Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Alakasız Motorlar Arası Tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun zamandır beyninizi yiyorum bu konuda

Kendi motorumu takas ile ya da satış yapıp yeni motor arayışındayım, gerek motora gelen sacma tekliflere inat satamamam gerek gördüğüm motorlarda içime sinmeyen hususlar olması sebepleri ile piyasanın %30 zamlanmasına maruz kaldım.

Bütçemi açıkçası düşürdüm, arttırmayı düşünmüyorum. Ne kadar ekmek o kadar köfte diyeceksiniz, haklısınız. Ancak eğitim / sağlık durumları nedeniyle düşürmek zorunda kaldım. (11bin max)

Asagıdaki motorlar hk. yorumlarınızı rica ederim.

%70 artçılı kullanım, 200 / 300 km civarı uzun yol, artçi + kamp eşyaları nedeniyle yan canta arka bagaj durumları olacak.

Sabit hız 100 km olsa bana yeter. Ara hızlanmalara cıkabilsin istiyorum motor.

Ns200 2016 model : 10 bin Tl civarına buluyorum ancak İzmir'de usta / yedek parça sıkıntısı oldugu ve usta sıkıntısı nedeniyle pahalı oldugunu söylediler. Tip / Hız olarak fazlaca yeterli gözüküyor, eşya yükü için de yan canta arka canta takanlar gördüm. Ancak kalite sorunu ve yedek parça sorunu düşündürüyor. Tamir vs. en ufak şeyden anlamam.

CBF 150 - Motorun tipi kötü, gerci depo kılıfı yan canta demirleri ve arka canta vs. sağlam yük taşıyan kampcılar gördüm. 150 cc olması ürkütüyor, artcılı ve yüklü olarak gideceğim cünkü. Acaba 100 km sabit hız ile gider mi motor şişmeden?

Bende 162 cc mondial var, 100 sabit hızda titreşim 100 ün üstü intihar gibi adeta ve cok ısınıyor. Beygiri vs. cbf'ten yüksek ancak japon oldugu için beygir farkını kalite kapatır diye düşünüyorum.

CBF 250 - Sanırım bu saatten sonra alınmaz, oynanmamışını bulamadım 2 kişi ile görüştüm

Hero Karizma - Aksesuar ve uzun yola uygun değil gibi geldi, tipi zaten cirkin ancak fiyatı ve özellikleri uygun. Sanırım kamp işi bu motor ile olmaz.

Bu motorlar arasından siz olsanız hangisini seçersiniz?

Bütçe dahilinde motor tavsiye edebilirsiniz. Ancak belirttiğim gibi sıkıntı cıkarmadan min. 100 sabit hız en önemli kriterim.

Ek olarak önerdiğiniz motorun max kac km satın alma sınırı olmalı.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bu kadar kivranip duracagina al birtane rtr180 veya rtr200 bak keyfine.

Düz,boru gibi,karaduzen makinalar.sorun cikartmaz.

Servislerde düdüklenmede olmaz.al takim taklavat,sök tak yap bakimlarini.

Rtr180 nin mekanik olarak,%70-80 parcalari rtr200 de uyuyor.parca sikintin olmaz.
    Kural [ Z ] ve yigozya bunu beğendiler.

RTR 200 malum sitede 17 bin tl civarı

rtr180 e bakmıstım ancak 180cc bir motor 12 beygir, cbf i düşündüm onun yerine.

Motosikleti
    ......
    Yanlişin var izmirli,

Rtr180 12.5 kw gucunde.

Yani kabaca 17hp.

15bine rodaji bitmemis,rtr200 var malum sitede.
    yigozya bunu beğendi.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlişin var izmirli,

Rtr180 12.5 kw gucunde.

Yani kabaca 17hp.

15bine rodaji bitmemis,rtr200 var malum sitede.

Evet yanlıs bakmışım pardon. rtr 200 bütçemin üstünde zaten.

Ama ben daha cok yazdıgım motorlara yorumlarınzı merak ediyorum.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Bu dediklerinin motoru Xcity. Ama malesef 13-15 bin.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    ......
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yanlıs bakmışım pardon. rtr 200 bütçemin üstünde zaten.

Ama ben daha cok yazdıgım motorlara yorumlarınzı merak ediyorum.
    Bak dostum samimi konusuyorum,

Duzgun dusuk km cbf 150 ler 10bin tl den aşagi değil.tamam motor guzel,titresim rahatsiz etmiyor.ama en nihayetinde gucu belli.

2.el ns200 onerecegim onermesinede,10-11 bin tl ye alacagin motorlarda 2015-2016,temizini denk getirmen mesele.

Geriye,guc anlaminda,cbf150 ile ns200 arasinda kalan rtr180 kaliyor.

Saglam pazarlikla 11.bin tl ye 0km alabilir,ve yillarca kullanabilirsin.

Uzun yolda,Ns200 un arkasindan kopmadan gidersin,yokuslarda ayilip bayilma yaşamazsin,duzde gittigin vitesle rampayida cikarsin.

Çinçonlar gibi,etiketinde 17hp yazip,gerçekte olani 12 hp olan motorlarla kariştirma.

Rtr180 17 hp dir hemde essahtan.gundialin zote mi zoze mi 180 varya heeh işte hani guya 17 hp olan,getir rtr180 ile yan yana cikin uzun yola bakalim ne olacak??

Uzun lafin kisasi,

Yinede sen bilin...

Para senin,keyif senin.
    yigozya bunu beğendi.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Bu kadar kivranip duracagina al birtane rtr180 veya rtr200 bak keyfine.

Düz,boru gibi,karaduzen makinalar.sorun cikartmaz.

Servislerde düdüklenmede olmaz.al takim taklavat,sök tak yap bakimlarini.

Rtr180 nin mekanik olarak,%70-80 parcalari rtr200 de uyuyor.parca sikintin olmaz.
    Levent abi haklı kesinlikle senin kriterlerin tvs diye bağırıyor. Sıfır Rks titanium 220 de alabilirsin 8-9 bin liraya. Arkadaşım 4 ay önce aldı şu an 10 binde. Hunharca yol yapıyor ama memnun henüz hiç sorun yaşamadı.
    levend84 bunu beğendi.
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bak dostum samimi konusuyorum,

Duzgun dusuk km cbf 150 ler 10bin tl den aşagi değil.tamam motor guzel,titresim rahatsiz etmiyor.ama en nihayetinde gucu belli.

2.el ns200 onerecegim onermesinede,10-11 bin tl ye alacagin motorlarda 2015-2016,temizini denk getirmen mesele.

Geriye,guc anlaminda,cbf150 ile ns200 arasinda kalan rtr180 kaliyor.

Saglam pazarlikla 11.bin tl ye 0km alabilir,ve yillarca kullanabilirsin.

Uzun yolda,Ns200 un arkasindan kopmadan gidersin,yokuslarda ayilip bayilma yaşamazsin,duzde gittigin vitesle rampayida cikarsin.

Çinçonlar gibi,etiketinde 17hp yazip,gerçekte olani 12 hp olan motorlarla kariştirma.

Rtr180 17 hp dir hemde essahtan.gundialin zote mi zoze mi 180 varya heeh işte hani guya 17 hp olan,getir rtr180 ile yan yana cikin uzun yola bakalim ne olacak??

Uzun lafin kisasi,

Yinede sen bilin...

Para senin,keyif senin.
    Hem bi kerem o dedigin mondial z-one 180 oliği. Bende var, hem çoh eyi çok güzel gidiyi.

Şaka bir yana Z-one180 ile RTR180' i yan yana dahi koymak istemem. Kullandığım Z-One180 tam ve kusursuz bakımlıdır. Buji, h.filtresi, yakıt filtresi, 4.000' de bir, motor yağı ise her 1.000 km' de bir Motul 5100 10W-40 ile değiştirilir. Tüm ayarları tam ve kusursuzdur, kondisyonu mükemmel durumda ve daha 9.000 km' yi görmemiş bir motosiklettir.

RTR180 ile bunu değil uzun yolda kısa mesafede dahi kıyaslamak doğru olmaz. Sele ilk oturduğunda harikaymış gibi gelse de ilk 15 dk' dan sonra eziyetin kralı oluyor, ses çok görüntü iyi gidiş yok. 4 vitesli 125cc CB125ACE ile çok daha konforlu ve seri hareket edebildiğim için kısa mesafelerde dahi tercih etmiyorum.

Sanırım anlatabildim

RTR180 iyi ve doğru bir seçim olabilir. Alternatif olarak bir CBF150 veya masraflarını da kabullenerek ve uzun vadeli düşünülerek alınacak CBF250 de ihtiyaçlarınızı temel seviyede karşılayabilir.

Malesef belirlediğiniz bütçe için daha iyi alternatif şu anki piyasada pek yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levent abi haklı kesinlikle senin kriterlerin tvs diye bağırıyor. Sıfır Rks titanium 220 de alabilirsin 8-9 bin liraya. Arkadaşım 4 ay önce aldı şu an 10 binde. Hunharca yol yapıyor ama memnun henüz hiç sorun yaşamadı.
    RKS' nin bazı modellerinde yaşanan bezdirici sorunlar olduğunu biliyorum, defalarca tanık oldum, sahipleri ile de uzun uzun konuşma fırsatım oldu. Ne var ki Titaniun220 ile ilgili bir yorum yapamam. Ancak diğer modellerini genel olarak önermediğimi belirtmek isterim.
    levend84 ve yigozya bunu beğendiler.
    ...

Motosikleti
    Suzuki V-Strom
    Hocam Tvs Apache kriterlerinize uygun bir motor bence, düşünebilirsiniz.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saydığın motorların hiç biri ile artçılı binmem. Tavsiye de etmem hele bir de uzun yol diyorsunuz. Otobüse binerim daha iyi.

yorumlarınız için teşekkürler

ns200 hakkında düşünceleriniz nedir

usta 2006 xmax in 2006 cbf250 den daha mantıklı oldugunu söyledi de bilemedim neden öyle dedi

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Bahsettiğiniz kriterde olan modelleri sürmeniz, sizin için bir işkenceye dönüşebilir. Tek başınıza olacaksanız, Cbf 150 eşek gibi motordur. Her türlü eşyayı üzerine atıp tek başınıza sabit 80-90 gidersiniz sorunsuz bir şekilde. Ama işin içine artçı faktörü ve fazladan da kamp eşyaları gelecekse, biraz daha güçlü bir motora bakmakta fayda var. Sizin aradığınız kriterlere en uygun cevabı veren ise NS 200 olacaktır. Daha da iyi bir seçenek ise Suzuki İnazuma olur. Hem artçılı hem de uzun yolda zorlanmamış olursunuz.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    ......
    yorumlarınız için teşekkürler

ns200 hakkında düşünceleriniz nedir

usta 2006 xmax in 2006 cbf250 den daha mantıklı oldugunu söyledi de bilemedim neden öyle dedi
    Dostum senin kafa iyice corba olmus.

Sen bu gidisle motor alamazsin.
    yigozya bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bence de, ayrıca bir kaç ay önce açtığı konuda da söylemiştim vstrom alacaktı

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...75400905/detay

Yaşlı motorlara hiç mesafeli olamadım, çünkü fakirim
    Arada güzel şeyler düşüyor gerçekten. Parça vb. sıkıntılar 20 sene önceydi, internette dünya çok küçük.

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz kriterde olan modelleri sürmeniz, sizin için bir işkenceye dönüşebilir. Tek başınıza olacaksanız, Cbf 150 eşek gibi motordur. Her türlü eşyayı üzerine atıp tek başınıza sabit 80-90 gidersiniz sorunsuz bir şekilde. Ama işin içine artçı faktörü ve fazladan da kamp eşyaları gelecekse, biraz daha güçlü bir motora bakmakta fayda var. Sizin aradığınız kriterlere en uygun cevabı veren ise NS 200 olacaktır. Daha da iyi bir seçenek ise Suzuki İnazuma olur. Hem artçılı hem de uzun yolda zorlanmamış olursunuz.
    inazuma fiyatları feci fırladı hocam, en son karar kıldıgım oydu ancak ani masraflar sebebiyle ve fiyat artması nedeniyle alamıyorum, direkten döndün

hocam siz tarz olarak bakıyorsunuz, ben belli bir tarzda aramıyorum , daha cok amacıma hizmet etmesi açısından bakıyorum konuya. O nedenşe naked olmus commuter olmus cok irdelemiyorum. Listemi daraltabildiğim kadar daralttım o nedenle motosiketleri madde madde yazdım.. bknz : konu başlığı

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de, ayrıca bir kaç ay önce açtığı konuda da söylemiştim vstrom alacaktı

bikaç ay önce actıgım konuda inazuma konusunda karar kılmıştım ancak yukarda yazdıgım sebeplerden alamıyorum su an.

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...75400905/detay

Yaşlı motorlara hiç mesafeli olamadım, çünkü fakirim
    Arada güzel şeyler düşüyor gerçekten. Parça vb. sıkıntılar 20 sene önceydi, internette dünya çok küçük.

zaten forumun tek fakiri sen ile benim bence

zaten forumun tek fakiri sen ile benim bence

Ama kabul et, kafanı karıştım değil mi
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama kabul et, kafanı karıştım değil mi
    hahah :D

CBF 250 / YBR 250 aynı göz ile bakıyorum, aslında cbf yazarken ybr de yazıyorum ama ybr yazarken cbf yazmıyorum.

o değil de piyasa ucmus yav. 2 tane inazuma baktım sıkıntılı cıktı alamadım, 3 ay bakmadım fiyatları uc uc uc ucmuş.

100cc cup alcam

hahah :D

CBF 250 / YBR 250 aynı göz ile bakıyorum, aslında cbf yazarken ybr de yazıyorum ama ybr yazarken cbf yazmıyorum.

o değil de piyasa ucmus yav. 2 tane inazuma baktım sıkıntılı cıktı alamadım, 3 ay bakmadım fiyatları uc uc uc ucmuş.

100cc cup alcam
    CBF yazarken YBR yazma, CBF daha çok piyasa motoru/kurye motoru olarak çok kullanıldı. YBR'ler enjeksiyonlu çok elleyemediler onları. Bir de zabıta/polis gibi resmi görevler için YBR daha çok kullanıldı.
    YBR alırsan, ilk arızasının servis ücreti benden.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)