Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda fiyat güncelleme pcx 20 bini geçti...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'nın ne suçu var?
    Fatmagülün suçu ne diye de sorulabilir.
    Burada Fatmagül Türk vatandaşları olarak betimlenmiştir.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazında bile 3tane salih çıkaracak kelime var içinde
    Valla dostum 2020 yılında 2. el MT 07 ABS modeline 40.000 TRY - 50.000 TRY veren adamın da aklına şaşarım, samimi olmak gerekirse ..

Sıfır alanlar bence çok üzülecek .. umarım ömürlük alınmış motosikletlerdir.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatmagülün suçu ne diye de sorulabilir.
    Burada Fatmagül Türk vatandaşları olarak betimlenmiştir.
    İktidarı Fatmagül seçiyor diye cevaplanabilir bu soru. Hani bazı ilim adamları diyor ya "O da mini etekle gezmeyeydi" diye, işte millet de seçmeyeydi.
    hasmet bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Bugun tesadüfen Hollandanın milli hasılasını gördüm nüfusları bizim 1/5 i miz ama hemen hemen aynı rakamlardayız. ( 850 mia USD gibi ) Bizim bu kadar genç bir nufusla Hollanda kadar hacim üretmemiz yerin dibine kadar utanılacak birşey..

Mesele sadece siyasi değil. Bu milletin düşünce şekli, yaşam biçimi vs. genç ve üretken bir nufusa sahip olsa bile fayda üretemiyor.. Siyasi figurlerden biri değişse bile bunun düzelmesi için büyük değişimler gerekiyor.. Tahsil edemediğin vergilerin yükünü dürüst vatandaşın yaşam standardı üzerinden almaya çalışırsan daha da kötü batırırsın işleri.. Türkiye ekonomisi kötü değil , berbat ötesi yönetiliyor..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu yazında bile 3tane salih çıkaracak kelime var içinde
    Kelimeleri harfleri cozumleyip Salih ariyosan düşünmemiz gereken iki durum var demektir.

Ya bu adama vuruldun sen(psikojik problemler kimi insanlara çok çekici geliyormuş,öyle okudum)

Ya da adam senin de psikolojini bozmus.

Uzucu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:23 ----------

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, gözünüzü seveyim yaaa.. Amacım polemik yapratmak değil, ama ekonomide "kâr yapmak" sizin anlattığınız gibi birşey de değil yahu.
    Diyelim ki 2015 senesinde sıfırı 100bin tl, ikinci eli ortalama 80bin tl olan bir malı sıfır olarak aldınız, malın fiyatı 2020 senesinde sıfırı 200bin tl, ikinci eli de aynı oranda 160bin tl olmuş olsun. Siz şimdi 2015 senesinde malı 100bin tl'ye aldığınız için 2020'de satarken ikinci el/kullanılmış diye 80bin tl'ye mi satacaksınız?!?! Ya da 160bin tl'ye satarsanız "%60 kar ettim" diye düşünüp sevinecek misiniz?! Var mı böyle bir mantık. Ya da size göre kaça satılırsa adaletli olur, merak ettim.

Ha demek istediğiniz; "yok 80bin'e de satmam ama satan da 2020 senesinde de ikinci eline 160bin yerine 180bin istiyor" ise, hah bakın işte orada haklı olursunuz, o durumda laf edebilecek bir kâr, bir piyasa şişirilme olayı söz konusu.

Enflasyonu %2-3 olan ülkelerde gayet haklı olabilirdiniz, ama söylediklerinizin bizim gibi ekonomisi kötü, enflasyonu %12(öhöm-enaz35-öhöm) olan ülkelerde geçerli olması çok da mümkün değil, mantıklı da değil zaten.

Bu kadar açıklamaya gerek bile yok hocam.Herkes herşeye istediği fiyati verebilir.Kar yapıyorsa da yapar yani ayıp bişey yok burda.

Motosikleti
    MT-07
    Çok değil Haziran’a kadar gene dayanamayıp xmax’in ile gelirsin yamacıma

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeri geliyor insan bir motoru 5 sene kullanıyor. eflasyon öyle ki 2015 de aldıgımız motor 20 bin iken su an 40 binleri geecti.

bunu 5 yıl sonra 10 bine satacak hali yok kımsenin, sıfırının 40 bin oldugunu ele alıp buna göre bir fiyat vermesi gerekir.

Ama serbest piyasa. ister 15 e koyar ister 45'e. Şahsi malı oldugu için ne yazık ki buna bir yaptırım yok.

Benim tek sıkıntım 500 liralık aksesuar koyup fiyatı 3bin tl şişirenler. Evet bu da şahsi hakkı ama gıcık oluyorum

2020 honda hayaldi, hayal kaldı.

2030 da alırım 2020 model bir motosiklet.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeri geliyor insan bir motoru 5 sene kullanıyor. eflasyon öyle ki 2015 de aldıgımız motor 20 bin iken su an 40 binleri geecti.

bunu 5 yıl sonra 10 bine satacak hali yok kımsenin, sıfırının 40 bin oldugunu ele alıp buna göre bir fiyat vermesi gerekir.

Ama serbest piyasa. ister 15 e koyar ister 45'e. Şahsi malı oldugu için ne yazık ki buna bir yaptırım yok.

Benim tek sıkıntım 500 liralık aksesuar koyup fiyatı 3bin tl şişirenler. Evet bu da şahsi hakkı ama gıcık oluyorum

Az bekle, amerika dünyaya tekrar dolar pompalamaya başladığı zaman dolar düşer. O zaman alırsın bir tane..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben 1990-2000 kombinasyonundan 2000-2010 arasına yeni terfi ettim.
    2030 gelmeden de, 2010-2020 model seviyelerine bakamam.

Otomobilde ise direk -30 yıl modele sahibim.
    levend84 bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1990-2000 kombinasyonundan 2000-2010 arasına yeni terfi ettim.
    2030 gelmeden de, 2010-2020 model seviyelerine bakamam.

Otomobilde ise direk -30 yıl modele sahibim.
    Erdem abi,

Univ.samimi iki arkadaşim var halen goruşurum,

Birisi,alamanya`da
    Digeri,avusturya`da.

Yakin zamanda bir muhabbet açilmişti,

Calistigi fabr.bölüm yöneticisi station wagon 2001 model octavia(combi) ye digerinin alt komşusuda eski kasa Renault scenic e biniyormuş.

Demem o ki,adamlar bazi şeyleri aşmiş.

Araç ile Amaç olayini bitirmişler.

İşin tuhafi bu arkadaşimin birinde,bmw,digerinde leon sw var.

Laf arasinda firçayida bastim emme.

Alsaniza len 2001 model passat diye okkali çemkirdim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Aynen. @Arndiol "yeri geliyor insan bir motoru 5 sene kullanıyor" demis...
    Yahu insanlar Turkiye'de niye zirt pirt motosiklet ve arac degistiriyor anlamiyorum dogrusu...

Arabam 14 yasinda. 2 yasindayken ikinci el almistim. Halen severek kullaniyorum. Degistirme planim yok.

Motosikletim de 5 yasinda. Onu da halen severek kullaniyorum, ve degistirme planim yok... Belki yanina baska motosiklet alabilirim, ama degistirmem cunku memnunum simdikinden.

Ucuz seyler degil bunlar. Sinirli butceye sahipken habire yenisini ve yuksek modelini almak mantiksiz bence... Yahu yirmi kusur senedir Amerika'da yasiyorum, daha 4 silindir uzeri arabam olmadi. Halbuki istesem bugun ogleden sonra gidip sifir 5000cc V8 Mustang'i alabilirim pesin parayla. Ama ne gerek var?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halbuki istesem bugun ogleden sonra gidip sifir 5000cc V8 Mustang'i alabilirim pesin parayla. Ama ne gerek var?

Neyse konumuza donelim..Ben senin yerinde olsam yılda 2 motor değiştirdim.

S1000xr sonra multistrdada. Ertesi sene 1250gs sonra ktm1290(çok çirkin ama denerdim yine de)

Sonraki sene Suzuki Katana akabinde Kawasaki Z900rs sonra Honda cb1100rs.....böyle giderdi

Hepsi ikinci el olacagindan yılda 2000 dolar(mesela) masraf/zarar ederek çeşit çeşit motora binerdim..

Yapmadiysan yazık..

Motosikleti
    MT-07
    İşin gerçeği bende para bulur ve kendi üstüme araba alacam olsam 2007 model falan opel corsa, astra, Ford focus falan alırım. Bana bir motorlu araçta lazım olan iki şey var.

1-) Abs. ( Salih bu sana gelsin )
    2-) Enjeksiyon sistemi.

Gerisi teferruat. Adam gibi lastik ve bilinçli sürüş ile bunlar yeter de artar. Birde cam filmi 2 numara ziebart yada sonax’tan takılacak. Şansa sunroof denk getirsem, tadından yenmez...

Motosikleti
    ......
    İşin gerçeği bende para bulur ve kendi üstüme araba alacam olsam 2007 model falan opel corsa, astra, Ford focus falan alırım. Bana bir motorlu araçta lazım olan iki şey var.

1-) Abs. ( Salih bu sana gelsin )
    2-) Enjeksiyon sistemi.

Gerisi teferruat. Adam gibi lastik ve bilinçli sürüş ile bunlar yeter de artar. Birde cam filmi 2 numara ziebart yada sonax’tan takılacak. Şansa sunroof denk getirsem, tadından yenmez...
    98 corsa ya binmiştim,emin ol o donemin sedan araclarindan bile daha iyi yol tutuyordu.

Kedi gibi yapişiyordu asfalta,aliağadan dikiliye giden yolu bilirsin,ha oradaki balik sirti virajlara gaz kesmeden 110-120 girmiştim.

98-00 donemindeki,Polo,ibiza,clio,saxo,fiesta flair,205,206 vs.hepsi hikaye.

Astra ve focus kullanmadim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    98 corsa ya binmiştim,emin ol o donemin sedan araclarindan bile daha iyi yol tutuyordu.

Kedi gibi yapişiyordu asfalta,aliağadan dikiliye giden yolu bilirsin,ha oradaki balik sirti virajlara gaz kesmeden 110-120 girmiştim.

98-00 donemindeki,Polo,ibiza,clio,saxo,fiesta flair,205,206 vs.hepsi hikaye.

Astra ve focus kullanmadim.
    Toyoto Corolla 1.6 GLİ

Motosikleti
    ......
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toyoto Corolla 1.6 GLİ
    Serkanim,Efsane kasa yada yunus kasa dan bahsediyorsan,

O arabada fren yok dostum,durmuyor.

Ama sorunsuz aractir.

98 gli spesial olana abs ve surucu airbag koydular.ona lafim yok.

Birde toyota starlet e bin ne dedigimi anlarsin.

Onunda kiymeti bilinmedi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Valla ondan bahsediyorum, üzerine passat 1.8t, astra h, megane 2 aldık sattık şimdi Hyundai accent blue kullanıyoruz ben halen arıyorum efsane kasayı.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ondan bahsediyorum, üzerine passat 1.8t, astra h, megane 2 aldık sattık şimdi Hyundai accent blue kullanıyoruz ben halen arıyorum efsane kasayı.
    Baktimda 98 Gli special duzgunleri,45-47bin tl arasi.

Hee,verilir mi?hastasi verir.

Yoksa biraz daha ekleyip alfa 159 da alinabilir.farlari yeter..

Veya seat exeo alinir,Audi A4 le ayni şasi ve kasayi kullaniyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

Bu nasil bir tasarimdir arkadas yaa

A B C D sütun lari resmen altin oran.

Hemde 13 sene önce..

İtalyanlarin dizaynina hastayim.

Şunu beğenmeyen kendini ve zevkini sorgulasin..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Neyse konumuza donelim..Ben senin yerinde olsam yılda 2 motor değiştirdim.

S1000xr sonra multistrdada. Ertesi sene 1250gs sonra ktm1290(çok çirkin ama denerdim yine de)

Sonraki sene Suzuki Katana akabinde Kawasaki Z900rs sonra Honda cb1100rs.....böyle giderdi

Hepsi ikinci el olacagindan yılda 2000 dolar(mesela) masraf/zarar ederek çeşit çeşit motora binerdim..

Yapmadiysan yazık..
    Almak da dert, satmak ta. Bir sürü vakit kaybı, insanla uğraşma, telefon konuşması, vs.

Her alış veriş %7 vergi. Senede iki kez lüks motosiklet alış verişinde $2000 olmasa da ciddi miktar sadece ona gider...

Her aracın kronik sorununu araştır, öğren, bir sürü vakit. İlanları ele, bağlantı kur, seyehat et, yine bir sürü vakit...

Bütün bunlar bir yana,

Amaca uygun motosikletlerin test sürüşünü yapıp, aralarından en iyisini seçtikten sonra diğerlerine sahip olmanın ne mantığı olabilir?

Üstelik yüksek performanslı bir motosiklete alışma süresi mevcut. 6 ayda bir motosikleti iyice kavrayıp tam zevk almaya başlayacakken satmak yazık etmek demek...

Motosiklette mümkün olduğunca kendim çalışmayı seviyorum. Ona özel alet edevat ediniyorum. Mesela 60mm lokma aldım arka tekeri çıkarmak için... Başka bir motosiklete geçince çöp oldu $30'lık lokma... Hemen hemen her büyük motosiklete özel aletler var böyle...

Farkındaysanız motivasyonum sahip olduğum motosikleti iyi ve zevkli kullanma üzerine... Zırt pırt araç değiştirmenin gösterişten, ya da her şeye sahip olma hevesinden başka bir amacını göremiyorum. İkisi de anlamsız benim için.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baktimda 98 Gli special duzgunleri,45-47bin tl arasi.

Hee,verilir mi?hastasi verir.

Yoksa biraz daha ekleyip alfa 159 da alinabilir.farlari yeter..

Veya seat exeo alinir,Audi A4 le ayni şasi ve kasayi kullaniyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

Bu nasil bir tasarimdir arkadas yaa

A B C D sütun lari resmen altin oran.

Hemde 13 sene önce..

İtalyanlarin dizaynina hastayim.

Şunu beğenmeyen kendini ve zevkini sorgulasin..

https://i.hizliresim.com/qy1d93.jpg
    Alfa nın guiliettaları güzel..
    Valla bu aralar aklım fikrim Lada Niva da. Tenere işinden de vaz geçtim wr250r yeterde artar bana 😊
    Çocuklar büyüyor, daha avm yüzü görmediler hep doğa gezisi yaptık. Araziye cümbür cemaat çıkarız Nivayı alırsam inşallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)