Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Egzoz cezası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sattığına pişman ve yeni arayışında
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozu kimse savunmasın
    Yok katalizör var,yok orjinal akrep vs hikaye
    Rahatsız ediyor işte milleti bunun da cezası var bu kadar basit
    Peki ya dostum motosikletlerin farkedilebilirkiğini çokça arttırdığı gerçeğini ne yapacağız.
    Etraftakilere gece vakti rahatsızlık veren redline atan veya düşük devir yüksek devir kullananların haricinde,eksoz olayını farkedilmek amacıyla kullananların sonuna kadar arkasındayım bende ehliyetim elimden alınana veya ceza ödeyecek param kalmayana dek kullanacağım,kimsenin benim kastım dışında rahatsız olması benim hayatımdan veya kolumdan bacağımdan önemli değil.Şimdi eğitim,doğru yerde doğru olmak gibi cart curt şeylerden bahsedenlere de sözüm şudur hondanın bütün eğitimlerini aldım ve canımı sevdiğim için doğru zamanda doğru yerde olmaya çabalıyorum ama İSTANBUL denen yerde bunlar yetmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:09 ----------

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozu kimse savunmasın
    Yok katalizör var,yok orjinal akrep vs hikaye
    Rahatsız ediyor işte milleti bunun da cezası var bu kadar basit
    Peki ya dostum motosikletlerin farkedilebilirkiğini çokça arttırdığı gerçeğini ne yapacağız.
    Etraftakilere gece vakti rahatsızlık veren redline atan veya geceleri önemsemeden düşük vites yüksek devir kullananların haricinde,eksoz olayını farkedilmek amacıyla kullananların sonuna kadar arkasındayım bende ehliyetim elimden alınana veya ceza ödeyecek param kalmayana dek kullanacağım,kimsenin benim kastım dışında rahatsız olması benim hayatımdan veya kolumdan bacağımdan önemli değil.Şimdi eğitim,doğru yerde doğru olmak gibi cart curt şeylerden bahsedenlere de sözüm şudur hondanın bütün eğitimlerini aldım ve canımı sevdiğim için doğru zamanda doğru yerde olmaya çabalıyorum ama İSTANBUL denen yerde bunlar yetmiyor.
    TimFx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı zehirlimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ehliyetim elimden alınana veya ceza ödeyecek param kalmayana dek kullanacağım
    Kaç kez egzostan 3000+TL ceza yediniz?

Şahsi tecrübem, bu tarz düşünenlerin bir kaç ceza sonrasında her makul vatandaş gibi normlara ayak uydurmaları yönünde oldu. Uydurmayanlarda da 6 ay ehliyet mahrumiyetinden sonra bir aydınlanma hasıl oluyor illa ki.

Velhasıl bu konuda cezaların artması, mutlu sona daha çabuk ulaşma adına güzel bir gelişme bence...
    birbilent ve sutlusoda bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Symbolic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar geçen akrapovic slip on egzozdan r25 ile ceza yedim. Iyi güzel hoş ta bir motorcu arkadaş çevre ve şehircilik bakanlığı da ceza göndericek sana dedi 3 bin tl civarında şok oldum doğru mudur? Aslı astarı var mıdır. O kadar araştırdım ama bulamadım böyle bir şey.

1228 TL cezası var motoru bağladılar mı

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatta insanlar ikiye ayrılır:

İsteklerini gerçekleştirenler ve gerçekleştiremeyenler. Yoksa siz halen gerçekleştiremeyenlerden misiniz?
    Güzel kardeşim dediğin şeyi konuyla bağdaştıramadım. Rica etsem bana demek istediğini biraz daha açıklayıcı anlatır mısın?

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Taktırmadan önce 1-2 polise gittim kimse birşey demez dediler.. bende bir cesaret taktırdım.. sonra polisler yanıma gelip şuna bi gaz ver demeye başladılar mahalleye girerken susturucuyu takmaya çalışıyordum geceleri binanın garajı inlemesin diye.. genelde çevre yolunda gezdiğimden şehir içinde sıkıntım olmuyordu.. etrafa rahatsızlık verenleri görüyorum, adamlar ara sokakta gaz verip inletiyorlar etrafı.. bu arada şehir içindeyken bana gelip abi gaz verebilirmisin diyerek mutlu olan motosiklet severler daha çoktu sanırım

kalıplaşmış düşünceleri olanlar için yazdım, yani her egzoz takan rahatsız edecektir onun için cezası verilmeli diyenlere yazdım..

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalıplaşmış düşünceleri olanlar için yazdım, yani her egzoz takan rahatsız edecektir onun için cezası verilmeli diyenlere yazdım..
    Yaptırmayın işte. Milleti rahatsız etmeyin...
    bursalıali ve birbilent bunu beğendiler.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim dediğin şeyi konuyla bağdaştıramadım. Rica etsem bana demek istediğini biraz daha açıklayıcı anlatır mısın?
    Sana özellikle anlatırım. Moda sahilde kahve içmek şartı ile

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sana özellikle anlatırım. Moda sahilde kahve içmek şartı ile
    İlla beni ehliyetsiz yakalatıp bana tekme yedirteceksin Yunus kardeşlerden

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzos ithalatı ve kullanımı onaylı egzos ise teknik sebepten ceza yazmamaları lazım.
    Motosikletine istediğin egzozu taktırabilir sin burada problem yok sadece gidip muayene ettirip yapılan değişikliği ruhsata işletmen lazım. Artık hangi apaci yapacak ise

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlla beni ehliyetsiz yakalatıp bana tekme yedirteceksin Yunus kardeşlerden
    Ben gelir seni alırım. Artçılık da motosiklette önemli birşeydir. Keşke ben hep artçı olsam Arabayıda başkasına kakalıyorum hep. Mis gibi oluyor.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    oh iyi bari, inşallah 10.000 liradan fazla ceza gelir.
    kimse kendi zevkleri ugruna beynimizi s.....mez.
    hasmet ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben gelir seni alırım. Artçılık da motosiklette önemli birşeydir. Keşke ben hep artçı olsam Arabayıda başkasına kakalıyorum hep. Mis gibi oluyor.
    Vespalı,Nmax.li, Msx 125'li ablalara artçı olmam daha hayırlı
    bursalıali bunu beğendi.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptırmayın işte. Milleti rahatsız etmeyin...
    üstteki yazımı da tam olarak okusaydın kimseyi rahatsız etmediğimi yada rahatsızlık vermemek için neler yaptığımı anlardın.. illaki birileri rahatsız oluyorsa da yapacak birşey yok. her insanı memnun etme yarışına da girecek değilim. bu da benim zevkim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstteki yazımı da tam olarak okusaydın kimseyi rahatsız etmediğimi yada rahatsızlık vermemek için neler yaptığımı anlardın.. illaki birileri rahatsız oluyorsa da yapacak birşey yok. her insanı memnun etme yarışına da girecek değilim. bu da benim zevkim..
    Keske her egzos takan sizin gibi dikkat etse...
    Etmedigi icin bu kanunlar ve yaptirimlar var.
    Sonucta insanlari "iyi niyetli ve anlayisli" olmaya zorlayamazsiniz.
    Ama asiri gurultulu egzos takmamaya zorlayabilirsiniz.
    Icinde bulundugumuz durum da bu. Sadece Turkiye degil, hemen hemen tum ulkeler oyle.

Mesele bundan ibaret.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Şunu anlayın artık, siz saçmasapan tehlikeli motor kullanırken egzoz ile araçlar beni fark etsin diyemezsiniz , böyle bir lüksünüz yok .
    Sesle fark edilme ihtiyacı doğuracak kadar tehlikeli motor kullanıyorsanız değişmesi gereken egzoz değil sizin kafadır .
    Kurallara uyun , takip mesafesinde kalın , araçların arasından cm cm geçmeyin işte bu kadar .
    Trafikte hergün binlerece araç sessiz sedasız geçip gidiyor hiçbişey olmuyor birtek sizi mi fark etmiyorlar. ,
    Siz otoyolda ters yöne girmişsiniz , etraftaki araçlara bunlar niye tersten gidiyor diyorsunuz .
    Bütün motorcularin standart akrep egzoz taktığını düşünün İstanbul ne hale gelirdi ? Gece bir saat uyuyamadınız.
    Ayrıca bu bahaneyi ortaya atanların çoğu hikaye anlatiyor ,
    Hepsinin tek bir takma sebebi var ;
    Havalı görünmek , dikkat çekmek ve ne kadar sert bir motorcu olduklarını göstermek ,
    Kısaca gösteriş ,
    Ayrıca mahalle arasında , starbucks önünde ara gazı verirken kaskı elinize alın ki jöleli saçlar bozulmasın .
    Kızlar bayılır buna ,
    Hepsi üçer- beşer atlar üzerinize ..
    bursalıali ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keske her egzos takan sizin gibi dikkat etse...
    Etmedigi icin bu kanunlar ve yaptirimlar var.
    Sonucta insanlari "iyi niyetli ve anlayisli" olmaya zorlayamazsiniz.
    Ama asiri gurultulu egzos takmamaya zorlayabilirsiniz.
    Icinde bulundugumuz durum da bu. Sadece Turkiye degil, hemen hemen tum ulkeler oyle.

Mesele bundan ibaret.
    Çok merak ediyorum. Amerika’da eyaletler arası yollarda veya dağ yollarında polis egzoz cezası yazıyor mu? Daha doğrusu orada egzoz cezası var mı? Mulholland virajlarındaki motorlara bakıyorum da hepsi full sistem egzoz ile gazlıyorlar.

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Abi bi salin ya valla bak
    Okurken bi gulup bir geriliyorum,ama hepimizdeki fikir ayni. 1 apaciler kaka 2 digerleri rahatsizlik vermeyenler cici..
    Ozelestiri yapin abi sehirlerarasi yoldasin belki bir koy yolunda ruzgari goguslemissin gidiyorsun tok bir ses var motorda hanginiz sevmez lutfen ya

Arkadaşlar sorum gayet netti ama her forumda olduğu gibi yine bebe belik damlamış konuya yok 3 bin yok 4 bin ceza. Arkadaşım bu kadar kolay mı? Para kolay kazaniliyo saniyosunuz galiba? Boş yapmayın da ceza yeriyseniz çevre ve şehircilik bakanlığından 32/3 trafik cezasına istinaden belgesini gösterin. Egzoz muhabbetine de girmeyelim motoru yeni aldim satan arkadaş sorun olmayacak dedi şimdi ben bu çocuğun kafasını kırarım bakanlık böyle bir ceza gönderirse. Onun dışında ki cezaları kabul etmekteyim. Not olarak ceza yazan ekip sadece devir kesiciye soktu amirlerine videosunu gönderdi oda yazın dedi. Onun dışında her hangi bir olcum yapılmadı. Yani bu ceza neye istinaden gelicek gelecekse onu da anlayamadım. Bu gelicek diyen arkadaşlar aydinlatsin ya da zarttan teyyare çıkarmasın saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Biz de bir sistem yok ki kardeşim onlarda bir standart var O standartlara uygun oem parçalar varsa sıkıntı olmuyor. Bizde ticareti serbest takması yasak böyle saçma iş olur mu. Katalizör iptali yok yinede yazıyorlar. Apacilikte yapmıyorum ki 7 bin deviri çok nadir geçtim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Orijinal Akrapovic, sadece slip on (ful sistem değil), susturucusu içinde olmak kaydıyla, ve hiç bir şekilde oynamamış olmak kaydıyla, yasal olması lazım. Orijinal değilse, susturucusu içinde değilse, oynandıysa, ceza alır. Açıkçası gazı verince durumun ne olduğu gayet net belli oluyor...

Her türlü ekzosun ticareti serbesttir, ama websitesinde açık açık yazar:

Pist kullanımı içindir, "street legal" değildir

şeklinde belirtir...

Peki bu bakanlık cezası doğru olabilir mi? Egzoz cezası yiyen bir kaç kişiye sordum öyle bir ceza yok dedi. Ben de işin aslını.ogrenmek istiyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)