Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motoru satarken parayı dövizciye götürtüp saydırdım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    pcx mi sattım keşke satmasaydım gelen kişiler serseri tipliydi ilanlara gelen aptal aptal msjlardan bıktığım için 7400 ye sattım şu an 2013 modeller 8 altında yok keşke çekip gitseydim neyse dövizciye gidip saydırdım parayı çünki o anda acele yaparken arada sahte para çıkar iyi yaptım cins misin dedi bana kendimi tuttum keşke tutmasaydım bazen tutuk kalıyorum iyilik yaramıyoır bu millete
    Riptalon bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    En iyisini yapmışsın, kendini tuttuğun da iyi olmuş. Bir daha görmeyeceğin bir adamı sadece ufak bir iki kelam için dövmek/dövmeye çalışmak veyahutta tartışmak sağlıklı olmazdı. Herkes saydırmalı bence.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    satışı vermeden saydıysan iyi etmişsin

Motosikleti
    Forza 250
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    ---
    ben motoru bu tiplere sattığım için üzülüyorum elinde teşbih caka satan bi tipleri vardı elinde de nakiti vardı bıktım arık salak salak msjlardan da bende verdim
    ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sanki kendinize kızıyorsunuz.

Bence durumu en kısa zamanda kabullenin.

İki seçenek arasında kalmışsınız. Ya motoru daha uzun süre satmaya uğraşacaksınız, ya da piyasa altına da olsa nakit teklif eden birine şimdi satacaksınız. Siz ikincisini tercih etmişsiniz.

Probleminiz, almaya gelen insanların "serseri görünümlü, elinde tespih caka satan tipler" olması...

Eğer bundan foruma başlık açacak kadar rahatsız oluyorsanız, satmasaydınız. Sonuçta kimse zorla almıyor sizden.

Ya da "en iyi teklifi veren, beni de dolandırmaya çalışmayan alıcıya satarım, tipi karakteri beni alakadar etmez, işime bakarım" deyin. E herifler de eksik ya da sahte para vermemiş. E problem ne o zaman?

Bana öyle geliyor ki problem, işinizi görmek için tasvip etmediğiniz insanlarla iş yapmış olmayı sindirememeniz. Ama yapmışsınız. O yönde karar vermişsiniz. Olmuş bitmiş. Kendiniz hakkında yeni bir şey öğrendiniz. Belki ilerde daha farklı kararlar vermenize yol açar.
    piri_reis, maktama ve skucukyazici bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar 400
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki kendinize kızıyorsunuz.

Bence durumu en kısa zamanda kabullenin.

İki seçenek arasında kalmışsınız. Ya motoru daha uzun süre satmaya uğraşacaksınız, ya da piyasa altına da olsa nakit teklif eden birine şimdi satacaksınız. Siz ikincisini tercih etmişsiniz.

Probleminiz, almaya gelen insanların "serseri görünümlü, elinde tespih caka satan tipler" olması...

Eğer bundan foruma başlık açacak kadar rahatsız oluyorsanız, satmasaydınız. Sonuçta kimse zorla almıyor sizden.

Ya da "en iyi teklifi veren, beni de dolandırmaya çalışmayan alıcıya satarım, tipi karakteri beni alakadar etmez, işime bakarım" deyin. E herifler de eksik ya da sahte para vermemiş. E problem ne o zaman?

Bana öyle geliyor ki problem, işinizi görmek için tasvip etmediğiniz insanlarla iş yapmış olmayı sindirememeniz. Ama yapmışsınız. O yönde karar vermişsiniz. Olmuş bitmiş. Kendiniz hakkında yeni bir şey öğrendiniz. Belki ilerde daha farklı kararlar vermenize yol açar.

hem acı hem dobra
    Kisbee 50 (2017-2018) - CBF 150 (2018-...)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Cinsim işine gelmiyorsa başka motosiklete git diyememişsin, adamların yüzüne karşı söyleyemediğini arkalarından dağlara taşlara haykır bi faydası olmaz senin aciziyetini gösterir ancak.

Hesaba havale yada eft ettirseydin ne kendini nede alıcıyı oyalamamış olurdun.
    skucukyazici bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Hayatta en pahalı şey tecrübedir. Ama insan mecbur kalabiliyor.

Bir tanıdığım teyze evini kiraya vermek istiyordu. İlana koyma, insanlara evi gösterme konusunda yardımımı istedi. Sahibinden kiralık olduğu halde çakal emlakçılar kendi kiralayacak gibi konuşuyor, bir akrabam tanıdığım kiralayacak şeklinde beyanda bulunuyorlardı. Yine bir emlakçı bizi ofisine çağırdı, içeride de gazete okuyan, laptobuna bakan bir tip var. Herif yüzümüze bakmıyor. Teyzeye, adamın da yanında "teyzecim böyle tiplere evini kiraya verme. BAksana adamın hareketlere, tipe" dedim. Kulağıma eğilip "yavrum ne yapayım o paraya da ihtiyacım var" dedi. Eee sustum kaldım. Ya kira parasını ben verecektim, ya da sesimi çıkartmayacaktım. Adam evi kiraladı, bir yığın aidat ve kira borcuyla defoldu gitti.

Motorunu satan arkadaş da gözü gibi baktığı motorunun "lavuk" tiplere gitmesini, adamların buna hem laf sokup hem artislik yapmasını kendine yedirememiş haklı olarak ama motoru da satması lazım bir yandan. Kendisini anlıyorum.

Unut gitsin hocam. Dediğini yaptırmışsın ya. Yalnız 50 liraya gömlek satsan da paranı banka üzerinden al.
    Moto43, espresso ve f0cus bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    ---
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir tanıdığım teyze evini kiraya vermek istiyordu. İlana koyma, insanlara evi gösterme konusunda yardımımı istedi. Sahibinden kiralık olduğu halde çakal emlakçılar kendi kiralayacak gibi konuşuyor, bir akrabam tanıdığım kiralayacak şeklinde beyanda bulunuyorlardı. Yine bir emlakçı bizi ofisine çağırdı, içeride de gazete okuyan, laptobuna bakan bir tip var. Herif yüzümüze bakmıyor. Teyzeye, adamın da yanında "teyzecim böyle tiplere evini kiraya verme. BAksana adamın hareketlere, tipe" dedim. Kulağıma eğilip "yavrum ne yapayım o paraya da ihtiyacım var" dedi. Eee sustum kaldım. Ya kira parasını ben verecektim, ya da sesimi çıkartmayacaktım. Adam evi kiraladı, bir yığın aidat ve kira borcuyla defoldu gitti.

Motorunu satan arkadaş da gözü gibi baktığı motorunun "lavuk" tiplere gitmesini, adamların buna hem laf sokup hem artislik yapmasını kendine yedirememiş haklı olarak ama motoru da satması lazım bir yandan. Kendisini anlıyorum.

Unut gitsin hocam. Dediğini yaptırmışsın ya. Yalnız 50 liraya gömlek satsan da paranı banka üzerinden al.
    sen anlamışsın beni zaten peşin aldım 7.600 gibi satcaktım 7.400 oldu nakit aldım zaten ben zengin soytarı bir tip değilim her kuruşa bazen ihtiyacım oluyor aradım teşekkür eder insan dedim s git dedi bana bu it bende saydırdım bu itoğlu it nerden çıktı geldi bu it

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

bazen insanın boşluğuna geliyor yoldan geçerkenede motoru satarkene birisi denk geldi onun yanında yalvarınca utandım hayır diyemedim bende hadi hayır yapalım dedik benim yaradılışm bu bazen tutamıyorum kendimi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cinsim işine gelmiyorsa başka motosiklete git diyememişsin, adamların yüzüne karşı söyleyemediğini arkalarından dağlara taşlara haykır bi faydası olmaz senin aciziyetini gösterir ancak.

Hesaba havale yada eft ettirseydin ne kendini nede alıcıyı oyalamamış olurdun.
    ne alakası var ben dertleşme manasında buraya konu açtım evet acziyetim iyilik yapmam bazen boşluk oluyor insanda arkasından konuşmak ne alaka şimdi arayıp ağzıma geleni söyledim

Motosikleti
    falcon flash 100
    Sana motosikleti satmak koymuş. İçindeki satmak zorunda olmanın verdiği acıyı sağa sola ( alıcıya ) laf söyleyerek çıkarmaya çalışıyorsun. Alıcıyı da senin onlara güvenmemen parayı döviz bürosunda kontrol ettirmem rahatsız etmiş. Rahatsızlığını çok şık olmayan bir şekilde belirtmiş. Kaç kişi alışverişte verilen paraları sağda solda kontrol ettiriyor ki? Pek alışık olunmayan durum.

Paranın her kuruşu herkes için değerli. Motosikleti satışa çıkarmışsın artık o nasipten çıkmış üç eksik, beş fazla diye hesap yapmanın sonu yok sen satıp paranı cebine kazasız belasız koyduğuna bak.

Neyse fazla takma kafaya olur böyle şeyler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hocanin dedigi gibi..

Parayi veren düdüğü çalar..

Burada,para verenin kim ve nasil bir tip oldugu mühim değil..

Takma kafana dostum,sonuçta motoru alan kişiyi nüfusuna almayacaksin.

Herkes kendi yoluna bakar.al sat işleri böyledir.

Hee,o lafi ilk başta soyletmemek için şöyle diyebilirdin,

Arkadaşim yanliş anlama,kontrol guvene mani değildir.ne olur ne olmaz.

Emin ol o lafi soylemezlerdi.

Sendede,ilk izlenimden dolayi bir antipati oluşmuş gard almişsin.adamlarda ulen biz taklacimiyiz diye ters yapmiş..

Mevzu bundan ibaret..

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben satarken nakit olarak elden almaya karşıyım bu tarz durumları bende düşündüm araya sahte falan sıkıştırır diye her zaman bankadan hesabıma havale yaptırırm havale ederim. nakite karşıyım ben.
    Moto43 bunu beğendi.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    İngiltere'de sahte para elinize gecerse, ptt'ye gidip gercegiyle degistirilebiliyormussunuz.
    Burada ne oluyor bilmiyorum.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kızını istemeye geldiklerinde beni çağır.
    O cümbüşü kaçırmak istemem.
    Osm@n bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii ki. Hangimizin başına gelmemiştir ki çıkarı ile prensipleri arasında seçim yapmak zorunda kalmak? Kolay değil. Şahsen çok kötü tercihlerim oldu geçmişte.

Ama farkındalık önemli. "Zorundaydım, yaptım" veya "çıkarımı düşünüp yaptım" derse rahat eder insan. Kendini tanımış olur. İleride benzer durumlarda daha bilinçli davranma şansı elde eder.

Ama "boşluğuma geldi, iyilik yaptım, hayır olsun dedim" türü kendi kendine söylediği yalanlar rahat bırakmaz insanı...
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eldeki kuş, teldeki kuştan daha iyidir. Boşverin, üzülmeyin, satabilmişsiniz, iyi olmuş.
    Moto43 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eldeki kuş, teldeki kuştan daha iyidir. Boşverin, üzülmeyin, satabilmişsiniz, iyi olmuş.
    Kuşun cinside onemli,

Paçali
    Taklaci
    Oyuncu

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuşun cinside onemli,

Paçali
    Taklaci
    Oyuncu
    Bilemem üstat, ben kuşları hep 2'ye ayırmışımdır. Bunlar; otobur tavuskuşu ve etobur şahin..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    satmasaydın allahım ya

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)