Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

FC-Moto dan Alışveriş

Motovento
    REKLAM ALANI
    sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Selamlar dostlar;
    Hava durumları malum,artık windstopper içlikler kotun altında yetersiz kalıyor.Motosiklet pantolonu almaya karar verdim.Ancak bu diyarlarda fiyatlar malumunuz.Almaya karar verdiğim ürünün linki;

https://www.drdmotorbikes.com/spidi-...amine-pantolon

fc-moto.de adresinde ürünü daha uyguna buldum.
    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...2Out-Pant-0001

92.35euro pantolon + 19.90euro dhl kargo ücreti toplamda 112,25euro ( 741.10 TL )

20.12.2019 da sipariş verdim aynı gün kargoya verildi.Ürün gümrükten sonra ptt kargoya teslim ediliyor.Fcmoto ve dhl çok hızlılar ancak işler bizde çok ağır işliyor.08.01.2020 tarihinde teslim aldım.
    741.10tl pantolon ve kargo ücretine ilave olarak 118.80 vergi(haraç) alındı.

TR'de ortalama satış fiyatı 1500 tl
    Fc-moto alışveriş toplam 859.90 tl

Pantolona gelirsek güzel ürün ancak kalça koruması yok.Sonradan almanız gerekiyor.Tech90 ın korumalarına uygun değil yerleri.Mecburen spidi veya başka uygun bir koruma bulmanız gerekli.Diz koruması çok iyi.Üşümemek istiyorsanız sizi pişman etmeyecek güzel bir ürün.
    mustafaat ve skucukyazici bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Ürün gümrükten sonra PTT Kargo'ya veriliyorsa yine iyi daha önce DHL bir sürü kağıt evrak isteyip, ücret belirleyip bu ücreti bir hesaba havale sonrası yada nakit olarak dağıtıcı arkadaşa verilmesi şeklinde çalışıyordu. Bu evrak işine gerek kalmadan PTT ile kapıda ödüyorsak bence bu da iyi bir gelişme çünkü DHL in gümrükleme fiyatları çok fazla çıkıyordu.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Güzel paylaşım, uyandırma servisi için teşekkür ederiz
    skucukyazici ve sandıkçı bunu beğendiler.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Hayırlı olsun

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Alıntı XGAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürün gümrükten sonra PTT Kargo'ya veriliyorsa yine iyi daha önce DHL bir sürü kağıt evrak isteyip, ücret belirleyip bu ücreti bir hesaba havale sonrası yada nakit olarak dağıtıcı arkadaşa verilmesi şeklinde çalışıyordu. Bu evrak işine gerek kalmadan PTT ile kapıda ödüyorsak bence bu da iyi bir gelişme çünkü DHL in gümrükleme fiyatları çok fazla çıkıyordu.
    Süre dahami kısaydi peki?

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    @sandıkçı
    Bende kask almak istiyordum başka bir yabancı site bulmuştum Türkiyeye gönderimi hakkında şüphelerim vardı hatta yeni konu da açtım ama şimdi sizi görünce sizin kullandığınız siteye bi ısındım kaskı buradan alırsam bir sorun çıkmaz diye tahmin ediyorum. Paylaşacağınız tecrübe ya da uyarı varsa çok makbule geçer çünkü hala emin değilim.

ZXCornering - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 -YBR esd
    Merhaba bir sorum olucak bu 19.90 gümrük vergisini sadece bir ürün içinmi ödüyoruz? Yoksa aynı siteden iki adet alışveriş yaptık ikisi içinde ayrı ayrı gümrük vergisi vermemiz gerekiyormu?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı ZXCornering adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bir sorum olucak bu 19.90 gümrük vergisini sadece bir ürün içinmi ödüyoruz? Yoksa aynı siteden iki adet alışveriş yaptık ikisi içinde ayrı ayrı gümrük vergisi vermemiz gerekiyormu?
    19,90 € kargo ücreti. Türkiye'ye yolladıkları her ürüne bu fiyatı sabit ekliyorlar. Vergi miktarı ise aldığınız ürüne göre değişiyor.
    https://bit.ly/30jiOxE

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süre dahami kısaydi peki?
    daha kısa gelebiliyor ama siz ürünün gümrük ücretini ödeyene kadar her gün için ekstra ücret yazıyorlar ve pek azda yazmıyorlar namusuzlar.
    hatta gümrükte antrepo ücreti keserken size ürününüz şubede bekliyor genellikle

ben dhl kullanmıyorum o yüzden.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    N-Max 155
    Süre sizin ürünü takip edip hemen DHL e başvurmanız ile ilgili PTT'ye göre daha kısa olabiliyor ama her durumda çok ücret veriliyor. Bir kez daha doğrularsanız sevinirim, size DHL ile gelip gümrükte PTT'ye geçmesi ile ilgili. Amerika'dan gelen USPS gönderisi gibi ki bu bence süreyi uzatsada fiyat olarak bizler için uygun olacaktır.

re_death - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben fc-motodan kask aldım sıkıntısız elime ulaştı 3. gün Türkyeye girdi, ptt 15 günde getirebildi, kargo, gümrük masrafları ile bile 1000 tl gibi bir kar yapmış oldum
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    N-Max 155
    Alıntı re_death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben fc-motodan kask aldım sıkıntısız elime ulaştı 3. gün Türkyeye girdi, ptt 15 günde getirebildi, kargo, gümrük masrafları ile bile 1000 tl gibi bir kar yapmış oldum
    Öğrenmek istediğimde buydu. Teşekkürler, şimdi burada mağazalarda ürünü dener yurt dışından çok daha uyguna alırız. Hemde yeni çıkan modelleri bile hızla uyguna alırız.

FC-moto biraz şans işi, ben de sipariş geçtim oradan 2 haftada kargoya anca verebildiler özür maili atıp duruyorlardı. Sonra 1 haftada DHL Almanya içinde gezdirip durdu, toplam 1 ayda falan gelmişti bana.

Zaman yönünden aciliyeti olan ürünlerde tavsiye etmem ama 1- 1.5 ay sonra elime geçse bile sorun değil derseniz fiyatları için tercih edilebilir.

re_death - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fc-moto dan alırken %18 gibi bir parayıda ptt ye ödüyorsunuz bunuda hesaba katın , bana tam %18 gelmedi beklediğimdn düşük gelmişti , orasıda biraz şans işi sanırım

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı re_death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fc-moto dan alırken %18 gibi bir parayıda ptt ye ödüyorsunuz bunuda hesaba katın , bana tam %18 gelmedi beklediğimdn düşük gelmişti , orasıda biraz şans işi sanırım
    Bildiğim ve tecrübe ettiğim kadarıyla gümrük memuru keyfine göre değişebilir çıkan vergi görevli memur eşi ile kavga falan ettiyse o gün vay halimize 🙄

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

FC moto dan shoei Gt Air 2 kaskı hediye buff ve 80 ₺ civarında ki çanta üzerine DHL ücreti dahil 2800 ₺ civarı tutuyor hadi üzerine gümrük vergisini %18-20 civarında ekleyince bile Türkiye de ki fiyatlardan 1000 TL ucuza dek geliyor ki Yamaha bayisinden aynı kask için 4900 ₺ civarında olur dedi iyice beter pahalı. Beklemek sorun olmayacağı için ben riski aldım. Şu hâliyle mantıklı ve hesaplı görünüyor değil mi

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Arkadaşlar alışveriş sonrası sadece gümrük vergisi ve kargo ödüyoruz değil mi? Yüzde 20 ötv ve KDV de var mı?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    O 9bin kalemde ne var hiç bilmiyorum açıkçası.

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar alışveriş sonrası sadece gümrük vergisi ve kargo ödüyoruz değil mi? Yüzde 20 ötv ve KDV de var mı?
    Kargo ücretini satın alırken karttan ödüyorsun. Fatura'nın %18ini de gümrük ücreti olarak siparişin sana gelince DHL ya da PTT peşin tahsil ediyor. Başka ödeme yok.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Teşekkürler

İnwe Elensar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390
    Alıntı MTahaOzsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @sandıkçı
    Bende kask almak istiyordum başka bir yabancı site bulmuştum Türkiyeye gönderimi hakkında şüphelerim vardı hatta yeni konu da açtım ama şimdi sizi görünce sizin kullandığınız siteye bi ısındım kaskı buradan alırsam bir sorun çıkmaz diye tahmin ediyorum. Paylaşacağınız tecrübe ya da uyarı varsa çok makbule geçer çünkü hala emin değilim.
    Schuberth C4 kask almayı düşünüyordum düne kadar. Yurt dışı satış fiyatına baktım ve 377-500 Euro arası olduğunu öğrendim. Yani Almanya'da asgari ücret alan biri bir aylık
    maaşının üçte biriyle bu kaskı alabiliyorken; Türkiye'de asgari ücretle çalışan biri aynı kaskı iki buçuk ay tek kuruş harcamadan anca alabiliyor. Kask Türkiye'de çok çok üst düzey bir kask olarak anılıyorken orada durum çok farklı. Sonra ben bu ülkeden gitmek için plan yaptığımda eş dost beni vatan haini ilan ediyor. Ne tarafa doğru kusuyoruz?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)