Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akü Konusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Motoruma "ytx14-bs" tipi akü alacağım. Bundan önce Bosch kullandım ve çok memnundum fakat şuan 400 lira civarında satılıyor. Ona o kadar para verene kadar Yuasa akü alayım diyorum (500 TL) ama ona da elektrolit ekledikten sonra yavaş şarj yapmak gerekiyor ve bunun için şarj aleti bulup satın almam lazım.

Ne yapayım sizce? Acaba 300 TL civarında sağlam bir akü bulabilir miyim? Tabii bunların üretim tarihi de önemli, bir de o konu var. Yuasa'da tarih konusu önemli değil...

İlla Yuasa al diyorsanız, 1 amperden daha düşük seviyede yavaş şarj için bana şarj aleti önermenizi isteyeceğim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

300 bandında varta ya da bosch al geç 500 lira akü için çok fazla

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Bosch akü her yerde 400 lira civarında ama bir yerde 340 TL'ye buldum. Üretim tarihi Nisan 2018 miş. 2 yıl garantisi varmış. Tarihi eski sayılır mı acaba?

Bir de birisi bana "Fiamm" marka akü önerdi. 270 TL'ye satılıyor, üretim tarihi soruma henüz cevap verilmedi.

Akülerin amper değeri aynı olsa da "CCA" yani "soğuk motor çalıştırma amper" değerleri farklı olabiliyor.

Dolayısıyla akü alırken her zaman CCA değeri en yüksek olanı tercih edin.

Bu arada akü şarjı ile ilgili bilgilerin olduğu sayfayı favorilerime kaydetmiştim, yeri gelmişken onu da paylaşayım.

Akü nasıl şarj edilir? Dikkat edilmesi gereken noktalar.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Piyasa ytx14-bs tipinde 300-350 civarına Varta akü öneririm.Biraz araştırma ile bir çok yerden bulabilirsiniz.Yuasa belki Varta-Bosch tarzı markalardan bir tık daha iyi olsa da bence biraz da isim yapması yüzünden ederinin üstünde fiyatlara satılıyor.

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Kaliteli malzemeye verilen paraya acımam.

2 yıl önce değiştirdiğim Yuasa aküm 1-1.5 hafta yatan motoru tek marşta gık demeden çalıştırır.

yunusmoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    VLM Aküyü tavsiye ederim ben, 300 lira civarında ve kullanan birçok arkadaşım memnun kaldı.

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Yuasa'ya o kadar para vermek mantıksız geliyor bana. 200-300 bandında bir akü çok rahat bulursunuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)