Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

trafik.gov.tr - Ocak 2020 Trafik kazaları

Motovento
    REKLAM ALANI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Baktikca gerildim.. Motosiklet kazalarina hele!!! Tamam motorculardan hatali olanda var ama cogunluk yol hakki usulsuz demeyecegim gerizekalica donus manevrasi vs.. Umrunda degil kimsenin

BurakSNCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İronmax 250
    Çok dikkat etmek lazım. Motoru aldığımdan beri öyle aralara gireyim hızlı gideyim yapmıyorum hiç. Riski minimuma indirmek gerekiyor

Arkadaşlar öncelikle iyi akşalar 2014 model cbr 250 motorsiklet sahibiyim motorumun deposu boyanmak için söküldü geri taktıgım motor çalışmadı meger sorun aküdeymiş onu hallettim fakat gösterge panelinde depo benzin göstergesi 6 diş olarak hiç durmadan yanıp sönüyor bu konuyla ilgili yardımcı olabilecek var mı

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı Semih şener adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle iyi akşalar 2014 model cbr 250 motorsiklet sahibiyim motorumun deposu boyanmak için söküldü geri taktıgım motor çalışmadı meger sorun aküdeymiş onu hallettim fakat gösterge panelinde depo benzin göstergesi 6 diş olarak hiç durmadan yanıp sönüyor bu konuyla ilgili yardımcı olabilecek var mı
    Benzin deposunun bağlı olduğu eksik kablo bağlantısı vardır yada temazsızlık olmuştur yada kablolar zayıf ise zorlandıysa kopmuş ta olabilir.
    Semih şener bunu beğendi.

Pompa benzin basıyor motor çalışıyor kablo kopuk yada gevşemişse yinede çalışırmı bu arada eksik baglantı oldugunu sanmıyorum çünki 1 adet soket 1 adet boşaltım ve karbüratöre benzin yollayan boru var

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    benzin şamandırasıyla alakalı bir sorun olabilir. depodan benzin şamandırasını sök, kontağı aç ve benzin şamandırasını hareket ettirip göstergede ki değişime bak.
    Semih şener bunu beğendi.

Onuda denedim şamandıra bir tırnaga takılıydı ama en fazla 4 cm oynayabiliyor aşagı yukarı yaptım hiç bir şey degişmedi ve depo yerine takılı olsa depoyu çıkarsamda ışıklar hep yanıyor

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Onuda denedim şamandıra bir tırnaga takılıydı ama en fazla 4 cm oynayabiliyor aşagı yukarı yaptım hiç bir şey degişmedi ve depo yerine takılı olsa depoyu çıkarsamda ışıklar hep yanıyor
    anlık olarak gösterge de değişim olmayabilir benzin şamandırasını belli bir seviyede bir süre tutmayı denedin mi

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk videodaki motorcunun ehliyetine el koyulup geri verilmemeli.

2. ve 3. videodaki araba sahiplerinin de egzoslarını alıp............

Hepsi de trafik canavarı.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobüs ters şeritten, olmaması gereken yerden gelip, sinyali vermiş ve dönecek olan motosiklete vurmuş. Bu yüzden motosikletlinin ehliyetine el mi konulması gerekiyor? Motosikletlilerin hepsi haklı konumundalar.

Gene motorcu düşmanlığı yapmışsın gibime geldi

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobüs ters şeritten, olmaması gereken yerden gelip, sinyali vermiş ve dönecek olan motosiklete vurmuş. Bu yüzden motosikletlinin ehliyetine el mi konulması gerekiyor? Motosikletlilerin hepsi haklı konumundalar.

Gene motorcu düşmanlığı yapmışsın gibime geldi
    Ben motorcu düşmanı değilim Sayın Angrypower

Motorcu düşmanlıgı yapmış olsam egzos ile ilgili yoruma kendisini de eklerim hocam, farkındaysanız sadece araç söförlerine montajladım egzosu.

Otobüs kusurlu o belli , ancak motorcu ayna kontrolü yapmıyor ki otobüs söförü bir anda kırmadı o tarafa. Bariz olarak görülecek birşeyi görmemiş. Motosiklet kullanmaması kendi yararına.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    MT-07

Motorcu düşmanlıgı yapmış olsam egzos ile ilgili yoruma kendisini de eklerim hocam, farkındaysanız sadece araç söförlerine montajladım egzosu.

Otobüs kusurlu o belli , ancak motorcu ayna kontrolü yapmıyor ki otobüs söförü bir anda kırmadı o tarafa. Bariz olarak görülecek birşeyi görmemiş. Motosiklet kullanmaması kendi yararına.
    Ben sesli izleyemediğimden egzozlarına falan önem vermiyorum. Gidiş geliş yolda, betonla ayrılmış bir geçişten, ters yönden araç gelir mi die sen kontrol eder misin? Ben dahil forumdakilerin %90'ı etmez.

Egzoz konusu ayrı mevzu. Egzoz bana göre candır sana göre düşman.

Bu ilk kaza videosundaki motorcunun zerre suçu yoktur. Sinyalini vermiş, hızını ayarlamış, ışıklı kavşakta muntazam şekilde dönüşünü gerçekleştiriyor. Senin yorumun ehliyeti alınması üzerine.

Motorcunun suçu yokken; ^^motorcunun ehliyeti alınmalıdır.^^ yorumu yapılmışsa. Bu motorcu düşmanlığı değil midir?!.
    enes_ayx bunu beğendi.

Haklısınız hocam diyeyim de konu uzamasın.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Konu başlığı trafik kazaları. Soru benzin deposu.
    Benzin deposunu boyarken kaza mı yaptın? Geçmiş olsun.
    The Dude bunu beğendi.

enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022

2. ve 3. videodaki araba sahiplerinin de egzoslarını alıp............

Hepsi de trafik canavarı.
    Belediye otobüsü ters şeritten geliyor motorcu sinyalını vermiş dönüyor ve sen bu motorcunun ehliyeti alımasını gerektiğini söylüyorsun umarım ironi yapıyorsundur.

Alıntı enes_ayx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belediye otobüsü ters şeritten geliyor motorcu sinyalını vermiş dönüyor ve sen bu motorcunun ehliyeti alımasını gerektiğini söylüyorsun umarım ironi yapıyorsundur.
    konuyu editleyemedim sonrasında anlam bozuklugu oldugu için.

SOnraki mesajımda anlatmaya calıstım , otobüs %100 suclu , motosikletli dönmeden önce hiç ayna kontrolü yapmamış, dikkatsiz oldugu için öyle bir cümle kurdum. İroniyle karışık tabi ki
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    konuyu editleyemedim sonrasında anlam bozuklugu oldugu için.

SOnraki mesajımda anlatmaya calıstım , otobüs %100 suclu , motosikletli dönmeden önce hiç ayna kontrolü yapmamış, dikkatsiz oldugu için öyle bir cümle kurdum. İroniyle karışık tabi ki
    Anladım hocam ama oradan araba çıkacağı kimse tahmin edemez ayna kontrolü kim olsa yapmaz şahsen ben yapmam ki ayna kontrolü bile dönerken size onu göstermez. O kadar işsiz insan varken böyle adamların belediye şöförü olması beni çok sinir ediyor umarım sadece uzaklaştırma almamıştır.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    En sondaki yaya geçidinin olduğu kazanın suçlusu kesinlikle "kasten adam öldürmeye teşebbüs" suçundan yargılanmalı.Ama ne olacak?bilmiyorduk,etmiyorduk kazadır oldu.Sonuç?Taksirle yaralama para cezası.Böyle ceza olursa hatalı olan sürücü tekrar aynı hatayı yapıp benzer bir kazaya karışmazsa şerefsizim.

Hadi hapis cezasını geçtik zaten zor vermezler,versede yalandan bir süre.En azından sürücü belgelerini alın.Yeniden ehliyet alabilmek için çok sıkı eğitimlere gitmeleri lazimTrafik dersi yetersiz.Çoğu kişi tabela bilmiyor,istediği her yerde durup kapı açıyor,sağ şeritten sola dönüyor.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Otobüs kazada asli kusurlu. Yaptığınız yorum yanlış. Motosiklet sürücüsüne ayna kontrolü, omuz üstü bakış vs. kusurlar verilmesi mümkün değil. Bu görüntülere göre sigorta %100 otobüs sürücüsünü kusurlu bulur. Tamam araç gelmemesi gereken yöne bile bu kontrolleri yapıyoruz. Fakat bunlar Trafik kurallarını değiştirmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:19 ----------

Tebrik ederim. çok değerli bir paylaşım yapmışsınız.
    Ne yazık ki trafik kuralları konusunda hassasiyete sahip olanlar bu görüntüleri izliyor.
    Trafik canavarları için bunlar lüzumsuz görüntüler. Onlar herkesin başına bela olmaya devam edecekler.
    Yayaya çarpan araç sürücüsü gibi. Yaya geçidinde insan eziyor. Hız limitinde gitseydi(30 km/h). Yola atlayan Şahin araca vurmayacaktı bile. Yaya ise hiç bu olayı yaşamamış olacaktı. İnşallah ölmemiştir.
    Kazasız belasız sürüşler...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)