Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İşini bilen, kazık atmayan, Istanbul-Avcılar'a yakın usta arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    97 model Yamaha Virago 250'm var. Benden önceki sahipleri artık nasıl baktıysa motorun her tarafında kusur var. Istanbul Avcılar'da oturuyorum. Buraya yakın, işini bilen ve adamı kazıklamayan bir usta arıyorum. Motoru komple elden geçirmek istiyorum, motor bloğunun içine kadar. Sizce ne kadar tutar ve bu mevkilerde tanıdığınız işini severek yapan, iyi bir usta var mı?

Ayrıca motorun bütün sorunları halledildikten sonra bütün paslarını temizletmek ve motoru komple boyatmak için de bir yer arıyorum, bu konuda da önerilere açığım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Başakşehir Oktay Motor'u öneririm. Yalnız bugün git, 2-3 gün sonra gel motorun hazır der ise kabul et. Elinde fazlaca iş olduğunda, böyle durumları ara ara uğraşıp çıkartıyor ve gerçekten beklediğine değiyor. Diğer türlü başka usta bulman gerekecektir.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Baltalamak gibi olmasın ama Oktay Motor'u asla önermem. Kendisiyle tek bir hayırlı işim olmamıştır.
    cuysal ve berk_cglr bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT 25 ABS
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baltalamak gibi olmasın ama Oktay Motor'u asla önermem. Kendisiyle tek bir hayırlı işim olmamıştır.
    Motosikletinizle Oktay Usta mı ilgilendi sadece.
    Eğer yanındaki elamanlar motosikletinize baktıysa sorun yaşamanız normaldir.
    Ama kendisi iyi ve eski ustadır.
    Gerçi bu aralar takip ediyorum satış ve reklam işiyle çok meşgul gözüküyor.
    Servis kısmı ile pek ilgilenemiyor gibi.
    MT 25 ABS

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı cuysal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletinizle Oktay Usta mı ilgilendi sadece.
    Eğer yanındaki elamanlar motosikletinize baktıysa sorun yaşamanız normaldir.
    Ama kendisi iyi ve eski ustadır.
    Gerçi bu aralar takip ediyorum satış ve reklam işiyle çok meşgul gözüküyor.
    Servis kısmı ile pek ilgilenemiyor gibi.
    2016 yılında kendisinden aldığım sıfır Bajaj motosiklette çok problem yaşadım. Kendisi ilgilendi ve hiçbir açıdan memnun kalmadım.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Mars ta yaşam seçmelerine katıl.
    Seçilmen daha mümkün.

Motosikleti
    Yamaha MT 25 ABS
    Beylikdüzü Haramidere tarafında MotoProf diye bir yer var. Yorumları fena değil. Daha önce tecrübe eden varsa bizleri bilgilendirebilir.
    MT 25 ABS

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    İstanbul'da iyi bir ustanın eski bir motosikleti komple elden geçirip yenilemesi pek mümkün değildir. Çünkü iyi ustaların boş vakti olmaz. Boş vakti olmayan adamda günlerce tek motosiklet ile uğraşmaz. Uğraşsa bile çok para ister astarı yüzünden pahalıya gelir.

Senin yapman gereken şey motor bloğunu bir ustaya yaptırıp geri kalan yerleri kendin alet edevatı eline alıp uğraşarak yapmak. Kendin özenerek yapacağın için çoğu işi ustadan daha iyi yaparsın. Tabi ustanın 1 saatte yapacağı iş için bütün gün uğraşırsın ama hem paran cebinde kalır hemde kendi işini kendin yapmış deneyim kazanmış olursun.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Hocam bizzat kendim 3-4 sefer gittim buraya.

Led ampul taktırdım.100 TL. Ters bağlamış, uzun veya selektör yapınca daha da aşağı gösteriyordu far. 2 defa git-gel, motorun kafasını sök-tak uğraş dur.

Geçen yazlık-kışlık lastik + balans yapar mısın dedim. Yaptı. Normalde 150 lira, sen 130 ver dedi. Oha dedim 120 verdim, iyi canın sağolsun dedi.

Motoru komple elden geçirsin istiyorsun, kendi bakar, çıraklara vermeyebilir ama sağlam para alabilir.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Yamaha MT 25 ABS
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bizzat kendim 3-4 sefer gittim buraya.

Led ampul taktırdım.100 TL. Ters bağlamış, uzun veya selektör yapınca daha da aşağı gösteriyordu far. 2 defa git-gel, motorun kafasını sök-tak uğraş dur.

Geçen yazlık-kışlık lastik + balans yapar mısın dedim. Yaptı. Normalde 150 lira, sen 130 ver dedi. Oha dedim 120 verdim, iyi canın sağolsun dedi.

Motoru komple elden geçirsin istiyorsun, kendi bakar, çıraklara vermeyebilir ama sağlam para alabilir.
    Yahu işini doğru,düzgün, hatasız yapan bir yer gerçekten yok mudur? Bunların hepsi mi aynı arakadaş.
    MT 25 ABS

Motosikleti
    MT-07
    Walla dediğim gibi ben gittiğimde hep memnun kalıyordum. Oktay Usta'nın hakkını pek yiyemem. Servisteki diğer elemanları sevmeyebilirsiniz ki eskiden sorunlu olanlar vardı. Son 2 senedir ben bir problem yaşamadım. Yamaha'ya geçince garanti yüzünden gitmemeye başladım. Zaten eskisi gibi motosikletle de gitmiyorum işe.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Yok arkadaş yok!!!

Özellikle son 1 yıldır çok detaylı usta arayışım var. Yenibosna'da birisi diyorlar, hurra gidiyoruz, önceki gittiğim ustalara sayıp sövüyor, işi yapıyor, motoru alıyorum, sinyaller yanmıyor. Abi bi arkadaşın arkadaşı kefil Bayrampaşa'da biri varmış diyor, hadiii taşınıyoruz, amortisör ayarla diyorum göt atar diyor, anahtar bağlamadan, kısa farlara sis tak diyorum beceremiyor. Kimse yok. Pahalı olsun düzgün iş yapsın.... Yine yok.

Çevremde soruyorum, abi ne gibi stratejik, kimsenin bulamadığı bir sorunu çözdübu usta da memnunsun diyorum yok. Yağ değiştirecekse, zincir gerecekse herkes usta a.q. Onu ben de yaparım. Motor-telefon-elektronik eşya gibi usta da şans işi.

Biraz da işleri zor. Arabanın kaportacısı, elektrikçisi ayrı. Motor ustasından herkes herşeyi bekliyor.

Zamanla ben de çok kıl müşteri oldum bu sebepten. Ustalar da beni sevmez.

Ama anlatsam beni haklı bulursun.

İzmir'de Motomania Gökhan var. Turan usta ile beraber. Valla oraya gidecem en sonunda kafayı kırıp.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok arkadaş yok!!!

İzmir'de Motomania Gökhan var. Turan usta ile beraber. Valla oraya gidecem en sonunda kafayı kırıp.
    O adamlarda birşey biliyormuş gibi gözüken kara cahil. Sökmesi 15 dakika süren üç beş karenaj için R25 ampulünü motoru arka tekerin üstünde dikip 5 kişi tutarak çıkartmaya çalışacak kadar profesyonellikten uzak insanlar. Bunu yoruma yazınca da klasik usta muhabbeti sen ne anlarsın diye laf söylemişlerdi. Videoyu aradım ama bulamadım kaldırmışlar muhtemelen

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    Ben kendim motosikletim üstünde çalışmayı tercih ederim tabi ama devamlı garajdan çıkarıp tekrar gün sonunda yerine koya koya iş olmuyor, verim alınmıyor. Sahibinden'de kiralık depo aramıştım 1 ay kiralayıp orda tutsam motoru gidip çalışsam diye ama ufak ve zemin katta olan yakında depo bulamadım.

Sizin bildiğiniz böyle kiralanabilecek yerler var mı? Alet edevat da şart değil elektrik-su olsun yeter.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı NervousCloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendim motosikletim üstünde çalışmayı tercih ederim tabi ama devamlı garajdan çıkarıp tekrar gün sonunda yerine koya koya iş olmuyor, verim alınmıyor. Sahibinden'de kiralık depo aramıştım 1 ay kiralayıp orda tutsam motoru gidip çalışsam diye ama ufak ve zemin katta olan yakında depo bulamadım.

Sizin bildiğiniz böyle kiralanabilecek yerler var mı? Alet edevat da şart değil elektrik-su olsun yeter.
    aslında 3,5 kafadar arkadaş ile yakın yerde depo kiralayıp birde içine temel aletleri ve çay makinası koyacaksın.
    muhabbet sohbet iyi vakit geçer

Motosikleti
    Yamaha MT 25 ABS
    Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar tarafında usta arayan olursa Tekteker Suat Ustayı öneririm.
    Efendi, düzgün ve temiz iş yapıyor.
    MT 25 ABS

Alıntı cuysal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar tarafında usta arayan olursa Tekteker Suat Ustayı öneririm.
    Efendi, düzgün ve temiz iş yapıyor.
    konumu veya adresi de atsaydın iyi olurdu sanki

Motosikleti
    Yamaha MT 25 ABS
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konumu veya adresi de atsaydın iyi olurdu sanki
    Gökevler Mahallesi Adnan Kahveci Bulvarı No:1 Autopia AVM D:13 Servis katı, 34522 Esenyurt
    zapalka bunu beğendi.
    MT 25 ABS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler