Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R25 Far modifikasyonu yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Herkese iyi forumlar. Aşağıda ki linkte olan mr.eker in videosunda 2.20 ci saniye de arkadan gelen R25 in farları neymiş öyle çok hoşuma gitti . Angel far mı LED şerit mi çekmiş bilen var mı ?
    Yorumlarda sorduk ama cevap veren çıkmadı bi umut size soruyorum

https://youtu.be/oCCc496YXbs
    Video bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha mt-25
    google amcaya deli mavi h4 ampul yaz.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    google amcaya deli mavi h4 ampul yaz.

Oha öyle bir ışığı sadece ampül mu yapıyormuş şaşırdım gerçekten. Peki montajı nasıl oluyor ki Google amcadaki fotoğraflarda soketleri farklı görünüyordu

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı MTahaOzsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oha öyle bir ışığı sadece ampül mu yapıyormuş şaşırdım gerçekten. Peki montajı nasıl oluyor ki Google amcadaki fotoğraflarda soketleri farklı görünüyordu
    r25'in far soketi H7 yanlışlık olmasın. arkadaşın dediği gibi ampulle alakalı. alacağın ampulün 10.000-15.000 kelvin arasında olması gerekiyor. mavi diye satılan beyaza yakın olabiliyor o sebeple kutusunun üzerinde yazar alırken bakarsın. r25 için alacaksan arkasında far olan modeller var far boyutuna dikkat et yoksa ampulün olduğu yuvarlak kapak kapanmıyor. kapatmak için uğraşırsan yansıtıcıyı çizersin bizzat başıma geldi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Motorcularımızın çok ciddi şekilde eğitime ihtiyacı var. (Motosiklet eğitimi değil)
    zuluman, cuysal, Quantrell ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuda mesajım bulunsun bende arıyorum çünkü

Motosikleti
    xv250
    bu apaçi işi lambalar yasak değil mi
    HRider bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25'in far soketi H7 yanlışlık olmasın. arkadaşın dediği gibi ampulle alakalı. alacağın ampulün 10.000-15.000 kelvin arasında olması gerekiyor. mavi diye satılan beyaza yakın olabiliyor o sebeple kutusunun üzerinde yazar alırken bakarsın. r25 için alacaksan arkasında far olan modeller var far boyutuna dikkat et yoksa ampulün olduğu yuvarlak kapak kapanmıyor. kapatmak için uğraşırsan yansıtıcıyı çizersin bizzat başıma geldi.
    https://img.gkbcdn.com/s3/d/201506/7...141205bfb9.jpg
    Detaylı cevap için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu apaçi işi lambalar yasak değil mi
    Güzel soru bu da harbiden yasak mı ??

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

fan yerine far yazmışım kusura bakma. arkasında uzun soğutma kısmı ve fanı olan modeller r25'te sorun çıkartıyor

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(

Beyaz-mavi far yasak. Fabrika çıkışı olmadığı sürece.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyaz-mavi far yasak. Fabrika çıkışı olmadığı sürece.
    Ben sonradan takma Philips H7 5000K kullanıyorum uzun zamandır bir kaç sefer polis kontrolünden de geçtim hiç laf dahi etmediler ? Acaba göze mi batmadı da laf etmediler o zaman

Motosikleti
    YZFR25
    Abi dalga mı geçiyorsunuz ? :D Adam ampülü sormamış ki. Dostum ben bi yabancıda videosunu izlemiştim farıın orasına bir bant çekiyor sonra farı komple siyaha boyuyor. Farın içini açıp bantın olduğu yere şerit led takıyor. Piyasadaki şerit led aklına gelmesin :D Adını hatırlamıyorum far olarak kullanma amaçlı böyle ledler var tek parça uzun. Sonra bantı söküyor. O çizgi far görünümünü böyle yapıyorlar. Gece güzel ama gündüz 5 para etmez bir görüntü. Siyaha boyalı far kocaman duruyor o şerit led farın altında gereksiz bi siyah alan oluyor belli oluyor.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Ben sonradan takma Philips H7 5000K kullanıyorum uzun zamandır bir kaç sefer polis kontrolünden de geçtim hiç laf dahi etmediler ? Acaba göze mi batmadı da laf etmediler o zaman
    Muayeneden geçemezsin

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı furkansevke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi dalga mı geçiyorsunuz ? :D Adam ampülü sormamış ki. Dostum ben bi yabancıda videosunu izlemiştim farıın orasına bir bant çekiyor sonra farı komple siyaha boyuyor. Farın içini açıp bantın olduğu yere şerit led takıyor. Piyasadaki şerit led aklına gelmesin :D Adını hatırlamıyorum far olarak kullanma amaçlı böyle ledler var tek parça uzun. Sonra bantı söküyor. O çizgi far görünümünü böyle yapıyorlar. Gece güzel ama gündüz 5 para etmez bir görüntü. Siyaha boyalı far kocaman duruyor o şerit led farın altında gereksiz bi siyah alan oluyor belli oluyor.
    Bu kadarı zannımca gereksiz uğraş olmuş sanki ve dediğin gibi gündüz çok işlevsiz kalmış. Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim yine öğrenmiş olduk

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://img.gkbcdn.com/s3/d/201506/7...141205bfb9.jpg
    Hocam bu PHİLİPS RACİNG VİSİON H7 ampuller nasıldır ? Veya Philips den önerdiğiniz gördüğünüz vs R25 e uygulanan bir ampul var mıdır ? aydınlatması güzel ?

Apaçilik değil amacım zaten kısa farı sarı halojen kullanıyorum.. maksat trafikte selektör yapmak veya uzun yolda geceleri önümü görmek çukura girdikten sonra çukuru görüyorum çünkü sarı ampulde..

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu PHİLİPS RACİNG VİSİON H7 ampuller nasıldır ? Veya Philips den önerdiğiniz gördüğünüz vs R25 e uygulanan bir ampul var mıdır ? aydınlatması güzel ?

Apaçilik değil amacım zaten kısa farı sarı halojen kullanıyorum.. maksat trafikte selektör yapmak veya uzun yolda geceleri önümü görmek çukura girdikten sonra çukuru görüyorum çünkü sarı ampulde..

https://urun.n11.com/ampul/philips-h...dvs2-P94056495
    Benim kullandığım bu 5000K değerinde ideal bir beyazlık var gece güzel aydınlatıyor selektör yapınca da etkisini net fark ettim kullanım boyunca tavsiye ederim

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alakası yok ampül ile felan onca insan yazmış ama furkansevke dışı doğru cevap yok.
    Bu motoru ben Eskişehirde gördüm, hatta gidip sahibine bizzat sordum. Arkadaş buralardaysa hatırlar, No8 Cafe'deki ruh hastası bendim

Farı ısıtıp çıkarman daha sonra içine ledi döşemen sonra tekrar su geçirmeyecek şekilde kafaya oturtman gerekiyor. Yanlış hatırlamıyorsam bu arkadaş direk şerit led kullanmıştı. Bu tarz; https://www.gittigidiyor.com/ev-bahc...xoCU98QAvD_BwE bir ürün ile daha güzel bir görüntü elde edilebilir.
    Ayrıca, şahsen üst tarafa değil de alt kısma yapılmasını tercih ederim.

Muayeneden felan gecersin, benim eski motorumda xenon vardi hafif kusurlu olarak gecti.
    Ben verecegim linktekini aldim 5 aydir kullaniyorum sorun yok, ancak xenon gibi guclu isik beklemeyin
    https://urun.n11.com/modifiye-urunler/yamaha-yzf-r25-sounlife-beyaz-far-ampulu-P213344017

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ideal ışık rengi 4500K-5000K arası. Lüks araçların far rengi fabrika çıkışı böyle.

8000K ve üstü far kullanmak cahillik ve belki de sonradan görmelik. Far, motosikletin önemli bir güvenlik ekipmanı... Görüşü zorlaştıran ampul takmak akıl kârı iş değil.

Motosikleti
    YZFR25
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alakası yok ampül ile felan onca insan yazmış ama furkansevke dışı doğru cevap yok.
    Bu motoru ben Eskişehirde gördüm, hatta gidip sahibine bizzat sordum. Arkadaş buralardaysa hatırlar, No8 Cafe'deki ruh hastası bendim

Farı ısıtıp çıkarman daha sonra içine ledi döşemen sonra tekrar su geçirmeyecek şekilde kafaya oturtman gerekiyor. Yanlış hatırlamıyorsam bu arkadaş direk şerit led kullanmıştı. Bu tarz; https://www.gittigidiyor.com/ev-bahc...xoCU98QAvD_BwE bir ürün ile daha güzel bir görüntü elde edilebilir.
    Ayrıca, şahsen üst tarafa değil de alt kısma yapılmasını tercih ederim.
    o drl görüntü için gündüz farı yani aydınlatma yapmaz şöyle bişey kullanılması lazım

https://www.amazon.com/dp/B00NQHZ0WC/_encoding=UTF8/ref=as_li_ss_tl?coliid=I1Y9ARA3E5FTST&colid=TVUYRA DMWLRM&linkCode=sl1&tag=acpro0f-20&linkId=8705f6f6a6cd8e7cba284d988e171433

Yapmak isteyenler için videosu :

Bahsettiğim son görüntü:

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)