Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2. El Crf 250 L mi ? Sıfır Bajaj Pulsar Ns 200 mü ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    4Vale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    İlk motosikletim olacak ve ekipmanlar için yaklaşık 3 bin TL bütçe ayırdım.

Biliyorum ikisi de farklı tarz motosikletler ama ikisi arasında inanılmaz kararsızlık yaşıyorum. Crf düşünmemin sebebi öyle cross yapmak vs değil. Sadece arada sırada kamp yaparım patika yollara girerim diye düşündüğüm için. Zaten alırsam genelde asfaltta işe gidip gelmek ve gezmek için kullanacağım. İlanlara baktığım zaman 15-20 bin km'de 2013 model crfleri 15-16-17 bin TL bandında bulabiliyorum. Ama sadece kozmik olarak ne durumda olduklarını fark edebiliyorum. Motosikletten çok anlamıyorum.

Diğer yandan sıfır km Pulsar ns200 var. Hem ABS hem bir sorun olduğu zaman servise götürüp sorunu halledebilirim diye düşünüyorum. Motorun ilk sahibi olacağım ve rodajını ben yapmış olacağım.

Kalbim Crf 250 L diyor, mantığım ns200. Sabahlara kadar iki motosikletinde kadar inceleme videolarını izliyorum. Ama hala netleştiremedim.

Sizlerden ricam Crf mi almalıyım yoksa ne 200 mü ? Crf ise neden Crf, ns200 ise neden ns200 ? bana bu konularda yardımcı olur musunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Servise çok ümit bağlamayın garanti anlamında. Onun dışında absli fiyat olarak pulsar rakipsiz. Üstüne koyup absli crf alamayacaksanız kesinlikle pulsar.
    4Vale bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fiyat olarak bakarsak crf250l için daha yeni ve düşük km olan ilanlar mevcut, sadece kendi şehrinde bakma ilanlara.

NS200 alma arifesindeyim, tabi sıfır değil 2. el olarak 10 bin tl civarı bir bütçe ile. Servis agı cok kötü bircok şehirde.
    Ancak görünüş olarak ve özellikle abs yabana atılacak şeyler değil.

crf250L cok bilmiyorum ancak japon olması ayrı bir yana bakımı daha basit bir motosiklet ve devirsen seni üzmez bile. Sele değiştirip uzun yol yapandan tutun şehir içi kullananı herşeyi mevcut.

Şahsen ana kriteriniz ABS değil ise 2015 - 20 bin km civarı bir crf alıp elinizde kalacak 2-3 bin Tl ile aksesuar / sele vb. değişiklikler yapar kullanırdım.
    4Vale bunu beğendi.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Bir sene kadar CRF kullandım 20 bin km yaptım. Gezmediğim yer girmediğim patika kalmadı, motor anlamında tek masrafı egzantrik zinciri oldu. O da haliyle 30 bin km için normal. Sağlam bloktur yolda bırakmaz tavsiye ederim kesinlikle.
    Pulsar'ı da arkadaşlarımdan kullandığım kadarıyla biliyorum, titreşimi var uzun yolda rahatsız eder, ufak tefek can sıkıcı sorunlar çıkarır. Kullanılan rulmanlar da çok iyi değil ağır bakımda masrafı çok olur. CRF'nin en ölüsünü bile alsanız bu tarz sorunlar yaratmaz.

Özetle, tercihim CRF'den yana.
    4Vale bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    İlla ikisi olmayacaksa,

Kawa Z250SL de olabilir
    4Vale bunu beğendi.

İlk motosikletse, ABS hangisindeyse o.
    4Vale bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    kesinlikle crf. daha uzun ömürlü daha az sıkıntılı motor, japon kalitesi, asfaltta ve toprakta maksimum verim, yeterli güç ve bir sürü + özelliği. daha ne olsun ki ?
    4Vale bunu beğendi.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Cfr nin ölüsü pulsar'ın dirisinden iyidir o yüzden crf ( Bu arada ikisinide kullandım ben de CRF kardeşim de Pulsar vardı)
    blueway2 ve 4Vale bunu beğendiler.

Hocam Hero X pulse 200 ve 200t modeli ayrıca Tvs Apache 200 modeli bence sizin için uygun alternatifler olabilirler, özellikle hero x pulse 200 modeline gözümü dikmiş durumdayım şuan 200 cc ve abs li

4Vale bunu beğendi.

Ilk defa kendime bu kadar benzeyen birini görüyorum.
    Aynı yoldan ben de geçtim ama şartlardan dolayı sıfır ns200 almak durumunda kaldım. Bence iki motora da bin ve kararını öyle ver.
    4Vale bunu beğendi.

Motosikleti
    Nk250
    Arkadaşlar değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Zaten ağırlık crf den yanaydı ama artık kesin kararımı verdim diyebilirim. Bir arkadaşım z250sl demiş boyum 182 ve 84 kilo olduğum için biraz ufak gelir diye düşünüyorum. Yine de teşekkürler ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R

Ne sen böyle birşey sordun, ne biz gördük 😊
    _recoo, 4Vale ve mücahit_89 bunu beğendiler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Yol seçmeyeceksen CRF!
    Ahhh ulen..
    4Vale bunu beğendi.

Motosikleti
    Nk250
    Hocam birde İzmir'de aradığımız gibi bir crf bulursak tamamdır.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    sadece asfaltta sürüceksen crf alma derim.2015 pulsar kullanmış biri olarak pulsar diyorum.2015de bir şey yaşamadım 2020sinde olayı çözmüşlerdir diye tahmin ediyorum.yok ben köyede giderim araziyede çıkarım dersen tabiki crf mantıklı.2 ayrı motor tipi sen karar vericeksin.
    4Vale bunu beğendi.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    ben oyumu pulsardan yana kullanıyorum temmuzda yeni model pulsar 200 cikiyo .😊
    4Vale bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    2016 2017 model ilk elden crfler var o fiyatlara.

Görüntüsü,kalitesi,her işi yapabilmesi ve uygun fiyatıyla crf 250 bana göre rakipsiz bir motor.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    ikisinden biri alınacaksa kesinlikle crf. kalite olarak bajaj ile kıyas dahi edilemez

Crf tercih etmeyecekseniz bajaj yerine tvs apache rtr 200 veya benelli bn251 daha iyi seçenekler bence. Özellikle agresif kullanım merakınız yoksa tvs çok güzel bi seçenek o fiyatlarda.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Ikisini de daha önce kullanmış birisi olarak crf250l pulsardan 3 gömlek yukarda bir motosiklet.klasmanları ve amaçları farklı tabiki ama bugün gidip alacak olsam crf250l alırım.pulsar falan çok saçma motosiklet.surekli sorun çıkaran ama göz ardı edilen bir model(belki son senelerde düzeltmişlerdir bu durumu).bunun sebebi açık,bizim gibi fakir ülkelerdeki insanların kolayca ulaşılabildiği bir marka olması.ona rağmen distribütörü ucuza vermiyor bence.kar marjı çok yüksek.
    2017 absli bir crf denk getirebilirseniz tadından yenmez.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)