Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzoz cezası

Motovento
    REKLAM ALANI
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Örnek teşkil etmesi açısından başka forumdan bir üyenin başına gelenleri gör. Özet geçiyorum: Emniyet cezayı bakanlığa yollamış. Bakanlıkta ekstra 3 bin lira ceza kesmiş.

http://www.techturkey.com/forum/sohb...oz_cezasi.html
    ferhatkars bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örnek teşkil etmesi açısından başka forumdan bir üyenin başına gelenleri gör. Özet geçiyorum: Emniyet cezayı bakanlığa yollamış. Bakanlıkta ekstra 3 bin lira ceza kesmiş.

Ne kadar güzel bir uygulama ya, ülkede güzel şeyler de olacak ama yeterli değil...

İstinyepark katar cad civarında günde en az 10 motorcuya ceza kesilir..Bıktım bu yavsaklardan.. alacaksın o egzozu....

Bi de oturtdugum yerde böyle bir yavsak var,ana caddeye 200 m mesafedeyim ama yaz geldimi uyku yok bu it yüzünden..tahmin edeceğiniz gibi mt7..akropovic taktırmış gecede 20 kere falan gecerek test yapıyor..sikayet ettim ama ne fayda..ins ölup gider..
    birbilent ve enlighteray bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar güzel bir uygulama ya, ülkede güzel şeyler de olacak ama yeterli değil...

İstinyepark katar cad civarında günde en az 10 motorcuya ceza kesilir..Bıktım bu yavsaklardan.. alacaksın o egzozu....

Bi de oturtdugum yerde böyle bir yavsak var,ana caddeye 200 m mesafedeyim ama yaz geldimi uyku yok bu it yüzünden..tahmin edeceğiniz gibi mt7..akropovic taktırmış gecede 20 kere falan gecerek test yapıyor..sikayet ettim ama ne fayda..ins ölup gider..
    Ağla kudur adres verde bende geçeyim o yoldan
    Angrypower ve AleniDesais bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07

Yanlış yönlendirme yapıyorsun. Otomobillerde dediğin cezanın gelmesi doğru fakat egzoz muayenesi olmayan motosiklete bile aynı uygulamadan ceza kesilir die farazi konuşamazsın. Konunun devamında benzinli ve dizel muhabbeti bile dönmüş. Bir yerden birşey duyup, %100 doğru die lanse etmeyin!..

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(

Bu kadar nefret çok fazla reis ya naptın. Aman diyim, allah anandan babandan çoluğundan çocuğundan çıkarmasın acısını ben uyarayım.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağla kudur adres verde bende geçeyim o yoldan
    Puhahahahaha. Kahkaha attım yemin ediyorum
    uzay gemisi bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış yönlendirme yapıyorsun. Otomobillerde dediğin cezanın gelmesi doğru fakat egzoz muayenesi olmayan motosiklete bile aynı uygulamadan ceza kesilir die farazi konuşamazsın. Konunun devamında benzinli ve dizel muhabbeti bile dönmüş. Bir yerden birşey duyup, %100 doğru die lanse etmeyin!..
    Hocam bi sakin ol. Seni her konuda görüyorum her yere atlıyorsun. Ama önce oku ondan sonra alıntı yap. Ben ceza gelir mi demişim? Birisinin başına gelen konuyu örnek olarak gösterdim.

Ceza gelir diye farazi konuşamazmışım. Ceza gelir dediğim yeri gösteremezsen sen konuşma bir daha.

Motosikleti
    MT-07
    Hocam bi sakin ol. Seni her konuda görüyorum her yere atlıyorsun. Ama önce oku ondan sonra alıntı yap. Ben ceza gelir mi demişim? Birisinin başına gelen konuyu örnek olarak gösterdim.

Ceza gelir diye farazi konuşamazmışım. Ceza gelir dediğim yeri gösteremezsen sen konuşma bir daha.
    Sağdan soldan alıntı yaparak değil de direk araştırıp konuşuyorum yada hiç yorum yapmıyorum. Fakat yanlış kaynak paylaşma işine hiç girişmiyorum. Motosiklet forumunda birşey yazarken araba forumlardan konu çekmiyorum.

Ayrıca sandığının aksine çok da sakinim. Sorulan soru ceza gelir mi bakanlıktan? Verilen cevap farazi şekilde gelebilir!?. Ceza gelir mi demişim sorusu ile verdiğin linkteki ceza gelir curcunası aynı şeye gelir.

Sence gelmez mi? Gelmez ise nie link paylaşıyorsun? Kasıt nedir burada?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar nefret çok fazla reis ya naptın. Aman diyim, allah anandan babandan çoluğundan çocuğundan çıkarmasın acısını ben uyarayım.
    Yav kardeşim bunlar nasıl laflar..Allah neden beni cezalandirmiyor da suçsuz anamdan, babamdan,çocuğundan cikariyor bunun cezasını..Böyle çocukça laflar etme..

Konuya dönecek olursak,motorcunun en büyük düşmanı yine motorcular.

Teknoloji sayesinde eşek yerine motorlara binen bu primattan hallice güruh umarım kendini yok eder.
    birbilent bunu beğendi.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Yav kardeşim bunlar nasıl laflar..Allah neden beni cezalandirmiyor da suçsuz anamdan, babamdan,çocuğundan cikariyor bunun cezasını..Böyle çocukça laflar etme..

Konuya dönecek olursak,motorcunun en büyük düşmanı yine motorcular.

Teknoloji sayesinde eşek yerine motorlara binen bu primattan hallice güruh umarım kendini yok eder.
    Asıl sana sormak lazım nasıl laflar bunlar. Ben asla egzoz takmadım. Takmayı düşünmedim, fakat takan adamlar da birilerinin oğlu/kızı birilerinin annesi/babası. Biraz empati lütfen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Asıl sana sormak lazım nasıl laflar bunlar. Ben asla egzoz takmadım. Takmayı düşünmedim, fakat takan adamlar da birilerinin oğlu/kızı birilerinin annesi/babası. Biraz empati lütfen
    egzoz takana değil,insanları rahatsız eden maymunlara söyledim bunu..carpitma

Arkadaşlar nedir bu nefret anlamıyorum. Yahu basit bir soru var ortada cidden bu kadar konuyu saptırmayın çünkü kaç gündür sitres altındayım. Daha önce böyle bir şey yaşamış arkadaş varsa kanıtlayan belgelerle cevap versin yeter.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bu kadar nefret çok fazla reis ya naptın.
    Kimse için gebersin ölsün tipi laflar etme huyu olan biri değilim, onun için etmiyorum da. Ancak İzmir'de her yaz gece 2'de motosiklet gürültüsüyle uyanınca "Allah belanızı versin..." türü laflar ediyorum gecenin köründe uyku sersemi.

Hadi ben yine genç sayılırım. Bunun yaşlısı var, çocuğu var, yeni doğmuş bebeği olanı var. Müsamaha edilir öküzlük değil yaptıkları bu şehir eşkiyalarının... Ayıp yahu. Bir insan bu kadar mı bencil, bu kadar mı düşüncesiz, bu kadar mı umursamaz olur...

Ölmesin gebermesin ama aldığı cezalar sonucu bu öküzlüğü devam ettiremez hale de gelsin bi zahmet...
    HRider ve birbilent bunu beğendiler.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da yaşıyorsan öğrenmek istediğini Kızılay - Atatürk bulvarında kır saçlı polis ağabeyimizden ceza yiyip öğrenme 😀
    3 kişiye egzozdan ceza yazdı bildiğim 3üne de bakanlıktan ceza geldi.
    o meydanda 2018 de ben de ceza yedim... genç yeni yetme bir p.ti yazan da... bende de suç var.. sıhhıye yönüne giderken 2 araç arasında sıkıştım... basıp kaçtım aradan ve zafer çarşına park ettim... hemen arkamdan gelmiş , haberim yok... evraklar felan çekici çağırdı... kır saçlı yaşlı sonradan geldi..
    parka felan çekme... bırak gitsin felan dedi ama o yeni yetme bu sefer onunla ağız dalaşına girdi... yazacam edecem karışmayın işime vs...
    geldi çekici... al dedim motoru yükle... amma dedim motorumda bir gram çizik olursa, gelir seni bulur ödettiririm dedim... bir sürü haberde gördüm, motorları indirip bindirirken çiziyorlar, deviriyorlar... al dedim naparsan yap... ben gidiyorum dedim... 2 dakka aralarında konuştular... tamam dedi takip et çekiciyi... yükletmedim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Alıntı Symbolic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar geçen akrapovic slip on egzozdan r25 ile ceza yedim. Iyi güzel hoş ta bir motorcu arkadaş çevre ve şehircilik bakanlığı da ceza göndericek sana dedi 3 bin tl civarında şok oldum doğru mudur? Aslı astarı var mıdır. O kadar araştırdım ama bulamadım böyle bir şey.
    ben de 2018 haziranda ceza yedim... ve parka da çekildi... o cezayı çok aradım kontrol ettim ama gelmedi... hala da yok ... 1 ay önce sattım motoru... karşıma öyle bir ceza çıkmadı.... ama noter satışını ilk etapda veremedim... parka çekildğinde " TRAİKTEN MEN " görünüyor...
    motoru parktan çıkarınca " TRAİK DENETLEME - DÜDÜKLEME MERKEZİNE" gidip aha çıkarttım motoru... sokun beni tekrar trafiğe diyeceksin... benim bundan haberim yoktu... 1,5 sene bu şekilde gezdim... hatta yurt dışına bile çıktım, 10 ay kaldım... sadece noter satışı verirken karşıma çıktı... bu men olayı...
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evden işe işten eve geliyorum. Yolum 1.9 Km.
    Motor 3 bin devirden sonra biraz kulak tırmalamaya başlıyor, mecburen şehiriçinde 3 hatta bazen 4. viteste kullanıyorum. Tam şehir merkezine gelince debriyajı sıkıyorum vs.vs. falan. Geçen sabah işe gelirken poğaça almak için durdum, bastım marş almadı. Aküyü bitirmişim zira motor 3 bin devirden sonra şarj ediyor. Orjinal egsozunu bulmak da mesele meretin, ceza yersem diğer zirzoplar yüzünden üzülürüm.
    Egsozunuz varsa da usturuplu kullanın arkadaş

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletine istediğin egzozu taktırabilir sin burada problem yok sadece gidip muayene ettirip yapılan değişikliği ruhsata işletmen lazım. Artık hangi apaci yapacak ise
    Egzos değişikliği teknik değişiklik olmadığı için ruhsata işlenemediğine dair bir şeyler vardı internette. Sanayi Bakanlığı'na bu konuda sorduğum soru, Türkçe okuduğunu anlamaktan aciz kişilerin "Ruhsat işlemleri noterliklerde yapılmaktadır" şeklinde cevaplandıktan sonra bu amme hizmeti için kendimi yormamaya karar verdim.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Anlaşılan kimsenin bilgisi yok ben ceza gelecekmiş gibi farz edip yaşayacağım. Gelirse fotoğrafı ile beraber paylaşırım iyi forumlar.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı Symbolic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaşılan kimsenin bilgisi yok ben ceza gelecekmiş gibi farz edip yaşayacağım. Gelirse fotoğrafı ile beraber paylaşırım iyi forumlar.
    1,5 sene oldu gelmedi dedikya... hatta geldi de haberim olmasa... noter satışı verirken mutlaka çıkardı... daha ne deyim size...
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1,5 sene oldu gelmedi dedikya... hatta geldi de haberim olmasa... noter satışı verirken mutlaka çıkardı... daha ne deyim size...
    Hocam bugün bir trafik polisine sordum bakanlığa gönderdiler ise gelir dedi. Bana ceza yazan ekip böyle bir durumu söylemedi ama insan korkmuyor değil umarım gelmez ne diyim.

Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağdan soldan alıntı yaparak değil de direk araştırıp konuşuyorum yada hiç yorum yapmıyorum. Fakat yanlış kaynak paylaşma işine hiç girişmiyorum. Motosiklet forumunda birşey yazarken araba forumlardan konu çekmiyorum.

Ayrıca sandığının aksine çok da sakinim. Sorulan soru ceza gelir mi bakanlıktan? Verilen cevap farazi şekilde gelebilir!?. Ceza gelir mi demişim sorusu ile verdiğin linkteki ceza gelir curcunası aynı şeye gelir.

Sence gelmez mi? Gelmez ise nie link paylaşıyorsun? Kasıt nedir burada?
    Araba forumu motosiklet forumu diye ayırım yapmak? Yazılan ceza maddeleri ve mevzuat bellidir. Sen arabalara ceza yazılırken ayrı , motosikletlere ceza yazılırken ayrı maddelerden yazılıyor zannediyorsun galiba. 32/3 maddesinden ceza yazılırsa ve bu emniyet tarafından bakanlığa gönderilirse ekstra bakanlık tarafından da ceza gelebilir. Gerçekten araştırsaydın bunu bilirdin ve hiç yorum yapmamalıydın. Verdiğim linkte konu sahibinin yaşadığı bu. Yanlış kaynakmış. Konu sahibi de polise sormuş aynı cevabı almış zaten? Devletin memuru da yanlış kaynaktan bilgi almış herhalde.

Demogoji yapmaya devam edebilirsin. Sana cevap vermekle harcayacağım vaktim yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)