Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Neden Satılmıyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmir'in piyasası kötüyse Ankara da yaşayanlar ne yapsın?

Gardaş senin moturun piyasası yok, cıbır olaydı satı verdiydin şimdiye..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Tanidigin/guvendigin esnaf var ise,

İlana ekle,kredi kartina taksit yapabilirim diye,komisyon ucretinide esnafa odersin.

Bir nebze daha tercih edilir olabilir.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'in piyasası kötüyse Ankara da yaşayanlar ne yapsın?

Gardaş senin moturun piyasası yok, cıbır olaydı satı verdiydin şimdiye..
    yok yalnız değilmişim onu anladım ya herkeste var aynı sıkıntı ilk dedim fiyat mı yüksek acaba fiyatta gayet güzel

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    İnşallah satarsın. Galiba ktm'lerde tekne gibi bir alırken sevinirsin birde satarken :D

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    2014 model GV250 ilanda benimde 11bin fiyat yazmışım. favori 10 küsür.
    Gelen mesaj : İlk motorum olucak temiz bişey olsun istiyorum 7 bin e bırakırsan gelip alayım

Maddi ihtiyaç yoksa bu aylarda ilana koymayın

İstanbuldan bildiriyorum: durum burada da aynı.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Kendimden yola çıkarak şöyle olduğunu düşünüyorum. 4 5 aydır araba almayı düşünüyorduk kovaladık ettik bir iki model. Biraz da aciliyeti yoktu 2. araba olacak diye öyle sakin sakin bakıyoruz ilanlara. Abi her hafta bir iki bir iki fiyatlar yükseliyor. Biz bu sürede onla konuş bunla konuş derken denk getirip araba alamadık. araba alsaydık en az %10 15 kar etmiştik sadece 4 5 aylık sürede. Ben de tükürürüm dedim böyle piyasaya bari motoru yükselteyim dedim. Sonra motor ilanlarına bakınca da aynı hissi yaşadım. 250'lik motorlar 30 olmuş iyi kötü benim motorum da 250 sayılır satsam 12-13 bin tl. üstüne 1,5 katını daha koyup gene 250 lik almak mantıklı mı? Bu soruyu sorunca kendime hemen yeni lastik siparişi motora ıvır zıvır diyerek araba diye çıkdığımız yolda bir kaç yüz tl ile piyasanın anlamlı bir noktada durmasını beklemeye karar verdim.

Çoğu insanda böyle şu an. İnsanlar piyasayı gerçekten anlamıyor parası olan çekimser bekliyor artık. Motorsiklete çok yansımadı belki ama otomobili takip edenler bilir. Çok garip bir piyasa var bir gecede değişecek utanmasa her şey. Stabil olmayan ortamda da yatırımcı (para sahibi) korkar doğal olarak.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

askere gidicem işte hocam garajda boş boş yatsın istemiyorum

Askerlik artık çok uzun bir zaman sayılmaz. Motosikletinden memnun isen

sadece bu sebepten satma derim. 250cc bir KTM güzel motosiklet.

Alıntı Vista86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askerlik artık çok uzun bir zaman sayılmaz. Motosikletinden memnun isen

sadece bu sebepten satma derim. 250cc bir KTM güzel motosiklet.
    şimdi satmazsam askerden sonra satıcam hocam zaten şehir içi her gün binmeye işe git gel yapmaya pek vitesli motosiklet uygun kaçmıyor scooter kadar

Motosikleti
    Forza 250
    şimdi satmazsam askerden sonra satıcam hocam zaten şehir içi her gün binmeye işe git gel yapmaya pek vitesli motosiklet uygun kaçmıyor scooter kadar
    Skuterden vitesliye geçmek isteyen çok insan oluyor, bence biraz da takas kovala hocam. Eğer motoru yatırmayı da düşünüyorsan askerlik süresince aküyü mutlaka sök ve bir akü şarj aleti edin kendine.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Millette para gani. Sıfır Goldwingler sudan ucuzken kim bakar ikinci ele?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    ağacım sen ne diyon ya allah aşkına
    Ağaç çok ağır kaçmamış mi?
    ahe, yigozya ve The Dude bunu beğendiler.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Türkiye'de ikinci el sirkülasyonu olan motorlar genelde 50-250 cc bandındaki motorlar. CBF/YBR/CBR Scooter. Bunun asıl sebebi psikolojiktir, maddi değil. Çünkü türk insanı araba söz konusu olduğunda elini cebine atmaktan ve hatta borçlanmaktan asla çekinmez. İnsanımızda fazlaca anlam yüklenmiş abartılmış sıradan araçlar üzerinden yürüyen bir prestij algısı var. Haliyle araç küçüldükçe kafadaki prestij algısı da düşüyor. Motosiklet dendiğinde insanların aklına parası olmadığı için arabaya binememek geliyor. Tıpkı doktorların kendileri dışındaki herkesin doktor olamadığı için başka meslekleri kabul etmek zorunda kaldığını düşünmesi gibi komik ve sakat bir mantık.
    Motosiklet kullanımının zevke yönelik bir tutku değil de bisikletin bir üstü olan zorundalık olduğu fikriyatı. Bu da motor piyasasında iş kullanımına yönelik bir genişleme (kurye/dağıtım/paket servis/işe gidip gelme) ama zevke yönelik bir daralma ve fiyat artışını getiriyor.

Sözün özü yukarıdaki nedenlerle iş kullanımına yönelik motosiklet alım/satımı normal seyrinde giderken, daha üst cc ve zevke yönelik motorların ticareti çok zor oluyor. Bu tür motorları satın alanlar çok ince eleyip sık dokuyorlar çünkü kendileri de satacakları zaman zor satacaklarını biliyorlar.
    Tıpkı 3 tarafı denizlerle çevrili bir ülkede tekne satışlarındaki anormal piyasa gibi. Derler ki tekneyi bir alırken bir de satarken mutlu olursun.
    Biraz dağıttım ama umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Selamlar şehir içi için duke 250 kullanıyorum bilenleriniz vardır aramızda askere gidiyorum mayısta o yüzden ilana koydum durmasın boşu boşuna diye satılmıyor ya çok garip cidden 3250 gösterim 25 fav var 0 satış :D motoru satışta olan arkadaşların böyle bir problemi var mı yoksa sıkıntı bende mi ? (Evet sezon kapalı biliyorum)

Sıkıntı kesinlikle sende.Su an piyasa inanılmaz hızlı,ilana koyulan motorlar jet hızıyla satılıyor,ilginc bir durum.

Piyasa kötü diyen inanın kötü piyasa görmemiş.Zaten ikinci el otomobillerden belli piyasanın durumu.

Not:bunun nedeni sıfır araçların aşırı pahali olmasi tabiki

herkes çakallık peşinde o yüzden problem çıkıyor

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Valla aynı durum. Ağustostan beri satışta. Cc yukseltecem bi türlü yükseltmedim satamayinca. Haftaya salı veriyorum inşallah ama ağustostan bu yana yukselen piyasa yüzünden en az 2-3 bin zarar ettim durduk yere
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    biraz ilanları inceledim pazarlık payınıda katınca fiyat normal gözüküyor tabi diğerlerine kıyasla söylüyorum yoksa hepsinin fiyatı yüksek satılır illaki

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bence Garajda yatsın askerden gelince satarsın. Askerden geldiğin zaman büyük ihtimal piyasa 1 tık daha yüksek olur o zaman istediğin fiyata satabilirsin. Bu zamanda ölücülerle muhatap olursun

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Garajda yatsın askerden gelince satarsın. Askerden geldiğin zaman büyük ihtimal piyasa 1 tık daha yüksek olur o zaman istediğin fiyata satabilirsin. Bu zamanda ölücülerle muhatap olursun
    hocam o zamanda insanların alım gücü düşücek 1 sene sonra yine aynı çıkmaz yani

Sizin için söylemiyorum, 2.elde neden satılmadığı çok basit.Motorun sıfır fiyatı 20.000 Tl ise adam 2-3 senelik motoruna 18.000 TL istiyor.Neymiş km düşükmüş.Ben de birkaç gündür scooter almak için fiyatları araştırıyorum. İstenen fiyatların %90 ı uçuk.Arada mantıklı fiyatları denk getirmek lazım onlar da uzun süre ilanda kalmıyor zaten.Sıfır motosiklet alanları şimdi daha iyi anlamaya başladım.Adam 3 sene önce motorunu almış 12000 tl ye şimdi 18000 tl istiyor neymiş şuanda motorun sıfır fiyatı 20000 TL miş. Yaw yürü git güzel kardeşim.Neyse uzun lafın kısası mantıklı fiyatlar yazmak lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)