Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

FC-Moto dan Alışveriş

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Muhalefet yüzünden bu pahalılık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı İnwe Elensar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Schuberth C4 kask almayı düşünüyordum düne kadar. Yurt dışı satış fiyatına baktım ve 377-500 Euro arası olduğunu öğrendim. Yani Almanya'da asgari ücret alan biri bir aylık
    maaşının üçte biriyle bu kaskı alabiliyorken; Türkiye'de asgari ücretle çalışan biri aynı kaskı iki buçuk ay tek kuruş harcamadan anca alabiliyor. Kask Türkiye'de çok çok üst düzey bir kask olarak anılıyorken orada durum çok farklı. Sonra ben bu ülkeden gitmek için plan yaptığımda eş dost beni vatan haini ilan ediyor. Ne tarafa doğru kusuyoruz?
    Hocam ben de C4 ile shoei neotec arasında kaldım(ikisi de çene açılır)SHOEİ bi 70-80 euro daha pahalı motoin ve FC Motoda..Siz hangisini tercih ederdiniz?

İnwe Elensar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390
    Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben de C4 ile shoei neotec arasında kaldım(ikisi de çene açılır)SHOEİ bi 70-80 euro daha pahalı motoin ve FC Motoda..Siz hangisini tercih ederdiniz?
    Kıymetli kardeşim, ikisi arasındaki farkı detaylandıramam; fakat C4'ü almak istememin asıl sebebi ses mevzusu. Uzun yolda ses konusunda C4'ten daha başarılı bir kask bilmiyorum. Yardımcı olamadım; ama ufak bir araştırmayla sağlıklı sonuçlar alabileceğini düşünüyorum. Saygılar.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Arkadaşlar fc motonun takip kodu pttye geçince değişiyor mu? Bugün kargoya vermişler ürünümü ama DHL ve pttde şuanlık bir kayıt görünmüyor.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Sonu DE ile biten bir takip numarası olmalı. Onlar kargoya verdikten bir kaç iş günü sonrası bizim PTT takipde gözüküyor kargo.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Ben motoin den alışveriş yaptım, aynı numara ile takip ediyorsunuz ,panik yapmayın benim 1 ay kadar sürdü neredeyse . Adamlar almanyadan 4 beş gün de ülkeye gönderiyorlar ,bizim danalar ise 2 haftada anca getiriyor

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı XGAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonu DE ile biten bir takip numarası olmalı. Onlar kargoya verdikten bir kaç iş günü sonrası bizim PTT takipde gözüküyor kargo.
    Evet hocam DE ile bitiyor. Çok teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

Alıntı moonspell07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoin den alışveriş yaptım, aynı numara ile takip ediyorsunuz ,panik yapmayın benim 1 ay kadar sürdü neredeyse . Adamlar almanyadan 4 beş gün de ülkeye gönderiyorlar ,bizim danalar ise 2 haftada anca getiriyor
    Teşekkür ederim hocam. PTT maalesef yavaşlık konusunda master yapmış bir yer

Alıntı İnwe Elensar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Schuberth C4 kask almayı düşünüyordum düne kadar. Yurt dışı satış fiyatına baktım ve 377-500 Euro arası olduğunu öğrendim. Yani Almanya'da asgari ücret alan biri bir aylık
    maaşının üçte biriyle bu kaskı alabiliyorken; Türkiye'de asgari ücretle çalışan biri aynı kaskı iki buçuk ay tek kuruş harcamadan anca alabiliyor. Kask Türkiye'de çok çok üst düzey bir kask olarak anılıyorken orada durum çok farklı. Sonra ben bu ülkeden gitmek için plan yaptığımda eş dost beni vatan haini ilan ediyor. Ne tarafa doğru kusuyoruz?
    Hacım şimdi işin bir de daha traji komik tarafı var ,sen oaraya gitmeye çalışırsın vatan haini ilan edilirisin. Birde daha önce kendisini oaraya atmış kesim TR çok çok ucuzluk diye ŞEREFSİZİN en önde giden gurbetçi tayfası var , (Bizim mevcut durumumuzdan memnun olan bir devam etmesi için mevcut daki kişilere oy veren kesimden bahsediyorum) ....

Burada yaşayıp da makarna kömür çay a TAMA eden, cahil ,aç gözlü , kesime bir şey demiyorum en azından reziligi benim ile birlikte çekiyor... Ahh ahh o gurbetçi tayfası şeref,haysiyet yoksunları yok mu onların yatacak yeri yok ...
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Motoventodan bakın diyeceğim ama beden kalmamıştır, kasım ayında Alpinestars AST-1 su geçirmez pantolonu 650tl rakama almıştım, yurtdışı alışveriş mantıklı fakat beden sorunu olursa ızdıraba dönüşebilir.

Arkadaşlar herkese selam öncelikle. Motosiklet ehliyetine yeni yazılmış,yıllardır motor almayı düşünen ve sonunda Mayıs ayında motorunu alacak bir kardeşiniz olarak ekipmanlarımı yavaş yavaş toplama konusunda girişimlerim oldu. Deneyimlerimi sizle paylaşmak adına bir yazı yazmak istedim. Öncelikle avcılarda bulunan motosiklet online mağazasına gidip bütçe sıkıntısı olmadığını söyleyip en iyi ekipman kombini yapma konusunda destek aldım. İnternetten de yıllardır araştırmalar yapıyordum. Alacağım markaların tam bedenlerini not alıp mağazadan ayrıldım ve forumda araştırma yaptım. Fc moto ve championhelmetse denk geldim be aklıma yattı. Beğendiğim mont Dainese Racing 3 ( mağaza fiyatı 5.100 Tl) eldiven Dainese Carbon 3 ( mağaza fiyatı 1900 TL ) kask Shoei GT Air 2 ( mağaza fiyatı 5.600 TL ) Fc motoyu araştırdıktan sonra sipariş vermeye karar verdim. TR fiyatı 5.300 TL olan mont sitede 2.500 TLye indirime girmişti, eldiven de 1050 TL gözüküyordu. Deneme amaçlı 2 ürün sipariş vermek istedim ve bu fiyatlara orjinal ürün alabilirsem çok güzel kar edecektim. Forumda bir arkadaş 10 15 euro fazla verin hemen gelsin DHL Express ile demişti ve ben de öyle yaptım. Siparişimi oluşturdum ve anında provizyon aldı. 16 mart saat 11 de siparişimi verdim. 4 5 saat sonra sipariş onayı geldi. 17 martta kargoya verildi maili ulaştı. 17 martta almanyadan hareket etti maili ulaştı ve 17 mart günü öğlen türkiyeye giriş yaptı. 17 mart saat 15:00 gibi DHLden tarafıma bir mail gönderildi. Gümrük vergisi ödemenizi yapmanız gerekmektedir diye. Yapmış olduğum alışveriş tutarının tam %18 kadarı vergi olarak yansıdı. DHL sitesine girerek kredi kartımla vergimi ödedim. 1500 euroyu geçmeyen alışverişlerde hiç bir sıkıntı olmayacağını ilettiler. 18 mart saat 14.00 da da DHL kargomu bana ulaştırdı. Heyecanla kargoyu açtım ve mağazadaki ürünlerin aynısı geldi. Her ürünün üstünde bandrolü ,kitapçıkları ve QR kodu bulunuyordu. QR kodunu telefondan okutunca Dainese sitesine yönlendiriyor ve karşınıza “ürün orijinal “ uyarısı çıkıyor. Ben alışverişimden çok memnun kaldım ve aynı şekilde kask pantolon ve bot siparişimi vereceğim. Sizlere naçizane tavsiyem adresinizde ve isminizde türkçe karakterler varsa kullanmayın benim adresimdeki türkçe karakterler basılırken silinmiş. Bir kaç telefon görüşmesi ile hallettim ancak uğraşmazsınız. TR fiyatlarından çok daha uyguna geldi benim için. Sorusu olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

27.03 de FC Moto dan mont siparişi verdim ve 30 unda ülkemdeki ilgili kargoya iletildi diye mail geldi. PTT kargo ya verilmiş ürün. PTT.kargo rakibinden baktığım zaman işlemi yapan il kısımda Almanya yazıyor ve başka hiç bir şey yazmıyor. Bir açıklama da yazmıyor. Sanırım bekleyeceğiz bir süre daha.

Alıntı obk047 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selam öncelikle. Motosiklet ehliyetine yeni yazılmış,yıllardır motor almayı düşünen ve sonunda Mayıs ayında motorunu alacak bir kardeşiniz olarak ekipmanlarımı yavaş yavaş toplama konusunda girişimlerim oldu. Deneyimlerimi sizle paylaşmak adına bir yazı yazmak istedim. Öncelikle avcılarda bulunan motosiklet online mağazasına gidip bütçe sıkıntısı olmadığını söyleyip en iyi ekipman kombini yapma konusunda destek aldım. İnternetten de yıllardır araştırmalar yapıyordum. Alacağım markaların tam bedenlerini not alıp mağazadan ayrıldım ve forumda araştırma yaptım. Fc moto ve championhelmetse denk geldim be aklıma yattı. Beğendiğim mont Dainese Racing 3 ( mağaza fiyatı 5.100 Tl) eldiven Dainese Carbon 3 ( mağaza fiyatı 1900 TL ) kask Shoei GT Air 2 ( mağaza fiyatı 5.600 TL ) Fc motoyu araştırdıktan sonra sipariş vermeye karar verdim. TR fiyatı 5.300 TL olan mont sitede 2.500 TLye indirime girmişti, eldiven de 1050 TL gözüküyordu. Deneme amaçlı 2 ürün sipariş vermek istedim ve bu fiyatlara orjinal ürün alabilirsem çok güzel kar edecektim. Forumda bir arkadaş 10 15 euro fazla verin hemen gelsin DHL Express ile demişti ve ben de öyle yaptım. Siparişimi oluşturdum ve anında provizyon aldı. 16 mart saat 11 de siparişimi verdim. 4 5 saat sonra sipariş onayı geldi. 17 martta kargoya verildi maili ulaştı. 17 martta almanyadan hareket etti maili ulaştı ve 17 mart günü öğlen türkiyeye giriş yaptı. 17 mart saat 15:00 gibi DHLden tarafıma bir mail gönderildi. Gümrük vergisi ödemenizi yapmanız gerekmektedir diye. Yapmış olduğum alışveriş tutarının tam %18 kadarı vergi olarak yansıdı. DHL sitesine girerek kredi kartımla vergimi ödedim. 1500 euroyu geçmeyen alışverişlerde hiç bir sıkıntı olmayacağını ilettiler. 18 mart saat 14.00 da da DHL kargomu bana ulaştırdı. Heyecanla kargoyu açtım ve mağazadaki ürünlerin aynısı geldi. Her ürünün üstünde bandrolü ,kitapçıkları ve QR kodu bulunuyordu. QR kodunu telefondan okutunca Dainese sitesine yönlendiriyor ve karşınıza “ürün orijinal “ uyarısı çıkıyor. Ben alışverişimden çok memnun kaldım ve aynı şekilde kask pantolon ve bot siparişimi vereceğim. Sizlere naçizane tavsiyem adresinizde ve isminizde türkçe karakterler varsa kullanmayın benim adresimdeki türkçe karakterler basılırken silinmiş. Bir kaç telefon görüşmesi ile hallettim ancak uğraşmazsınız. TR fiyatlarından çok daha uyguna geldi benim için. Sorusu olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.
    aynı şekilde tam takım ekipman setini championhelmetstan almayı düşünüyorum. Bir süredir takipteyim, eskiden canlı destek vardı oradan stok durumunu vb. sorgulayabiliyorduk şu an kalkmış sanırım. Fc motoda bu tarz sorularımı yöneltebileceğim bir danışman hizmeti var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

championhelmets'ta ürünün her rengi ve bedeninin seçeneği olmasına rağmen aynı ürünün fcmoto'da sadece 56 bedeni vardı. Sorumun sebebi buydu. Şimdi sipariş veririz sonradan elimizde şu ürün yok diye telefon açarlar set bozulacaksa da çok bi anlamı yok benim için

Ben alışveriş yapmadan önce herşeyi sepete eklemiştim hepsinin yanında shippinge uygun ya da elde yoksa sipariş edilemez stok yok uyarısı oluyor. İstediğiniz beden yoksa mail adresinizi girip gelince haber ver diyebilirsiniz. Şahsi tecrübem, mail bildirimi ekledikten sonra fc moto talebinize istinaden 1 2 güne ekleyip size bildirim atıyor. Bende öyle oldu ve siparişimi verdim. 10 euro fazla verip preimum shipping seçin bence 2 3 güne gelsin kafanı rahat olsun. Diğer türlü 1 ay bekle bekle dolandırıldım mı lan :D falan diye kuruntu yapıyor insan
    bdrhngvnc ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı obk047 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben alışveriş yapmadan önce herşeyi sepete eklemiştim hepsinin yanında shippinge uygun ya da elde yoksa sipariş edilemez stok yok uyarısı oluyor. İstediğiniz beden yoksa mail adresinizi girip gelince haber ver diyebilirsiniz. Şahsi tecrübem, mail bildirimi ekledikten sonra fc moto talebinize istinaden 1 2 güne ekleyip size bildirim atıyor. Bende öyle oldu ve siparişimi verdim. 10 euro fazla verip preimum shipping seçin bence 2 3 güne gelsin kafanı rahat olsun. Diğer türlü 1 ay bekle bekle dolandırıldım mı lan :D falan diye kuruntu yapıyor insan
    Teşekkür ederim. Gelince haber ver olayını deneyimlemeye gidiyorum gelişme olursa yazarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Paskalya özel yüzde 10 da indirim varmış

Keşke 10 Euro fazla verseydim 😄 Bekliyorum şu an olacak diye

En son 30.03 te sent item abroad yazıyor. Halen bir kıpırdama yok. PTT yi arasam bir yardımcıları olur mu kargoyla ilgili?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Benim ürün almanyadan 1 haftada geldi yaklaşık 1 hafta Türkiye'de kaldı en son yaşadığım şehrin PTT şubesine gittim.Şubede bekliyormuş kargo elemanlar yollarken adres vs yanlış yazmışlar.PTT çalışanı 1 gün daha gelmesen geri yollayacaktık dedi.Aliexpress'ten aldığım ürün gümrükte daha çok bekliyor.

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ürün almanyadan 1 haftada geldi yaklaşık 1 hafta Türkiye'de kaldı en son yaşadığım şehrin PTT şubesine gittim.Şubede bekliyormuş kargo elemanlar yollarken adres vs yanlış yazmışlar.PTT çalışanı 1 gün daha gelmesen geri yollayacaktık dedi.Aliexpress'ten aldığım ürün gümrükte daha çok bekliyor.
    Yine rahat durmak yok bize o zaman. Arada bir kurcalamak gerek yoğunluk ve ya pandemi süreci varsa da gıdıklamak gerek anlaşılan.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    FC Moto %15 indirim yapmış, kendi adıma şu kur rakamları ile eldiven haricinde pek cazip bir ürün göremedim sizler de bir göz atın yine.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FC Moto %15 indirim yapmış, kendi adıma şu kur rakamları ile eldiven haricinde pek cazip bir ürün göremedim sizler de bir göz atın yine.
    moto fc %15 indirim yapmış fakat rte fc %300 zam ile kovalıyor
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)