Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Neden Satılmıyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı liptolip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin için söylemiyorum, 2.elde neden satılmadığı çok basit.Motorun sıfır fiyatı 20.000 Tl ise adam 2-3 senelik motoruna 18.000 TL istiyor.Neymiş km düşükmüş.Ben de birkaç gündür scooter almak için fiyatları araştırıyorum. İstenen fiyatların %90 ı uçuk.Arada mantıklı fiyatları denk getirmek lazım onlar da uzun süre ilanda kalmıyor zaten.Sıfır motosiklet alanları şimdi daha iyi anlamaya başladım.Adam 3 sene önce motorunu almış 12000 tl ye şimdi 18000 tl istiyor neymiş şuanda motorun sıfır fiyatı 20000 TL miş. Yaw yürü git güzel kardeşim.Neyse uzun lafın kısası mantıklı fiyatlar yazmak lazım.

2020 abs ns200 fiyatı 16 bin tl iken adamlar 2017 modele 15 bin istiyor

garip bir ülkeyiz
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza 250
    serbest piyasada herkes malina istediği fiyatı ister, önemli olan o fiyatı kimin vereceğidir. Sen vermezsin, ben vermem, x kişisi verebilir ya da kimse vermez o zaman satıcı malını satamaz ya satmaktan vazgeçer ya da fiyatı indirir. Ama onlarca araba ve motor alıp satmış birisi olarak size şunu söylyeyim yüksek fiyat istemenin temel sebebi "ölücü" diye tabir ettiğimiz kesim. Kimse aptal değil, kimse satmak istemeyeceği bir mal için sahibindene ilan parası ödemek istemez ama bu ölücü tayfa insanı gerçekten bezdiriyor. Sallıyorum 15bin yazıyorsun 10 b,n olur mu diyorlar, 12bin yazıyorsun 8 bin olur mu bu kadar param var diyorlar. Neyse her kör malın kör bi alıcısı olur deyip geçiyorum mevzuyu.

Diğer mevzu da yok efendim 3 yıl önce 15 e almış da şimdi nasıl daha yüksek fiyata satarmış. Bu konu çok komik zira Almanya'da yaşamıyoruz ki enflasyon %1 faiz senelik %1. Bizde enflasyon kaç? En az %23 Tabi reel enflasyondan bahsediyorum, ısmarlama enflasyondan değil ! Benim 3 yıl önce sıfır aldığım malın sıfırı 40 bin olmuş, peki fırsatçı kardeş ben kaça satayım sana malımı istersin ? 10bine mi ? Kimse kimseye zorla ikinci el birşey satmıyor. Git sıfırını al o zaman.3 yıl sonra sıfırını 40 bine aldığın motor 60 bin olunca sen kaça satacaksın bakalım ? Dur tahmin edeyim 30 bine mi ? Seni çakal seni
    espresso bunu beğendi.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serbest piyasada herkes malina istediği fiyatı ister, önemli olan o fiyatı kimin vereceğidir. Sen vermezsin, ben vermem, x kişisi verebilir ya da kimse vermez o zaman satıcı malını satamaz ya satmaktan vazgeçer ya da fiyatı indirir. Ama onlarca araba ve motor alıp satmış birisi olarak size şunu söylyeyim yüksek fiyat istemenin temel sebebi "ölücü" diye tabir ettiğimiz kesim. Kimse aptal değil, kimse satmak istemeyeceği bir mal için sahibindene ilan parası ödemek istemez ama bu ölücü tayfa insanı gerçekten bezdiriyor. Sallıyorum 15bin yazıyorsun 10 b,n olur mu diyorlar, 12bin yazıyorsun 8 bin olur mu bu kadar param var diyorlar. Neyse her kör malın kör bi alıcısı olur deyip geçiyorum mevzuyu.

Diğer mevzu da yok efendim 3 yıl önce 15 e almış da şimdi nasıl daha yüksek fiyata satarmış. Bu konu çok komik zira Almanya'da yaşamıyoruz ki enflasyon %1 faiz senelik %1. Bizde enflasyon kaç? En az %23 Tabi reel enflasyondan bahsediyorum, ısmarlama enflasyondan değil ! Benim 3 yıl önce sıfır aldığım malın sıfırı 40 bin olmuş, peki fırsatçı kardeş ben kaça satayım sana malımı istersin ? 10bine mi ? Kimse kimseye zorla ikinci el birşey satmıyor. Git sıfırını al o zaman.3 yıl sonra sıfırını 40 bine aldığın motor 60 bin olunca sen kaça satacaksın bakalım ? Dur tahmin edeyim 30 bine mi ? Seni çakal seni
    İlave olarak:

3 sene önce 12.000 TL'ye alınmış motorun şimdi 18.000 TL'ye satılmasından şikayetçi arkadaşlar, kendi motorlarını satarlarken ne yapıyorlar acaba?

Örneğin: 2016 yılında 15.000 TL'ye aldıkları MT-25'i bugün kaça satacaklardı? 10.000 TL'ye mi?
    10.000 TL'ye satan varsa 5 tane alabilirim şu an.
    MimTolga bunu beğendi.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu banaysa benim koyduğum fiyat belli hocam

isteyen motoruna sıfırından fazla fıyat bile biçebilir , serbest piyasa.
    tabi bu garip oldugunu değiştirmez, ancak bize hakaret etme hakkı da vermez.

Düz mantık olarak 2 yıl once sıfırından %30 düşük olan bir aleti bu sene satarken ya yine bugünkü sıfır fiyatından %30 düşük ya da insanlık yapıp 2 yıldaki kullanım ve eskitme oranını düşerek %35-40 civarı düşük bir fiyata satmak gerekir.

tabi bunlar lafta.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu banaysa benim koyduğum fiyat belli hocam
    yok hocam lafım sana değil ;)

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    isteyen motoruna sıfırından fazla fıyat bile biçebilir , serbest piyasa.
    tabi bu garip oldugunu değiştirmez, ancak bize hakaret etme hakkı da vermez.

Düz mantık olarak 2 yıl once sıfırından %30 düşük olan bir aleti bu sene satarken ya yine bugünkü sıfır fiyatından %30 düşük ya da insanlık yapıp 2 yıldaki kullanım ve eskitme oranını düşerek %35-40 civarı düşük bir fiyata satmak gerekir.

tabi bunlar lafta.
    Sen de motorunu 2500 ver mesela olur mu ? Bir garibana iyilik yapmış olursun, tabi lafta

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlave olarak:

3 sene önce 12.000 TL'ye alınmış motorun şimdi 18.000 TL'ye satılmasından şikayetçi arkadaşlar, kendi motorlarını satarlarken ne yapıyorlar acaba?

Örneğin: 2016 yılında 15.000 TL'ye aldıkları MT-25'i bugün kaça satacaklardı? 10.000 TL'ye mi?
    10.000 TL'ye satan varsa 5 tane alabilirim şu an.
    Görüyorum ve artırıyorum, 10bine mt25 verecek olan varsa 10 tane alırım 2016 model

MimTolga

sıfırı 15 bin tl olan motoru 11 bin üzeri satmaya calısıyorsanız zaten ortada bir gariplik var demektir. ayrıca serbest piyasa oldugunu belirttim isteyen istediği fiyata satar, sadece garip buluyorum

Üslubunuz hoş değil ayrıca.

Motorumun sıfırının %30 u 2500 yapmıyor bu arada, boş konuşmaz isek ve haddiniz olmayan şekillerde bana tavsiye vermezseniz sevinirim.

Motosikleti
    Forza 250
    MimTolga

sıfırı 15 bin tl olan motoru 11 bin üzeri satmaya calısıyorsanız zaten ortada bir gariplik var demektir. ayrıca serbest piyasa oldugunu belirttim isteyen istediği fiyata satar, sadece garip buluyorum

Üslubunuz hoş değil ayrıca.

Motorumun sıfırının %30 u 2500 yapmıyor bu arada, boş konuşmaz isek ve haddiniz olmayan şekillerde bana tavsiye vermezseniz sevinirim.
    Kime göre gariplik ? Neye göre gariplik ? Bunlar öznel yargılardır. Ben üzerine basa basa serbest piyasa olduğunu söylerken üzerine tekrar yorum yapmanız da bana göre "boş konuşmak" oluyor, ayrıca yazdıklarımın hiçbirinde de hakaret yok.

Diğer mevzu da bu platform sertbest bir platform, birbirine had bildirme yeri değil, herkes düşüncesini özgürce yazıyor, kimileri kiminin düşüncesini beğenir, kimisi beğenmez, eğer yazdıklarım sizi rahatsız ediyorsa şikayet et butonu ile ilgili moderatöre bildirirsiniz, varsa gereğini yaparlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Fiyatı aslında güzel ancak 2014 model civarı aynı km duke390 lara yakın.Bu bi etken olabilir.
    Ktm zaten piyasası çok iyi olan bi marka değil naked ve racing düşük cc sınıfında bununla birlikte sezonda değiliz, şehirlerde kar olmasada şehirler arası yollar karlı ve buzlu, insanlar yılın ilk zamlı maaşını henüz almadılar 😊

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada bende konuyu dağıtmadan yorumumu yapayım. Senin ilan özelinde konusmuyorum,

İzmir piyasası berbat, aynı motoru 150 km uzaktaki şehirlerden %20 civarı ucuza bulmak mümkün, insanlar uzak mesafeleri tercih ediyor.

Hatta satılan şehrin yollarını ve yıpratma oranını hesaba katıp izmirde yaşayıp uzak şehirlerden alan manyak tanıdıgım bir insan var.

Hali hazırda izmir piyasasının altında ancak ülke genelinde ortalamanın üstünde mt-25 satan arkadasım motorunu neredeyse 1 senede zor sattı. O kadar küfretmesine rağmen mt-07 almak için karadenizde bir şehre gitti üşenmeden.

Benim de ilanım var, piyasa ortalamasında bir fiyat, ancak ölücüler fiyat düşürmek isteyenler dolu (ulan motor zaten.4.5k.)

18 bin km'ye fazla diyen tipler var, aksesuarları sök ucuza ver diyenler de. G

Cogunluk genelde takas yolu ile elden cıkarmaya calısıyor motorları onu da fark ettim.

Mesela alacagım bütçe belli, sektöre ve hükümete güvenmediğim için bütçemi inatla arttırmıyorum.

Umarım tez zamanda satılır hocam motorun.
    Doğrudur ki gayet mantıklı bir hareket, şahsen uşaktan İzmit'e motosiklet almaya gittim tek başıma Alıp 1-2 gün oyalanıp döndüm.

Kimse kusura bakmasın da çoğu kişi sırf büyük şehirde olduğundan dolayı da fiyatların cılkını çıkartmış durumda..

Km aynı yıpranma gözle görülür aynı sayılabilecek motosikletlere kullanıcı profillerinin de aynı olduğunu varsayalım birisi ankarada diye 1000 lira fazlaya satarken ötekini adana dan alıp geliyorsun 1.500 lira ucuza

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur ki gayet mantıklı bir hareket, şahsen uşaktan İzmit'e motosiklet almaya gittim tek başıma Alıp 1-2 gün oyalanıp döndüm.

Kimse kusura bakmasın da çoğu kişi sırf büyük şehirde olduğundan dolayı da fiyatların cılkını çıkartmış durumda..

Km aynı yıpranma gözle görülür aynı sayılabilecek motosikletlere kullanıcı profillerinin de aynı olduğunu varsayalım birisi ankarada diye 1000 lira fazlaya satarken ötekini adana dan alıp geliyorsun 1.500 lira ucuza
    afrika twin bakıyorum bu hava da 199 km den öteye gitmem istersen 5000 tl ucuz olsun canım ı yolda mı buldum
    sakaryadan antalya muğla konya edirne gibi 400 500 800 km uzağa gitmem hava çok soğuk o yol 1 günde gelinmez
    motor alacağım diye kendimi hasta edemem
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Kime göre gariplik ? Neye göre gariplik ? Bunlar öznel yargılardır. Ben üzerine basa basa serbest piyasa olduğunu söylerken üzerine tekrar yorum yapmanız da bana göre "boş konuşmak" oluyor, ayrıca yazdıklarımın hiçbirinde de hakaret yok.

Diğer mevzu da bu platform sertbest bir platform, birbirine had bildirme yeri değil, herkes düşüncesini özgürce yazıyor, kimileri kiminin düşüncesini beğenir, kimisi beğenmez, eğer yazdıklarım sizi rahatsız ediyorsa şikayet et butonu ile ilgili moderatöre bildirirsiniz, varsa gereğini yaparlar.

Zaten siz serbest piyasa demişsiniz bende serbest piyasa demişim,aynı şeyden bahsetmişiz ama nedense siz konuyu baska yerlere cekmeyi tercih etmişsiniz.
    takılmayın bu kadar sıkmayın canınızı herşeye. bu günler de geçer sayın forum üyesi.

Dediğiniz gibi burası serbest platform "ben basa basa şunu soylerken üstüne tekrar yorum yapmanız bos konusmak oluyor" cümleniz zaten ikinci cümleniz ile tezat.
    Size serbest platform bize değil mi?

Bu arada izin yorumlarınızı genel olarak okumadan gectiğim için ufak bir yanlış anlasılma olmuş sanırım. yoksa sizi ciddiye alıp sizin mesajınızın üzerine birşey yazdıgım yok.

iyi forumlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:16 ----------

Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kesinlikle hocam ciddi fiyat farkı varç

Düşük bütçeli motorlar için konusuyorum hadi 10 bin tl'lik motor büyükşehirde 11 olsun tamam anlarım da kücük şehirde 8e bulurken büyükşehirlerde 12'den baslıyor aynı motor.

Satıcılar da bir garip, bazen sacma sapan cevaplar geliyor valla saydırıyorum artık. Motora takas öneriyor, üstüne örnek veriyorum 5 bin tl istiyor, diyorum ki hocam sizin motorun piyasası 8 bin, gelmiş "yok 8 bine aldıgın motor cok üzer yolda bırakır iyi kullanılmamıştır"

Filozof herkes.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

abi konu o değil ki konu başka bir konu yani nerelere gittik ya yine hahaha

abi konu o değil ki konu başka bir konu yani nerelere gittik ya yine hahaha
    abi o değil de domatesin fiyatı yükselmiş yine.

bu forumda hangi konu sapmadan gidiyor ki

abi o değil de domatesin fiyatı yükselmiş yine.

bu forumda hangi konu sapmadan gidiyor ki
    hahahahahahah sen iyi değilsin hacım

Toplumun motosiklete bakışı belli. Parası çok kıymetli olan bir milletiz. Motosiklet şuanda çoğunluğun bu kadar para etmez dediği diyeceği bir ürün haline geldi. Bu yüzden ve ekonomi nedeni iel 50-125 cc motosikletler satılıyor. Bunların japon olmayanları 2 senede dağılacak.Japonlar ayakta kalacak. Ancak 2006 daki o pick satışlarda olduğu gibi 50cc lik çinli scooter alanlarda 1 yıl sonra o kadar para verdik sürekli arıza çıkarıyor diyecek..

Türkiye motosiklet pazarı budur.. Çok küçük bir azınlık motosikleti motosiklet diye alır.Bu gidişle Honda - Yamaha haricinde 200cc ve üzeri markanın faaliyetlerini sürdürebilmesi çok zor görünüyor. İkinci eli talep görmeyen bir ürünü tüketici almaz.. Örnek: Mazda harika bir arabadır ama 2. eli zayıf diye kimse almaz..

Motosikleti
    Forza 250
    Forumumuzda filozofların, psikologların, sosyologların ya da en azından öyle yapıyormuş gibi rol kesenlerin olması beni çok mutlu etti. Ne kadar seviyeli bir ortam.

fuardan sonra yüzde22 zam gelicekmiş öyle diyorlar

fuardan sonra yüzde22 zam gelicekmiş öyle diyorlar
    gelsin gelsin.

mesela 20 bin tl oldugu için alamadıgım motora bahane olarak %22 zam geldi diye alamam en azından

Neomeo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ironmax 250
    Mal ederini buluyorsa satılır.
    Satıcının ilan ettiği fiyat, piyasada karşılık bulmuyorsa satılmaz.

CRF250L motosikletimi Kasım ayında sattım, hatta çok da iyi fiyata sattım, temizliğinden dolayı. İzmir'den , boşboğaz ölücüler dışında pek arayan soran olmadı, Konya'dan bir alıcı çıktı, geldi aldı gitti. Toplamda 3 hafta bile durmadı ilanda.

Sonrasında ben de Xmax almaya karar verdim, İzmir'de alabileceğim altrnatiflerin tam 3.000TL altına, gittim Bursa'dan aldım geldim Aralık ayında.

İzmirli satıcılar 6 ay - 1 sene ilanda araç tutuyorlar, akla mantığa sığacak birşey değil. Baktın 1-2 ayda satmıyorsa, demek ki fazla para istiyorsun. EĞER CİDDİ SATICIYSAN fiyat düşür, haaa değilsen, orada öyle ilanda dursun diyorsan, ona birşey demiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)