Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

R25 Far modifikasyonu yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı furkansevke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o drl görüntü için gündüz farı yani aydınlatma yapmaz şöyle bişey kullanılması lazım

https://www.amazon.com/dp/B00NQHZ0WC/_encoding=UTF8/ref=as_li_ss_tl?coliid=I1Y9ARA3E5FTST&colid=TVUYRA DMWLRM&linkCode=sl1&tag=acpro0f-20&linkId=8705f6f6a6cd8e7cba284d988e171433

Yapmak isteyenler için videosu :
    https://www.youtube.com/watch?v=lYOocm-aOsI

Bahsettiğim son görüntü:
    https://image.prntscr.com/image/m8Ws...56q_bqwNVA.png
    Bu da yapmaz. Isigi her yere veriyor. Isigin yola gitmesi icin ya onunde mercek, ya da arkasinda reflektor lazim. Bu motosikletin yolunu aydinlatan tek sey yanlara ekledigi sis farlari. Onlar da olmasa gece yolda onunu goremez bu vatandas.

Izleyince zamaninda Dogan ve Sahin'lerin farlarinin bir kismini siyaha boyayip ince farli Japon arabalarina benzetmeye calisanlar aklima geldi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Abi dalga mı geçiyorsunuz ? :D Adam ampülü sormamış ki. Dostum ben bi yabancıda videosunu izlemiştim farıın orasına bir bant çekiyor sonra farı komple siyaha boyuyor. Farın içini açıp bantın olduğu yere şerit led takıyor. Piyasadaki şerit led aklına gelmesin :D Adını hatırlamıyorum far olarak kullanma amaçlı böyle ledler var tek parça uzun. Sonra bantı söküyor. O çizgi far görünümünü böyle yapıyorlar. Gece güzel ama gündüz 5 para etmez bir görüntü. Siyaha boyalı far kocaman duruyor o şerit led farın altında gereksiz bi siyah alan oluyor belli oluyor.
    arkadaş ne olduğunu sormuş. videonun 1:54 saniyesinden itibaren gelirken mavi ampul takılmış gibi duruyor. türkiyede r25 farı 2000 liranın üzerinde. yan sanayisi bile 700tl. o kadar led çekene kadar mavi apaçi ampulu takmak daha kolay ve ucuz değil mi?

Motosikleti
    YZFR25
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş ne olduğunu sormuş. videonun 1:54 saniyesinden itibaren gelirken mavi ampul takılmış gibi duruyor. türkiyede r25 farı 2000 liranın üzerinde. yan sanayisi bile 700tl. o kadar led çekene kadar mavi apaçi ampulu takmak daha kolay ve ucuz değil mi?
    "arkadan gelen R25 in farları neymiş öyle çok hoşuma gitti . Angel far mı LED şerit mi çekmiş bilen var mı ?"

Şöyle sizin için arkadşaın mesjaını alıntıladım bidaha okuyun isterseniz hala fikriniz değişmediyse arkadaşın bitek benim bahsettiğim şeyin sorduğu şey olduğunu söylediği alıntısınıda okuyabilirsiniz :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu da yapmaz. Isigi her yere veriyor. Isigin yola gitmesi icin ya onunde mercek, ya da arkasinda reflektor lazim. Bu motosikletin yolunu aydinlatan tek sey yanlara ekledigi sis farlari. Onlar da olmasa gece yolda onunu goremez bu vatandas.

Izleyince zamaninda Dogan ve Sahin'lerin farlarinin bir kismini siyaha boyayip ince farli Japon arabalarina benzetmeye calisanlar aklima geldi
    Katılıyorum bencede aydınlatmaz 550 lumen gösteriyor fakat adam bunla r25in halojen ampülünden iyi aydınlatmış. Mercek gerektiği konusunu destekliyorum yinede.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    "arkadan gelen R25 in farları neymiş öyle çok hoşuma gitti . Angel far mı LED şerit mi çekmiş bilen var mı ?"

Şöyle sizin için arkadşaın mesjaını alıntıladım bidaha okuyun isterseniz hala fikriniz değişmediyse arkadaşın bitek benim bahsettiğim şeyin sorduğu şey olduğunu söylediği alıntısınıda okuyabilirsiniz :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Katılıyorum bencede aydınlatmaz 550 lumen gösteriyor fakat adam bunla r25in halojen ampülünden iyi aydınlatmış. Mercek gerektiği konusunu destekliyorum yinede.

https://image.prntscr.com/image/STd8...QajlDXqLtg.png
    https://image.prntscr.com/image/TS_H...VYT7t2RMDQ.png
    yazıyı büyüttüm. arkadaş tam olarak ne olduğunu bilmiyor ve tahminde bulunuyor.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Arkadaşlar çok tatlısınız ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim soruyu soran olarak kastettiğime açıklık getireyim : angel far mı LED şerit mi diye yazdığım spesifik örnekler sadece bir tahminde ibaret asıl sormak istediğim genel olarak ne yapmış ki öyle videoda güzel görünüyor diye sormaktı sebebi ampül de olabilir far da olabilir boyanıp şerit LED de olabilir idi amaç fikir edinip öğrenmek idi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)