Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eski kasa Cbr 125R vs Mondial Drift

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Merhaba yarın nasip olursa başlangıç motorumu alacağım. Yaşadığım şehirde Cbr 125 satan birini buldum gidip motoru inceledim sürdüm performansını denedim. Ve motorun eksiklerine rağmen iyi gidiyordu gaz tepkisi 125'lik motordan beklediğimin çok üzerindeydi. Motor 2008 model ve 2600Tl'ye veriyor satan kişi. Fakat motorun fotoğrafını buraya ekliyeceğim sizde görürsünüz grenajları ve kafası göstergesi felan yok. Grenajlar pek sorun değil sağ alt ve üst sol alt ve üst grenajları 300Tl gibi uygun bir fiyata alabiliyorum. Fakat konu kafaya gelince 700/800 liralar harcamam gerekiyor ve bu beni çok fazla yorar. Bunun yerine
    https://urun.n11.com/modifiye-urunle...yah-P281157958
    bu kafayı cbr 125'e montajlayan kişiler var bende bu kafayı alıp montajlamayı ve 300Tl'ye göstergeyi alıp işi halletmeyi düşünüyorum fakat belli başlı tedirgin olduğum durumlar var ilki acaba motor güzel dururmu. Diğer kaygım dış görünüşü bir şekilde hallettim ilerde orjinal kafa felan takarım param olunca onu geçtim fakat motor 2008 model bu bana ne gibi şeyler ile döner. Bir ustaya motor bloğunu gösterticem eğer motor iyi derse sizce almalımıyım. Almaktan vazgeçersem gidip mondial drift alacağım sizce hangisi? Linkte olan video'da motorun sesine bakabilirsiniz.
    https://photos.app.goo.gl/TV2gJTLPW1tsfQmdA
    https://photos.app.goo.gl/pRVrT3eYvbsGPFE48

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Ben olsam almazdım, o motor sağlıklı gaz yemiyor. Hadi o halledildi diyelim o motorun nasıl ellerden geçtiği belli. Daha temiz bir motor alırdım.

Motosikleti
    Sağlıklı gaz yemiyor derken hocam açabilir misiniz?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    resimde ki motosiklet haşat durumda 1000 lira bile etmez asıl kaygılanman gereken şey çalıntı olup olmadığı. ruhsatta ki motor ve şase numarasıyla karşılaştırma yapman gerekiyor. benden tavsiye ilk motorunu alacaksın bu cbr'ı sakın alma elinde patlar.

Motosikleti
    Grenajlar ve kafa dışında ne gibi sorunlar vardır sizce?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kardeşim elbet bu işler bütçe meselesi, anlıyorum ama alacağın motor belli ki kazalı ve daha başka sıkıntıları da olabilir. Zaten imkanın şimdilik elverse daha farklı bir motor arayışında olurdun. Bu alacağın motorun senin başına daha yüksek bütçeli dertler açma şansı var. Bütçe var tamam diyelim, yine de tamirat,tadilat sonrası olması gerektiği gibi olamama şansı var motorun. Acele etmemeni ve daha başka imkanlar yaratarak farklı motorlara yönelmeni öneririm.

Motosikleti
    ne gibi masraflar çıkabilir hocam.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Cr1Enis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne gibi masraflar çıkabilir hocam.
    Karenaj,far ve gösterge yok diyorsan ön amortisörlerde,ön jantta, diskte ve şaside de problem olma ihtimali var.Zaten bu parçaları onarma ya da muadil parça değiştirme yoluna gitsen aldığın motorun parası kadar para harcama riskin var.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Grenajlar ve kafa dışında ne gibi sorunlar vardır sizce?
    mesela o motora gösterge taksanda çalışmaz. aynı şekilde kafa taksan aydınlatmalara elektrik gelmez. elektrik tesisatı kurcalanmış. diskler bitik, lastikler bitik, motor bitik gibi bir şey, ön amortisör yamuk gözüküyor, arka amortisör bitiktir muhtemelen, şase hasarlı gözüküyor karenaj takmaya kalksan takacak bağlantıları kopmuştur arka jant bile yamuk gözüküyor bu motora niye ısrar ediyorsun? fotoğraf ortada motor hurdalıktan çalınmış gibi senin içine siniyor mu kardeş?
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesela o motora gösterge taksanda çalışmaz. aynı şekilde kafa taksan aydınlatmalara elektrik gelmez. elektrik tesisatı kurcalanmış. diskler bitik, lastikler bitik, motor bitik gibi bir şey, ön amortisör yamuk gözüküyor, arka amortisör bitiktir muhtemelen, şase hasarlı gözüküyor karenaj takmaya kalksan takacak bağlantıları kopmuştur arka jant bile yamuk gözüküyor bu motora niye ısrar ediyorsun? fotoğraf ortada motor hurdalıktan çalınmış gibi senin içine siniyor mu kardeş?
    Motor ölmüş ama üzerine toprak atan yok.

Bu motoru şeytan bile görse yolunu değiştirir...
    uzay gemisi bunu beğendi.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Bence Mondial Drift almalısın. Güç olarak da Drift daha iyi. Gösterdiğin motoru hiç almamalısın zaten.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Eski kasa 2011-2012 tvs apache 150 al daha iyi.

Motosikleti
    elektrik tesisatı çalışıyor. Motor içime sinmiyordu fakat 20/30km arası kullandım açıkcası çok iyiydi. Yani bu bana garip geldi o yüzden konuyu açtım yoksa tabiki çöpe benziyor.

"Motor 2008 model ve 2600Tl'ye veriyor satan kişi" yıl 2020 oldu farkındaysan ve o parayla anca motosiklet ekipmanları alınır anca. bütçeniz yoksa boşuna heveslenmeyin motosikletlere. Bütçesiz motosiklet almak hem size zarar ziyan hem de maddi ve manevi zarar olacak size dönecektir. Sizi de anlıyorum iyi kötü bir şey olsun ama böyle bir özellikteki motosiklet size sefa değil cefa çektirir.

Motosikleti
    Hocam ben demiyorum ki bu motoru yıllarca kullanayım. Biraz yanlış anlaşıldı durum. Ben yüksek cc güzel bir makine almadan önce düşüp kalkabileceğim ama aynı zamanda biraz hoş duran bir motor istiyordum bu motora biraz sempatim vardı o sebeple sordum. Bu arada motor bir tanıdığın kaza yaptı evet fakat kaza yaptığında motorun önü dağılmamıştı far bölümü çatlamıştı yani şasisine baktırdım sıkıntı yoktu usta öyle dedi onun dışında tabiki masrafları var alırken buna göre bütçe ayırdım ama konunun başlğını yanlış seçtim sanırım. Başlık bu motor adam olur mu sizce olmalıydı?

Hocam ben demiyorum ki bu motoru yıllarca kullanayım. Biraz yanlış anlaşıldı durum. Ben yüksek cc güzel bir makine almadan önce düşüp kalkabileceğim ama aynı zamanda biraz hoş duran bir motor istiyordum bu motora biraz sempatim vardı o sebeple sordum. Bu arada motor bir tanıdığın kaza yaptı evet fakat kaza yaptığında motorun önü dağılmamıştı far bölümü çatlamıştı yani şasisine baktırdım sıkıntı yoktu usta öyle dedi onun dışında tabiki masrafları var alırken buna göre bütçe ayırdım ama konunun başlğını yanlış seçtim sanırım. Başlık bu motor adam olur mu sizce olmalıydı?
    amacım kalp kırmak ya da insana yukardan bakmak değildi. Sadece biraz daha bütçe yükseltip seni motordan soğutmayacak bir motor almanı tavsiye ederim. He bu motoru alırsın tamirci tamirci gezmekte var bunu göze alıyorsan ve senin için 2600tl nin bir önemi yoksa al düşüp kalkarak öğren ve sat.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Yaş kaç? Ben ehliyetimi 16 da aldım ve almadan önce de staj paramla aldığım bir cub motorum vardı. Tüm vaktimi ona harcıyordum sonra yazın 4bin liraya 2008 CBR125 bulmuştum, grenajlar vs tertemiz. Anlamasam direk alırdım, grenajların arasından şasi bağlantılarına baktığımda hep pas olduğunu gördüm. Gazaltı kaynağının teli bile üstünde duruyordu, almaya çok heveslenmiştim, sonra uzunca düşünüp eşekten inip sakat ata mı binecektim? Elimdeki parayla "Kural [Z]" abinin önerisiyle kilometresi yüksek(50bin) bir CB125E aldım. Motor malum sitedeki 5-6bin liraya satılan sözde 30bindeki motorlardan daha temizdi, şans işte. Senin de o parayla hangi motorun temizini bulabileceksen onu al. Masraflar için bütçe ayırdım diyorsun ama o bütçe seni daha çok soğutacak. Çünkü bu motorun parçası yok yapılan her şey uydurma olacak. Ben usta jantı takarken boyasını kaldırdı diye sövülmedik akrabasını bırakmadım. Emin ol motor alınca sen de öyle olacaksın.

Motosikleti
    Merhaba forumda herkes alma demesine rağmen biraz gaza gelerek motoru aldım. Motorun muayanesi için enduro güzel bir kafa taktım motora bekelmediğim şekilde spor ve hoş durdu. Gösterge olarak henüz bir çözüm bulmadım güzel planlarım var. Bunların dışında motorun şasizi sorun çıkarabilir dedi bir arkadaş burdan sağolsun sayesinde motoru iyice kontrol ettirdim. Şasi sağlam ve çatlaksız çıktı. Egsoz borusu korezyonluydu temizlettim. Motoru aladı 3 gün oldu ve 200km civarı bir yol yaptım. Şimdilik sorun yaşamıyorum gören tanıdıklarım motoru beğeniyor oldukça. Bakalım zamanla çok daha güzelleştireceğim. Bu şekilde motor hakkında hergün yeni şeyler öğreniyorum. İlerde iyi bir motor sahibi olduğumda motoruma daha iyi bakabileceğim ve daha bilinçli olacağım inşallah. İlerleyen günlerde buraya fotoğraflar ve videolar eklemeye çalışacağım esen kalın arkadaşlar.

Motosikleti
    Mt-125
    Merhaba forumda herkes alma demesine rağmen biraz gaza gelerek motoru aldım. Motorun muayanesi için enduro güzel bir kafa taktım motora bekelmediğim şekilde spor ve hoş durdu. Gösterge olarak henüz bir çözüm bulmadım güzel planlarım var. Bunların dışında motorun şasizi sorun çıkarabilir dedi bir arkadaş burdan sağolsun sayesinde motoru iyice kontrol ettirdim. Şasi sağlam ve çatlaksız çıktı. Egsoz borusu korezyonluydu temizlettim. Motoru aladı 3 gün oldu ve 200km civarı bir yol yaptım. Şimdilik sorun yaşamıyorum gören tanıdıklarım motoru beğeniyor oldukça. Bakalım zamanla çok daha güzelleştireceğim. Bu şekilde motor hakkında hergün yeni şeyler öğreniyorum. İlerde iyi bir motor sahibi olduğumda motoruma daha iyi bakabileceğim ve daha bilinçli olacağım inşallah. İlerleyen günlerde buraya fotoğraflar ve videolar eklemeye çalışacağım esen kalın arkadaşlar.
    Dostum hayırlı olsun öncelikle. Eğer kafana takılan bir soru olursa konu açmasan dahi özelden yazabilirsin.Kazasız belasız kullanman dileğiyle...
    Tekerin düz bassın.

Motosikleti
    tıkandığım konularda yardımlarınız çok güzel olur teşekkürlerrr.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:30 ----------

Drift nasıl güç olarak daha iyi. Top speed'den tutun beygire kadar cbr 125r daha yüksek değerlere sahip. Nasıl daha güçlü olduğu kanısına vardınız doğrusu merak ettim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler