Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Redbull Custom Lifan xplore 200 motorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Fiddle 2 , Cbr250r , Lifan xplore 200m
    Herkese merhabalar forumda yeniyim . Motorumu bu ağustos ayında aldım , almadan önce kafamda projesi vardı, bütün parçaları orjinaldi siyah renkdi ve boyası hep güneş yanığıydı, 19 yaşındayım lise arkaşım motoru sıfır almıştı çin mallarına karşı ön yargılı olsam da kullandığı süreç boyunca sıkıntı çıkarmadığına şahit olduğum için güvenip alabildim.Fotoğraflarını paylaşıyorum merak ettiğiniz soruları cevaplayabilirim, iyi forumlar

emenyasin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel olmuş ellerine sağlık, bir de güzel bir plakalık ve plaka ile muhteşem gözükür

Motosikleti
    teşekkür ederim , evet plakalığım kırıldı önce plastik kaynak yaptırmayı düşündüm ama araştırıyorum şuan katlanır plaka alıp sabitleyeceğim sanırım

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eline emeğine sağlık, ben de beğendim.

Motosikleti
    Tesekkur ederim

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    yolda da gayet ilgi çektiğine eminim yakışmış baya emeğinize sağlık
    bir sorum olacak motor bloğunun üstündeki lifan yazısını boyadın mı yoksa yapıştırma vb bir şey mi ?

Motosikleti
    Tesekkur ederim, motor bloğu sticker değil kağıt bant ile çerçeveleyip mat siyah sprey ile boyadım direkt , sıcaktanda etkilenmedi kullaniyorum bayagidir 👍🏻

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:32 ----------

Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolda da gayet ilgi çektiğine eminim yakışmış baya emeğinize sağlık
    bir sorum olacak motor bloğunun üstündeki lifan yazısını boyadın mı yoksa yapıştırma vb bir şey mi ?
    Nasıl cevap veriliyor tam kestiremedim 🤣 Yazdım okursunuz umarım

Motorun çok güzel olmuş ellerine sağlık. Ben dış kaplamayı sorcam, çizimini baskısını falan kendin mi yapıp uyguladın yoksa profesyonel birisine mi yaptırdın?

Ben de küçük bir parça için dış mekan baskısı alarak kendim uyguladım ama tasarımını beceremedim bir türlü.

Motosikleti
    Alıntı TacoNikky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun çok güzel olmuş ellerine sağlık. Ben dış kaplamayı sorcam, çizimini baskısını falan kendin mi yapıp uyguladın yoksa profesyonel birisine mi yaptırdın?

Ben de küçük bir parça için dış mekan baskısı alarak kendim uyguladım ama tasarımını beceremedim bir türlü.

Teşekkür ederim, baskı işi şöyle ; önce kafanda temayı belirleyip internetten ona göre png görüntü topluyorsun (örneğin redbull logo png diye ) sonra topladığın pngleri motorunla beraber reklamcıya götürüyorsun diyorsun ki bana bu görselleri birleştir şöyle şöyle bi kaplama yap arka plan sarı temalı olsun vs vs. Reklamcı motorundan şablon çıkartıyor grenajların ebatları bilgisayara geçiyor ordan da kaplamayı sanal olarak giydiriyor , kaplama uygulanmadan önce de nasıl görüneceğini görebiliyorsun beğenmediğin yerleri değiştirtebiliyorsun yazı ekletebiliyorsun filan. Yapıştırma işini de reklamcı kendi yaptı. Bir de sana tavsiyem reklamcı aldığı paranın yüzde doksanını tasarım için alıyor kalan yüzde onu malzeme ücreti , yani orjinalleri bastırtırken stickerların yedeğini de yaptırırsan çok bi fiyat farkı olmaz motoru devirince filan da tekrar gidip yeni stickerı yapıştırtabilirsin.

Çok güzel olmuş , genel olarak memnun musun peki ?

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    @buteo başkan sen kafandaki modele karar ver al geç. Bu kadar araştırmak yerine al bin bir motora. Çok farklı farklı modellere kafan gider oksa öyle Bu araştırma işinin sonu yok.
    Bu arada ben de beğendim bayağı güzel olmuş.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ülkede plakalar app boyunda olsa tadından yenmezdi çok güzel olmuş motor ama plaka gelince bütün güzelliğin içinden ben burdayım çirkin bir parçayım diye bağıracak ama olsun tatlı çipetpet olmuş

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Açık konuşayım, "yine bir rezalet ile karşılaşacağım muhtemelen" diye düşündüm başlığı okuyunca, çünkü profesyonel yardım almayan insanlar custom hayalleriyle kesip biçince sonuç facia oluyor genelde... İstisna olan çok ender örneklerden biri olmuş. Reklamcı aldığı paranın hakkını vermiş bence...
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ülkede plakalar app boyunda olsa tadından yenmezdi çok güzel olmuş motor ama plaka gelince bütün güzelliğin içinden ben burdayım çirkin bir parçayım diye bağıracak ama olsun tatlı çipetpet olmuş
    Öyle demeyin. Rüzgarı arkanıza aldığınızdaki performans avantajını düşünün
    berk_cglr bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açık konuşayım, "yine bir rezalet ile karşılaşacağım muhtemelen" diye düşündüm başlığı okuyunca, çünkü profesyonel yardım almayan insanlar custom hayalleriyle kesip biçince sonuç facia oluyor genelde... İstisna olan çok ender örneklerden biri olmuş. Reklamcı aldığı paranın hakkını vermiş bence...

Öyle demeyin. Rüzgarı arkanıza aldığınızdaki performans avantajını düşünün
    efsane bir yaklaşım olmuş üstad

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı emirkul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim, motor bloğu sticker değil kağıt bant ile çerçeveleyip mat siyah sprey ile boyadım direkt , sıcaktanda etkilenmedi kullaniyorum bayagidir 👍🏻
    Sıcağa dayanıklı özel spray boyalar mevcut... Deneyecekler tercih edebilir:

https://www.rustoleum.com/product-ca...igh-heat-spray

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    çok çok güzel olmuş iyi günlerde kullan kardeşim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler