Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Egzoz cezası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba forumu motosiklet forumu diye ayırım yapmak? Yazılan ceza maddeleri ve mevzuat bellidir. Sen arabalara ceza yazılırken ayrı , motosikletlere ceza yazılırken ayrı maddelerden yazılıyor zannediyorsun galiba. 32/3 maddesinden ceza yazılırsa ve bu emniyet tarafından bakanlığa gönderilirse ekstra bakanlık tarafından da ceza gelebilir. Gerçekten araştırsaydın bunu bilirdin ve hiç yorum yapmamalıydın. Verdiğim linkte konu sahibinin yaşadığı bu. Yanlış kaynakmış. Konu sahibi de polise sormuş aynı cevabı almış zaten? Devletin memuru da yanlış kaynaktan bilgi almış herhalde.

Demogoji yapmaya devam edebilirsin. Sana cevap vermekle harcayacağım vaktim yok.
    Emniyet kemeri ile kask takmak aynı cezaya fakat farklı maddelere bağlıdır. Teknik olarak cezanın mantığı aynı olsa da cezanın işleniş biçimi farklı olduğundan dolayı sana emniyet kemerinden ceza yazamazlar.

Bana sakin ol die artistlik yapan sen de bakıyorum pek bir aresifsin. Sebepli sebepsiz yere en haklı ben olacağım gibi iddialarla gelmek komik oluyor. Devletin kurumlarına çalışıyorsun herhalde ki bu kadar net bir şekilde kendini haklı görüyorum. Ayrıca cezanın 32/3’e yazıldığını nereden gördün? Ben arkadaşın belirttiğini görmedim?!.

Kainatta herşeyi gören gözlere mi sahip sin? Herkesten daha iyi mi mevzuatları biliyorsun? Demogojinin sözlük anlamını biliyor musun? Konuda kişisel yorum mu sorulmuş yoksa kesim bir bilgi mi sorulmuş?

Amacım seni veya bir başkasını kırmak yada kışkırtmak değil ama bilgi kirliliği bu konuyu okuyanları ve sonradan okuyanları yanlış yönlendirecektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyet kemeri ile kask takmak aynı cezaya fakat farklı maddelere bağlıdır. Teknik olarak cezanın mantığı aynı olsa da cezanın işleniş biçimi farklı olduğundan dolayı sana emniyet kemerinden ceza yazamazlar.

Bana sakin ol die artistlik yapan sen de bakıyorum pek bir aresifsin. Sebepli sebepsiz yere en haklı ben olacağım gibi iddialarla gelmek komik oluyor. Devletin kurumlarına çalışıyorsun herhalde ki bu kadar net bir şekilde kendini haklı görüyorum. Ayrıca cezanın 32/3’e yazıldığını nereden gördün? Ben arkadaşın belirttiğini görmedim?!.

Kainatta herşeyi gören gözlere mi sahip sin? Herkesten daha iyi mi mevzuatları biliyorsun? Demogojinin sözlük anlamını biliyor musun? Konuda kişisel yorum mu sorulmuş yoksa kesim bir bilgi mi sorulmuş?

Amacım seni veya bir başkasını kırmak yada kışkırtmak değil ama bilgi kirliliği bu konuyu okuyanları ve sonradan okuyanları yanlış yönlendirecektir.
    Hocam belirttim ben 32/3 'ten yedim zaten buda egzoz cezasidir ancak motorlarda emisyon olayı felan olmadığı için ceza gelmeyeceğini umuyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bizim memlekette her şey olur...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Symbolic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam belirttim ben 32/3 'ten yedim zaten buda egzoz cezasidir ancak motorlarda emisyon olayı felan olmadığı için ceza gelmeyeceğini umuyorum.
    32/3'ten dolayı ise yazmışsan, bu benim hatam. Demekki ben hatırlamadım sonradan yazdığını. @Fr.Sante'den 32/3'e yaptığım yorum için özür diliyorum.

Velevki;

Mevzuata uygun olarak yapıldığı
    belgelenemeyen teknik değişikliğin
    çevredekileri rahatsız edecek derecede
    gürültü çıkaracak özellikte olması,
    Uymayanlara
    1.002 TL.
    % 25 İndirimli
    751,50 TL.
    Araç mevzuata uygun
    duruma getirilinceye
    kadar
    Aracın mevzuata uygun duruma getirilmesi için çekici/kurtarıcı
    marifetiyle götürülmek üzere ek-33/A düzenlemek suretiyle yedi iş
    gününe kadar izin verilerek teslim edilir. (2019 yılı için, bunun para cezası güncellendi 2020'de.)

------------------------------------------

2020 Yılı Egzoz Emisyon Ölçüm Cezaları
    31 Aralık 2019 Salı
    2872 sayılı Çevre Kanunu Uyarınca Verilecek İdari Para Cezalarına İlişkin Tebliğ (2020/1) kapsamında, 1/1/2020 – 31/12/2020 tarihleri arasında Çevre Kanunu 20 (a) maddesine göre uygulanacak cezalar aşağıda belirtilmektedir
    2872 sayılı Çevre Kanunu Uyarınca Verilecek İdari Para Cezalarına İlişkin Tebliğ (2020/1) kapsamında, 1/1/2020 – 31/12/2020 tarihleri arasında Çevre Kanunu 20 (a) maddesine göre uygulanacak cezalar aşağıda belirtilmektedir:

Egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmayan motorlu taşıt sahiplerine 1.895 TL
    Egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmayan ve standartlara aykırı emisyona sebep olan motorlu taşıt sahiplerine 3.791 TL
    Egzoz gazı emisyon kontrol sistemi (katalitik dönüştürücü, dizel partikül filtre vs.) çalışmayan veya devre dışı bırakılan araçlar için 1.895 TL
    Belirlenen usul ve esaslara aykırı ölçüm yapan istasyonlara 7.582 TL
    Yetki belgesi olmadan ölçüm yapan, sahte belge düzenleyenlere 15.166 TL

Vatandaşlarımızın ve Yetkili Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm İstasyonlarının bilgilerine sunarız.

Motosiklete egzoz emisyon ölçümü yapılmamaktadır.

--------------------------------------------------

Egzoz Emisyon Ölçümleri Hakkında Bilgilendirme
    20 Ocak 2019 Pazar
    Çevre Kanunu kapsamında motorlu taşıt sahipleri egzoz emisyonlarının yönetmelikle belirlenen standartlara uygunluğunu belgelemek üzere egzoz emisyon ölçümü yaptırmak zorundadır. Çevre Kanunu’nun 20’nci maddesi kapsamında egzoz emisyon ölçümü yaptırmayan motorlu taşıt sahiplerine 1.546 TL, standartlara aykırı emisyona sebep olan motorlu taşıt sahiplerine ise 3.093 TL idari para cezası uygulanmaktadır. Ayrıca, emisyon kontrol sistemleri (katalitik dönüştürücü, partikül filtre vb.) çalışmayan veya devre dışı bırakılan taşıtlar için 1.546 TL idari para cezası uygulanmaktadır.
    Çevre Kanunu kapsamında motorlu taşıt sahipleri egzoz emisyonlarının yönetmelikle belirlenen standartlara uygunluğunu belgelemek üzere egzoz emisyon ölçümü yaptırmak zorundadır.

Çevre Kanunu’nun 20’nci maddesi kapsamında egzoz emisyon ölçümü yaptırmayan motorlu taşıt sahiplerine 1.546 TL, standartlara aykırı emisyona sebep olan motorlu taşıt sahiplerine ise 3.093 TL idari para cezası uygulanmaktadır. Ayrıca, emisyon kontrol sistemleri (katalitik dönüştürücü, partikül filtre vb.) çalışmayan veya devre dışı bırakılan taşıtlar için 1.546 TL idari para cezası uygulanmaktadır.

Bu cezada egzoz emisyonu ile alakalı. Emisyon ölçümü yapılmayan motosiklete emisyon cezası uygulanması durumunda söz konusu cezayı ödeyip, mahkemeye giderek itiraz edilmelidir.

Genelde PC başında olmadığım için sağdan soldan yazıları kopyala - yapıştır yapmak zor geliyor. Sırf bu kadar konu uzadı die gittim ve pc başına oturdum.

Kaynakça:

https://www.egm.gov.tr/kurumlar/egm....za_rehberi.pdf

https://egzoz.csb.gov.tr/Yayinlar/egzozceza2020.aspx

https://egzoz.csb.gov.tr/Yayinlar/egzozolcumceza.aspx

32/3'ten dolayı ise yazmışsan, bu benim hatam. Demekki ben hatırlamadım sonradan yazdığını. @Fr.Sante'den 32/3'e yaptığım yorum için özür diliyorum.

Velevki;

Uymayanlara
    1.002 TL.
    % 25 İndirimli
    751,50 TL.
    Araç mevzuata uygun
    duruma getirilinceye
    kadar
    gününe kadar izin verilerek teslim edilir. (2019 yılı için, bunun para cezası güncellendi 2020'de.)

31 Aralık 2019 Salı
    2872 sayılı Çevre Kanunu Uyarınca Verilecek İdari Para Cezalarına İlişkin Tebliğ (2020/1) kapsamında, 1/1/2020 – 31/12/2020 tarihleri arasında Çevre Kanunu 20 (a) maddesine göre uygulanacak cezalar aşağıda belirtilmektedir
    2872 sayılı Çevre Kanunu Uyarınca Verilecek İdari Para Cezalarına İlişkin Tebliğ (2020/1) kapsamında, 1/1/2020 – 31/12/2020 tarihleri arasında Çevre Kanunu 20 (a) maddesine göre uygulanacak cezalar aşağıda belirtilmektedir:

Egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmayan ve standartlara aykırı emisyona sebep olan motorlu taşıt sahiplerine 3.791 TL
    Egzoz gazı emisyon kontrol sistemi (katalitik dönüştürücü, dizel partikül filtre vs.) çalışmayan veya devre dışı bırakılan araçlar için 1.895 TL

Vatandaşlarımızın ve Yetkili Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm İstasyonlarının bilgilerine sunarız.

20 Ocak 2019 Pazar
    Çevre Kanunu kapsamında motorlu taşıt sahipleri egzoz emisyonlarının yönetmelikle belirlenen standartlara uygunluğunu belgelemek üzere egzoz emisyon ölçümü yaptırmak zorundadır. Çevre Kanunu’nun 20’nci maddesi kapsamında egzoz emisyon ölçümü yaptırmayan motorlu taşıt sahiplerine 1.546 TL, standartlara aykırı emisyona sebep olan motorlu taşıt sahiplerine ise 3.093 TL idari para cezası uygulanmaktadır. Ayrıca, emisyon kontrol sistemleri (katalitik dönüştürücü, partikül filtre vb.) çalışmayan veya devre dışı bırakılan taşıtlar için 1.546 TL idari para cezası uygulanmaktadır.
    Çevre Kanunu kapsamında motorlu taşıt sahipleri egzoz emisyonlarının yönetmelikle belirlenen standartlara uygunluğunu belgelemek üzere egzoz emisyon ölçümü yaptırmak zorundadır.

Çevre Kanunu’nun 20’nci maddesi kapsamında egzoz emisyon ölçümü yaptırmayan motorlu taşıt sahiplerine 1.546 TL, standartlara aykırı emisyona sebep olan motorlu taşıt sahiplerine ise 3.093 TL idari para cezası uygulanmaktadır. Ayrıca, emisyon kontrol sistemleri (katalitik dönüştürücü, partikül filtre vb.) çalışmayan veya devre dışı bırakılan taşıtlar için 1.546 TL idari para cezası uygulanmaktadır.

Bu cezada egzoz emisyonu ile alakalı. Emisyon ölçümü yapılmayan motosiklete emisyon cezası uygulanması durumunda söz konusu cezayı ödeyip, mahkemeye giderek itiraz edilmelidir.

Genelde PC başında olmadığım için sağdan soldan yazıları kopyala - yapıştır yapmak zor geliyor. Sırf bu kadar konu uzadı die gittim ve pc başına oturdum.

Kaynakça:

Hocam tessekkurler araştırmalarınız için vakit ayirmişsiniz. Bu egzoz cezasi 2020 de zamlandi malesef 1228tl erken ödeyince 920 tl mi ne. Her neyse o zaman ben itiraz ederim eğer gelirse dediğiniz gibi. Emisyon yapilmadigi için emisyona tabi ceza yazilamaz mantikli geldi suan. Ya memurlar gonderir bakanlikta motor diye geri döner ya da motor olduguna dikkat edilmez yine gelebilir gibi bir durum var anlasilan. Ceza yazan ekip beni boyle ekstra bir ceza var diye uyarmadilar hatta ceza bile yazmak istemediler ancak bir onceki noktada amir anons gecmis beni. Neyse yapicak bir şey yok. Ceza gelirse haber veririm konudan.

Motosikleti
    MT-07
    O zaman çok korkma derim. Amir anons geçti ise ceza yazmak için yazmışlardır. Fazla peşine düşmezler. Bu son yorum benim kişisel görüşümdür. Kendininde dediğin gibi; ceza gelecekmiş gibi otur bekle, gelmezse sorun yok zaten. Gelirse cezayı ödeyip, direk itiraz edersin.

Velevki;

Uymayanlara
    1.002 TL.
    % 25 İndirimli
    751,50 TL.
    Araç mevzuata uygun
    duruma getirilinceye
    kadar

31 Aralık 2019 Salı

20 Ocak 2019 Pazar

Kaynakça:

O zaman çok korkma derim. Amir anons geçti ise ceza yazmak için yazmışlardır. Fazla peşine düşmezler. Bu son yorum benim kişisel görüşümdür. Kendininde dediğin gibi; ceza gelecekmiş gibi otur bekle, gelmezse sorun yok zaten. Gelirse cezayı ödeyip, direk itiraz edersin.
    Aynen öyle yapicam hocam boş boş konuşmayıp düzgünce okuyup derdimi anlayıp ona gore cevap yazdığınız için size tessekkür ederim.

https://hizliresim.com/M8JGyI
    Evet arkadaşlar Ceza gelmiş Bulunmakta. Hiç bir şekilde desibel testi yapilmadi. İtiraz edicem cezaya nasil bir yol izlemeliyim yardimci olursaniz sevinirim.

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Evet arkadaşlar Ceza gelmiş Bulunmakta. Hiç bir şekilde desibel testi yapilmadi. İtiraz edicem cezaya nasil bir yol izlemeliyim yardimci olursaniz sevinirim.
    Kardesim gecmis olsun sanirim bana da gelecek..
    Madem itiraz edeceksin benim actigim konuyada bir goz gezdir ben burada bir cok kisiye derdimi anlatamadim.
    Ben kanunda yok dedikce beni apacilikle sucladilar.
    Karayollari trafik kanunu egzoz gurultu seviyelerinin ne kadar olmasini yazmis.
    Ama ayni kanun motosikletleri tanimlarken "en az 2 tekerli yolcu tasimasinda kullanilan L sinifi" demis.

Simdiden kolayliklar

Motosikleti
    Sentor 150
    Arkadaşlar merhabalar geçen akrapovic slip on egzozdan r25 ile ceza yedim. Iyi güzel hoş ta bir motorcu arkadaş çevre ve şehircilik bakanlığı da ceza göndericek sana dedi 3 bin tl civarında şok oldum doğru mudur? Aslı astarı var mıdır. O kadar araştırdım ama bulamadım böyle bir şey.
    Geçmiş olsun öncelikle. Bende de abart egzoz var ve ben herhangi bir duruma karşı internette çok araştırıp bulduğum bir anayasa tüzüğünün fotokopisi çıkartıp ruhsatıma koydum. Daha sonra tüzükte yazan maddeye göre 7,5 metreden desibel ölçer ile ses desibelini ölçtüm. Egzoz sesinin motosikletlerde 80 desibeli geçmemesi gerek.(bizim işyerinde desibel ölçer vardı fakat telefona bir program indirerek ölçüm yapabilirsin.) Bunu bir incelemeni tavsiye ederim.

http://www.mevzuat.kamunet.net/mmd/t...ol_tuzugu.html

Arkadaşlar tessekkurler yorumlar için araştırdım yönetmelik nedir ne değildir çok anlamadım. Ceza gürültüyü önleyecek yönetmeliklere uymamadan filan gelmiş sanırsam. Ama bu gurultu kime gore neye gore bulamadım itirazimi bu noktadan yapıcagim ama nasıl yapıcagim ne ediceğim en ufak fikrim yok yardımcı olucak olursa sevinirim 4 bin lira ceza mı olur gözünüzü seveyim alkollü araç kullansam daha az ceza yerim. Desibel filan olcumu yapılmadı bu cezadan dolayı da uyarılmadim ben böyle bir ceza gelicek diye memurlar hiç bahsetmedi ülkede bir gasp dönüyor devlet tarafından... Bu biraz alkollü birisine alkolunu ölçmeden ceza yazmaya benziyor bence alkollü ama yasal sınırlarda mı değil mi? Bir kanıtın var mı yok ben yazayım ödeyen ödesin mantığı. Ayrıca egzoz değişimi de teknik bir olay değil ki tüvturke gore ben ne yönetmeliğine uymamışım hala çözemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Alıntı baskentli1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim gecmis olsun sanirim bana da gelecek..
    Madem itiraz edeceksin benim actigim konuyada bir goz gezdir ben burada bir cok kisiye derdimi anlatamadim.
    Ben kanunda yok dedikce beni apacilikle sucladilar.
    Karayollari trafik kanunu egzoz gurultu seviyelerinin ne kadar olmasini yazmis.
    Ama ayni kanun motosikletleri tanimlarken "en az 2 tekerli yolcu tasimasinda kullanilan L sinifi" demis.

Simdiden kolayliklar
    Hocam siz de mi ankarada ceza yediniz umarım size gelmez ne diyim ben gelişmelerden haberdar ederim bu konuda ona gore siz de aynı yolu izlersiniz.

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Arkadaşlar tessekkurler yorumlar için araştırdım yönetmelik nedir ne değildir çok anlamadım. Ceza gürültüyü önleyecek yönetmeliklere uymamadan filan gelmiş sanırsam. Ama bu gurultu kime gore neye gore bulamadım itirazimi bu noktadan yapıcagim ama nasıl yapıcagim ne ediceğim en ufak fikrim yok yardımcı olucak olursa sevinirim 4 bin lira ceza mı olur gözünüzü seveyim alkollü araç kullansam daha az ceza yerim. Desibel filan olcumu yapılmadı bu cezadan dolayı da uyarılmadim ben böyle bir ceza gelicek diye memurlar hiç bahsetmedi ülkede bir gasp dönüyor devlet tarafından... Bu biraz alkollü birisine alkolunu ölçmeden ceza yazmaya benziyor bence alkollü ama yasal sınırlarda mı değil mi? Bir kanıtın var mı yok ben yazayım ödeyen ödesin mantığı. Ayrıca egzoz değişimi de teknik bir olay değil ki tüvturke gore ben ne yönetmeliğine uymamışım hala çözemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Hocam siz de mi ankarada ceza yediniz umarım size gelmez ne diyim ben gelişmelerden haberdar ederim bu konuda ona gore siz de aynı yolu izlersiniz.
    Evet bende Ankarada motoru aldigim ilk gun ve egzoz icin sanayiden donerken varlik mahallesinde ceza yedim..
    Hocam dedigim gibi karayollari trafik kanununa gore ceza yaziliyor ama o kanunda motosiklet icin belirlenen ses yok.
    Arkadasin dedigi gibi 7.5 mt falan degil gayet nerden nasil olcum yapilacagi falan hepsi yaziyor

Evet bende Ankarada motoru aldigim ilk gun ve egzoz icin sanayiden donerken varlik mahallesinde ceza yedim..
    Hocam dedigim gibi karayollari trafik kanununa gore ceza yaziliyor ama o kanunda motosiklet icin belirlenen ses yok.
    Arkadasin dedigi gibi 7.5 mt falan degil gayet nerden nasil olcum yapilacagi falan hepsi yaziyor
    Ben mevzuat nedir öğrensem öne gore itiraz yapicam iste burada bilimsel bir olay yok ki adam kafasına gore gürültülü diyor yazıyor ya da orjinal değil diye yazıyor ama mevzuatta herkes stock dolaşacak diye bir durum da yok. Trafik cezasını itiraz etmedim ödedim de bu cezayı beklemiyordum. Ayrıca bu nasıl bir cezadır anlamış değilim kırmızıda geçsem 200 lira filan.

Alıntı guraykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun öncelikle. Bende de abart egzoz var ve ben herhangi bir duruma karşı internette çok araştırıp bulduğum bir anayasa tüzüğünün fotokopisi çıkartıp ruhsatıma koydum. Daha sonra tüzükte yazan maddeye göre 7,5 metreden desibel ölçer ile ses desibelini ölçtüm. Egzoz sesinin motosikletlerde 80 desibeli geçmemesi gerek.(bizim işyerinde desibel ölçer vardı fakat telefona bir program indirerek ölçüm yapabilirsin.) Bunu bir incelemeni tavsiye ederim.

http://www.mevzuat.kamunet.net/mmd/t...ol_tuzugu.html
    Cezayı görünce stock egzozuma bir stock egzoz daha mı taksam dedim direk :O

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Ben mevzuat nedir öğrensem öne gore itiraz yapicam iste burada bilimsel bir olay yok ki adam kafasına gore gürültülü diyor yazıyor ya da orjinal değil diye yazıyor ama mevzuatta herkes stock dolaşacak diye bir durum da yok. Trafik cezasını itiraz etmedim ödedim de bu cezayı beklemiyordum. Ayrıca bu nasıl bir cezadır anlamış değilim kırmızıda geçsem 200 lira filan.
    Hocam irtibatlasalim bende sana bendeki bilgileri vereyim en azindan ipi nerden tutacagin hakkinda fikrin olur

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Geçmiş olsun. Gerçekten böyle bir saçmalık yok.
    Makas atıp insanların canını tehlikeye atmanın cezası bile 1246tl. Ses yaptın diye 7 bin liraya yakın ceza yiyorsun. Bu cezayı görünce bende tırstım ve daha sessiz bir egzoza geçmeyi düşünüyorum. Devlet artık bildiğin mafya oldu haraç kesiyor

Hocam irtibatlasalim bende sana bendeki bilgileri vereyim en azindan ipi nerden tutacagin hakkinda fikrin olur
    Peki hocam düzgün bir yanıt alamazsam danışman avukata başvuracağım en son.

Motosikleti
    MT-07
    Walla bugün polis heryerde kol geziyordu İstanbul’da. Hiç olmadık yerlerde yol daraltıp, işlem yapıyorlardı. Benim anladığım şu; şehir içinde herkes serbest (ki mahallede otomobilinden, motosikletine herkes bangır bangır geziyor.) ama şehir dışında kimsenin olmadığı yerlerde millete ceza kitlemeye çalışıyorlar. Önümdeki araba açmış egzozu yardır yardır geziyor, polisi görünce debriyaja basıyor ama polis göremediği için salıyor. Motosiklette eldeki debriyajı görünce, gel hele bir yanıma yapıyor.

Ablanın teki yolun ortasında bir sağa bir sola kırıyor ve beni sıkıştırıyor ama ben egzoz ile bir brom yapınca suçlu oluyorum. Maalesef günümüz gerçeği budur. Arabada telefondan dizi izlemek serbest ama sen ortalığı inletmeden efendi efendi gidince apaçi oluyorsun

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    egzoz, katlanan ve app plakalar, bu konuda kesinlikle cezalar ağır olmalı, kusura bakılmasın cidden bu konular hassas konular.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Egzoz cezası 1002₺ değil miydi 4400₺ nedir yahu

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)