Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Esengül Ekspertiz Ücreti

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar tekrardan selam. alacağım motorun kararını verdim almadan önce esengül hondada baktırmak için ekspertiz fiyatı istedim danışmadaki arakdaş bana 500 tl dedi şaşırdım daha önce ekspertiz yaptırmadığım için bilgim yok fakat arkadaşlarım bile 200 250 tl vermişti daha önce yaptırdıkları yerde. 500 tl bana çok geldi sizce normal mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YZFR25
    Bunlar nasıl insanlar ya 15 dakikada 500 tl kazanıcaklar hiç acımıyorlar hiç utanmıyorlar. Zamanında 3400 kmde 17 model r25 aldım çiçek gibiydi üstündeki kılcal çizikleri bile ben yaptım ona rağmen ekspertize sokup kardeşler yamahada 200 tl verdim. Sonra sokmasaymışım olurmuş dedim. O bile pahalıydı benimde o motoru ekspertize sokmam saçmaydı.

Sana gelirsek hiç normal değil 500 tl dediğimiz para esengülün bi tarafının kalkmasından büyük bir şişirme. Arabaları 150 liraya sokuyolar. Tarcanlar ün saldı adam 300-500 tl arası ekspertiz yapıyor 3 saat arabaya bakıyor hava yastıklarına içn saclarına kadar. Esengül hondanın gidip suratına tükürmek lazım açıkçası para kazanmak bu kadar kolay olmamalı. Etrafına bakıcaklar 3 dk. sonra hondaysa motor makineye bağlayıp elektronik arızası varmı diye bakacaklar şanslıysan vicdanları varsa dynoya sokarlar ama sanmıyorum. 30 dakikada eline motoru verip elinden 500 tl alacaklar.
    espresso, skucukyazici ve birbilent bunu beğendiler.

2016 yılında nc alırken yaptırmıştım, 200tl idi. (esengül)
    nc'yi 22.000' ye almıştım, bu paranın yanında 200 tl'yi çok önemsememiştim.
    sorumluluk almamak için çok yapmak istemiyorlar. "madem yapıyoruz, bari bişeye benzesin" diyerek fiyatı arttırmış olabilirler.

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Hiçbişeye baktıkları yok üstünkörü bakıyolar 1-2 yerde kritik bişey bulabilirler belki. Rahat olmak için yaptırdım ama mecbur.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Çok afedersiniz pavyon hesabı gibi. Yapacağı 10 dakikalık işlem. Sanki atom parçalıyolar

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Adamlar bildiğin ayaküstü hallediyorlar sizi. Buraya bi kuruş para harcatanın aklından şüphe ederim. Bak adam işçilik yapmıyor, bakım yapmıyor ve karşılığında 500tl alıyor. Ayıp, düpe düz soygunculuk bu.
    çaylak41 bunu beğendi.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Yamaha premium dan fiyat alın.
    skucukyazici bunu beğendi.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Buna ancak yuh derim

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Su kaçırmışlar affedersiniz...

zebercet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    - / Benelli TNT 250 / Hero Hunk
    Ekspertiz ücretinin üzerine biraz daha koyun size kendi motorumu vereyim, iki motosiklet almis olursunuz. :D şaka bir yana gerçekten çok pahalı, para kazandırmamak lazım o şekilde.

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Sahsen ben expertizlere guvenmiyorum bile.
    Bildigim bir ustaya goturmek benim icin daha guvenli :/

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    500 lira çok üstelik yaptıklarını iş birşey değil. Motorun etrafında dolanıp zincir aşınmış, egzozda çizik var gibi salak saçma şeyler Yazıyorlar biraz anlayan birisiyle gitsen daha iyi

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    oktay motor a bir fiyat sor bence hondadan da anlar sanırım kendiside cbr650f kullanıyordu en son

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    expertiz işi riskli iştir, sorumluluk gerektirir. yetkili servis olunca yapılan expertizin arkasında durmaları gerektiği için peşin peşin yüksek fiyat çekip seni caydırmak istemişler. kendilerincede haklılar ama madem risk almak istemiyorlarsa expertiz hizmeti vermiyoruz diyebilirlerdi. kendim otomotiv sektöründeyim ve senelerdir expertiz için gelen müşterileri kabul etmiyoruz. piyasada oto expertiz hizmeti veren firmalara başvurmalarını söylüyoruz. motosiklet için expertiz hizmeti veren kurumsal expertiz firması olmadığı için sanırım motosiklet yetkili servisleri hala müşteriyi geri çeviremiyorlar, yoksa bakmıyoruz derlerdi.

alacağın motor nedir ? japon motorsa ve kızıltoprak tarafında göstereceksen özel servis olarak önerebileceğim yer var. ilgilenirsen numarasını özelden ulaştırabilirim.

Motosikleti
    Dominar D400
    Yapılan expertiz işinin arkasında duracaklarını hiç düşünmüyorum, hiç de görmedim/okumadım öyle arkasında duran bir yer (size kendilerini bağlayacak herhangi bir evrak da vermeyeceklerdir). Oto expertiz işinde bile Tarcanlar, Onay oto, YeşilOto gibi youtube'da yaptığı işi gösteren öğreten düzgün expertizfirmaları sayesinde birşeyler oluyor. Motosiklet olayında ise expertiz tamamen tırt, bir de 500tl istmişler. Expere soktuktan 5 dakika sonra ufacık bir sorun çıksa sorumluluk almazlar, suçu size/kullanıcıya atarlar, verdiğiniz para ile kalırsınız.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba. Ekspertiz yapmaktan vaz geçtim arkadaşlar. Para kolay kazanılmıyor afedersiniz ama bi taraflarımı yırttım buraya gelene kadar. Alacagim şahıs butun bakımlarını esengulde yaptırdığından dolayi o yüzden esengulde ekspertiz yaptırmak istedim. Ama vaz gectim sadece bakim zamanlarini olmasi gereken km de yapip yapmadığına bakacağım. Zamaninda yaptirdiysa satışı alacagim

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    MOTORUN MODELİ NE
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

Motosikleti
    honda cb500f
    MASlakta levent usta vardı altın elbiseli adam da ona giderdi ona göster servisten de bakım kayıtlarına bak istersen.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Ekspertiz işlemi yapmak istemedikleri için o fiyatı veriyorlar. Daha önce mahkemelik bir durumları olmuştu sanırım o nedenle bu fiyatı çekiyorlar. Çoğu yetkili servis de aynı şekilde yüksek fiyat çekecektir. Yetkili değil özel servislere yönelin.
    espresso bunu beğendi.

Bu sektörde çok yeniyim 3.4 senedir motosiklet kullanıyorum.Ama şunu çok iyi öğrendim en küçük işlem için dahi fiyat almadan motosiklete dokundurmuyorum kimseyi iş sonunda çok kez yüksek fiyat ile karşılaştım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)