Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MT 25 Far Ampulünün Patlaması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT 25 ABS
    Selam arkadaşlar.

Garanti kapsamındaki 2018 model 10 bin km deki MT 25 motosikletimin ön far ampulü patladı.
    Ampulün bu kadar erken patlaması ayrı bir konuda garantisi devam eden motosikletin far ampulünü özel bir yerde led veya halojen ampul ile değiştirsem garanti yanar mı?.
    Vaya yetkili servis garanti kapsamında ampul değişimi yapar mı?
    Zaten 10 bin bakımı geldi motosikletin. Gitmişken yetkili serviste mi işlem yaptırayım.
    Dışarıda 30 TL lik bir işlem. Parasında değilim ama küçük bir işlem için yetkili serviste de kazıklanma durumuna düşmek istemem açıkçası.
    Ayrıca led mi taktırayım yoksa halojen ampulle devam mı edeyim?
    Önerebileceğiniz h4 led var mıdır?
    Çok soru oldu kusuruma bakmayın. Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Elektriksel bir arıza olduğunda, bunu ampule bağlayıp, sana sıkıntı yaratması olası bir durum. Yamaha daha önceden takip cihazı taktırma işlemi için garanti yanar dedi. Getirip size taktırayım dedim gene yanar dedi. Hatta motor yağına bile yamalube dışında koyarsak gene garanti sorun çıkartır dediler. Sen garanti bitene kadar he de. Sonra ne istersen yaparsın zaten

Motosikleti
    Yamaha MT 25 ABS
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektriksel bir arıza olduğunda, bunu ampule bağlayıp, sana sıkıntı yaratması olası bir durum. Yamaha daha önceden takip cihazı taktırma işlemi için garanti yanar dedi. Getirip size taktırayım dedim gene yanar dedi. Hatta motor yağına bile yamalube dışında koyarsak gene garanti sorun çıkartır dediler. Sen garanti bitene kadar he de. Sonra ne istersen yaparsın zaten
    Normal h4 halojen ampul taktırsam dışarıda nereden anlayacaklar ki?
    Ayrıca bu kadar kısa bir sürede ampul kesmesi de ayrı bir konu zaten.
    MT 25 ABS

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Eski motorlarim,Xmax ta ve crypton da başima gelmişti,nem ve islaklik sebebiyle kafadaki kablolar oksit yapmisti.wd40 kontak spreyle cozdum sorunu.

Sanirim piyanocunun elektrik tesisati biraz nazlı.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyanocunun servisleride nazlı. Herşeye bir bahane buluyorlar.

Motosikleti
    Yamaha MT 25 ABS
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski motorlarim,Xmax ta ve crypton da başima gelmişti,nem ve islaklik sebebiyle kafadaki kablolar oksit yapmisti.wd40 kontak spreyle cozdum sorunu.

Konuyu biraz araştırdım.
    Birçok MT 25 ve R 25 kullanıcısı aynı sorunu yaşamış.
    Yani ortalama motosiklet 10 bin km ye geldiğinde ön farda ki h4 ampul kesiyormuş.
    Belkide kalitesiz bir ampul kullanmış olabilir Yamaha maliyeti düşürmek için.
    Motosiklet henüz 1 senelik. Büyük bir ihtimal ampul patladı.
    Patlamayan ampul taktırmak gerek
    MT 25 ABS

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı cuysal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.

Garanti kapsamındaki 2018 model 10 bin km deki MT 25 motosikletimin ön far ampulü patladı.
    Ampulün bu kadar erken patlaması ayrı bir konuda garantisi devam eden motosikletin far ampulünü özel bir yerde led veya halojen ampul ile değiştirsem garanti yanar mı?.
    Vaya yetkili servis garanti kapsamında ampul değişimi yapar mı?
    Zaten 10 bin bakımı geldi motosikletin. Gitmişken yetkili serviste mi işlem yaptırayım.
    Dışarıda 30 TL lik bir işlem. Parasında değilim ama küçük bir işlem için yetkili serviste de kazıklanma durumuna düşmek istemem açıkçası.
    Ayrıca led mi taktırayım yoksa halojen ampulle devam mı edeyim?
    Önerebileceğiniz h4 led var mıdır?
    Çok soru oldu kusuruma bakmayın. Saygılar.
    led takacaksan photon milestone en güçlülerinden..

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kroniktir 35k mt25 kullanan birisi olarak 5 kere değiştirdim. Sende sürekli değiştiriceksin o yüzden elinden geldiği kadarıyla dandik ucuz bir şeyler al.30 tl ye h4 ampüller var gidipte osram falan alma yine patlıcak çünkü :D o yüzden osrama 100 tl vereceğine 3 tane ampül alırsın patladıkça devam edersin. Bu arada söküp takması tam bir işkencedir

Motosikleti
    Yamaha MT 25 ABS
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kroniktir 35k mt25 kullanan birisi olarak 5 kere değiştirdim. Sende sürekli değiştiriceksin o yüzden elinden geldiği kadarıyla dandik ucuz bir şeyler al.30 tl ye h4 ampüller var gidipte osram falan alma yine patlıcak çünkü :D o yüzden osrama 100 tl vereceğine 3 tane ampül alırsın patladıkça devam edersin. Bu arada söküp takması tam bir işkencedir
    O zaman doğru teşhis yapmışım bende.
    Peki kaliteli led alsam taktırsam o da mı patlayacak yine.
    MT 25 ABS

Motosikleti
    yamaha mt-25
    ampulu kendiniz değiştirmeyi öğrenin çok zor değil.

cuysal bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 25 ABS
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ampulu kendiniz değiştirmeyi öğrenin çok zor değil.

https://www.youtube.com/watch?v=14rw...&index=30&t=0s
    Video için teşekkürler.
    Çok faydalı oldu.
    MT 25 ABS

Motosikleti
    YZFR25
    Evet r25 mt25 genel bi olay 10k da kısa ampülün patlaması ama bu bence normal. Kullandıkları ampül belli hatırlamıyorum ama kaliteli bi marka. Araba gibi değilki marşa bastığın an bu far gecede yanıyor gündüzde yanıyor. Sadece geceleri yansa 30 bin e tekabul eder bana göre. Kişi göre değişir ben gündüz sürekli dolşaıyorum gece biyerden biyere gidiyorum genelde..

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Led takacaksanız philips, narva gibi markaların ürünlerini kullanın aksi takdirde uzun vadede hem daha çok masraf oluyor, hem aydınlatma yetersiz oluyor hemde karşı tarafın gözünü alıyor.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cuysal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman doğru teşhis yapmışım bende.
    Peki kaliteli led alsam taktırsam o da mı patlayacak yine.
    maalesef evet

Motosikleti
    Yamaha MT 25 ABS
    Alıntı furkansevke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet r25 mt25 genel bi olay 10k da kısa ampülün patlaması ama bu bence normal. Kullandıkları ampül belli hatırlamıyorum ama kaliteli bi marka. Araba gibi değilki marşa bastığın an bu far gecede yanıyor gündüzde yanıyor. Sadece geceleri yansa 30 bin e tekabul eder bana göre. Kişi göre değişir ben gündüz sürekli dolşaıyorum gece biyerden biyere gidiyorum genelde..
    Bence normal değil. Artık bu bir kronik sorun haline gelmiş.
    Karşılaştırmak ne doğru olur bilmem ama daha önce Çinli TNT25 kullanmıştım. Sık sık ampul patlatma gibi bir sorun ne yaşadım nede duydum.
    Onun dışındaki TNT25 kronik sorunlarını şimdi burada dile getirmek istemiyorum En azından ampulleri sağlamdı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Alıntı dogukanb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Led takacaksanız philips, narva gibi markaların ürünlerini kullanın aksi takdirde uzun vadede hem daha çok masraf oluyor, hem aydınlatma yetersiz oluyor hemde karşı tarafın gözünü alıyor.
    Şirinevler de bir dükkanla görüştüm. 275 tl ye Soundlife H4 isimli led takıyorlar. Çok övdü ürünü ama marka çok bilinmediği için karar veremedim açıkcası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maalesef evet
    Bu işin kesin bir çözümü yok mu peki?
    Sürekli ampul mü değiştireceğiz.
    Şöyle düşünün. Gece vakti uzun bir yola çıktınız ve ampul her an patlayabilir.
    MT 25 ABS

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Sürekli yansa da 10 bin km'de ampul bozulması pek normal değil.
    Titreşim, voltaj dalgalanması, performans artırıcı karışımlar halojen ampullerin ömrünü kısaltır.

Led ampul önermiyorum, odağı tutmadığı için düzgün aydınlatma sağlayamıyor, karşıdan geleni de rahatsız ediyor. Uzunlarda ise çok başarısız.

%130 vb performans ampulleri daha iyi ışık verse de daha hassas ve kısa ömürlü oluyorlar. Standarta yaklaştıkça ampulün ömrü artar.

Philips H4 Vision %30 ya da Osram Standart H4 gibi standart ampuller ömür olarak olabildiğince diğerlerinden iyi dayanacaktır. Bu ampullerin kare karton kutulularından değil, plastik pencereli (blister) olanından alın. Ampul takıldıktan sonra yuvarlak koruma lastiğini mutlaka takın. Far yükseklik ayarını da kontrol edin.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kaliteli LED ampuller uzun sure dayanir. Fiyati Halojenden cok daha yuksek olur ama. Yolu daha iyi aydinlatir. Karsidan gelenin gozunu de almaz.

Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaliteli LED ampuller uzun sure dayanir. Fiyati Halojenden cok daha yuksek olur ama. Yolu daha iyi aydinlatir. Karsidan gelenin gozunu de almaz.
    Örnek ürün adı ve videosu var mı ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Selçuk Keleş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örnek ürün adı ve videosu var mı ?
    Aklımda yok. Ama forumda aratırsaniz bulursunuz. Bayağı bilgi var konuyla ilgili.

Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklımda yok. Ama forumda aratırsaniz bulursunuz. Bayağı bilgi var konuyla ilgili.
    Normalde de yok zaten. Bilindik iki markanın çok pahalı orjinal ürünleri dışında düzgün kesilme çizgisi, homojen aydınlatma sağlayan ürün görmedim. 6000K soğuk rengin dezavantajı da cabası. Bunları gözüyle ayırt edebilen insan da nadirdir zaten.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler