Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Merhabalar arkadaşlar , 2 adet kask olmayı dusunuyorum birini ruroc RG1-DX TOKSİN düşünüyorum starbucksa falan giderken şekil olsun diye koruma olarak sıfır oldugunun farkındayım snowboard kaskı ama kim anlayacak sıkıntı olmaz bence , ikinci kask olarakta shoei nxr dusunuyorum fakat gonlumdende arai geçiyor. Arai modellerine hakim arkadaslar yardımcı olursa sevınırım başka marka ve model fıkırlerınede acıgım tabıki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ruroc RG1-DX Toxin'in koruma vasfını yerine getirmeyeceğini zaten sen benden önce söylemişsin ama kaskın tipi de şekil değil sanki. Bu kaskla mekana girsen milletin kendi arasında maytap geçme riski de var. Ha Nxr ve Arai 10 numara, 5 yıldız o ayrı konu.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    Araı rx7 tavsıye ederım pahalı ama sonucta can onemlı

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    shoei qwest. fiyatı iyi. 120 km hızla arabaya çarptım arkadan, havada takla atıp kafa üstü çakıldım yere. ne kask kırıldı nede kafam

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Hjc rpha 11 yeni seri kullanan var mı? Genel görüş olumlu kask hakkında ama eksi yönleri varsa öğrenmek isterim. Sipariş vereceğim şekil modelleri var.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı Umut_1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hjc rpha 11 yeni seri kullanan var mı? Genel görüş olumlu kask hakkında ama eksi yönleri varsa öğrenmek isterim. Sipariş vereceğim şekil modelleri var.
    1 senedir rpha 11 kullanıyorum.eskisin bidaha alıcam rüzgar direnci kask havalandırması genel kalitesi şekli şemali boyası ve çeşitli sertifikalarıyla şiddetle tavsiye ederim.ayrıca içinden siyah şeffaf ve pinlock çıkmasıda ciddi avantaj.400 tl falan sadece siyah vizörü.arai kaskların ciddi ağırlık sıkıntısı var 1700 gram olmamalı bir kask.özel versiyonlar ok ama 1650 1700 gram cidden ağır.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kask konusu benim için tartışmaya kapalı bir konu..

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Neden starbucks'a snowboard kaskıyla gitmek neden şekil ki?
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask konusu benim için tartışmaya kapalı bir konu..

https://resmim.net/f/ivxP9x.png
    Ne bakımdan mesela?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne bakımdan mesela?
    Güvenlik ve Konfor Bakımından.

İlk öncelik güvenlik tabiki, fakat konfor da en az güvenlik kadar önemli.. Yeri geldi 15-16 saat kafamda kask ile yol aldığım oldu.. Göz ardı edilebilecek bir durum değil.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Güvenlik ve Konfor Bakımından.

İlk öncelik güvenlik tabiki, fakat konfor da en az güvenlik kadar önemli.. Yeri geldi 15-16 saat kafamda kask ile yol aldığım oldu.. Göz ardı edilebilecek bir durum değil.
    Arai kullanmadım , Shoei nin sağlamlığını test edecek kazam olmadı şükür , gürültü performansından çok memnunum , ikisinide kullandığına göre yol gürültüsü , rüzgar sesi olarak hangisi ?

Motosikleti
    MT-07
    Ben shoei’yi test ettim. Ben OK verdim kaska.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arai kullanmadım , Shoei nin sağlamlığını test edecek kazam olmadı şükür , gürültü performansından çok memnunum , ikisinide kullandığına göre yol gürültüsü , rüzgar sesi olarak hangisi ?
    Arai ile Shoei arasinda ciddi manada fark yok, tabi her ikisinin de bir kac arti ve eksisi var. Sorunun cevabini motosiklet bagimsiz dusunecek olursak sanki Shoei biraz daha sessiz bir kask diyebilirim genel olarak.

Bu bir avantaj iken, kabugunun Arai’ye gore devasa olmasi, ve havalandirmasinin daha kotu olmasi da dez avantaj. Ama bu dezavantajin getirisi olarak buyuk kabuk icerisinde daha konforlu ve daha buyuk padler ile konfor 1 adim one cikiyor.

Bunun disinda ekstrem olarak soyleyebilecegim en onemli detay iki kaskinda vizorlerine iyi bakmak gerektigi, sanirim Arai icin 900-1.000 TL siyah veya renkli vizorler. Shoei icin de cok asagida diyemem..

Ben genel olarak Arai kullaniyorum, ama kis zamani kullanacak olursam Shoei takiyorum, cene pedi oldugu icin daha az soguk geciriyor gibi geliyor bana..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Arai ile Shoei arasinda ciddi manada fark yok, tabi her ikisinin de bir kac arti ve eksisi var. Sorunun cevabini motosiklet bagimsiz dusunecek olursak sanki Shoei biraz daha sessiz bir kask diyebilirim genel olarak.

Bu bir avantaj iken, kabugunun Arai’ye gore devasa olmasi, ve havalandirmasinin daha kotu olmasi da dez avantaj. Ama bu dezavantajin getirisi olarak buyuk kabuk icerisinde daha konforlu ve daha buyuk padler ile konfor 1 adim one cikiyor.

Bunun disinda ekstrem olarak soyleyebilecegim en onemli detay iki kaskinda vizorlerine iyi bakmak gerektigi, sanirim Arai icin 900-1.000 TL siyah veya renkli vizorler. Shoei icin de cok asagida diyemem..

Ben genel olarak Arai kullaniyorum, ama kis zamani kullanacak olursam Shoei takiyorum, cene pedi oldugu icin daha az soguk geciriyor gibi geliyor bana..

evet Shoei dış kabuk baya iri bunu scooter sele altına koyarken farkediyorum , Schubert i de yolda denedim fark hissetmemiştim , bu üçlü aynı seviye demekki..teşekkürler ;)

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    icon airframe pro brozak şekilli şukullu

Günlük olarak Arai tour x4 kullanıyorum memnunum

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar , 2 adet kask olmayı dusunuyorum birini ruroc RG1-DX TOKSİN düşünüyorum starbucksa falan giderken şekil olsun diye koruma olarak sıfır oldugunun farkındayım snowboard kaskı ama kim anlayacak sıkıntı olmaz bence , ikinci kask olarakta shoei nxr dusunuyorum fakat gonlumdende arai geçiyor. Arai modellerine hakim arkadaslar yardımcı olursa sevınırım başka marka ve model fıkırlerınede acıgım tabıki
    Arai ve Shoei bu işin mercedes ve bmw si. İster kafede koluna tak ister sürüş anında.Motosikletle alakası olmayanların bile tanıyabileceği markalar. Ruroc bu işin peugeout rcz si hani ne olduğu belli olmayan balık ... gibi. Boş yere paranızı çar çur etmektense iyi bir marka almanızı tavsiye ederim. Her iki marka içinde motosiklet dinamiğine uygun bir model seçmenizde fayda var.

Hocam, öncelikle kask almadıysanız starbucks için görünüş olayını geçiniz. Onun dışında bu işi ciddiye almanızı ve bu forum dışında motosiklet kaskı konusunda bilgi veren sitelere bakmanızı da öneririm.

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 senedir rpha 11 kullanıyorum.eskisin bidaha alıcam rüzgar direnci kask havalandırması genel kalitesi şekli şemali boyası ve çeşitli sertifikalarıyla şiddetle tavsiye ederim.ayrıca içinden siyah şeffaf ve pinlock çıkmasıda ciddi avantaj.400 tl falan sadece siyah vizörü.arai kaskların ciddi ağırlık sıkıntısı var 1700 gram olmamalı bir kask.özel versiyonlar ok ama 1650 1700 gram cidden ağır.
    İnşallah ben de shoei nxr veya rpha11den birinin sahibi olacağım. Gönlüm hjcden yana. İnşallah sizin kadar memnun eder beni de.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)