fiyat çıkıyor, yurt dışına çıkamama ve kullanılacak kilometreyi Aklımda bu kış henüz sezon başlamadan bir motosiklet alıp, Temmuz gibi geziyi sattıktan sonra tekrar satmak var.

Daha önce Hyosung GV250 ve Honda Transalp motosiklerim oldu. Bunlar ile türkiye içinde ve dışında çok uzun geziler yaptım. Son yaptığım gezi 5.000 km sürmüştü. Demek istediğim tecrübem var.

BMV F800 GS, Honda Africa Twin ve düşük ihtimalle Yamaha XV950 motosikletinden birini ikinci el amayı düşünüyorum.

Sizlere sormak istediğim hem uzun yol için uygun hemde aldığım tutarın 3.000 - 5.000 altına kolayca elden çıkarabileceğim, ikinci elde talep gören motosikletler hangileri. Benim gönlüm Africa Twin'den yana siz ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza 250
    Cevap sorunun içinde gizli derim. Africa DCT ile cok keyifli bir gezi olacağına eminim. Hem satarken de zorluk yaşamazsınız kanımca. Şimdiden hayırlı olsun.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Nc veya crosrunner

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Exzina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısaca bu yaz 16 günlük yurt dışı gezisi yapmayı planlıyorum.

Motosiklet kiralama için 7.000 - 10.000 arası fiyat çıkıyor,
    ?............

Motosikleti
    CF MOTO 250 NK - 2019
    Arkadaşın konusunu baltalamak istemem ama yeni ehliyet aldım ve güvenlik görevlisi ve etrafı duvarla çevrili olan bir sitede motor park işini nasıl yapıyorsunuz arkadaşlar? Kapalı otopark yok. Toki sitesi. Sitede baya yoğun şekilde kamera takip sistemi de var. Güvenlik endişelerim neler olmalı? Veya olmalı mı? Nasıl muhafaza etmeliyim?

İlgili konuya yönlendirebilecek veya yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı leidenfrost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın konusunu baltalamak istemem ama yeni ehliyet aldım ve güvenlik görevlisi ve etrafı duvarla çevrili olan bir sitede motor park işini nasıl yapıyorsunuz arkadaşlar? Kapalı otopark yok. Toki sitesi. Sitede baya yoğun şekilde kamera takip sistemi de var. Güvenlik endişelerim neler olmalı? Veya olmalı mı? Nasıl muhafaza etmeliyim?

İlgili konuya yönlendirebilecek veya yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler.
    Sağlamlığı hırsızlarca da bilinen, abus gibi markalardan, makasla kesilemeyen tipte bir zincir kilit ve biri kurcalayınca ses yapacak alarmlı disk kilidi tavsiye ederim.
    kamera hiç işe yaramıyor, kamera görüntüsünden hırsız yakalandığını duymadım daha.
    Araç takip sistemi vb. olsa da bakın hırsızlar bu konumda hadi çabuk yakalayın dediğinizde polislerin ne kadar çabuk yaalayacağı konusunda da iyimser değilim, yani takip sistemlerini de işe yaramaz olarak görüyorum, kendiniz onumu bilseniz de her türlü belalı olan hırsızların yanına gider misiniz?

Kasko şart, pahalı biraz ama kafam rahat olsun demek için lazım. Bugün orta halli 2500cc scooter bile 32bin lira olmuşken şart. Hırsıza kilit dayanmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)