Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aliexpress'den sipariş verdim yeni sipariş verecek olanlara 108 TL hediye kodu verdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    İşinize yarar diye düşünüyorum.

AliExpress'te yeni kullanıcı kuponuyla alışveriş yapalım.
    108 TL'lik kuponun burada!
    https://a.aliexpress.com/WVROV4hVh

arkadaşlar bu arada sistem sorunsuz görünüyor , 2-3 kişi sipariş vermiş yukarıda ki linkten ya da bu kodu kullanabilirsiniz .

AliExpress'te alışveriş gibisi yok! 109,7 TL kupon için "IN6Z2IF8" davet kodumu kullan. Daha fazla bilgi için: https://a.aliexpress.com/5stFEp7qT

Çıkan gümrük ücreti ;

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

Lütfen hatalı başlıktaysa uygun alana taşıyız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Vergi gümrük ücretleri süper,

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    109 tl indirim için en az bin tl alışveriş yapmanı isterler diye düşünüyorum

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Bu tür şeylere pek itimat etmeyin. Şuanda Aliexpress yeni kullanıcılara sadece 2$ lık bir kupon veriyor. En azından bana öyle.

Şuanda Aliexpress'den hediye olarak iğne bile alsanız 14.6TL Min çıkan gümrük bedelini vermek zorundasınız.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür şeylere pek itimat etmeyin. Şuanda Aliexpress yeni kullanıcılara sadece 2$ lık bir kupon veriyor. En azından bana öyle.

Şuanda Aliexpress'den hediye olarak iğne bile alsanız 14.6TL Min çıkan gümrük bedelini vermek zorundasınız.
    bu gümrük ücreti ne zamandır var eskiden elektronikte filan vardı
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Motosikleti
    MT-07
    En az 3-4 aydır var. Eskiden 20$ altına gümrük almıyorlardı. Şimdi yerli ve milli ayağına, ayağımıza sıkıyorlar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ahh ahh, zamanında aliexpressten 10 kuruşa 5 tane küpe alırdım da gelirdi.

şimdi ekipman alıyoruz gelmiyor

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gümrük ücreti ne zamandır var eskiden elektronikte filan vardı
    Bi ara 75€ idi sınır. Sonradan 22€'ya düşürdüler. Ülkemiz gelişmeye ve güçlenmeye devam ettikçe artan kaynak ihtiyacından dolayı bu değeri sıfırlayıp gelen bütün ürünleri gümrüğe tabi tuttular. Şuandaki durum bu şekilde Avrupa ülkeleri için %18, Avrupa dışı ülkeler için %20 gümrük vergisi artı gümrük sunum ücreti vs vs ödenmesi gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

Aslında sıkıntı gümrük vergisi vermek değil. Sıkıntı PTT deki sistemsizlik. İşim gereği elektronik kartları vs çinde veya bazı asya ülkelerinde ürettiriyorum. Hızlı posta ile 3 günde Türkiye sınırları içerisine giren kargomun gümrük işlemlerinin tamamlanıp bana ulaşması 2-3 hafta sürüyor.

Bunun sebebi tabi ki sistemsiz çalışmadan kaynaklanıyor. Şu anki yerel taşıyıcı PTT'nin kapasitesine bakılmaksızın bütün ürünleri gümrüğe tabi tutmanın sonucu bu.

Her zaman derim, Başımızdaki bakanların, yöneticilerin ya kendisi yada danışmanlarından en az biri Mühendis olmalı.

Konuyu açan arkadaş sanırım kendi linkini çalıştırıyor burada. Linke tıklayıp alışveriş yapanlar üzerinden para/puan kazanıyor olabilir. Bu tür şeyler forumda yasak mı bilmiyorum, bence yasak olmalı.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açan arkadaş sanırım kendi linkini çalıştırıyor burada. Linke tıklayıp alışveriş yapanlar üzerinden para/puan kazanıyor olabilir. Bu tür şeyler forumda yasak mı bilmiyorum, bence yasak olmalı.
    aynen öyle dostum. kendi karı için burdan kendi linkini paylaşıyor. çakal...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    Alıntı moonspell07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    109 tl indirim için en az bin tl alışveriş yapmanı isterler diye düşünüyorum
    hayır hocam yanlış gibi 60-100 TL gibi bir ürün almanız yeterli oluyor ve kuponuda 30 TL gibi tutarlarla kullandırtıyor. Kısaca ;

60-70 TL lik ürün sepetine ekliyorsun 30 TL hediye kullanıyorsun tek sipariş ' de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle dostum. kendi karı için burdan kendi linkini paylaşıyor. çakal...

Çakal olan sizsiniz ya da farklı bir şey. Burada ki sizin zorunuza giden nedir anlayamıyorum ? Ekte ki kodu görmüyor musunuz bu kodu size herkes veremez ben diamond yani özel üyeyim.Bugüne kadar aliexpress den 50 bin dolar üzerinde sipariş verdim ve tarafıma bu şekilde özel kodlar geliyor. Sizin karınıza ve benimde karıma olacak bir ürün. Siz 109 TL kod alırken bende 30 TL lik kod alıyorum burada zorunuza ne gidiyor çözemiyorum ya da sizi rahatsız eden durum ne ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıklamalarda bizzat bahsettim , forumda yasaklı bir durumsa konu kaldırılabilir. Benim anlayamadığım sizin işinize gelen kodu paylaştığım için ben nasıl suçlu olabiliyorum ? Volkswagen passat grubunda ,webmaster forumu olan r10 da ve wmaracinda paylaştım hepsinde çok güzel yorumlar alırken motorcu formunda bu şekilde saçma sapan dönüşler almamı anlamıyorum. Bende motorcuyum ve aliexpress den çok malzeme alıyorum , hayır sen almıyorsan bari engel olma. ( Bu görüşüm size değil yanlış anlamayın , saçma sapan eleştirenlerde )
    TATOĞLUBİLİŞİM

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)