Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sıfır mı, 2. El mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar arkadaşlar a1 ehliyete sahibim uzun zamandır çita vs tarzı motorlar sürmüş bulunmaktayım ss motor almayı düşünüyorum rks rnx 125 nasıldır sizce sıfır biraz pahalı gibi 9hp motora sahip ama sıfır olması cazip edici yamaha yzf r125 düşünüyorum 2. el'leri rks rnx 125'in fiyatları kadar ama çoğu 30km geçmiş ölü motor cbr 250 düşündüm ikinci el onlarda aynı şeylerden muzdarip ve kronik sorunları vs diye düşünüyorum 250'lik bir motor alırsam ehliyet yükseltmeyi düşünüyorum.. tavsiyeleriniz nedir acaba?

(1 haftadır forumdayım rica ederim konu dışına çıkıp başka şeyler hakkında bilgi vermeyin başka tür motor önermeyin (naked,enduro vs.) soruma cevap arıyorum teşekkürler.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    bütçeni yazsaydın ona göre tavsiyede bulunsaydık 125-250cc 8bine de var 35 binede var

Alıntı enes_ayx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçeni yazsaydın ona göre tavsiyede bulunsaydık 125-250cc 8bine de var 35 binede var
    ben işin bütçesin de değilim hocam bu konu ile alakalı soru arıyorum başka bir motor tavsiyesi istemiyorum yani rks sıfırı alınır mı yoksa 2. el yamaha yzf r125' mi alınır cbr 250 veya r25 ktm'dir vs motorlar şuan pek aklımda yok

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rks rnx 125 e çöp diyorlardı, malzeme kalitesi yerlerdeymiş. (ne kadar doğru bilemem konuda görmüştüm motorun fotosuna bakınca hatırladım)

yzf r125 12 bin tl civarı idi, şahsi fikrim yamaha diye cok güvenmeyin, 125cc ss motorların anasını ağlatıyorlar. Düşük km denk getiremezsniz almayın.

tavsiye istemediğiniz için tavsiyede bulunmuyorum ama emin olun istemdiğiniz halde kendi fikirlerini zorla kabul ettirmek isteyecek bir güruh birazdan konuya gelir.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rks rnx 125 e çöp diyorlardı, malzeme kalitesi yerlerdeymiş. (ne kadar doğru bilemem konuda görmüştüm motorun fotosuna bakınca hatırladım)

yzf r125 12 bin tl civarı idi, şahsi fikrim yamaha diye cok güvenmeyin, 125cc ss motorların anasını ağlatıyorlar. Düşük km denk getiremezsniz almayın.

tavsiye istemediğiniz için tavsiyede bulunmuyorum ama emin olun istemdiğiniz halde kendi fikirlerini zorla kabul ettirmek isteyecek bir güruh birazdan konuya gelir.
    peki hocam cbr 250' ikinci el hakkında düşünceleriniz nedir? 250'lik bir düşüncem çok ufak da olsa var ekstra masraf çıkacağı için pek yakın bakmamıştım a2'ye yükseltmem lazım ehliyetimi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam burada size yaptıgım tüm tavsiyeler deneyimlerden değil aktif olarak konuları takip etmemden kaynaklı. bende 1.5 yıldır aktif sürücüyüm cünkü.

Genel kanı olarak ss motorların cok zorlandığı ve yorulduğu hakim forumda, ki arkadaşlarımdan da biliyorum cidden motoru ağlatıyorlar.

Bütçenizi bilmiyorum ancak ss motorlarda km ve değişenler önemli, bütçenizin yettiği cbr250 almak yerine bütçenizin yettiği düşük km bir motor aramanız daha önemli. Mesela 40 bin km bir ybr125 hala güzel sayılır iken 40bin km cbr125 alınmaz şahsi fikrim.

yfz bütçeniz içerisnde düşük km temiz bulabildiğiniz bir mootosiklet ise onu alabilirsiniz.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam burada size yaptıgım tüm tavsiyeler deneyimlerden değil aktif olarak konuları takip etmemden kaynaklı. bende 1.5 yıldır aktif sürücüyüm cünkü.

Genel kanı olarak ss motorların cok zorlandığı ve yorulduğu hakim forumda, ki arkadaşlarımdan da biliyorum cidden motoru ağlatıyorlar.

Bütçenizi bilmiyorum ancak ss motorlarda km ve değişenler önemli, bütçenizin yettiği cbr250 almak yerine bütçenizin yettiği düşük km bir motor aramanız daha önemli. Mesela 40 bin km bir ybr125 hala güzel sayılır iken 40bin km cbr125 alınmaz şahsi fikrim.

yfz bütçeniz içerisnde düşük km temiz bulabildiğiniz bir mootosiklet ise onu alabilirsiniz.
    yzf düşük km anlıyorum hocam piyasa malum pahalı 2 yıl önce 8 bin tl olan motorlar şuan 15 bin tl bakalım artık hayırlısı nasip neyse o olsun teşekkür ederim..

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Alıntı ouija6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben işin bütçesin de değilim hocam bu konu ile alakalı soru arıyorum başka bir motor tavsiyesi istemiyorum yani rks sıfırı alınır mı yoksa 2. el yamaha yzf r125' mi alınır cbr 250 veya r25 ktm'dir vs motorlar şuan pek aklımda yok
    tamamda bi sakin ben sana başka motordan bahsetmedim şuanda atıyorum 15bin TL'en vardır CBR250R almanı öneririm 35bin TL'en vardır 0 R25 almanı öneririm bütçeyi bilmeden o fiyata en iyi hangisi olup olmadığını sana nasıl önerebilirler? Bütçem benim için problem değil diyorsan zaten 2.el yazman hata direk bayiden 0 R25 al bak keyfine

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Temiz kullanılmış, bakımları düzenli yapılmış, zorlanmamış ve hırpalanmamış 2. el bir japon, sıfır çinliden her zaman daha iyidir.

Ayrıca temizini bulabilirsen yzf r125 çok güzel motordur. (en büyük eksisi sürüş pozisyonu biraz rahatsız ama onu da zaten biliyorsundur.)

Bu bilgi doğrultusunda motor tercihi yapabilirsin, şimdiden hayırlı olsun

Salih kokusu alıyorum

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salih kokusu alıyorum
    anlamadım?

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temiz kullanılmış, bakımları düzenli yapılmış, zorlanmamış ve hırpalanmamış 2. el bir japon, sıfır çinliden her zaman daha iyidir.

Ayrıca temizini bulabilirsen yzf r125 çok güzel motordur. (en büyük eksisi sürüş pozisyonu biraz rahatsız ama onu da zaten biliyorsundur.)

Bu bilgi doğrultusunda motor tercihi yapabilirsin, şimdiden hayırlı olsun
    yzf r125 temiz öneriyorsunuz o zaman bir usta ile almak lazım

tamamda bi sakin ben sana başka motordan bahsetmedim şuanda atıyorum 15bin TL'en vardır CBR250R almanı öneririm 35bin TL'en vardır 0 R25 almanı öneririm bütçeyi bilmeden o fiyata en iyi hangisi olup olmadığını sana nasıl önerebilirler? Bütçem benim için problem değil diyorsan zaten 2.el yazman hata direk bayiden 0 R25 al bak keyfine
    sakinim hocam yanlış anlaşıldıysam affola bütçe civarı ekipman,plaka vs hariç yalnız motor için 15 bin bir kaç tl daha üste çıkma ihtimalim var..

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    sakinim hocam yanlış anlaşıldıysam affola bütçe civarı ekipman,plaka vs hariç yalnız motor için 15 bin bir kaç tl daha üste çıkma ihtimalim var..
    R125 hiç tavsiye etmem görüntü olarak cezbedici gelebilir ama oturuş pozisyonu çok rahatsız edici, CBR250R temiz denk getirirsen senin için idaeli o yakıtı 250liler arasında en iyilerden parça konusunda sıkıntı yaşamazsın fiyatlar uygun ve japon söyleyeceklerim bunlar karar senin. Kazasız sürüşler

Motosikleti
    Yamaha Xmax 400
    Söyleyeceklerime alınan olmasın kendi görüşüm.

2.el bir japon sıfır bir çinliden 20 gömlek iyidir. Km takıntısından ziyade sürücüye dikkat edin. Bakımları vs düzenli yapılmış mı bunlar düzgünse binlerce km yol yapabilirsiniz.
    Nitekim 30k motorları çöp diye nitelendirmişsin. 30 binden sonra o motorun tüm güzelliklerini alırsın.
    Güzel günler.

Alıntı alpeq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söyleyeceklerime alınan olmasın kendi görüşüm.

2.el bir japon sıfır bir çinliden 20 gömlek iyidir. Km takıntısından ziyade sürücüye dikkat edin. Bakımları vs düzenli yapılmış mı bunlar düzgünse binlerce km yol yapabilirsiniz.
    Nitekim 30k motorları çöp diye nitelendirmişsin. 30 binden sonra o motorun tüm güzelliklerini alırsın.
    Güzel günler.
    hocam 30 bin km+ motorların coğunluğu öyle sağlam,temiz binen nadir abilerimiz çıkar yaşları olgun kişiler gençler apaçi gibi motor sürdüğü için coğu öldürüyor motoru

R125 hiç tavsiye etmem görüntü olarak cezbedici gelebilir ama oturuş pozisyonu çok rahatsız edici, CBR250R temiz denk getirirsen senin için idaeli o yakıtı 250liler arasında en iyilerden parça konusunda sıkıntı yaşamazsın fiyatlar uygun ve japon söyleyeceklerim bunlar karar senin. Kazasız sürüşler
    bende 125'lik yerine a2 alıp 250 almayı düşünüyorum nasip olursa bir süre daha para biriktirir sıfır alırım kafam rahat olur yorumunuz için teşekkür ederim
    enes_ayx bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 400
    O yüzden sürücü önemli 2.el bu piyasada daha mantıklı. Bir önceki cbr 250 motorumu 65 bin km de sattım 60 bin km den dazla yol yaptım 1.5-2 senede yağ balata filtre dışında ustaya gitmedim.

Alıntı alpeq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yüzden sürücü önemli 2.el bu piyasada daha mantıklı. Bir önceki cbr 250 motorumu 65 bin km de sattım 60 bin km den dazla yol yaptım 1.5-2 senede yağ balata filtre dışında ustaya gitmedim.
    o zaman alırken satıcıya dikkat etmek lazım hocam

Motosikleti
    Yamaha Xmax 400
    o zaman alırken satıcıya dikkat etmek lazım hocam
    Kesinlikle !

Omerius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25 - XJ6N - cb650f - Speed Triple 1050
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salih kokusu alıyorum
    Bu salihin kalemi değil. Onun yazısı yüzlerce yazı içinden fark edilebilir. ABS der mesela o.

Alıntı Omerius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu salihin kalemi değil. Onun yazısı yüzlerce yazı içinden fark edilebilir. ABS der mesela o.
    salih kim kardeşim anlamıyorum?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Farklı motosiklet önermeyin demişsin ama ben yinede yazayım 125lik sağlam birşey almak istiyorsan r125 lerin ciğerini sökmüşlerdir onun yerine aynı motor bloğu olan mt125 ve wr125 yönelebilirsin. Bence 125cc klasmanında racing görünümlü alacağım diye kendini kasmana gerek yok. sadece tavsiye veriyorum. İlla racing alacağım diyorsan rnx rn125e o parayı sakın verme çöp motor. O paraya yüksek kilometreli temiz r125 alsan daha iyi olur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)