Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motorcu Egosu CC Ayrımı Ne Derseniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 MH Drift
    Öncelikle Merhaba bu motor ortamında gerçekten sinir olduğum bir davranış büyük motor veya RACING görümlü motor alan arkadaşların yakalandığı bir hastalık normal motor gördü mü takmaz küçümser selam almaz vermez bi havalar girer sanki H2 kulanıyormuş gibi.Bi gün arkadaşımın motorunu ödünç aldım(CBR250)ulan tüm motorcular selam veriyor bakışı değişti herkesin yanına geliyor vs bu ayrımcılığın tüm motorcullarda olduğunu gördüm artık motor gruplarıyla veya etkinliklere bir işim olmaz,çok saçma ve gereksiz bir davranış.
    250 kullanan adam 125 küçümsüyor 600 kullanan 250 vs garip bi ortam
    Bu konuda Düşüncelerinizi merak ediyorum Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben cc gözetmeksizin dağ yollarında gördüm mü selam veririm, cc önemli değil. Çoğunluğu selamımı alır, bir kısmı almaz, bir kısmı tenezzül etmez. Ben bunları cc'den bağımsız olarak karşıdaki adamın o an tamamen yola,sürüşüne konsantre olmasına bağlıyorum. İlk motorum 150 cc tek silindir bir Çin malıydı. O motorla İstanbul-Bodrum yaparken HD,GS aldığım selamın haddi hesabı yok. Siz üzülmeyin, selam vermek iyidir, selamınızı verin. Onlar selamınızı almıyorlarsa bırakın onların ayıbı olsun.
    hsolmaz bunu beğendi.

RÇ1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba 100 T9
    Forumda pek çok defa tartışılmış bir konu bu bende bir paketçi motoru sahibi olarak benzer durumlarla karşılaşıyorum cc sahipleri sınıf gereği muhatap alıp yanımdan vuuuuu diye geçmiyor olsa da bir servis hizmeti ihtiyacı doğduğunda gittiğim pek çok motorcu ''Biz bu tarz motorlara bakmıyoruz''Tarzı cevaplar veriyor ki gerçekten sinir ediyor insanı belki benim param buna yetiyor ya da garajımda bir tane de panigale duruyor nereden biliyorsun ve neden ezik muamelesi yapıyorsun insana ? Kısaca cc havası da ekipman havası da atan var kişiden kişiye değişiklik gösteren bir durum ben bana düt yapana bende yapıyorum oluyor bitiyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Dağlara gel, burada cc ayrımı yok. Şoordaki yokuşu çıkabilen yukarda keyif cigarası yakar aşşağıdakilerin çıkışını seyreder 😀 isterse 125cc olsun pilotaj varsa vurur geçersin
    zaten burda çok cc çeşidi de yok 125-250 daş çatlasın 450 😁

Anfibi, Ezio41, Metehan07-70 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu an eski model de olsa orta segmentte sport touring bir motor kullanıyorum. Kırmızı ışıklarda ne zaman yanımda paket taşıyan bir scooter ya da Cbf,Pulsar kullanan bir kurye arkadaş görsem açar vizörü hayırlı işler diler, hal hatır sorarım. Adamlar öyle alışmamışlar ki selam verdiğimde irkiliyorlar.
    espresso ve erensel bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    İstanbul için konuşmak gerekirse küçük cc motosikletlerin %90'ı kurye motoru olduğu için motosiklet kültürüyle alakaları yok. korna çalıyorsun sanki sövmüşsün gibi ne var diye bakıyorlar. kim kurye kim hobi olarak biniyor anlaşılmıyor
    Alikenan bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı K02N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki H2 kulanıyormuş gibi.
    Çaktırmayın ama H2 kullanan insanın da öyle bir ruh haletine girmesi normal değil...

Kullandığı motosikletin üzerine çıkıp başkalarından yüksek görünmeye çalışan aşağılık kompleksine sahiptir. Bu kadar basit.

Lakin içinde bulunduğumuz toplumda da aşağılık kompleksi sahibi olmamak çok kolay değil. Çünkü ciddi derecede güce, paraya, makama pirim veren bir toplumuz. E haliyle düşünceler ve hisler de o yönde şekilleniyor sanki.

Velhasıl problem sadece kişide değil. Toplumda. Kişinin motosikleti ile üstün hissedebilmesinin nedeni etrafındakiler.

Şimdi bunu yazan beni koyun İstanbul'a, belki on sene sonra ben de öyle olurum... Kim bilir?
    f0cus bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    (Reyzin)gibimsi motorum var :D Selam veririm, ışıklarda sorarım yolculuk nereye diye insanlığımı kaybetmem motorun üstünde :D Sadece ekabirlere ifrit oluyorum o kadar. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben cc gözetmeksizin dağ yollarında gördüm mü selam veririm, cc önemli değil. Çoğunluğu selamımı alır, bir kısmı almaz, bir kısmı tenezzül etmez. Ben bunları cc'den bağımsız olarak karşıdaki adamın o an tamamen yola,sürüşüne konsantre olmasına bağlıyorum. İlk motorum 150 cc tek silindir bir Çin malıydı. O motorla İstanbul-Bodrum yaparken HD,GS aldığım selamın haddi hesabı yok. Siz üzülmeyin, selam vermek iyidir, selamınızı verin. Onlar selamınızı almıyorlarsa bırakın onların ayıbı olsun.
    Yolun düşerse buralara beklerim :D

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (Reyzin)gibimsi motorum var :D Selam veririm, ışıklarda sorarım yolculuk nereye diye insanlığımı kaybetmem motorun üstünde :D Sadece ekabirlere ifrit oluyorum o kadar. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

Yolun düşerse buralara beklerim :D
    Kaptırdık ehliyeti Temmuz 17'ye kadar görünmezim, Temmuz 17'den sonra sözüm olsun

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Kaptırdık ehliyeti Temmuz 17'ye kadar görünmezim, Temmuz 17'den sonra sözü olsun
    Off geçmiş olsun :D Beklerim :D
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Kaptırdık ehliyeti Temmuz 17'ye kadar görünmezim, Temmuz 17'den sonra sözüm olsun
    Nasıl oldu o kaptırma işi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Öncelikle Merhaba bu motor ortamında gerçekten sinir olduğum bir davranış büyük motor veya RACING görümlü motor alan arkadaşların yakalandığı bir hastalık normal motor gördü mü takmaz küçümser selam almaz vermez bi havalar girer sanki H2 kulanıyormuş gibi.Bi gün arkadaşımın motorunu ödünç aldım(CBR250)ulan tüm motorcular selam veriyor bakışı değişti herkesin yanına geliyor vs bu ayrımcılığın tüm motorcullarda olduğunu gördüm artık motor gruplarıyla veya etkinliklere bir işim olmaz,çok saçma ve gereksiz bir davranış.
    Ben selam veriyordum ilk başlarda baktım bunlar selam almıyor, cins cins bakıyorlar gidiyorlar. Çoğunda kask yok, ekipman yok.

Ben selam veririm alan alır almayan almaz takılmam bazen trafik veya yol koşulları yüzünden selam alamadığım geç kornaya bastığım da olmuştur ankarada. Mazur görsünler

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Cc in kadar konus
    Saka bir yana ben hic aldiris etmem. Yolda sadece apacilerle,kask takmayanlarla selamlasmam. Geri kalani ile selamlasirim

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı piri_reis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl oldu o kaptırma işi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Ben selam veriyordum ilk başlarda baktım bunlar selam almıyor, cins cins bakıyorlar gidiyorlar. Çoğunda kask yok, ekipman yok.
    Çapkınlık dönüşü alkollü araba kullanırken uygulamaya denk geldik, laf salatası yaptım ama polis kardeşler yemedi. Velhasıl üfledik, 6 ayımız gitti ama iyi ders oldu bana.

Motosikleti
    Mondial 150 MH Drift
    Onlar Ayrı Ekipman takmayan sürekli ara gaz verip saçma davranışlar yapanlar ''Apaçi,Keko'' ile ben de selamlaşmam veya dostluk kurmaya çalışmam ne yapacağı beli olmaz :D

tayfunley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125F
    Küçük motor kullananlar gelin sarılalım

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı tayfunley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük motor kullananlar gelin sarılalım
    tayfunley bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    valla bende başlarda merak ve heyecanla selam gelirmi selam verirlermi diye diye ccleri büyüttüm.şunu fark ettim motorcu motorcuya selam vermez.selam vermesi en önemli şart aynı motordan sürüyor olmanız.r25 sürerken r25 sürücüleri boş geçmiyorlar hepsi selam veriyor.şimdi mt07 sürüyorum mt7 sürenler selam veriyor diğerleri vermiyor.ayrıca kafanızdaki kask ve montun fiyakasına göre selam oranı artıyor yada azalıyor bende açıkcası selam vermiyorum sadece selama karşılık veriyorum.r1 süren z1000 sürenin cbr250 ye selam verdiğini ne duydum ne gördüm nede şahit oldum

Motosikleti
    MT-07
    Enteresandır bende her gördüğüme slm veririm ama özellikle küçük cc kullananlar slm vermez. Bu beni üzüyor mu? Umurumda değil.

Keyfim yerindeyse slm veririm, değilse vermem. Kime ne?!.

Kafanıza takacağınız şey başüstüne takılan kulaklıklardan olsun.
    maktama bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    maalesef doğru... ye kürküm ye misali... küçük cc makinaya ülkemizde saygı yok... bu gerçeği bi de apaçiler bilse...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)