Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Regal Raptor 350 spyder patladı yardım...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal Raptor 350 spyder
    Merhaba Arkadaşlar;
    geçen gün ankaradan gebzeye gelirken yol kenarında mola verip sigara içtim toplasan 10 dakika falan
    Tekrar hareket etmek için marşa basınca torpil gibi bir patlama oldu ve tüm elektirik gitti vites boş ışıgı ve marş dahil
    Hafif rampa olduğu için ikinci viteste vurdurdum ve calıştı tum elektirik geri geldi ıstop edince tekrardan gidiyor. motoru istop etmeden dusuk devirde öylece gebzeye geldim.
    sigortalar sağlam dı ben garanti olsun diye yinede değiştirdim ama tık yok. açtım baktım ama öyle patlayan catlayan bir şey yok.
    bu problemi form da bir arkadaş yaşamış tı ama bütün aramalarıma karşın bulamadım o yüzden konu açmam gerekti bilgisi olan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum
    reggal raptor 350 spyder 2010 model bakımları yeni idi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Aküye baktın mı?
    Mefece bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal Raptor 350 spyder
    Alıntı Mefece adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar;
    geçen gün ankaradan gebzeye gelirken yol kenarında mola verip sigara içtim toplasan 10 dakika falan
    Tekrar hareket etmek için marşa basınca torpil gibi bir patlama oldu ve tüm elektirik gitti vites boş ışıgı ve marş dahil
    Hafif rampa olduğu için ikinci viteste vurdurdum ve calıştı tum elektirik geri geldi ıstop edince tekrardan gidiyor. motoru istop etmeden dusuk devirde öylece gebzeye geldim.
    sigortalar sağlam dı ben garanti olsun diye yinede değiştirdim ama tık yok. açtım baktım ama öyle patlayan catlayan bir şey yok.
    bu problemi form da bir arkadaş yaşamış tı ama bütün aramalarıma karşın bulamadım o yüzden konu açmam gerekti bilgisi olan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum
    reggal raptor 350 spyder 2010 model bakımları yeni idi
    Evet baktım akü de normal boş olma ihtimaline karşın şarj da ettim ama akım hiç bir şekilde gelmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Buji den yapma olasılığı ne acaba yarın birde bujileri kontrol edeyim bakalım oradan ne çıkacak

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    buji olsa vurduruncada calismaz.

ben konjektor diyorum varmi arttiran
    Mefece ve HRider bunu beğendiler.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Konjektör patlamış büyük ihtimalle.
    Mefece ve HRider bunu beğendiler.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Geçmiş olsun Allah'tan daha büyük bir şey olmamış.
    Mefece bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal Raptor 350 spyder
    Bu arada konjektor a da baktım ama öyle şiddetli bir patlamayla dağılması gerekir diye düşünüyorum ama sapasağlam duruyor yerinde olmadı söküp bakacağım belkide iç kısımdan patladı.

Bıçak sigorta 30w olaraktan takılmış kim ne zaman taktı bilmiyorum ama ben 20 ile değiştirdim bana göre 30w sigorta o motora fazla patmala o yüzden sigortayı kesmeden nerede bir açık bulduysa orayı patlattı diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Allah razı Olsun 300 km yolu öyle geldim valla

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

telefonun galerisine ulaşamadığım icin motorun resimlerini yükleyemedim link falan istiyor
    BIYIKLI bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Bu arada konjektor a da baktım ama öyle şiddetli bir patlamayla dağılması gerekir diye düşünüyorum ama sapasağlam duruyor yerinde olmadı söküp bakacağım belkide iç kısımdan patladı.

Bıçak sigorta 30w olaraktan takılmış kim ne zaman taktı bilmiyorum ama ben 20 ile değiştirdim bana göre 30w sigorta o motora fazla patmala o yüzden sigortayı kesmeden nerede bir açık bulduysa orayı patlattı diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Allah razı Olsun 300 km yolu öyle geldim valla

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

telefonun galerisine ulaşamadığım icin motorun resimlerini yükleyemedim link falan istiyor
    Konjektorden çıkan voltajı ölçersen orada sorun olup olmadığını anlarsın. Ama benim de fikrim konjektörün patladığı yönünde.

Telefonundaki resimleri buraya koyabilmen için ilk önce resim yükleme sitelerinden birine yüklemelisin, sonra orada çıkan linkleri buraya koyman yeterli. Foruma direkt olarak resim yükleyemiyorsun.

Motosikleti
    Regal Raptor 350 spyder

Motosikleti
    Regal Raptor 350 spyder
    Bu sorun çözüldü

Akü alttan patlamış tı boş akü ile değiştirildi sorun giderildi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

şidide daha büyük bir sorun var bir kaç saat önce işiklardan kalktım 2. vitese attım ve ondan sonrası yok.
    ne boşa geciyor ne 3 üçe
    2. viteste takıldı boşta olmayınca çalışmıyor meret.
    bu konuda fikri olan var mı....?
    yada konuyu direkt şanzumana mı bağlamak gerekli daha önce ses gelme yada viteste geçmeme yada vitesden düşme olmadı aniden oldu ne olduysa...

bir iki yıl öncede caracal motorumda olmuştu böyle ama o vites attırıcın vidası gevşediği için olmuştu motor tası söküldü ve attırıcı hilalin vidası sıkılıp halledilmişti.
    bu motordada mı aynı problem olmuş olabilir mi yada debriaaj yaylarında SIKINTI yada ne bileyim sanzımman haricin de böyle bir problem yaşayan var mı......?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

Bu sorun çözüldü

Akü alttan patlamış tı boş akü ile değiştirildi sorun giderildi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

şidide daha büyük bir sorun var bir kaç saat önce işiklardan kalktım 2. vitese attım ve ondan sonrası yok.
    ne boşa geciyor ne 3 üçe
    2. viteste takıldı boşta olmayınca çalışmıyor meret.
    bu konuda fikri olan var mı....?
    yada konuyu direkt şanzumana mı bağlamak gerekli daha önce ses gelme yada viteste geçmeme yada vitesden düşme olmadı aniden oldu ne olduysa...

bir iki yıl öncede caracal motorumda olmuştu böyle ama o vites attırıcın vidası gevşediği için olmuştu motor tası söküldü ve attırıcı hilalin vidası sıkılıp halledilmişti.
    bu motordada mı aynı problem olmuş olabilir mi yada debriaaj yaylarında SIKINTI yada ne bileyim sanzımman haricin de böyle bir problem yaşayan var mı......?

tekrar konumu açsaydım acaba...
    uzay gemisi bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Debriyaj telini sıkan gevşeten vida gevşemiş olabilir mi? Kontrol ettiniz mi?

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    regal görünüm olarak güzel motorlar yapıyor ama çok sıkıntılı. 250 spyder kullandım şanzıman sıkıntısı çektim. Akıllanmadım seneler sonra spt350 aldım şanzıman değiştirmek zorunda kaldım, bakımları yaptırdım 1 ay sonrasında piston kitledi komple motor yaptırdım. Parçaları da öyle ucuz değil heryerde bulunmaz.

sendeki arıza için önce debriyaj telini kontrol et gerginliği yerindemi diye. yoksa malesef geçmiş olsun değişmesi gereken bi şanzımanın var

Motosikleti
    Regal Raptor 350 spyder
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj telini sıkan gevşeten vida gevşemiş olabilir mi? Kontrol ettiniz mi?

Baktım sıkıntı Yok vurdurup çalıştırıyorum çalışıyor gidiyor yani debriyaj şu anda çalışır vaziyette

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    regal görünüm olarak güzel motorlar yapıyor ama çok sıkıntılı. 250 spyder kullandım şanzıman sıkıntısı çektim. Akıllanmadım seneler sonra spt350 aldım şanzıman değiştirmek zorunda kaldım, bakımları yaptırdım 1 ay sonrasında piston kitledi komple motor yaptırdım. Parçaları da öyle ucuz değil heryerde bulunmaz.

sendeki arıza için önce debriyaj telini kontrol et gerginliği yerindemi diye. yoksa malesef geçmiş olsun değişmesi gereken bi şanzımanın var

Vites attırıcı levyenin ucunda bir yay var bunlarda diğer motorlarda vida oluyor da bunlarinki biraz garip ondan da süphelenmiyor değilim yani.

Uymaz motorla konuştum attiricida bir problem varsa üç beş fazla tutmaz dedi
    Ama şanzıman ikili set 900 lira tekli 450 dediler 400 de işçilik 150 de hiç tutmasa conta tutar yine nereden baksan 1500 u bulur sanırım ama ilk önceliğim yinede viteste birşeylerin gevşemiş olma ihtimali

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler