Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rks 150 s motorsikletim 5 vites 7000 devirde gaz kesip geri alıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

S.a rks 150 s motorsikletim 4üncü ve 5 inci vites 7000 devirde anlık gaz kesip geri topluyor genellikle 5 inci vites te bunu tekrarlıyor ustalara götürüyorum motor kesiciye giriyor diyorlar motor daha yeni 1450 km de ustanın biri motor daha yeni diye diyor biri 1000 km daha sür kesiciyi iptal edelim diyor biri öndişliyi tornaya sokmamız lazım diyor yardımcı olursanız sevinirim kafam çok karıştı bunun sebebi nedir ne yapmam lazım teşekkürler şimdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...c-son-hiz.html

Yukardaki konuya bir göz at.

Garantiye gönder motoru, kesici, hava filtresi, beyin vs. olabilir.

Ön dişliye müdahale etmemiz lazım diyen ustaya pek güvenmedim acıkcası.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Benim motorda da aynı problem vardı. Benzin filtresini ve karbüratorü temizledim sorun biraz daha düzeldi. Artık 9bin devirlerde tekleme yapıyor. Facebook gruplarında statör problemi yada ateşleme problemi olabileceğini söyleyenler oldu. Karburatör büyütüp problemi çözenlerde var. Bana en mantıklı gelen karbüratörün benzini yetiştirememesinden dolayı böyle problem çıkıyor.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Nasıl ustalarla karşılaşmışsın sen? :D
    O muhtemelen benzin filtresi, hava filtresi, karbüratör, beyin bunlardan biri olur. Ve büyük ihtimalle o motorda kesici yoktur varsa bile 7000' de girmez.

Yüksek ihtimalle beyin ile alakali bir durum gibi.

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    O ustalar yüzünden zaten millet motordan soğuyor, adam aynen o dedikleri yapacak, sonra sorun çözülmeyecek sonra ben bilmem niye getirdin ki bana bunu diyecek. Sonra sen sinirden saçını başını yolacaksın. Sonra başka ustaya götürcen o motoru komple indirmemiz lazım diyecek, o da beceremeyecek. Garantisi varsa garantisini yaptır, herşeyi evraklandır. faturalandır.

Ön dişliye müdahale edecek olan kendi garanti servisi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Kesici var bugün başka bir ustaya götürdüm motor yeni açılması lazım ondan yapıyordur dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Garantisi var ama servisi berbat ön dişlisini tornaya vermemiz gereken diyen kendi servisi

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    En basitinden buji kontrol edildi mi

Edilmedi götürdüğüm ustalar bakmadı bile anlattım durumu hepsi ayrı birşey söyledi

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı blok rks150 var bende..2 yıl once anlattığına benzer durum yaşadım biriki hafta birkaç kez Ve kendiliğinden duzeldi.Motor o zaman 13000 kmde falandı..9000 devir 4.5. viteslerde yapiyordu..Bu motorlarda kesici yok diye biliyorum, benimkinde kesici kesin yok

Bujilere baktır değiştir, karburatoru temizlet..
    Daha da duzelmezse alternatif olarak soyluyorum elektriksel arıza olabilir..Son olarak yan sehpa müsürünü iptal edip deneyebilirsin, ordan da yapabilir bu aniden sanki gaz kesilip ileriye atılma durumu..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)