Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alim var,satim var,para var ama alan yok satan yok :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Merhabalar,
    Yine cok degisik bir alisverisle karsinizdayim. Forumda motosikletini tek basina satmaya gitmekte tereddut yasanlar,denemeli yada denememeli tartismalari derken ben cok ilginc bir alisveris arefesindeyim

Bu macera yillardir ekonomik nedenlerden dolayi motorsuzluguma dayanamayip kisitli bir butce ile yeni bir macera arayisina girmemle basladi. Yaklasik 2 aydir kurcalamadigim soru-bilgi fiyat kalmadi. Ama en son caresiz kaldim ve bir secenekte karar kildim. Satan arkadas ile aramizda yuzlerce km var ama telefonda konustuk hep. Klasik neyi var,ne arizasi,ne yaptirdin vs vs derken samimi olduk(telefonda ne kadar olunursa)
    Cocuk odemeleri ve okul masraflari icin satiyor dun son gunuydu ve universite parasini ben yatirdim
    Paramin 3/1 suan yanimda ve plana gore yinede gidecektim ve motoru alip donecektim vekalet verecekti bana,pazartesi tamamini yatirip satisi yapacaktim.
    Otobus bulamadim bu gece tum seferler dolu parada eksik.. Cocugu aradim sen motoru gonder hallederiz dedim oda tamam abi dedi.. Yarin otobus ile gonderecek motoru pazarteside vekaletle satisi alacagim parasini hesabina yatiracagim
    Hadi hayirlisi bakalim
    baskentli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Umarım mutlu sonuçlanır. :D

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım mutlu sonuçlanır. :D
    Yarin motor gelcek pazartesi bakacagiz nasil olacaksa artik

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Dünyayı siz yönetin telefonla bile birbirinize böyle güven verebilmisseniz ben size oy veririm
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

4 5 yıl önce aynı şekilde bi telefon alışverişim olmuştu, karşılıklı güven oluştuysa gerisi teferruat güzel şeyler bunlar

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünyayı siz yönetin telefonla bile birbirinize böyle güven verebilmisseniz ben size oy veririm
    Eyyyy trump sen kimsin yahu

Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 5 yıl önce aynı şekilde bi telefon alışverişim olmuştu, karşılıklı güven oluştuysa gerisi teferruat güzel şeyler bunlar
    Aynen hocam, teferruatlari kendimiz icin kolay hale getirdik iyi oldu gercekten

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Hayırlısı olsun inşaallah, motosiklet enduroysa araziye bekleriz 🤚

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun inşaallah, motosiklet enduroysa araziye bekleriz 🤚
    Tesekkur ederim, evet xt600 biraz kondisyon toplayinca seve seve

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Selam.
    Forumda uzun zamandır yazmıyorum, ama bu içeriği görmek beni gülümsetti ve aklıma yaşadığım bir olayı getirdi.
    Olay 2016 yılında geçiyor. Üniversiteyi bırakıp, ailemin yanına Mersin'e dönmüştüm.
    O ara, facebook üzerinden motosikletimle ilgili grupları takip ediyordum. Hangi yağı koysam eklesem derken, babam yaşlarında bir abiyle tanıştım. Sağolsun çok yardımcı oldu. Aradan zaman geçti, aramızda iyi bir dostluk gelişti ve neredeyse hemen hemen her gün kendisiyle konuşmaya başladık. Kendisi Adana'da yaşıyordu, Mersin'e geldiği bir gün ayaküstü görüştük birer çay içtik. Gel zaman, git zaman bizim dostluğumuz devam etti.
    O yıl ben tekrardan sınava girdim, yeni okuluma kayıtlanmaya gittiğimde eski okulumdan kayıt sildirmem gerektiğini öğrendim. Ankara'ya eski okuluma gidip, okuldan kaydımı sildirip yeni okuluma kayıt yaptırmam için 2 günüm vardı. Tamam, halledilir dedim. Otobüs biletlerine baktığımda, Adana seferli otobüs bulamadım. Adana'dan, Ankara'ya olan seferlere baktığımda bir firmada tek bir boş koltuk olduğunu gördüm. O seferde, tam 1 saat sonraydı. Tanıştığımız abiyi arayıp durumu anlattım, motosikleti ona bırakıp bırakamayacağımı sordum. Çünkü motosikleti, adana otogarında bırakamazdım. Esenler otogarının bi değişik versiyonu çünkü adana otogarı. Pek tekin değil. Kendisi içtenlikle, motosikleti ona bırakabileceğini söyledi. Telefon görüşmesinin ardından bileti satın alıp, hemen motosiklete bindim ve Adana otogarına doğru yola koyuldum, abiye de orada motosikletimi ruhsatıyla beraber teslim ettim. Ardından hemen otobüse bindim. Fakat içimi birden huzursuzluk kapladı, ''Ulan, ya adam alır götürür, geri getirmezse ne yaparız anasınısatim. Polise falan söylesek bile neye yarar, adama elimizle teslim ettik motosikleti!?!'' gibisinden bir tereddüt içine girdim. Her neyse, otobüsten indim, okulla ilgili işlemlerimi halletim. Ankara'da son kez bir kaç arkadaşımla görüştüm ve geceye, Adana dönüşlü biletimi aldım. Abiye de haber verdim, ''Sabah 07.00 gibi Adana'da olurum abi!'' diye. Sabah 07.30'da adana otogarındaydım ve sağolsun abi motosikletimi getirmişti. Beraber kahvaltı yaptık, sonra onu evine bıraktım. Kendisiyle, 4 yıllık bir ahbaplığımız var. Her gün olmasa da, 3-4 günde bir konuşuruz, hal hatır sorarız... Ben Adana'ya her yolum düştüğünde yanına uğrar bir çayını içerim, o Mersin'e geldiğinde yanıma uğrar bir çorbamı içer. Beraber uzun yolda yaptık bu 4 yıllık süreçte. Kendisinden en ufak kötü bir hareket görmedim, karıncayı bile incitmez derler ya öyle bir insan. Umarım sizde iyi niyetli bir insana denk gelmişsinizdir, umarım hepimiz iyi niyetli insanlara denk geliriz. Galiba biraz uzun yazdım, hemen noktalayayım, motosikletiniz hayırlı olsun
    tommygun, kamsea, Thracian ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım sizde iyi niyetli bir insana denk gelmişsinizdir, umarım hepimiz iyi niyetli insanlara denk geliriz. Galiba biraz uzun yazdım, hemen noktalayayım, motosikletiniz hayırlı olsun
    Tesekkur ederim,keyifle okudum guzel aninizi. Ne yazikki biz sadece telefonla ve 1 haftadir tanisiyoruz Umarim uzun suren bir dostlugumuz olur bu devirde boylesi guven heyecan verici

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu bahsettiğin motoru bliyorum yamaha xt ilanlarını takip ederim
    karşılıklı güven iyidir
    ben 13 yıldır kaptırdığım para yüzünden kimseye güvenmiyorum
    o kişi 10 yıllık arkadaşım dı para çok değil asgari ücetin yarısı yani cüzzi bi miktara çok büyük tecrübe sahibi oldum

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Karşılıklı güven iyidir ama bu devirde tanımadığın insana güvenmek çok zor.
    2009’da benim de öyle bir alışveriş hikayem olmuştu.
    O zaman öğrenciyim paraya ihtiyacım olduğu için motosikletimi (4500tl) satıyorum.
    Birgün bir amca aradı, ben motosikleti oğluma alacağım diye.
    Oğlum bir ay sonra yurtdışından gelecek, o gelince senden motoru alır dedi.
    Amca Nasıl olur öyle şey vs desem de , ben sana güvendim birşey olmaz dedi
    Motoru görmeden bana 4500tl’yi yolladı.
    Yaklaşık 45 gün sonra oğlu geldi motoru ve devrini verdim.

Her alışveriş bu şekilde bitmeyebiliyor maalesef.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karşılıklı güven iyidir
    o kişi 10 yıllık arkadaşım dı para çok değil asgari ücetin yarısı yani cüzzi bi miktara çok büyük tecrübe sahibi oldum
    Banada bir arkadaşim matik atmişti,sizin gibi 10 yillik samimiyetim yoktu ama ayni isyerinde 4 senemiz geçmişti.

Sen yine iyi miktarla kurtarmissin,bana giren epey kalındı..

6 ay uzerine oturamadim.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karşılıklı güven iyidir
    Dolandirilmaniza uzuldum, bende bir kez oyle bir olayla karsilastim ama ne yapayim benim yapim bu

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her alışveriş bu şekilde bitmeyebiliyor maalesef.
    Kesinlikle haklisiniz aslinda olmasi gereken sey durustluk ama bu devirde karsilasinca sasiracak kadar yozlastik :(

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Banada bir arkadaşim matik atmişti,sizin gibi 10 yillik samimiyetim yoktu ama ayni isyerinde 4 senemiz geçmişti.

Sen yine iyi miktarla kurtarmissin,bana giren epey kalındı..

6 ay uzerine oturamadim.
    Cok gecmis olsun hocam,tanidik oldugu icin hasar buyuk oluyor

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sonucu beklıyoruz merakla hocam.

Dünyada hala iyi insanlar olması insanı mutlu ediyor.

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Evet arkadaslar motor dedigi gibi saatinde geldi,ben daha parasini odemedim satisida almadim ogleden sonra halledecegim umarim
    Simdi soyledigi ufak tefek sorunlar ve estetik problemleri var izine ayrilip toparlayacagim umarim

Sonuc telefonla motor aldim gonlune gore versin duasi boyle sanirim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    HAYIRLI OLSUN

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Hayırlı olsun, pek mutlu oldum doğrusu. Hem gönderen kardeşime helal olsun, hem de size helal olsun, keyifli ve güzel bir ticaret olmuş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)