Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motoru tek başına satmaya gideceğim başıma bir şey gelir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Merhabalar, ilk motorumu satmaya götüreceğim pazar günü. Motoru kaçırma vesaire olaylarına önlem olarak ne yapabilirim? Şehir istanbul avrupa yakası. Refakat edecek arkadaşım yok açıkçası.
    kurubuzz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Anahtar her daim sen de olsun. Bir tur atayım derse, yanında da başka motorlu arkadaşı falan yoksa gelen kişinin sakın verme. Onun haricinde kasma, pısırık olma sorunsuz satarsın. Paranı almadan imza falan da atma.
    cıbılduck bunu beğendi.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun tüm benzini çek ya da bitir. Sonra şırıngayla 32 mm benzin koy. Koşarak yetişebilirsin böylece.
    cıbılduck ve UzunYolAdami bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kesinlikle tek başina gitme,

Zaten alicida tek gelmeyecektir,

Alicidan parayi,dijital olarak talep et.(eft/havale)

Noterde,sadece muhatap oldugun ve ucretini aldigin/alacagin kişiye devir ver.

Zirâ

Abi benim acil işim çikti ben sana parayi gonderiyorum,dayioglu,emmioglu,kuzen,kankam,kahved eki okey badim vs.gelecek sen bekle devri ona ver gibi,taklaci guvercin ayaklarina gelme.

Ayrica,

Paranin gercek olup olmadigini dogrulamak icin gidecegin bir yerde(banka,dovizci,kuyumcu vs.),alicidan ters laflar işitebilirsin.

Diger detaylari yazmiyorum,forumdaki arkadaşlarada yazacak birşeyler kalsin.

Ben oltayi/misinayi ayarladim,balik tutmak sana kalmiş..

Neyse,

Sofra hazir ben akşam yemegini gömmeye gidiyorum,malum beygir aç.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    vekalet vs işleriyle uğraşma.. notere gidin al gülüm, ver gülüm..
    test etmek isterse ki isteyecek... birlikte binin motora... kuytu yerlerde de buluşma...
    hatta sen neden gidiyorsunki... bırak o gelsin...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Adam illa test etmek isteyecektir. O nedenle vermek durumunda kalırsanız öncesinde muhakkak ehliyetini kontrol edin ve fotoğrafını çekin.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Kötüyü düşünme kardeşim ama tedbiri de elden bırakma. Test etmek isterse sende artçısı ol, noterde parayı eft/havale ile hesabına geçmesini iste. Hayırlı alış verişler şimdiden.

yasincig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Forza 250 Forza 300 Suzuki DL 650 Forza 250
    Merhaba test için okul bahçesi uygun olur sanırım kapıyı da kapatırsın tamamdır.

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle tek başina gitme,

Zaten alicida tek gelmeyecektir,

Alicidan parayi,dijital olarak talep et.(eft/havale)

Zirâ

Abi benim acil işim çikti ben sana parayi gonderiyorum,dayioglu,emmioglu,kuzen,kankam,kahved eki okey badim vs.gelecek sen bekle devri ona ver gibi,taklaci guvercin ayaklarina gelme.

Ayrica,

Paranin gercek olup olmadigini dogrulamak icin gidecegin bir yerde(banka,dovizci,kuyumcu vs.),alicidan ters laflar işitebilirsin.

Diger detaylari yazmiyorum,forumdaki arkadaşlarada yazacak birşeyler kalsin.

Ben oltayi/misinayi ayarladim,balik tutmak sana kalmiş..

Neyse,

Sofra hazir ben akşam yemegini gömmeye gidiyorum,malum beygir aç.
    En güzel ve açıklayıcı yorum olmuş

Tavsiyem test ederek satma veya alırken alma. Götürün bir ustaya test edecek binecek birisi varsa tarafsız usta binsin ben şahsen motosiklet alırkende satarkende bindirtmem başkasını ne olacağı belli olmaz o üzerinden gelir başkası çarpar olan sana olur. o yüzden anlamıyorsa sesinden gidişinden anlayacak ustaya götürmeyi teklif et yoksa al gülüm ver gülüm olsun.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    cibilduck vak vak vak ben sana arkadaşlik ederim semtini söle sana kimse bisey yapamaz basina bisey gelmez tüm forum üyeleri arkanda yalniz deyilsin 😊
    cıbılduck bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Üstteki arkadaş çok boş konuşmuyor mu sizce de ya??

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    test ettirme bence ben asla test ettirmem şahsen git bayi de test motorunu dene eksper filan ne istiyorsa yaptırabilir ama turlıyım nedir

Motosikleti
    falcon flash 100
    İnsan 10 liralık bere alırken bile başına takıp deniyor bilmem kaç bin lira vereceği motosikleti de denemesi gayet normal. Yakınındaki bir okulun bahçesinde denet denemek isterse. Motosiklet benim üzerimde sizi tanımıyorum kaza bela olur sonra ben mes'ul olurum onun için denemek isterseniz falanca okulun bahçesine gelin deyin. Trafikte denetmiyorum. Birde sizin bu motosikleti kullanmak için ehliyetiniz var mı? yanlış anlamayın görmek istiyorum deyin o sırada cep telefonunuz hazır olsun hemen ehliyetin bir resmini çekin veya binerken ehliyet sizde dursun sonuçta okul bahçesi.

Ayrıca fazla pin pirikli olmayın hayat cesurları sever. Cesur olmak tedbir almaya engel değildir.
    Mallaca bunu beğendi.

Motosikleti
    2003 Kanuni Seyhan 125
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıdaki uyarı önemlidir. "Benim hesapta para yok, dayımın hesabından göndereceğim" kabul edilmemelidir. Devir kime yapılacaksa, para bizzat onun hesabından gelmelidir.
    espresso ve cıbılduck bunu beğendiler.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan 10 liralık bere alırken bile başına takıp deniyor bilmem kaç bin lira vereceği motosikleti de denemesi gayet normal. Yakınındaki bir okulun bahçesinde denet denemek isterse. Motosiklet benim üzerimde sizi tanımıyorum kaza bela olur sonra ben mes'ul olurum onun için denemek isterseniz falanca okulun bahçesine gelin deyin. Trafikte denetmiyorum. Birde sizin bu motosikleti kullanmak için ehliyetiniz var mı? yanlış anlamayın görmek istiyorum deyin o sırada cep telefonunuz hazır olsun hemen ehliyetin bir resmini çekin veya binerken ehliyet sizde dursun sonuçta okul bahçesi.

Ayrıca fazla pin pirikli olmayın hayat cesurları sever. Cesur olmak tedbir almaya engel değildir.
    En akla yatkın çözüm bu bence.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kapalı Alanda denet ve tek gitme. Okul bahcesi, otopark, cıkışı tek yer olan bölgelerde denet.

Forumda bazı tipler var "hayatta motoruma bindirmem artçı da almam , göstersin ustaya alsın" tarzında yorum yapan, onlar gelir ise ciddiye alma.

2 bin tl'lik motor da alacak olsa insan denemek ister, bu en dogal hakkıdır. Kımse motoru zorla sattırmıyor, zorla aldırmıyor. Bir tarafın motora ihtiyacı diğer tarafın da paraya ihtiyacı var, müşteri her zaman haklıdır.

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Ciddi ciddi denemek istiyorum diyene motorlarınızı veriyormusunuz ya???
    Şaşırdım gerçekten. Asla ve asla denetmem, çok istiyorsa artçı oturur, 5dakika dolanırım. Ekspertize götürsün orda binen biner. Ama asla alıcıya kullandırtmam.

Daha da ötesini söyliyim. Son aldığım motorun sahibi, kaskosu bittiği için motoru ekspertize götürmedi. Al ustanı gel, paraya ihtiyacım var, yolda kaza riskini alamam dedi.

Alıcıyla motosikletinizin yetkili servisinde buluşun. Etrafınızda gerektiğinde olaya müdahale edebilecek, motorcu insanlar olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Rks Rk 150
    Deneyecek tabi denemeden neye göre alsın motoru? Görünüşüne göre mi? Markasına göre mi? Motorun temiz olması yetiyor mu sadece? Denetme diyenlere kulak asma ehliyeti var ise sende artçı olarak arkasına bin alıcı kullanıp görsün kararını versin senin gitmeni tuhaf buldum satıcı değil alıcının gelmesi lazım normalde

Simsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul'un neresindesin yardımcı olmaya çalışalım
    cıbılduck bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)