Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Egzoz cezası

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhabalar geçen akrapovic slip on egzozdan r25 ile ceza yedim. Iyi güzel hoş ta bir motorcu arkadaş çevre ve şehircilik bakanlığı da ceza göndericek sana dedi 3 bin tl civarında şok oldum doğru mudur? Aslı astarı var mıdır. O kadar araştırdım ama bulamadım böyle bir şey.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Konuyu bende takip edeyim. Okuyunca baktim saga sola ama bende saglikli ve net bir bilgi bulamadim

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben doğru diye biliyorum, arabada egzoz cezasına bir de bakanlıktan ceza geliyor. Motorda da aynı mıdır, bilmiyorum. Geçmiş olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    o ceza bu yıl 4.412TL oldu

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Hocam bilmedigimden soruyorum,bu ceza neye gore kesiliyor? Polis ekipleri sesimi olcuyor?

Motosikleti
    MT-07
    O ceza ses yapan egzozlar için değil. Egzoz muayene emisyonunu yaptırmayan araçlar için. Zaten egzoz muayenesi olmayan araç, normal muayenede yaptıramıyor. Bilgi kirliliği oluşmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Alıntı baskentli1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bilmedigimden soruyorum,bu ceza neye gore kesiliyor? Polis ekipleri sesimi olcuyor?
    O ceza; polisin insiyatifi ile oluyor. Polis, çevreyi rahatsız edip etmemene göre kesiyor. Orjinal ferrari olsun altında, mahallede arabayı bağırtarak gez. Polis gene gelip sana ceza keser.

O katalizörü kesip işlem yaptıranlar, vututucular, düşük viteste yüksek devir kullananlar vs vs. Bunların hepsi aynı cezayı yer. 7günlük süre içinde de bak bu orjinal egzoz die trafikten men’i kaldırırlar. Sadece ekstradan egzozu orjinale çevirme zahmetine girmezler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ceza ses yapan egzozlar için değil. Egzoz muayene emisyonunu yaptırmayan araçlar için. Zaten egzoz muayenesi olmayan araç, normal muayenede yaptıramıyor. Bilgi kirliliği oluşmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

O ceza; polisin insiyatifi ile oluyor. Polis, çevreyi rahatsız edip etmemene göre kesiyor. Orjinal ferrari olsun altında, mahallede arabayı bağırtarak gez. Polis gene gelip sana ceza keser.

O katalizörü kesip işlem yaptıranlar, vututucular, düşük viteste yüksek devir kullananlar vs vs. Bunların hepsi aynı cezayı yer. 7günlük süre içinde de bak bu orjinal egzoz die trafikten men’i kaldırırlar. Sadece ekstradan egzozu orjinale çevirme zahmetine girmezler.
    Katalizörün kesilmesi pek yaygın değil. Benim motor hariç ben ilk defa duydum. Var mı çevrede başka örnekler?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Eğer Çevre ve şehircilik bakanlığına sevki yapılırsa her türlü cezayı yazıyorlar, yazdılarda. Kanun gürültüye ve hava kirliliğine yol açman nedeniyle halkın huzur ve sükûnunun bozulmasının önlenmesi amacıyla cezayı yersin diyor zaten anlaşılmayacak pek birşey yok.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katalizörün kesilmesi pek yaygın değil. Benim motor hariç ben ilk defa duydum. Var mı çevrede başka örnekler?
    Çoook. Altını delip vida atanlar, mantkapla görülmeyecek yerlerini delenler, katalizöre ellemeyip, susturucuyu içinden mıncıklıyanlar...

Polis bu warrex sistemlerin universal kumandasını almış artık. Adam geliyor birşey yok memur bey diyor. Polis gaz ver diyor. Gaz vermeden warrex’i otomatik Kuman’da ile açıyor. Herifi olduğu yere çiviliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer Çevre ve şehircilik bakanlığına sevki yapılırsa her türlü cezayı yazıyorlar, yazdılarda. Kanun gürültüye ve hava kirliliğine yol açman nedeniyle halkın huzur ve sükûnunun bozulmasının önlenmesi amacıyla cezayı yersin diyor zaten anlaşılmayacak pek birşey yok.
    Çevre ve şehircilik bakanlığına göndermesi için bir ölçüm kriteri yollaması gerekir. Polis onunla pek uğraşmaz ama günümüz kanunlarında iki polisin imzası var ise; olur raporu sayıyorlar. Gene de kanıt olması gerekiyor bakanlık nezdinde ceza yemesi için. Genelde siyah duman atan ve halkın yaşam şartlarını kötüleştiren durumlarda bunu yapıyorlar.

1-2 motor yada araba bağırmış die sallamıyorlar. Önümde gürleyen scirroco’yu polis geçirip, cezaya tenezzül etmediğini gördü bu gözler...

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Çoook. Altını delip vida atanlar, mantkapla görülmeyecek yerlerini delenler, katalizöre ellemeyip, susturucuyu içinden mıncıklıyanlar...

Polis bu warrex sistemlerin universal kumandasını almış artık. Adam geliyor birşey yok memur bey diyor. Polis gaz ver diyor. Gaz vermeden warrex’i otomatik Kuman’da ile açıyor. Herifi olduğu yere çiviliyor
    Yine de ses çıkarmamasına rağmen görüntüsü orijinal olmayan,değiştirilmiş egzoz trafik çevirmelerinde daha dikkat çekici gibi.

Motosikleti
    MT-07
    Yine de ses çıkarmamasına rağmen görüntüsü orijinal olmayan,değiştirilmiş egzoz trafik çevirmelerinde daha dikkat çekici gibi.
    Tabiki daha çekici. Adama abi walla orjinal egzoz falan filan ağlamıyorsun. Yazacağını bildiğinden, işlem hemen bitiyor ve herkes yoluna devam ediyor. Kimse kimseyi germiyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Egzos ithalatı ve kullanımı onaylı egzos ise teknik sebepten ceza yazmamaları lazım. Ama gürültü nedeniyle kabahatler kanunundan çevreye rahatsızlıktan verebilirler. Bunun dışında herşeye şahsen itiraz ederdim.

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzos ithalatı ve kullanımı onaylı egzos ise teknik sebepten ceza yazmamaları lazım. Ama gürültü nedeniyle kabahatler kanunundan çevreye rahatsızlıktan verebilirler. Bunun dışında herşeye şahsen itiraz ederdim.
    Abi kesinlikle katiliyorum.

Benim ogrenmek istedigim buydu tesekkur ederim

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tabiki daha çekici. Adama abi walla orjinal egzoz falan filan ağlamıyorsun. Yazacağını bildiğinden, işlem hemen bitiyor ve herkes yoluna devam ediyor. Kimse kimseyi germiyor.
    O zaman "abi valla orijinal egzoz" diye ağlayanın kurtulma şansı daha fazla. Ancak görüntü olarak değiştirilmiş, bir de ses az çıksın diye susturucu takanların ceza yemesi çok daha dramatik. Düşünsene kardeşim hem istenilen ses yok hem de ceza var.

Motosikleti
    MT-07
    O zaman "abi valla orijinal egzoz" diye ağlayanın kurtulma şansı daha fazla. Ancak görüntü olarak değiştirilmiş, bir de ses az çıksın diye susturucu takanların ceza yemesi çok daha dramatik. Düşünsene kardeşim hem istenilen ses yok hem de ceza var.
    Polis sana egzozdan ceza yazıyorum diyecek ve ağlaman ile kurtulacaksın öyle mi? Cezayı yazar ve git nereye şikayet edersen et diyip olayı kapatır. Üstüne bıd bıd etmeye devam edersen, görevli polis memuruna itiraz, 657’ye muhalefet ve 1-2 gerekçe ile ters kelepçe ve ifade vermeye.

Bu forumda en kızdığım şey; bedelini ödemeye razı olmadığınız şeyleri yapmaya çalışmanız veya yapmanız. Yapılan şeyin doğru veya yanlış olması birşeyi farkettirmez. Sonuçlarına katlanmak istemiyorsanız o eylemi gerçekleştirmemelisiniz.

Sonuçlarına katlanacak olanlar zaten böyle böyle birşey oldu. Yaptığınızın farkında olun der ve bitirir.

Hayatta insanlar ikiye ayrılır:

İsteklerini gerçekleştirenler ve gerçekleştiremeyenler. Yoksa siz halen gerçekleştiremeyenlerden misiniz?
    yaşlıveacemi ve Metela bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı baskentli1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kesinlikle katiliyorum.

Benim ogrenmek istedigim buydu tesekkur ederim
    Ankara'da yaşıyorsan öğrenmek istediğini Kızılay - Atatürk bulvarında kır saçlı polis ağabeyimizden ceza yiyip öğrenme 😀
    3 kişiye egzozdan ceza yazdı bildiğim 3üne de bakanlıktan ceza geldi.
    ferhatkars bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Egzozu kimse savunmasın
    Yok katalizör var,yok orjinal akrep vs hikaye
    Rahatsız ediyor işte milleti bunun da cezası var bu kadar basit

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da yaşıyorsan öğrenmek istediğini Kızılay - Atatürk bulvarında kır saçlı polis ağabeyimizden ceza yiyip öğrenme 😀
    3 kişiye egzozdan ceza yazdı bildiğim 3üne de bakanlıktan ceza geldi.
    Kanun neyse ona eyvallah ama hersey uygunken yok ses cikiyo bahanesi ile falan ceza yazmaya kalkarsa sacinin rengi falan onemli olmaz telefonla joker hakkimi kullanirim

Motosikleti
    Ybr 125

Motosikletler egzoz muayenesinden muaf değil mi?

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Alıntı uugguurr86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletler egzoz muayenesinden muaf değil mi?
    motosiklet için ayrıca egzoz muayenesi yoktur.. normal muayeneden geçerse iki sene yola devam..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)